Chodníky do města (z čeho a jak)

Založil Blake, 31.07.2007, 12:54:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Blake

Jaké máte postřehy při stavění chodníků? Jak a z čeho je stavíte?

Zvažuji zda se ubírat hladkým povrchem nebo s čudlama. Zatím se rozhoduji mezi systémem co je u Hotel Caffé a Bonazou

tazzy

Já to řeším takhle - chodníky z Tile 2x2 with Groove v DkStone, obrubníky z Tile 1 x 6 nebo Tile 1 x 4 v MdStone a kanály Tile 1 x 2 Grille with Groove taky v MdStone ;) 8)

Blake

#2
Tak po zhlédnutí pár lego ulic bude dlažba (aspoň pro mě) Tile 2x2 with Groove v MdStone (Light Bluish Gray) a obrubník Tile 1 x 4"6" with Groove v MdStone dobrou volbou. Tudíž dlažba a obrubník dudou ve stejné barvě. Nebude to tak ponuré a navíc je to podobnější betonové dlažbě.

zakm

Ja som nedávno tiež riešil chodníky na jednom rozpracovanom MOCe a urobil som to dvojfarebne a k tomu som pridal i smetný kôš aby to nebola suchá zem  . ;D
Mohol by mi niekdo ešte poradiť čo by sa ešte hodilo na chodník ?
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Jenčula

Citace od: zakm kdy 01.08.2007, 18:09:06
Mohol by mi niekdo ešte poradiť čo by sa ešte hodilo na chodník ?

Chceš li stavět opravdu realisticky, tak rozšlapané žvýkačky, vajgly, odpadky kolem koše a pochopitelně psí lejna...
Můj RELAX

peter

Citace od: zakm kdy 01.08.2007, 18:09:06Mohol by mi niekdo ešte poradiť čo by sa ešte hodilo na chodník ?

Já využívám maximálně např. Google a jeho galerie. Projíždím tuny fotek z měst a z nich se učím co všechno se např. na ulicích vyskytuje. Jistě by i postačila nějaká větší procházka po tvém městě s foťákem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Blake

Zkusmo jsem rozložil pár silnic abych si udělal představu o potřebné velikost místnosti, v které bych chtěl realizovat stavbu města a vše okolo něj. Bude to běh na dlouhou trať. Bo musím zajistit prostor kde vleze město o rozlose 375 x 500 cm. Když připočtu prostor okolo plochy pro město a nějaké zázemí pro mě, tak bych potřeboval místnost 5m x 8m. A kde ho vzít.

Blake

Hodil by se aktualizovanej program "Track Designer". Vycházím z verze 2.0 roku 1998. Chtělo by tam natáhnout nové sety a silnice. Nevíte o něčím lepším?

peter

Citace od: Blake kdy 23.09.2007, 11:17:07
Hodil by se aktualizovanej program "Track Designer". Vycházím z verze 2.0 roku 1998. Chtělo by tam natáhnout nové sety a silnice. Nevíte o něčím lepším?

Nové věci jdou do TT importovat, tak že si vytvoříš nové knihovny. Bohužel zatím jsem na moc věcí sám nepřišel a jak vidno z fóra, také nikdo na tom není líp, protože na můj dotaz žádná reakce zde zatím nebyla :-\ Hold si na to budu muset za dlouhých zimních večerů přijít sám.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Honzik

Souhlasím TD je sice dobrý program, ale bohužel již hodně zastaralý...během doby přibylo mnoho setů, ale i kolejiva (mám na mysli křížení 7996). Chtělo by to určitou aktualizaci, ale bohužel s tím si většina uživatelů asi neporadí...

Blake

#10
Citace od: peter kdy 23.09.2007, 18:27:52
Citace od: Blake kdy 23.09.2007, 11:17:07
Hodil by se aktualizovanej program "Track Designer". Vycházím z verze 2.0 roku 1998. Chtělo by tam natáhnout nové sety a silnice. Nevíte o něčím lepším?

Nové věci jdou do TT importovat, tak že si vytvoříš nové knihovny. Bohužel zatím jsem na moc věcí sám nepřišel a jak vidno z fóra, také nikdo na tom není líp, protože na můj dotaz žádná reakce zde zatím nebyla :-\ Hold si na to budu muset za dlouhých zimních večerů přijít sám.

Jak a v čem ty knihovny vytvořím? Na co jsi přišel při bádání? Poděl se s poznatky ať nemusím/e řešit něco co je již vyřešeno. Nedávno mě to dožralo, tak jem se tomu naplno nevěnoval. Díky