Změna - akce/slevy/poptávky

Založil Jindroush, 06.05.2007, 20:23:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Všechny časově omezené události pište do poddiskuse Akce / Slevy.

Ta se bude pravidelně mazat, informace o tom, že v roce 2004 bylo v Globusu LEGO u Dobrý vody je ne úplně podstatná  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Darth Giovanni

Upozorňuju na nové obchodní centrum Fashion Arena, Outlet shop. Je to směrem od Černého mostu k Praze, všude jsou zcela jasné směrovky. Je zde také Pompo či co. Radím abyste hned nevzdávali hledání po tomto obchodu, protože je dost záludně schován u schodů vedoucích do resteurací, vedle prodejny PC-her za posuvnými dveřmami:D. Jsou tam věco které se neprodaly a svážejí je tam ze všech Pomp z Prahy a okolí. Ovšem, nečekejte žádný zázrak, protože když jsem tam byl naposled, měli tam děsnej hafec Batmobilů, ale třeba i Exo-Force za 199. Tak kdybyste nekdo cas od casu nasal, prej to tam dost casto aktualizujou... tak tady to je :)
Darth Giovanni

Hana129

#2
Citace od: zuzalu kdy 21.08.2009, 22:02:06
tesco opava asi obmenuje sortiment a maji nejake sety ve sleve kombajn z 999 za 600,- a jeste par kousku je to normalne v regale tak hodne zdaru :)

V Tesco jsem dnes byla a neměli tam žádné slevy.  ;)

Na cedulku  city kombajnu 7636 za 600,--jsem však narazila v Globusu- nebyl tam ani jeden.
Sama jsem koupila poslední 8401 http://www.peeron.com/inv/sets/8401-1 za 100,--.
Jinak tam měli ještě ve slevě duplo vlak za 800,--. U zbytku slevněných setů byly už jen cedulky  :P, ale bude to asi akce ve všech Globusech, tak to můžete omrknout v jiných městech.



Hardegon

Citace od: Hana129 kdy 24.08.2009, 17:20:57
Na cedulku  city kombajnu 7636 za 600,--jsem však narazila v Globusu- nebyl tam ani jeden.
Sama jsem koupila poslední 8401 http://www.peeron.com/inv/sets/8401-1 za 100,--.
Jinak tam měli ještě ve slevě duplo vlak za 800,--. U zbytku slevněných setů byly už jen cedulky  :P, ale bude to asi akce ve všech Globusech, tak to můžete omrknout v jiných městech.

V Globusu Plzeň-Černice nic takového neni. Jen pár 7669 kolem 500. Jiinak na LEGO plné ceny.  :(

Honzik

#4
Při použití slevového kupónu "kostky" , který se vloží v košíku si můžete na shopu hracky-kong.cz koupit Lego Star Wars 7752 - Count Dooku's Solar Sailer za 1199 Kč

William

Ahoj, zkusím tohle téma, ať nezakládám nové. Chci si pořídit všechny CMF, jak se dají nejvýhodněji pořídit? Po jedné na různých shopech, nebo je lepší způsob? Díky

Colonel32

Konkrétní ve velkém počtu, nebo od každého jeden?

William

Citace od: Colonel32 kdy 13.11.2012, 20:31:03
Konkrétní ve velkém počtu, nebo od každého jeden?

Všechny ve dvou kusech.

Colonel32

Leganie nabízí několik kompletních sérií za relativně slušnou cenu, + bych tam asi bral i každou další, do budoucna plánovanou.

http://leganie.cz/lego-mini-figurky~c54.html

Starší sady asi nejsnáze na BL, často je to superlotovánáno, např:

http://www.bricklink.com/search.asp?itemID=93037

Ale zvláště kvůli zombíkovi je první dost drahá :-(
Zkus ještě soukromou inzerci, zda nějaký sběratel zrovna náhodou není ve finanční krizi.

William

Na ty leganie je maji rozdelane a zase zalepene, to by slo jako used, ted jeste sehnat original.

Systematik

Citace od: William kdy 13.11.2012, 21:30:55
...ted jeste sehnat original.
Tak to chodit a hmatat... hodně štěstí  :-\

honzicek22

Nebo koupit celé krabice, vybrat po dvou sadách (případně si nechat i bedny) a zbytek odprodat. Dá se to dělat v klidu doma po večerech u televize  :) Tedy kromě jedničky, tam holt jedině BL.

Colonel32

Jedna a dvě ještě mají snadno čitelné kódy, kde nehrozí chyba.

honzicek22

#13
Nejlépe s nějakou aplikací v chytrém telefonu. Sice první jedničkové minifigy jsem hledal s čtečkou od kolegy ze skladu :)
Akorát, že už je ve velkém množství v obchodech nenajdeš. Sice Praha je velká, ale hračkárny tour je minimálně tak na 14 dnů s nejistým výsledkem.
Dvojky se občas objeví v Tescu nebo je plno prodejců na MMB. Zrovna nedávno tam někdo nabízel neotevřenou dvojku dle výběru po 60 Kč / kus.

MiP

Citace od: William kdy 13.11.2012, 21:30:55
Na ty leganie je maji rozdelane a zase zalepene, to by slo jako used, ted jeste sehnat original.

S nákupem sealed bych byl opatrný, velice snadno se může stát, že nakoupíš něco úplně jiného, než si chtěl. Prodejce tě pak pošle do háje, nemáš šanci nic dokázat. Takže rozstřižené sáčky bych rozhodně nebral jako used. Hodně jsem o tom přemýšlel, jestli svoje vybalit nebo ne, nakonec jsem je rozstříhal... Takže když je prodávám, tak je první rozstřihnu, abych měl 100% jistotu. Bavím se pochopitelně o sérii 3 výše.

to ALL: může mi nějaký sběratel vysvětlit, jestli CMF má otevřené nebo zabalené? Silně mi totiž uniká smysl, proč je mít zabalené, protože nejistota je tu vždy...
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Systematik

Citace od: MiP kdy 14.11.2012, 22:49:28
...to ALL: může mi nějaký sběratel vysvětlit, jestli CMF má otevřené nebo zabalené? Silně mi totiž uniká smysl, proč je mít zabalené, protože nejistota je tu vždy...
Nejistotu v tomto případě neznám.
Maximálně v tom jestli už někdo nevykoupil všechny [jakákoliv CMF], který chci koupit v tom obchodě kam jdu  ;D

germik

Zrovna u Leganie to je v klidu - tam vždycky rozstříhne pytlík aby viděla co tam je, dá do prodeje a prodá - chci říct, že nemá důvod nějak "podvádět" - prodává minifigy tak nějak okamžitě - málokdy něco zbyde nadýl... Pokud vím, tak si zatím nikdo nestěžoval ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

pasin11

Citace od: Systematik kdy 14.11.2012, 22:59:16
Citace od: MiP kdy 14.11.2012, 22:49:28
...to ALL: může mi nějaký sběratel vysvětlit, jestli CMF má otevřené nebo zabalené? Silně mi totiž uniká smysl, proč je mít zabalené, protože nejistota je tu vždy...
Nejistotu v tomto případě neznám.
Maximálně v tom jestli už někdo nevykoupil všechny [jakákoliv CMF], který chci koupit v tom obchodě kam jdu  ;D

Dle mého je to stejné jako sbírat MISB krabice. Taky nemáš jistotu, že všechny díly budou v pořádku, ale přesto chceš mít nerozdělanou krabici. Co se v sáčku nachází můžeš zjistit stoprocentně pohmatem.

blindmelon

Celá věc má ještě ten rozměr, jak ten sáček po pečlivém průzkumu vypadá. ;)
Hezký den, Blindmelon

otaznik

Citace od: pasin11 kdy 14.11.2012, 23:46:35
Dle mého je to stejné jako sbírat MISB krabice. Taky nemáš jistotu, že všechny díly budou v pořádku, ale přesto chceš mít nerozdělanou krabici. Co se v sáčku nachází můžeš zjistit stoprocentně pohmatem.
Je to výrazně odlišné, protože v krabici je se 100% jistotou jasné (pokud tě někdo nechtěl podvést), co je. V některých starších krabicích to lze dokonce zjistit i vizuelně.
Pokud argumentuješ vadným nebo chybějícím dílem, tak ten může být i u pytlíčků s minifigy.

otaznik

Citace od: MiP kdy 14.11.2012, 22:49:28
to ALL: může mi nějaký sběratel vysvětlit, jestli CMF má otevřené nebo zabalené? Silně mi totiž uniká smysl, proč je mít zabalené, protože nejistota je tu vždy...
Já je mám všechny rozbalené.
1. Chci se na ně podívat v reálu.
2. Nemám žaludek prohmatávat v obchodě pytlíky s minifigy. Ani se mi to nelíbí.

Matošo

Já figurky identifikoval tak, že jsem koupil celý box a roztřídil si figurky dle puntíků. Pak jsem od každé jednu rozbalil, abych identifikoval, o jakou jde figurku. Zbytek už je pak jasný, stačí si je popsat nebo polepit a je identifikováno.
Ale chápu, že to tak nemůže udělat každý, protože já se těch nepotřebných pak snadno zbavím na BL...

PS: já mám ty svoje doma rozbalené, ale u mě je to skoro jedno, mám jich jenom asi 10...

MiP

#22
Citace od: Matošo kdy 15.11.2012, 09:24:20
Já figurky identifikoval tak, že jsem koupil celý box a roztřídil si figurky dle puntíků. Pak jsem od každé jednu rozbalil, abych identifikoval, o jakou jde figurku. Zbytek už je pak jasný, stačí si je popsat nebo polepit a je identifikováno.

Ano, máš identifikováno na "100%" TY. Ale toto pak někomu pošleš a ten si prostě postaví hlavu, že v nich bylo něco jiného, co teď? Neberu důvody, proč si postaví hlavu, třeba chce jen vyběhnout s prodejcem, to je ale nepodstatné. Bohužel, pravda bude v tomto případě na straně kupujícího. Jen tímto chci upozornit, že bych si dával opravdu pozor při nákupu sealed CMF prodávaných jako konkrétní typ a že naprosto chápu prodejce, kteří je před tím rozstřihnou.
Já tímto celým reaguji pouze na názor Wiliama, který se snaží sehnat "original" CMF, což jsou v tomto případě IMHO i rozstřižené a znovuzalepené sáčky, které osobně považuji u CMF za naprosto nepodstatné.

Jak by si reagoval Ty, když bych si u Tebe koupil nějakého konkrétního sealed CMF a pak Ti řekl, že tam je něco jiného, že jej nechci a že jej pošlu zpět?  ;) Mám to vyzkoušet v praxi?  ;D >:D ;D >:D Přijde mi totiž zcela jistě "roztleskávačka", i když jsem si objednal "elfa" nebo "evil dwarfa"...
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Hana129

#23
Taky prodávám otevřené figurky, znovu je nepřelepuji, ale vkládám do zip sáčku, které označím nálepkou.  ;).

Figurek už jsem měla hodně a od 3 série se to nedá identifikovat. Tečky - kteří někteří považuji za "kódy" jsou spíš náhodně vytlačené od stroje při balení,  ano může to být u některých figurek stejné, ale spolehnout se na to nedá!
Částečně se to dá i pohmatem, ale jednak  dojde trochu k znehodnocení sáčku i tak a ta jistota taky není 100%.

Doporučuji koupit celé krabice, pokud to chce někdo takto a přeji příjemnou zábavu.

Minifigurky jsou má jediná sbírka  a mám je ve stavu
série 1a 2 v Misb - po 16 figurkách (v Litovli vystavoval Peki)
3-8 po 16 figurkách rozbalené, ty už absolvovaly výstavu v Litovli.

A ještě se mi povedlo sehnat a odložit z každého neotevřenou krabici  ;)

mesje

Citace od: MiP kdy 15.11.2012, 09:55:25
Citace od: Matošo kdy 15.11.2012, 09:24:20
Já figurky identifikoval tak, že jsem koupil celý box a roztřídil si figurky dle puntíků. Pak jsem od každé jednu rozbalil, abych identifikoval, o jakou jde figurku. Zbytek už je pak jasný, stačí si je popsat nebo polepit a je identifikováno.

Jak by si reagoval Ty, když bych si u Tebe koupil nějakého konkrétního sealed CMF a pak Ti řekl, že tam je něco jiného, že jej nechci a že jej pošlu zpět?  ;) Mám to vyzkoušet v praxi?  ;D >:D ;D >:D Přijde mi totiž zcela jistě "roztleskávačka", i když jsem si objednal "elfa" nebo "evil dwarfa"...

Toto ale moze povedat hocikto aj na MISB set - že v ňom bolo niečo iné, že tam chýbal nejaký sáčok, alebo že nejaký brick bol poškodený. Keď už niekto takto "blbne" v zlej viere, tak to hrozí vždy.
I keď pri CMF sáčkoch je riziko iného obsahu vyššie, nemyslím že by niekomu stálo za tých pár drobných vymýšlať nezmysly o inom obsahu sáčku.
A to roztrihávanie sáčkov je myslím akceptovateľné. Teoreticky môže predajca urobiť to, že rozriedi figy podľa bodiek a potom si to ešte overí hmatom – na 99 % je zaručené, že to roztriedil správne. Ja som si napr. pár rimanov odložil do budúcna, a som si istý že sú to rimania, lebo pri nich tie bodky boli dosť jasne vidno a ich kombinácia bola podobná len s jedným iným figom, ale keď nahmatám oštep, je to tutovka. Takto som ich vedel nájsť v jednej škatuli v predajni za 3 min všetky.
A napr pri prvých sériach není vôbec potrebné overovať obsah roztrihávaním – podľa čiarových kódov to je isté, čiže sa môžu figy predávať v zalepených sáčkoch.

Colonel32

Citace od: MiP kdy 15.11.2012, 09:55:25
Jak by si reagoval Ty, když bych si u Tebe koupil nějakého konkrétního sealed CMF a pak Ti řekl, že tam je něco jiného, že jej nechci a že jej pošlu zpět?  ;) Mám to vyzkoušet v praxi?  ;D >:D ;D >:D Přijde mi totiž zcela jistě "roztleskávačka", i když jsem si objednal "elfa" nebo "evil dwarfa"...

Děkuji ti, žes nám připoměl, že jsme v České republice.

Colonel32

A nebo je někdo vemte do nemocnice pod rentgen...

mesje

Citace od: Colonel32 kdy 15.11.2012, 10:28:22
A nebo je někdo vemte do nemocnice pod rentgen...

Hej, to by bolo najlepšie riešenie  ;D

Hana129

Kdysi jsem ještě uvažovala zkusit je převažovat na přesné váze, ale nějak jsem se pak k tomu nedostala. Tak to může někdo zkusit a dát vědět.

mesje

Citace od: Hana129 kdy 15.11.2012, 10:42:07
Kdysi jsem ještě uvažovala zkusit je převažovat na přesné váze, ale nějak jsem se pak k tomu nedostala. Tak to může někdo zkusit a dát vědět.

To neviem, ci by sa to dalo urobit s takou presnostou, ze by to rozlisilo niektore podobne velke figy...