Regály - inspirace

Založil Jindroush, 19.05.2005, 14:23:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Jestli ses na poslední fotce tou vodováhou chtěl nenápadně pochlubit, tak dodej větší rozlišení - a ne že budeš posouvat bublinku photoshopem!  >:D  ;)

Vážně: moc pěkná, čistá prácička a elegantní využití zbývajícího prostoru. Opravdu moc pěkné. Řeším teď podobnou otázku, tak jsem rád, že jsi zrovna přispěl novou skříňkou. Jedna věc mi ale vrtá hlavou: já mám oproti tobě určitě dílů mnohem méně a naopak místnost o dost větší (stůl cca 250x60cm) a stejně nejsem moc spokojený s tím, jak z těch kostek stavět. Uskladnit, to ano, to bych měl podobně jako ty, akorát že s IKEA boxy. Ale jak je těch dílů tolik od každého druhu, tak i když stavím malou filmovou vinětu, tak se potřebuju obklopit minimálně osmi krabicemi. A to nepočítám další jako krabici s polotovary, notebook a papíry s poznámkami a náčrty... Jak to děláš ty? To musíš mít mnohem vymakanější, když máš o tolik drsnější poměr místa ku počtu kostek. Budu rád za každý nápad.
Pán na Žlutém hradě

peter

#91
Ad1) co všichni máte s tím photoshopem - co to je? Teď vážně, program znám - z doslechu, ale nikdy jsem ho nepoužíval. Každopádně fotka této poslední operace je zde jen pro finální podobu. Vodováha zde není pro to, abych ukázal jak to mám rovné, ale pro to, abych i na té finální fotce ukázal nutný poslední krok a to vyrovnání, které mnoho lidí po umístění nábytku již nedělá - holt podlahy nejsou v lati, jak by měli být.

Ad2) Pane jo. to je stůl jak hrom, o tom si můžu opravdu nechat jen zdát, ostatně i z té fotky je patrné, že ani na podlaze nemám tolik místa (plošina se sem vlezla tak tak) ;D Je pravdou, že když stavím, tak je potřeba do spousty kufrů chodit. Každopádně již několik let stavím nejprve jen virtuálně a až pak hotový model v PC pouze převedu do hmotné podoby. K tomuto postupu jsem došel až časem, kdy jsem dospěl k tomu, že to je mnohem rychlejší a čistší cesta, než to rovnou vymýšlet v kostkách. Díky tomu si nejprve valnou většinu dílů předpřipravím a poté z kufrů beru už většinou jen základní kostky a tedy toto tvé obklopení eliminuji na minimum.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Citace od: peter kdy 20.02.2016, 21:53:52
Každopádně již několik let stavím nejprve jen virtuálně a až pak hotový model v PC pouze převedu do hmotné podoby.
Jo jo, to jsem se bál, že v tom to máme jiné. Já sice taky stavím hodně virtuálně, abych mohl využít čas na cestách atp., ale rozhodně potřebuji i klasické stavění z kostek. Zaprvé předpokládám, že ty máš profi program, a zadruhé já nejsem ochotný se omezit jen na tzv. "aktuální díly". Teď jsem např. postavil jednu drobnost ke své vesnické škole a časový rozdíl mezi koncem výroby jednoho dílu a začátkem výroby druhého je 49 let. Zlatá legokompatibilita!

Ale i kdyby toho nebylo - potřebuji reálný hmatový vjem, abych dostával nápady. Přemýšlel jsem o nějakých "příručních krabicích", kde by bylo od každého dílu trošku, ale to je nereálné udržovat. Takže asi zatím zůstanu se svým současným "workflow", tedy "zaber celou ložnici včetně manželské postele" :)
Pán na Žlutém hradě

ogar49

Pro inspiraci fotografie převzaté z článku "250000 KOSTEK, 189 KRABIC, JEDEN SUPER STAVITEL!" v minulosti zveřejněném na webu Lego Clubu (pro registrované, tedy nelze dát odkaz). Něco takového by se mi taktéž doma líbilo.


Miketuk


Petronel

Paráda! Díky za foto a video. Říkal jsem si, co je to na druhé fotce na stole za zajímavý limetový domek a ve videu jsem to zjistil.  :D
Taky bych bral takový pokoj, včetně té reprosoustavy a projektoru.  ;) Akorát ty větší škatule na díly má jen zasunuté a nejsou zeshora zakryté, takže se tam musí pěkně usazovat prach.


peter

Citace od: Petronel kdy 05.03.2016, 13:39:04Taky bych bral takový pokoj

Přesně tak! Všechno mám, jen to místo chybí :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#97
Tak a je další rok za námi a já musel opět něco udělat se stále se rozrůstajícím počtem přetékajících chlívků některých dílků. Naposledy jsem zde uveřejnil pár fotek z výroby mé regálové skříně #3. Jako u minulých výtvorů, jsem od Vás obdržel několik dotazů na postup prací a nějaké ty dotazy o rady co dělat nebo nedělat.

Letos jsem si proto vytvořil takové jednoduché poličky na pěkné plechovky, kterých se mi doma stále válelo skoro 80ks a mně bylo velmi líto je jen tak vyhodit, když to stálo nemalé peníze. Původně jsem je nabízel i zde na fóru, ale nikdo o ně zájem neprojevil. Nakonec jsem se proto tedy rozhodl, že je využiji sám a udělám si na ně poličky inspirované vinotékami, kde místo plechovek leží flašky. Místo jsem měl už z dřívějška připravené původně pro úložné boxy FOX 103 od mé oblíbené firmy Nako Kolín:
Jelikož nám doma postupem času přibývaly ony plechovky, tak jsem nakonec od těchto boxů v rámci finančních úspor upustil a místo nich začal vymýšlet poličky pro plechovky. Nakreslil jsem si proto svoji vizi
a s tou nějaký čas i zde hledal truhláře, který by mi to pomohl zrealizovat. Nakonec jsem ho našel, sice ne zde na fóru, ale jeho cenová nabídka, která byla v řádech několika tisíců mne opět utvrdila v mé zažité praxi, že co si člověk neudělá sám, to nemá 8)
S pohledem do knihovny než se děti oblečou mi svitl nápad. Udělal jsem proto následně menší změny v mém původním výkresu, pro mé domácí schopnosti a před nedávnou dobou, se pustil do díla.

Jak jsem psal už v úvodu, tak při minulých ukázkách mého uložení sbírky jsem následně vždy obdržel několik dotazů a tak jsem se rozhodl, že nyní udělám z celého průběhu video. Třeba to někomu pomůže / inspiruje k vlastní tvorbě ;)



PS:
Citace od: Matošo
Těchto plechovek mám doma také několik, ale došel jsem nakonec ke stejnému závěru jako ty - jsou pro mě až moc nepraktické (kulaté, nedrží naskládané na sobě, není do nich vidět...).
nakonec jsem je využil a místo v nich obsažené není tak malé ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Vypadá to dobře, ale stejně si myslím že za chvíli ti to zase nebude kapacitně stačit  >:D

otaznik

#99
Citace od: peter kdy 30.08.2017, 21:35:52
Jak jsem psal už v úvodu, tak při minulých ukázkách mého uložení sbírky jsem následně vždy obdržel několik dotazů a tak jsem se rozhodl, že nyní udělám z celého průběhu video. Třeba to někomu pomůže / inspiruje k vlastní tvorbě ;)

Velmi názorné video, rozšířil jsem si obzory a viděl, co dělám doma špatně.  ;D
BTW: nebudou ty plechovky až skoro u země nepraktické - člověk se bude muset shýbat až k zemi. Možná bych i ty zadní kolíčky dal dále od stěny, aby se plechovky při malém povytažení nepropadly do mezery mezi lištami.
Celkově ale pěkný počin, těším se, až sem dáš fotku, jak je stěna zaplněná popsanými plechovkami.

peter

Citace od: otaznik kdy 01.09.2017, 10:57:37
Velmi názorné video, rozšířil jsem si obzory a viděl, co dělám doma špatně.  ;D
BTW: nebudou ty plechovky až skoro u země nepraktické - člověk se bude muset shýbat až k zemi. Možná bych i ty zadní kolíčky dal dále od stěny, aby se plechovky při malém povytažení nepropadli do mezery mezi lištami.
Celkově ale pěkný počin, těším se, až sem dáš fotku, jak je stěna zaplněná popsanými plechovkami.
O nepraktičnosti bych se moc nebál, jelikož tento regál je určen především na díly, pro které chodím jen velmi málo a samozřejmě spodnější patra jsou vyhrazena těm nejméně využívaným. Jinak mezera mezi lištami a další policí je taková, že se plechovka propadnout nemůže. Každopádně jsem rád, jestli jsem někomu pomohl a níže přikládám foto finálního stavu vč. patřičných štítků s popisem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Citace od: peter kdy 19.02.2016, 22:49:58Další roky uplynuly a tak skoro po čtyřech letech opět musím řešit obligátní otázku "Kam s tím?"

Je to až neuvěřitelné, ale skoro přesně po 4 letech od výše citovaného mého příspěvku, jsem ve stejném bodě. Už teď se začínám obávat února 2024 :-\

Každopádně teď je tedy rok 2020 a tak jsem happy, protože jsem našel (spíše se postupem let vetřel) nové místo pro další regálovou skříň "by Peter" už V04. Opět jako u předešlé nízké varianty jsem se soustředil pouze na ukládání organizérů. Postup je proto obdobný, jen tentokrát místo fotek přikládám video "jak na to" ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

poMOCník

Zajímalo by mě, jestli pořád ještě používáš ten regál s plechovkami a jak se osvědčil. Podobný systém skladování také používám, ale ne v takovém objemu. Na fotce nejsou moc dobře vidět detaily štítků a překvapilo mě, že jsou všechny obrázky v jedné barvě. Nemá to negativní vliv při hledání?

peter

Citace od: poMOCník kdy 13.03.2020, 18:31:15
Zajímalo by mě, jestli pořád ještě používáš ten regál s plechovkami a jak se osvědčil. Podobný systém skladování také používám, ale ne v takovém objemu. Na fotce nejsou moc dobře vidět detaily štítků a překvapilo mě, že jsou všechny obrázky v jedné barvě. Nemá to negativní vliv při hledání?
Jasně, plechovkový regál je již nedílnou součástí mého skladu. Žlutá barva štítků je úmysl, jelikož odkazuje na tvar elementu, který v dané přihrádce je. Jelikož však elementů nemám většinou tolik jne od jedné barvy, tak ikona stačí a barvy jsou následně zobrazený níže v tabulce. Zároveň mi to umožňuje mít jednotný systém a nemusím vždy měnit kartičky při změně barvy.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.