6. ročník akce Albert - prezentace modelů - šance pro vánoční modely

Založil Tomik, 13.06.2022, 08:07:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

A máte tam taky kombimodel "10x Bradavický hrad" ?

Stimpi

Hele není nic jednodužšího, než to prostě nafotit a přidat k návodům v rámci jednoho balíku. V tom nám nikdo nebrání, a když to dostanou takto pod nos, tak to třeba využijou a příště třeba budou i chtít. Na to myslim nepotřebujem ničí souhlas...

Pool

Citace od: Colonel32 kdy 23.11.2022, 14:10:36A máte tam taky kombimodel "10x Bradavický hrad" ?
Nemáme, sety/polybagy spadající pod licenci třetí strany ke kombi modelům už nedodávají, že je nelze vzájemně kombinovt a dále není dovoleno kombinovat stejné sety vícekrát.
Ale jinak hezký hrad, odkud to je staženo? To asi nebude ten co je v tom polybagu, v tom myslím mají takový postaven jen z osmi polybagů.

Colonel32

Citace od: Pool kdy 25.11.2022, 23:38:58Ale jinak hezký hrad, odkud to je staženo?

Z mého telefonu :-)

Marty713


Colonel32

A máte tam taky kombimodel "45x Bradavický hrad" ?

poMOCník

Ty teda jedeš! Ale tohle už je moc, tamten byl vyváženější (různorodější) Tady je moc těch špiček a málo jiných typů střech, vypadá to trochu jako hřeben. Chtělo by to trochu rozbít tu pravidelnost těch vršků.

Stimpi


Pool

;D  ;D  ;D

No jsem zvědavý, kam až do dotáhneš ;D

Chairudo

Každopádně to už je impozantní, co se dá udělat z 10 opakujících se dílků  ;D

Jako HP fanoušek dávám palec nahoru  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Colonel32

Citace od: Pool kdy 03.12.2022, 12:52:30No jsem zvědavý, kam až do dotáhneš ;D

Abych byl upřímný, je docela dobře možné, že už končím. Přijde mi to takové hezky ucelené, uzavřené, všechny naplánované segmenty dokončené a bylo by potřeba spousta dalších pytlíků, aby se dalo přistavět něco, co by stavbu nějak zajímavě rozšířilo a přitom to nezůstávalo dlouho rozestavěné. Nastavil jsem si to totiž tak, že k hradu pouze přistavuju, ale jednou postavené kusy už nijak neupravuju.

Citace od: Chairudo kdy 04.12.2022, 17:46:01Každopádně to už je impozantní, co se dá udělat z 10 opakujících se dílků  ;D

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo se na jednu stranu zajímá o Lego, ale na druhou stranu neumí překročit hranici toho, aby přestal stavět jen podle návodu (chce, ale neví jak na to), tak myslím, že tento hrad ve více kusech je k tomu naprosto ideální příležitost - právě proto, že je tam tak málo různých dílů, nic jiného než mikrohrad se z toho snad ani postavit nedá a tak to dává prostor experimentovat na velmi omezeném písečku a vyhnout se tím rozhodovací paralýze (je tolik různých možností, já vlastně vůbec nevím čím začít).

Tomik

Citace od: Colonel32 kdy 06.12.2022, 00:57:42...a tak to dává prostor experimentovat na velmi omezeném písečku a vyhnout se tím rozhodovací paralýze (je tolik různých možností, já vlastně vůbec nevím čím začít).
Trochu off-topic: Ten termínus technikus "rozhodovací paralýza" se mi moc líbí. Nádherně vystihuje jeden z hlavních důvodů, proč stavím alternativní modely a vyhýbám se při tom velkým setům. ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

Citace od: Tomik kdy 06.12.2022, 07:56:16
Citace od: Colonel32 kdy 06.12.2022, 00:57:42...a tak to dává prostor experimentovat na velmi omezeném písečku a vyhnout se tím rozhodovací paralýze (je tolik různých možností, já vlastně vůbec nevím čím začít).
Trochu off-topic: Ten termínus technikus "rozhodovací paralýza" se mi moc líbí. Nádherně vystihuje jeden z hlavních důvodů, proč stavím alternativní modely a vyhýbám se při tom velkým setům. ::)

Taky si dovolím reagovat, byť mimo téma. I mně se tenhle termín líbí, ale osobně to mám spíš tak, že když dokončím jakýkoli svůj alternativní model, mám z něj pocit "naprosté kompletnosti", jako když složíte puzzle, kde každý dílek má svůj účel a dohromady tvoří celek, který je přesně tak, jak má být. To přináší ten pravý pocit uspokojení z dokončené práce. :)

Naproti tomu, když stavím MOC, ani po jeho dokončení nemám pocit, že je to jeho finální verze. Naopak mi pořád běhá hlavou, co by šlo kde zlepšit, postavit jinak, kde přidat jaký detail, využít novou stavební techniku... a pak je tu také problém s novými díly. Vždy, když něco dostavím tak, jak to nejlépe umím vzhledem k aktuální zásobě dílků, vyjdou nové sety s novými díly, a i právě dokončený MOC může ihned vypadat zastarale. Tyhle tvůrčí trable mě u alternativních modelů netrápí. :P

Colonel32


Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Tak nevím, co je horší. Jestli původní screen z návodu, nebo fotka téhle mrtvoly. :-\  >:D

albert triceratops.jpg

Colonel32

Rozhodl jsem se konfrontovat své původní tvrzení, že z polybagu Bradavický hrad nic  jiného než hrad postavit nejde.


"Jdu do pilotní kabiny nastavit kurz."
"Na Zemi?"
"..."
"Na Zemi???"

rainfall

Krasa! Kolko to prosim meria na vysku?! a priznaj pocet setov, co si pouzil.. :)
Vdaka
LZ
Citace od: Colonel32 kdy 18.12.2022, 21:40:00Hradavický Brad je pod útokem!
LZ

Colonel32

+-50 setů* a 50 cm na výšku

* je postavená jen přední pohledová strana, zezadu je vzduch.

Colonel32

Proč je v Albert katalogu na následující týden

"Sbírejte body na kolekci encyklopedií Albatros"

?

To je nějaký krutý fotošopový žert? Nebo v Albertu už na velikonoce nebude Lego za body?

Pool

Citace od: Colonel32 kdy 21.03.2023, 11:10:03Proč je v Albert katalogu na následující týden

"Sbírejte body na kolekci encyklopedií Albatros"

?

To je nějaký krutý fotošopový žert? Nebo v Albertu už na velikonoce nebude Lego za body?

A co tě vede k tomu, že by tam mělo být zase Lego?

Stimpi

Jestli se nepletu, tak co jsme o tom naposled debatovali, Peji naznacoval, ze by tyto akce meli pomalu koncit. Ale je uz to nejaky patek.

Colonel32

Citace od: Pool kdy 21.03.2023, 11:41:01A co tě vede k tomu, že by tam mělo být zase Lego?

To že posledních asi 5 let vždycky bylo Lego přes velikonoce a vždycky bylo Lego přes vánoce?

Pool

Pokud vím, tak po Vánoční akci vyprodávali všechny zbylé polybagy ve slevě ve všech Albertech, takže lze předpokládat, že s Lego akcemi minimálně na nějaký čas končí, že dříve si vždy ty nevyprodané polybagy schovávali na další akce.