9. ročník LTTT - 2022

Založil peter, 01.03.2022, 15:47:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Který den Vám nejvíce vyhovuje pro slavnostní vyhlášení?

11. listopadu
1 (9.1%)
18. listopadu (preferuji)
10 (90.9%)
25. listopadu
1 (9.1%)
Jakýkoliv termín - přizpůsobím se
2 (18.2%)

Celkem hlasů: 11

Hlasování ukončeno: 13.10.2022, 08:39:19

peter

LEGO Technic Truck Trial je zpět!

Toto téma bude sloužit pro diskuze, informace či sdílení dat ohledně letošního ročníku. Prosím v případě obecných otázek, otázek na pravidla apod., využijte hlavní vlákno této soutěže.

Včera byl poslední den, do kterého se měla uzavřít tabulka termínů pořádání jednotlivých závodů letošní sezóny LTTT. Ti z vás, kteří občas web LTTT sledují již pár dní vědí, že první závod je již pomalu za dveřmi. Je tak čas pomalu své zcela nové vozy kategorie S4 finálně naleštit, případně uspořádat si pár prvních ostrých testovacích jízd a těšit se na zahajovací závod, který je v sobotu 2. dubna. Letošní šampionát se bude skládat z celkem 7-mi jednotlivých venkovních závodů. Podrobnější informace naleznete tradičně na webu mistrovství.

Tímto tedy oficiálně zahajuji sezónu 2022 Mistrovství LEGO Technic Truck Trial!

Všem účastníkům přeji mnoho štěstí a minimum technických problémů. Divákům přeji ať se jim letošní sezóna líbí a podpoří všechny soutěžící v jejich nelehkých soubojích o získání mistrovského titulu. Všem nám pak opět přeji, hezké počasí, spoustu zábavy a co nejméně problémů.

Od tohoto okamžiku se tak již můžete závazně přihlašovat do úvodního závodu. Registrace soutěžních posádek a jejich vozidel bude ukončena ve středu 30. března. Přihláška je opět ke stažení na webu LTTT. Po uzavření přihlášek zde budou zveřejněny podrobnosti a harmonogram samotného závodního dne vč. mapky přesného místa závodu.

Doufám, že jste již natěšení a že se tak sejdeme v hojném počtu.

Listina přihlášených posádek:

  • Jirka - Mercedes SK 3535
  • bejver - Tatra 813
  • knoterdo - Tatra 813
  • HD - Tatra 813
  • JardaKovalski - Tatra 813
  • Fairytale - Mercedes
  • Měch - Mercedes SK 3535
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#1
Úvodní závod letošní trialové sezóny je za námi a za sebe musím říct, že to byla pecka. Krom samotných soutěžních posádek přišlo i opravdu velké množství diváků a tak všechny posádky měli i hezkou diváckou kulisu. Tímto bych chtěl ještě jednou všem moc poděkovat a to nejen posádkám, ale též divákům, kteří na dnešní úvodní závod přišli. Souboje byly opravdu napínavé až do poslední sekce a i nové posádky ukázaly, že jsou dobře připravené a nejsou v seriálu rozhodně jen do počtu ;)

Níže přikládám alespoň celkové pořadí jednotlivých posádek. Podrobné výsledky jsou již k vidění na webu LTTT.


  • Fairytale
  • Bejver
  • Kovalski
  • HorcikDesigns
  • Jirka
  • Měch
  • Knoterdo
EDIT: viz níže ::)

Děkuji a už nyní se moc těším na další závod, na který se možná přihlásí ještě několik dalších posádek a tak to bude ještě větší výzva.

VIDEO ze závodu ZDE
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mkolar

#2
Diky! byl jsem se dnes poprvé podívat a bylo to inspirující, super výtvory :)..
2 dotazy, 1) Nemůžu nikde najít kdo je kdo (fotka auta přiřazená ke jménu, zatím si nepamatuju kdo je kdo), někde to bylo ale už to nevidím.
2) Když např vezmu Tatra Profa od Madoca MOC a prekopu ji na PoweredUp mozna PU motory + Buwizz + splňovala ostatní pravidla? Je to dostatečně "vlastní výtvor" povolený do závodu a dá se přihlásit později např až na třetí, do 30teho to asi neni sance stihnout poridit.

Díky, Martin
btw jsem ten co tam přitáhl ten olivový Jeep Bruiser a Vejtřasku.



Měch

Citace od: peter kdy 02.04.2022, 19:10:39
Níže přikládám alespoň celkové pořadí jednotlivých posádek.

Teď jsem si všiml, že máme možná prohozené výsledky s Jirkou z poslední sekce (101 a 102). Jsem si jistý, že jsem se podepisoval pod čtyřicítku.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Fairytale

Moc děkuji za super závod. Ano Měchu, je to prohozené, neměl jsi se na ten start tak hrnout a předbíhat. :D :D

bejver

Též díky za supr závod! Perfektně připravené. Výsledek beru jako velkou kliku... auto vypadá nadějně, šofér se polepší!

Měch

Citace od: Fairytale kdy 02.04.2022, 21:23:12
Moc děkuji za super závod. Ano Měchu, je to prohozené, neměl jsi se na ten start tak hrnout a předbíhat. :D :D

Když já byl tak nadšený, že mi to konečně funguje  ;D

Jinak samozřejmě moc povedený závod. Taky děkuju Petrovi za perfektní přípravu. Teď jsem z legrace otevřel své fotky starých ročníků a je zřetelně vidět, že s tím, jak se vyvíjejí závodní vozy, roste i náročnost samotných sekcí. A zároveň žádná branka není nikdy nezdolatelná. Takže máš můj obdiv a už se nemůžu dočkat dalšího závodu  8)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

HD

Mockrát díky všem zúčastněným, byl to vážně super den, který jsem si vážně užil a už se těším na další.  :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Děkuji za upozornění a opravdu je toto přičinou. V závěrečném rychlém zpracování výsledků jsem již přehlédl toto prohození soutěžních posádek. Nyní je už vše opraveno a na webu správně zapsáno.

První tři místa se nemění, ale 4-6 příčka je kompletně promíchána a tak celkové pořadí je takovéto:

  • Fairytale
  • Bejver
  • Kovalski
  • Měch
  • HorcikDesigns
  • Jirka
  • Knoterdo

Děkuji za pochopení a ještě jednou se omlouvám
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#9
Video z úvodního závodu letošního ročníku je venku ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

bejver

Hezký! Díkes!
PS: zjistil jsem, že minimálně poslední sekci jsem jel pouze na "tři motory". Vysunutá osička. Říkal jsem si jednu chvíly, že slyším divný bzukot...

HD

Ahoj,
Je už známa lokalita dalšího závodu?  ;)  abych věděl, jakému povrchu přizpůsobit auto.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

V podstatě se rozhoduji mezi dvěma, ale myslím, že šípová kola budou lepší varianta ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Tak to rád slyším.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

bejver

Už se těším! Spoiler... budu posílat novou přihlášku!

peter

#15
Omlouvám se, že jsem dlouho neuvedl lokalitu pro tento závod. Každopádně jsem se snažil najít nějaké nové vhodné místo. Doufám, že se Vám všem bude líbit, i když to na konec není zvažovaná Praha. Jde skoro o čistě jílovo-písčito-hliněnou lokalitu, takže sekce by mohli být velmi zajímavé a tvárné. V tomto závodě tak nečekejte žádné skály - viz. předběžná tabulka s procentním vyčíslením zastoupení sklatby povrchu. Lokalita je dobře přístupná autem nebo vlakem s menší procházkou od nádraží a sice KLADNO, v těsné blízkosti LEGO továrny.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

bejver

A vida, pěkné! Tak uvidíme kdo vytlačí největší hroudu na nárazníku!

Mareken

Citace od: peter kdy 21.04.2022, 11:18:59
Termín druhého závodu letošní sezóny, se nezadržitelně blíží. Pomalu začínám dostávat potvrzené přihlášky či zprávy o prvních posádkách hlásících se do tohoto závodu. Připomínám proto, že uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 28. dubna ;)

Pro informaci jen připomínám, že pokud se chcete zúčastnit se stejným vozem, bez jakýchkoliv úprav, se kterým jste odjeli úvodní závod, stačí zaslat jen soukromou zprávu či E-mail s potvrzení účasti. V takovém to případě zaslání kompletně vyplněné přihlášky není nutné.

Seznam přihlášených posádek:

  • Shmade - Tatra 815
  • Bejver - Tatra 813
  • JardaKovalski - Tatra 813
  • HD - Tatra 813
  • knoterdo - Tatra 813

Přetatrovkováno!

Já hlásím postaveno a funkční, odpoledne pošlu oficiální přihlášku na můj MB Zetros 8x8 😅
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

peter

Děkuji všem, kteří se přihlásili do druhého závodu letošní sezóny LTTT. Pro druhý závod se přihlásilo o další vozidlo více, takže celkový počet je 8 soutěžních posádek :o
Seznam přihlášených posádek:

  • Shmade - Tatra 815
  • Bejver - Tatra 813
  • JardaKovalski - Tatra 813
  • HD - Tatra 813
  • knoterdo - Tatra 813
  • Fairytale - Mercedes
  • Mareken - Zetros 8x8
  • Měch - Mercedes 3535
Jsem opravdu zvědav, zda-li letos pokoříme magickou hranici deseti vozidel, ale na to si budeme muset ještě počkat. Každopádně na co už moc čekat nemusíme je druhý závod. Níže připojuju bředběžný harmonogram soutěžního dne a už nyní se na všechny moc těším ;)

Harmonogram
10:00 - 10:30 sraz účastníků závodu
10:30 - 11:00 technická přejímka vozidel
11:00 - 16:30 soutěžní jízdy v sekcích
16:30 - 17:00 ukončování jízd
17:00 - 17:30 vyhlášení výsledků
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Díky za dnešní supr závod! Rád jsem vás zas všechny viděl.

peter

Děkuji všem, kteří se zúčastnili dnešního závodu. Sekce byly hodně náročné a tak i výsledky byly hodně těsné. Níže přikládám jak to celé dopadlo a podrobnější výsledky najdete tradičně na webu LTTT.


  • Fairytale
  • Bejver
  • Shmade
  • Mareken
  • HorcikDesigns
  • Měch
  • Knoterdo
  • Kovalski

VIDEO - Coming Soon ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

bejver

#21
Bylo to sjůpr, myslim že byly sekce dělány chytře a zábavně! Též dík za akci a potkání.

bejver

Dík za video, pěkné! (Jen nevidím YT link na LTTT stránkách...)

peter

#23
vůbec nestíhám, tak jsem to ještě nestihl dát ::) ale už by to mělo být v pořádku

VIDEO 2. závod
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#24
Omlouvám se, za moji současnou nečinnost, ale nějak jsem si toho na svá bedra vzal více, než bych asi měl a tak někde drobně nestíhám. Každopádně odpočet do závodu stále běží a závod se normálně koná, to se nemusíte bát. Připomínám, že uzávěrka je tento čtvrtek ;) Co se lokality týká, tak nakonec jsem se rozhodl po několika letech se vrátit do Satalické obory.

Těším se na Vás a níže přidávám seznam přihlášených posádek :)


  • Drtikol/Jirka - upravený vůz
  • Knoterdo - upravený vůz
  • Shmade - NOVÝ vůz
  • bejver
  • HorcikDesigns - upravený vůz
  • Měch
  • Fairytale
  • Kovalski - NOVÝ vůz
  • Kupkis - NOVÁ posádka
  • Mareken
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#25
Děkuji všem, kteří se zaregistrovali do zítřejšího již třetího závodu letošní sezóny LTTT. Celkový počet soutěžních posádek bude úctyhodných 10 vozidel! I pro tento závod se mezi posádky zapsala další zcela nová a sice kupkis. Přeji jí proto hladký start a už i všem ostatním co nejméně technických potíží.

Harmonogram:

9:30 - 10:00 sraz účastníků závodu
10:00 - 10:30 technická přejímka vozidel
10:30 - 16:30 probíhající soutěž v sekcích
16:30 - 17:00 ukončování soutěžních jízd
17:00 - 17:30 vyhlášení výsledků
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#26
Třetí závod letošní trialové sezóny je úspěšně za námi a já nemám co bych dodal - bylo to neskutečný. I přes občasné velmi větrné a chladné počasí se sešlo neuvěřitelných deset soutěžních posádek, ale hlavně i spousta diváků. V jednu chvíli i včetně diváků nás tam bylo okolo 30-ti, což je opravdu neskutečné číslo :o WOW :o

Jak už někdo dříve dobře poznamenal - "Satalice umí překvapit". Stalo se to i letos a tak jsme byli svědky mnoha zajímavých monetů a překvapení. Tímto bych chtěl ještě jednou všem moc poděkovat a to jak soutěžním posádkám, tak též divákům, kteří na závod přišli.

Příští závod se již tradičně koná v soukromé lokalitě našich kolegů z klubu RC modelářů. Věřím, že letos opět ukážeme, jak nám to krásně jezdí a opět si tak společně s nimi, parádně zazávodíme.

Závěrem přikládám konečné pořadí jednotlivých posádek. Podrobné výsledky jsou již k vidění na webu LTTT.


  • Mareken
  • Měch
  • Bejver
  • HorcikDesigns
  • Fairytale
  • Kovalski
  • Kupkis
  • Shmade
  • Jirka/Drtikol
  • Knoterdo
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Přidávám své tiché WOW. Byl to super závodní den, plný akce a ve velmi příjemné společnosti všech závodících i nezávodících. Díky za to.  :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Kupkis

Taky jsem si to dost užil a určitě jsem nebyl naposledy :) díky všem za ochotu poradit, dobrou společnost a sobotu plnou nových zkušeností :)  ( hlavně HD který se mnou měl nervy už před začátkem sezóny :D ). Příště s novým autem na kterém začnu dneska pracovat :)

Fairytale

Děkuji všem za skvěle strávený den. Ještě teď slyším vítr. :D

Jelikož mě potkala technická závada motoru, zajimalo mě, co se uvnitř vlastně stalo. Jeden z kontaktů sběrače se o rotor prodřel a vyhnul se na druhou stranu, kde došklo ke zkratu s protějším pólem. Nějaký vliv na tuto událost může mít i zvýšené napětí, které motorům dopřáváme. :D Podle vydřených drážek na rotoru usuzuji, že motor už má dost naběháno.