Letní výlohy

Založil peki, 27.01.2022, 14:03:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Letos bude jednak výročí 90 let LEGA ale hlavně se bude propagovat "nějaká televizní soutěž" o LEGu

Domluvil jsem se ještě v loni s LEGo (po té co se i díky aktivitám našeho RLUGU povedlo přesvědčit že se ta soutěž pro ČR dává smysl) na letních výlohách, které budou tematicky nespecifikované a budou ukazovat co je možné z kostek stavět. Snaha byla aby to bylo ne vše v Praze.

Toto je k dispozici:

Termín:
=====
Termín vystavení je od 1.5. nebo 15.5. (podle toho, kdy bude premiéra prvního dílu, bohužel stále se neví kdy to přesně bude) do 31.7. 2022.

Praha
====
Bambule Chodov – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm (Igorus)
Bambule CČM – hloubka max 100 cm, šířka 300 cm (peki-kostky)

Bambule Letňany – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm (Ryxe)

Brno (Izabella,Patkutil,Werny)
===
Bambule Olympia Brno - hloubka max 75 cm, šířka 300 cm (průchod do výlohy je jen 40 cm)

Ostrava (náčelník1? náčelník 2?)
=====
Sparkys Ostrava Nová Karolína – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm
Pompo Ostrava Avion – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm

Včera jsme ještě dostali info ze Sparkys, že se letos chystá rekonstrukce prodejny v Ostravě Nové Karolíně

Plzeň (tam kde byla výloha na auta) (Hardegon)
========
hloubka max 80 cm, šířka 230 cm. Není zadní pozadí

Odměna
=====
stavebnice pro vystavovatele a pro kostky. Rozsah by jsem upřesnil podle způsobu realizace jednotlivých výloh.

Mým cílem je:
=========
- rozumně rozdělit mezi více lidí
- neohrozit naplánované výstavy (naopak to využít jako propagaci těchto akcí přímo ve výloze odkaz na naší výstavu, která bude políž)

Izabella08

Jsme schopni nainstalovat 3 ks 1 metrových polic s výškou 75 cm a do nich umístit FILMOVÉ UKÁZKY: Simpsons, Teorii velkého třesku, Harryho Pottera, Superhrdiny i české komedie...viz. ukázkový snímek.

peki

Jsem domluveny s LEGO ČR na propagaci našich letošních výstav. Představa že dodám podklady a oni udělají nějaký jednotný materiál, který bude ve výloze vedle moc.

Plzeň (hardegon)
Lysá (ryxe)
Jaroměř?? Mates
Olomouc (chairudo)
?? Lipno (hardegon)
?? ještě někdo

Co potřebuji
termín akce
adresu akce
případně  webovou stránku

Hardegon

Termín: 10.-12.6.2022
Adresa: Papírna Plzeň, Zahradní 173, 326 00 Plzeň
Web: https://sites.google.com/view/kostkyvplzni/domovsk%C3%A1-str%C3%A1nka

Díky.

Ryxe

Název: Polabské Kostky
Adresa: Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem
Web: https://www.polabskekostky.cz/


Matthes_CS

Název: Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř
Termín: 6. a 7. srpna 2022
Adresa: Výtopna Jaroměř ,Nádražní 227, Jaroměř
Web: vytopnajaromer.cz

Kuba

#6

Název: Svět z Kostek II.
Termín: otevření výstavy 23.6. do 2.9. (stavění 18.6 až 19.6, případně dle potřeby)
Adresa: Zámecké nám. 1264, 738 01 Frýdek-Místek
Web: www.muzeumbeskyd.com

Už jsem psal muzeu, ať  dokončí plakát, ať mohu poslat ke schválení, předpoklad půlka dubna.

Jakub

peki

Citace od: Chairudo kdy 05.04.2022, 12:20:44
Ahoj,

Svět Kostek Olomouc 15. – 16. října 2022
Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
Wolkerova 37/17
779 00 Olomouc

Hlavní info bude zde:
https://www.flora-ol.cz/akce/svet-kostek-2

Jinak začátkem Května aktualizuji a budu dávat info na facebook.
https://www.facebook.com/svetkostek

Díky moc,
Tomáš


peki

Citace od: peki kdy 27.01.2022, 14:03:42

Praha
====
Bambule Chodov – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm (Igorus)

Bambule CČM – hloubka max 100 cm, šířka 300 cm (peki-kostky)

Bambule Letňany – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm (Ryxe)

Brno (Izabella,Patkutil,Werny)
===
Bambule Olympia Brno - hloubka max 75 cm, šířka 300 cm (průchod do výlohy je jen 40 cm)

Ostrava (náčelník1? náčelník 2?)
=====
Sparkys Ostrava Nová Karolína – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm
Pompo Ostrava Avion – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm

Včera jsme ještě dostali info ze Sparkys, že se letos chystá rekonstrukce prodejny v Ostravě Nové Karolíně

Plzeň (tam kde byla výloha na auta) (Hardegon)
========
hloubka max 80 cm, šířka 230 cm. Není zadní pozadí

Odměna
=====
stavebnice pro vystavovatele a pro kostky. Rozsah by jsem upřesnil podle způsobu realizace jednotlivých výloh.

Mým cílem je:
=========
- rozumně rozdělit mezi více lidí
- neohrozit naplánované výstavy (naopak to využít jako propagaci těchto akcí přímo ve výloze odkaz na naší výstavu, která bude poblíž)

1) Potřeboval by jsem se s náčelníky domluvit na rozměru podstavce který bude Lego vyrábět.
Případně název/popis modelu který bude vystaven.
2) potřebujete nějaké info?
3) termín: Pokud budete mít čas a možnosti, mohou se výlohy začít instalovat již od úterý 3.5.
4) máme něco společného za kostky co by se dalo vystavit v Praze
Bambule CČM – hloubka max 100 cm, šířka 300 cm (peki-kostky)

Hardegon

Nemám info, co v Plzni chtějí mít vystaveno. Mám si tedy velikost podstavce hodit dle svých možností a dát tam "cokoliv"?

Je možné do výlohy dát rovnou i nějaký leták nebo reklamu na výstavu?

Citace od: Hardegon kdy 03.02.2022, 15:54:10
Citace od: peki kdy 03.02.2022, 15:39:48
Citace od: Hardegon kdy 03.02.2022, 15:37:17
Tématicky různorodé...
Do jara další modely vzniknou.
Ideální by bylo 1 téma, ale ověřím jestli to nevadí

Případně si stačí vybrat. Nabízim varianty:
1) středověk a fantasy
2) město / města
3) Steampunk

peki

Citace od: Hardegon kdy 12.04.2022, 09:22:27
Nemám info, co v Plzni chtějí mít vystaveno. Mám si tedy velikost podstavce hodit dle svých možností a dát tam "cokoliv"?

Je možné do výlohy dát rovnou i nějaký leták nebo reklamu na výstavu?


Vyber ten nejlepší model/projekt :)
Leták zpracovává LEGO jednotný na všechny akce kostek. Domluvím se zda bude možné dát ještě upřesňující info na akci v okolí.

Hardegon

Za Plzeň nabízim 3m šířka, hloubka mi stačí 40cm.
Instalovat můžu hned 3.5. odpoledne.
Dal bych tam přístav, ulici z malých modulárních domů, micro město a jeden menší hrad. Všechno MOC, které zatím nemám prezentované.

Pokud bude možnost, rád bych k tomu dal plakát, leták, baner nebo jen odkaz na výstavu v Plzni. Něco ve smyslu "Více uvidíte na výstavě v červnu".

peki

Citace od: Hardegon kdy 13.04.2022, 09:04:55
Za Plzeň nabízim 3m šířka, hloubka mi stačí 40cm.
Instalovat můžu hned 3.5. odpoledne.
Dal bych tam přístav, ulici z malých modulárních domů, micro město a jeden menší hrad. Všechno MOC, které zatím nemám prezentované.

Pokud bude možnost, rád bych k tomu dal plakát, leták, baner nebo jen odkaz na výstavu v Plzni. Něco ve smyslu "Více uvidíte na výstavě v červnu".
Zadání pro Plzeň
Plzeň (tam kde byla výloha na auta) (Hardegon)
========
hloubka max 80 cm, šířka 230 cm. Není zadní pozadí

peki

Obecný dotaz od LEGa jestli jsme schopni dát přibližné údaje:
počet kostek
hmotnost
délka stavění

Hardegon

Citace od: peki kdy 12.04.2022, 08:40:44
1) Potřeboval by jsem se s náčelníky domluvit na rozměru podstavce který bude Lego vyrábět.

Z tohodle jsem chápal, že to budou podstavce na míru. Moje chyba. Beru tedy ten rozměr, co je v nabídce 230x80. Nebo cokoliv podobného. Plochu zaplnim.

peki

Podstavce se dělají na míru. Limitem je pochopitelně rozměr výlohy :)

Hardegon

Citace od: peki kdy 13.04.2022, 13:40:35
Podstavce se dělají na míru. Limitem je pochopitelně rozměr výlohy :)

Tak tedy 230x40cm, prosím.

Ryxe

Večer rozměry upřesním, ale jestli dám počet dílků, nebo dobu stavení, to asi nedám, případně si můžu tyto informace vymyslet  ;D

Ryxe

Mohu zaplnit plochu hradem Draculea s přilehlou vesnicí o rozměrech 6x2 baseplates 32x32. Tedy přibližně 160x 51cm.

Borun

V Ostravě si beru na starost jednu výlohu.Pomáhat mi bude Clermont a Kubosch.Zaplníme to Kuboschovym Modelem Města  a popřípadě ještě něčim doplníme.Rozměry dodám v pátek

peki

Citace od: Borun kdy 13.04.2022, 20:41:31
V Ostravě si beru na starost jednu výlohu.Pomáhat mi bude Clermont a Kubosch.Zaplníme to Kuboschovym Modelem Města  a popřípadě ještě něčim doplníme.Rozměry dodám v pátek

DO druhé výlohy by se hodila ta ostravská stavba danyho. Zkuste se prosím domluvit dík. Hlavně mrkněte na rozměry. Potřebuji upřesnit velikosti podstavců.

Izabella08

Citace od: Izabella08 kdy 03.02.2022, 21:20:44
Jsme schopni nainstalovat 3 ks 1 metrových polic s výškou 75 cm a do nich umístit FILMOVÉ UKÁZKY: Simpsons, Teorii velkého třesku, Harryho Pottera, Superhrdiny i české komedie...viz. ukázkový snímek.

Police mají na výšku 75 cm, šířku celkem 3 m, hloubku 35...tak mě napadá jedině podstavec pod ně.
Bez těchto polic by byly naše viněty nepřehledné.

samy405

Citace od: peki kdy 14.04.2022, 10:47:21
Citace od: Borun kdy 13.04.2022, 20:41:31
V Ostravě si beru na starost jednu výlohu.Pomáhat mi bude Clermont a Kubosch.Zaplníme to Kuboschovym Modelem Města  a popřípadě ještě něčim doplníme.Rozměry dodám v pátek

DO druhé výlohy by se hodila ta ostravská stavba danyho. Zkuste se prosím domluvit dík. Hlavně mrkněte na rozměry. Potřebuji upřesnit velikosti podstavců.

Druhá výloha je už rozpracovaná - na téma venkov - dany tam bude mít stavbu ale né oblouk. Druhou výlohu si beru na starost já. Dáváme dokupy co a jak se bude muset ještě dostavět. Koncept už máme a do velikosti se určitě vejdeme.
Peki - chceš vidět koncept nebo to necháš na mě ?

Igorus

Citace od: peki kdy 27.01.2022, 14:03:42

Praha
====
Bambule Chodov – hloubka max 80 cm, šířka 230 cm (Igorus)
Bambule CČM – hloubka max 100 cm, šířka 300 cm (peki-kostky)


Pro výlohu na Chodově - podstavec rozměr 80 x 230, bude vystaven New York, verianta "nudle" (jako v Žacléři)
Pro výlohu v CČM - podstavec upřesním po Velikonocích, bude vystaven projekt Osadníci, s velkou pravděpodobností stejná část jako v rámci Lipna 2021

Borun

#24
Pro výlohu v Sparkys Ostrava Nová Karolína máme připravený model města.Rozměry budou 240cm x 70cm.Budeme potřebovat připojení k el.

peki

Citace od: samy405 kdy 14.04.2022, 17:02:57
Druhá výloha je už rozpracovaná - na téma venkov - dany tam bude mít stavbu ale né oblouk. Druhou výlohu si beru na starost já. Dáváme dokupy co a jak se bude muset ještě dostavět. Koncept už máme a do velikosti se určitě vejdeme.
Peki - chceš vidět koncept nebo to necháš na mě ?

Ok. Pokud to bule "lepší" než Danyho Oblouk proč ne (nechávám na tobě)  ;) Je supr, že se na tom bude podílet více lidí. Ten oblouk mne napadl když jsem ho v Ostravě viděl na výstavě, ale nebyl čas to řešit. 

samy405

Peki, oblouk se asi nevleze a cokoliv vedle toho bude jen "atrapa" . Domluvili jsme se - Kuba,Dany a Samy (ja) ze to dame spolecne dokupy. Administrativu a vse kolem toho jsem si vzal na krk ja (tak nejak je mi k tomu blizko)

Model :
Název - Venkov
Rozměry - délka 207cm - šíře 66cm
Velitel - Samy
Stavebnici - Kuba,Samy,Dany

Izabella08

Prosíme o info:

- v kolik hodin můžeme daného dne montovat
- telefon na kontaktní osobu hračkářství v Olympii...ať se nestane, že o nás nikdo nebude vědět...včera jsme jeli Olomouc Brno tam 3 hod a zpět ještě déle

Děkujeme:)

peki

Jasně, zjistím kontakty na jednotlivé prodejny a pošlu vám je SZ.

peki


Mohl bych Vás ještě poprosit o údaje na cedulky k jednotlivým modelům?

Hmotnost
Počet bricků
Doba stavění


Dle naší domluvy posílám kontakty na kolegy v regionech. Ať se prosím na ně jednotliví stavitelé neváhají obrátit ohledně instalací, které by měly proběhnout všechny v týdnu od 9.5. 2022.

Kontakty (čísla pošlu) SZ
================
Bambule Chodov   Blanka Cilečková
Bambule CČM   Blanka Cilečková
Bambule Letňany   Jiří Všetíček
Bambule Plzeň   Jiří Všetíček
Sparkys Ostrava   Jiří Vaníček
Pompo Ostrava   Jiří Vaníček
Bambule Olympia Brno   Iva Pokorná