Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Stimpi

Jak už jsem psal, napadá mě ža bych se pokusil o hasičskou zbrojnici s družstvem hasičů. Pokud se nehodí, tak se ještě zamyslim ... čas je ;)

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Musel jsem si to pustit 3x, jak mě to pobavilo a jak jsou lidé šikovní a vynalézaví  ;D
Ale lyžařský vlek by K Ladovi asi moc nešel, že?

Igorus

Takže po delší době aktuální informace z projektu.

Máme formální souhlas od vlastníka autorských práv, že se v rámci tohoto společného projektu můžeme odkazovat na Josefa Ladu. Tedy název může být Ladovská vánoční krajina.

Během následujících dnů připravím návrh schématu a můžeme se pustit do díla.

peki

Citace od: Igorus kdy 07.03.2022, 14:06:29

Během následujících dnů připravím návrh schématu a můžeme se pustit do díla.

Během kterých následujících dnů ? :)

1) Je potřeba rozmyslet terén (bez toho neuzavřeme nominaci dílků).
2) Začít nominovat dílky, abychom připravili projektový LUGBULK

peki


poMOCník

#96
První pokus o opadaný strom podle Ladových kreseb


Icewalker

Citace od: poMOCník kdy 22.04.2022, 19:48:47
První pokus o opadaný strom podle Ladových kreseb
Jestli tam budou všechny vypadat takto, bude to jak hororová vesnička ;D
Možná by stromům prospěla aspoň trocha sněhu. Ale jinak samozřejmě strom parádní.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poMOCník

Tentokrát ještě další druh techniky, která se mi možná líbí víc. A Taky jsem je líp nafotil, takže přidávám i ten původní.

Všimněte si, že tenhle druhý už není čistě černý - to abych na někoho nepůsobil hororově.  :P






Icewalker

Citace od: poMOCník kdy 01.05.2022, 23:00:41
Tentokrát ještě další druh techniky, která se mi možná líbí víc. A Taky jsem je líp nafotil, takže přidávám i ten původní.
Trochu mám obavy, že z toho druhého by mohly ty "plates" při transportu odpadat. "Hororový" vypadá pevněji ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Chairudo

To 100%, stálé rozjíždění a brždění a sem-tam pár set výmolů :D
Takové věci musí cestovat v leže, protože tak stejně skončí  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Přátelé je potřeba máknout s nominací dílků. A troufnu si říci s celým projektem. Instaluje se vždy na konci října nebo začátku listopadu. Ladovská vesnička bude potřebovat více pohlídat kompozici a velikosti staveb. nebude to takové lážo-plážo jako s perníčky či elfy. Kdy řada modelů dorazila až na instalaci do OC s tím že to bude překvapení :)

K nominace dílků můžeme přistoupit několika způsoby. Jak jsme avizoval dříve bude to pro stavitele jako odměna, takže kostky budou zadarmo. Ne všechny dílky musí nutně souviset s projektem, ale budou mít pochopitelně přednost.

Představuji si že jednotlivý účastníci budou mít určitou velikost kreditu na kostky. Podle:
- velikosti modulu (bude bráno dosavadní zapojení a zejména dodané výsledky ve společných projektech)
- zda budou tvořit terén (dovedu si představit že se budou dodávat pouze chaloupky, které se pak položí podle potřeby na předem připravený teren)
- další kritéria.... (motivací by měla být stavba společného projektu ne získání kostek). Jen říkám že mám odměnu domluvenou, tak je potřeba dát věci do chodu.

Obracím se tedy na stavitele účastníky projektu na co se čeká? Nominovat dílky je  možné zde.

Chairudo

Mám dotaz, bude to celé zimní, nebo to poskládáme z ročních období?

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Počítá se opět se zimní vesničko. Je to vánoční výloha.

poMOCník

Citace od: Icewalker kdy 05.05.2022, 15:58:16
Citace od: poMOCník kdy 01.05.2022, 23:00:41
Tentokrát ještě další druh techniky, která se mi možná líbí víc. A Taky jsem je líp nafotil, takže přidávám i ten původní.
Trochu mám obavy, že z toho druhého by mohly ty "plates" při transportu odpadat. "Hororový" vypadá pevněji ;)

Ani moc neopadávají právě. Ty dlouhé jsou přichycené pomocí clipů - viz fotka, a ty malé drží pevně. Nacpal jsem ho schválně do pytle a jen se prostě přizpůsobí ohnutím v tom místě s clipem.

Igorus

#105
Předem mého příspěvku se omlouvám, za delší dobu mlčení. O to s větším elánem se můžu pustit do plánování a dalších věcí s tímto spojeným.

Předně zde je návrh rozložení modulů:


A nyní k tomu slovní komentář (zleva). Na levém kraji modelu bude Hardegonovo peklo. To bude mít na výši 20 bricků. Bude pohledové ze dvou stran, směrem nahoru bude výkus aby bylo co nejlépe vidět dovnitř. V zadní části bude model kruhové zříceniny (v podstatě vstup do pekla).

Pozvolným klesáním, které zajistí MilanV (šířka může být ještě upřesněna aby to co nejlépe vypadalo) se Šmejkalka dostane k Chairudově mlýnu, nad ním rybník od Clermonta a vedle statek od Linhiho (ehm).

A pak tu máme hlavní prostor pro vesnici.
a) Jednak se využije princip použitý u Osadníků, tedy každý svůj modul o velikosit 48x48. Domy na něm by měli mít ideálně rozměr 16x32. Tento přístup je vítán, protože stavitel má možnost si vyhrát i s okolím.  Podle postupného zaplňování parcel budou stavitelé vyzváni k tomu, aby detailně zakreslili svojí představu o poloze domu na parce. No a domy se pak spojí vyšlapanými cestičkami, případně silnicí.
b) Případně pokud někdo bude chtít stavět jen domek (těch může být nepočítaně, beru to jako příležitost pro nemegalomanské stavitele) a organizátoři zajistí moduly.

Na kraji vesnice, případně v pořadí vesnice - les - hájenka bude Šipkova stavba.

A už tu máme další stoupání (nemusí být do takové výšky), ideálně zalesněné s cestou směřující k městečku. To bych rád viděl v duchu malebným malých budov (šířka max 20 s podloubím a jedním patrem a štítem).

Prosím tedy o názory a komentáře.

Co bych rád viděl jako modul je:
Vykotlaný dub se šunkou na B12
Zabijačka v rámci vesnice (tj. nejen na statku)

Zde je resoumé účasníků s tématem co chtějí stavět:
Matthes_CS
Bruno
Pomocník
Ongon
roko86
Daniel
Peki - mašinka (vesnice)
Stimpi - hasičárna (vesnice)
Kuba

Vyberte si prosím parcelu a téma co budete stavět (případně jestli platí co jste navrhovali dříve) :)


peki

Peki:
b) Případně pokud někdo bude chtít stavět jen domek (těch může být nepočítaně, beru to jako příležitost pro nemegalomanské stavitele) a organizátoři zajistí moduly.

Postavím několik domků, které budou bez podkladové desky. Budou se moci použít podle situace samostatně nebo se s nimi  bude moci udělat část vesnice podle potřeby. 

Borun

#107
Jak jsem už dříve psal,postavím domek na náměstí s krámkem v barvách sand Green.Pokkud bude místo tak přidám zahradu ,stodolu.

roko86

Budu stavět statek . A mám  stejný dotaz jako Chairudo jaké období zimní ? Protože bych pomalu rád stavěl. Velikost 32 x32

peki

Citace od: roko86 kdy 24.05.2022, 21:15:28
Budu stavět statek . A mám  stejný dotaz jako Chairudo jaké období zimní ? Protože bych pomalu rád stavěl. Velikost 32 x32

období do vánoční výlohy je Zima


poMOCník

Citace od: Igorus kdy 19.05.2022, 22:35:45

Vykotlaný dub se šunkou na B12

Klidně můžu něco vykotlaného zhotovit, jestli se nikdo další nehlásí :)

Nebo mi přiděl parcelu s domkem, to by mě taky bavilo.

Icewalker

#111
Hlásím modul 48x48 na parcelu B někde v intervalu 4-12 dle potřeby.
Představa: domek cca 16x32 + okolí s civilisty / zvířátky - celkově neco menšího.

DOTAZ: Byl by zájem učinit nějaké na sebe napojené budovy jako na obrázku zde?

http://www.gavu.cz/images/karta/velka/749_snehulak-na-navsi-1953_pro-plakat0.jpg
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

roko86

Má mýt moc 32x32 nebo 48x48 ?
Jak to bude s malým lugbulkem  nebo podporou jestli mám nakoupit si sám bílý střechy nebo podložky bílé 16 X 16
Díky za informaci

waf

Já bych se přidal, jestli je volná parcela - viděl bych to na menší stavení.

Chairudo

Já se nabízím vytvořit nějaký větší podklad pod domky když bude zájem, klidně 120x80 nebo co bude třeba.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: roko86 kdy 27.05.2022, 12:26:46
Má mýt moc 32x32 nebo 48x48 ?
Jak to bude s malým lugbulkem  nebo podporou jestli mám nakoupit si sám bílý střechy nebo podložky bílé 16 X 16
Díky za informaci
Viz. Vlákno nominace dílů = nominuje co potřebujete.

Igorus

#116
Citace od: poMOCník kdy 26.05.2022, 12:27:13
Citace od: Igorus kdy 19.05.2022, 22:35:45

Vykotlaný dub se šunkou na B12

Klidně můžu něco vykotlaného zhotovit, jestli se nikdo další nehlásí :)

Nebo mi přiděl parcelu s domkem, to by mě taky bavilo.

Klidně můžeš obojí :) Já si tě píšu na dub se šunkou. A domek když bude tak fajn. Díky!

Citace od: roko86 kdy 27.05.2022, 12:26:46
Má mýt moc 32x32 nebo 48x48 ?
Jak to bude s malým lugbulkem  nebo podporou jestli mám nakoupit si sám bílý střechy nebo podložky bílé 16 X 16
Díky za informaci

Obojí tam je a bude se objednávat (viz)

Citace od: Chairudo kdy 01.06.2022, 21:33:19
Já se nabízím vytvořit nějaký větší podklad pod domky když bude zájem, klidně 120x80 nebo co bude třeba.

Fajn, díky, beru v potaz.

Citace od: waf kdy 01.06.2022, 20:24:47
Já bych se přidal, jestli je volná parcela - viděl bych to na menší stavení.
Místa dost, píšu si tě.

Igorus

Citace od: Icewalker kdy 26.05.2022, 14:20:33
Hlásím modul 48x48 na parcelu B někde v intervalu 4-12 dle potřeby.
Představa: domek cca 16x32 + okolí s civilisty / zvířátky - celkově neco menšího.

DOTAZ: Byl by zájem učinit nějaké na sebe napojené budovy jako na obrázku zde?

http://www.gavu.cz/images/karta/velka/749_snehulak-na-navsi-1953_pro-plakat0.jpg

Ještě k tomu dotazu ohledně napojení. Ano, možné to pochopitelně je, ideálně pokud se k tobě připojí někdo konkrétní ať se můžete domluvit.

Hlásí se někdo???

Matthes_CS


davroman

Po motivační diskuzi s vrchním velitelem projektu na výstavě v Lysé se hlásíme se stavbou venkovského tržiště. Velikost baseplate 48x48.

rocice a davroman
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks