(cizí) LOTR diorama - Guiness World Record

Založil poMOCník, 16.02.2021, 23:31:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

poMOCník


Chairudo

#1
Pěkný, ale jak se dá čekat od číny totálně zavádějící a to číslo je absurdně přehnaný  ;D
Když počítám že je to na ploše cca 6x30m a srovnám to s plochou cca 4x5m bradavic od Hardegona cca 1 mil. kostek = max 10.000 000 kostek, nebo moje minas tirith 110.000 kostek na cca 2x2m x45 = max 5 mil. kostek.....
No minimálně tam mají 0 navíc, možná i tu 1  ;D

.... V kodani jsme měli větší  ;)
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/39548457675/in/album-72157688142103660/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ondrej

Je to vůbec Lego nebo čínská napodobenina?

Chairudo

Citace od: Ondrej kdy 17.02.2021, 06:58:18
Je to vůbec Lego nebo čínská napodobenina?

Mělo by být jestli jim to Guinnesáci vzali, ale když zjim zbaštili to absurdní množství kostek tak je to diskutabilní  ;D
Zeptám se
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Příprc: Stavěli to všechno z tile 1x1 :-)
Lust och fägring stor

Robbed

Nikde není zmínka o tom, že by to bylo Lego, sami píšou "interlocking plastic brick". 150mega čistého Lega by se jim dost prodražilo.
Navíc je to jde tušit z některých detailů (viz příloha).

To číslo by možná mohlo odpovídat, pokud počítají všechno, celou expozici včetně modelů okolo.


Chairudo

Citace od: Robbed kdy 17.02.2021, 09:38:06
Nikde není zmínka o tom, že by to bylo Lego, sami píšou "interlocking plastic brick". 150mega čistého Lega by se jim dost prodražilo.
Navíc je to jde tušit z některých detailů (viz příloha).

To číslo by možná mohlo odpovídat, pokud počítají všechno, celou expozici včetně modelů okolo.

To je fakt, LEGO to asi nebude  :D

Ale číslo určitě nesedí, mluví jen o tom layoutu, ke konci videa píšou na ploše 191,5m
I kdyby jak říká yoshimaka použili jenom tile 1x1, tak je to pořád na té ploše cca 28cm hluboké brouzdaliště a z bricků 1x2 se v těch 78 cm dá už i plavat ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Robbed kdy 17.02.2021, 09:38:06
Nikde není zmínka o tom, že by to bylo Lego, sami píšou "interlocking plastic brick". 150mega čistého Lega by se jim dost prodražilo.
Navíc je to jde tušit z některých detailů (viz příloha).

To číslo by možná mohlo odpovídat, pokud počítají všechno, celou expozici včetně modelů okolo.

Ajo, to jsem si nevšimnul. Bral jsem to z nějaké stránky, kde psali o LEGO dioramatu. Tak můžeme tohle vlákno přesunout do sekce "plagiáty, fake lego a fake news". Nicméně i tak je to slušná práce :)

Kuba

Když pominu to, že to může být plagiát. Musím uznat, že je to krásné diorama.  ;)

Chairudo

Tady jsem našel nějaké fotečky layoutu z muzea, u bližších starwars fotek je vidět že tam možná nebude jediná LEGO kostka, i Falcon setík a další modely jsou bez loga, jen nějaká napodolepina.

https://www.smaerdland.com/en/Theme/info/id/51.html

Taky je tam pěkně vidět jak to mají sestavené z baseplate 48x48 bloků pro lepší přepravu a že velká část layoutu je úplně plochá, tak jen pár kostiček   ;D




YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

richchie

#10
za 1) ked som toto videl prvy krat (cca 2-3 tyzdne dozadu) z nadpisu som sa tesil na obrovsku minas tirith, prepracovany mordor atd atd, nic take sa nekonalo, z mojho pohladu to je fantasy diorama
za2) tiez som toho nazoru ze 150 milionov kociek je prehnane, ako tu uz niekto pisal max 50 000 000
za 3) body 1a 2 neznamenaju ze sa mi diorama nepaci, je to parada, ci to je original lego alebo cinsky fake sa z videa a ani z fotiek neda urcit si mylsim, kazdopadne vidiet to nazivo by som chcel :)



ditetemnaporad

Citace od: richchie kdy 19.02.2021, 09:38:07
kazdopadne vidiet to nazivo by som chcel :)

Zejména za předpokladu, že tam bude zavěšená visutá hrazda a bude se možné nad scenérií proletět :)

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 18.02.2021, 23:05:01
Tady jsem našel nějaké fotečky layoutu z muzea, u bližších starwars fotek je vidět že tam možná nebude jediná LEGO kostka, i Falcon setík a další modely jsou bez loga, jen nějaká napodolepina.

https://www.smaerdland.com/en/Theme/info/id/51.html


Fakt že jo, lego to není. Ale i ty ostatní stavby jsou super. Mají tam takový paralelní svět ne-lega, ve kterém vznikají obrovské a propracované modely. Taky bych si to tam chtěl projít. A zřejmě mají i alternativní svět z hlediska guinessovky s vlastními rekordy.

linhi

No mě to přijde jako jedno diorama v Roztokách,velké a z milionů kostek,ale vše se opakující,vlastně nudné,je to jen o velikosti...

Daniel

Citace od: linhi kdy 19.02.2021, 22:20:16
No mě to přijde jako jedno diorama v Roztokách,velké a z milionů kostek,ale vše se opakující,vlastně nudné,je to jen o velikosti...
;D ;D ;D

Když to máš těžký... Pokud chtěli udělat něco tak obrovského, tak prostě cvakali kostky. V takovém rozsahu není čas na to řešit jedno okno/střechu/fasádu/cokoliv v řádu hodin a x krát předělávat, dokud nejsi spokojen... A to je přesně důvod, proč bych se takového projektu nechtěl účastnit - i když, k mému překvapení, se to některým AFOLům líbí 8)