(Vlastní) Království bílého medvěda

Založil Hardegon, 12.03.2021, 20:59:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

...

Po dlouhé době jsem měl opět možnosti a čas trochu stavět, tak konečně mohu zahájit představení nového království. Postupně sem budu přidávat jednotlivé MOC s vlastní Custom armádou.

Mozaika erbu

Hardegon


Hardegon

#2
Nejnovější přírůstek je tématická mozaika. Konečně jsem našel využití pro několik tisíc bílých plate 1x1 a podložek ze sběratelských figurek  :)
Velikost 48x96 studů.

richchie

parada, tema vlastneho custom kralovstva ma vzdy fascinovala, tesim sa na dalsie MOC

Hardegon

A kde rytíři s bílým medvědem na štítu žijí? V tomto malém hrádku. V podhradí ještě časem přibude vesnice, ale hrad už je prakticky hotový.

Výsledný model by měl být "Město v obležení", proto jsou místy pobořené věže, střechy nebo hradby.

poMOCník

Tam bych teda bydlet nechtěl. Celé je to pobořené a uvnitř bude určitě pořádná zima. Přestože je tam pár "veselých" barev, působí to na mě takovou ponurou náladou, má to prostě takové osobité kouzlo. Moc se mi líbí výběr barev. Zejména na struktuře zdi dělá hrozně moc střídání různých odstínů šedé. Vím, že tu kolem toho byla debata, jestli střídat starou a novou šedou (DG a DBG), ale tady je to myslím jasně k plusu.

Chairudo

Pěkný, trochu mi to připomíná Dol Guldur kde Sauron uvěznil Thraina... jen to zvětšit  :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Takové malé, ale pěkné obydlí. Máš tam pěkné detaily. Za mě je super hlavně ta propadlá střecha s tmavší strukturou po okrajích. Jsem zvědav, jak bude stavba pokračovat dále 😉.

Hardegon

#8
Rytíři s bílým medvědem v erbu mají nový domov. Ještě se musejí pořádně zabydlet, ale oproti předchozí malé verzi je tohle krok k lepšímu.

poMOCník

Krásné nepravidelné tvary, lví rytíři by záviděli. Tolik se ti toho vešlo na tak malou plochu a přitom to vůbec nepůsobí přeplácaně. Obzvlášť se mi líbí nádvoří s barevnými střechami a pak všechny ty dřevěné části.

Měl bych jednu připomínku ke skále. Ten tvar je super, ale barevně bych to trošku rozbil, takhle působí dost jednolitě (narozdíl třeba od bahna pod ní).

Kuba

Líbí se mi zděné části, je to pěkně členité...
Je super, že se v Castle téma začínají pomalu objevovat nové kousky....

Borun

Hrad krásný,ale mně nejvíc zaujala ta skála. Postavena méně používanou technikou, ale o to vic působí realističtěji.

hobby

Velmi zajímavé; i zevnitř. Skála je měkký pískovec (je to tak myšleno, že?) a tak ty neostré a oblé tvary tomu odpovídají. :)

Hardegon

Kluci, díky za komentáře.  ;)

Citace od: poMOCník kdy 02.03.2023, 10:15:18Měl bych jednu připomínku ke skále. Ten tvar je super, ale barevně bych to trošku rozbil, takhle působí dost jednolitě (narozdíl třeba od bahna pod ní).

Dobrý postřeh. Zkusim ještě nějak dopilovat.

Citace od: Borun kdy 02.03.2023, 22:18:29Hrad krásný,ale mně nejvíc zaujala ta skála. Postavena méně používanou technikou, ale o to vic působí realističtěji.

Tady jsem si jí zkoušel a jsem z toho docela nadšen. Né že bych se chválil za kvalitu, ale je to násobně rychlejší stavění, u šetřim mraky dílů a lépe se s tím pracuje a upravuje.

Citace od: hobby kdy 03.03.2023, 08:53:11Velmi zajímavé; i zevnitř. Skála je měkký pískovec (je to tak myšleno, že?) a tak ty neostré a oblé tvary tomu odpovídají. :)

Ano, ale nebylo to tak zamýšleno a došel jsem k tomu z druhé strany. Chtěl jsem Dk Tan barvu skály a tyhle Curved Slopes díly mí přijdou super. Až během stavby jsem si to definoval "asi to je pískovec:)

Ryxe

Kamaráde, gratuluji ke krásnému, čistému a nápaditému hradu. Chválit skály nemusím, to udělali jiní ;) . Já pochvalim celkovou koncepci. Evokuje to ve mě poctivý hrad, které jsem tak obdivoval když toto téma ještě žilo, ale ten tvůj je odděn do moderního hávu (myšleno použitými technikami). Takže za mě opravdu působivý kousek ;)

Foton

"A mě se chce něco říct!"
Mě se to moc líbí. Hlavně se mi líbí ty zdi. Jejich pestrost je postavena na "umírněné hrbolatosti" a ne na barevnosti. Což jí osobně považuji za ideální verzi.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Igorus

Jako rytíři si evidentně polepšili! Hele mě se to moc líbí!!! Je to takový hravý (jak je u tebe poslední dobou zvykem) a je z toho cítit srdíčko hradaře.
Ale abych jen nechválil. Víš co by si to zasloužilo? Rozšířit ten terén kolem. Takohle je to takový hodně a brzy useklý.

blackjoe

Hrad neskutečně prokouknul, každý detail , dvě kulaté věže, prostě paráda. Po prvním shlédnutí fotek na mě prostě sednul klasický český středověk.  ;)   

Vicktór z Vlčieho brodu

Veľmi pekný hrad s množstvom detailov, ktoré napriek veľkosti vyniknú super  :)
When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives.

richchie

wow! to bolo prve co mi vyslo z ust hned ako som otvoril prvu fotku. parada, velmi sa mi paci ze na rozdiel od vacsiny hradov nie su hradby svetlosive ale tmavosive (co vacsina pouziva n skaly, ktore su v tomto pripade dark tan co sa mi tiez velmi paci) hradu nemam co vytknut, proste velky, plno detailov, uhly, gulate veze , krasne si sa vyhral s custom posadkou hradu, proste topka

Hardegon

Díky pánové.  :)

Citace od: Igorus kdy 06.03.2023, 10:58:00Ale abych jen nechválil. Víš co by si to zasloužilo? Rozšířit ten terén kolem. Takohle je to takový hodně a brzy useklý.

Na to jsem myslel celou dobu stavby. Asi by si to něco málo kolem zasloužilo  ;)