(vlastní) Hogwarts school desk

Založil Chikos, 07.11.2019, 12:52:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chikos

Když vyšla loď v lahvi a otvírací knížka, byla tahle myšlenka pro mě jasná volba  :D  ..... i knihy mají stále své kouzlo

Jezevec

#1
Pár vteřin jsem si říkal, že přece z lega nemůže být i ten stůl. Ehm, nechceš mě adoptovat? :D :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Petronel

No to je paráda! Pracuji na něčem menším ale vysoce sofistikovaném. :)
Je tam nějaká tajná zásuvka? ;D

pitris47


Foton

No konečně něco co je i použitelné a nevypadá jako z kostek na první pohled. Parádní nápad, úžasný Wow efekt.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

richchie

perfektne, skvely napad a este lepsie prevedenie, stol sa ti podaril, len nechcem vediet kolko kociek na neho trebalo...

Chairudo

Teda ty ses rozjel, smekám i se skalpem  ;D

S čím překvapíš zítra?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Pěkná prácička. Jinak pro méně kostičkami majetné mi přišel dobrý nápad tohle https://www.youtube.com/watch?v=okYCgNjWW4o.

poMOCník

Historický nábytek jsem vždycky měl v oblibě, ale tohle by mě nenapadlo! Perfektní kousek!

Chikos

Až se naučím ovládat i lego technic, tak bych rád udělal ten šuplík vyjížděcí a dovnitř zakomponoval taky nějaký pohádkový příběh. Časem se k tomu pokusím vytvořit i židli  :)


Citace od: Petronel kdy 07.11.2019, 13:06:55
No to je paráda! Pracuji na něčem menším ale vysoce sofistikovaném. :)
Je tam nějaká tajná zásuvka? ;D

davroman

Tak tohle je paráda. nádherný kousek.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Chikos

Taky jsem to tam chtěl zakomponovat, ale nakonec jsem si řekl, že se nebudu opičit  ;D


Citace od: Pool kdy 07.11.2019, 13:55:30
Pěkná prácička. Jinak pro méně kostičkami majetné mi přišel dobrý nápad tohle https://www.youtube.com/watch?v=okYCgNjWW4o.

Chikos

Teď nějakou chvilku ničím už nepřekvapím. Pustil jsem se do stavby středověkého hradu a protože mě modely od Ryxe a Gearcse natolik nadchly, že jsem se rozhodl alespoň trochu přiblížit jejich levelu a to už stavění nejde tak rychle  :D


Citace od: Chairudo kdy 07.11.2019, 13:43:05
Teda ty ses rozjel, smekám i se skalpem  ;D

S čím překvapíš zítra?

Bard

Chtěl jsem ti něco pochvalného napsat, ale nenapíšu. Přečetl jsem si předchozí komenty a neřekl bych nic nového. Tak se pod ně alespoň podepisuju.

Kuba

Vynikající nápad :)

To by chtělo vzít na nějakou výstavu :)

Villa Legina

Velmi pekne. Zaujalo. Obdivujem.

Keby si aj tu falicku castle haraburdu vo vedlajsom vlakne zlikvidoval a nejaky dalsi nabytok vyrobil -  bolo by to uplne perfektne.

Izabella08

Chikosi,

KDE JSI BYL TU CELOU DOBU ???????????

STARHAWK

Parada.

Len taky dotaz: Si bohaty student, bohaty dochodca alebo nepracujuci milionar ze mas tolko vela lega A ZAROVEN aj tolko vela casu robit vsetky tie paradne modely z neho ?

Ja mam zatial len vela lega :D

Petronel

Citace od: Izabella08 kdy 07.11.2019, 19:18:38
Chikosi,

KDE JSI BYL TU CELOU DOBU ???????????

Řezal, hobloval, soustružil, frézoval.  ;D

Chikos


poMOCník

Citace od: Villa Legina kdy 07.11.2019, 19:15:04
Velmi pekne. Zaujalo. Obdivujem.

Keby si aj tu falicku castle haraburdu vo vedlajsom vlakne zlikvidoval a nejaky dalsi nabytok vyrobil -  bolo by to uplne perfektne.

;D ;D

Musím říct, že už mi Harry Potter taky leze ušima (stejně jako všechny ty batmobily), ale tohle je vážně něco originálního a elegantního.

Mr. Cube


Chikos

začal jsem pracovat na menším "upgrade" ze stolu se stane stůl z Bradavic, přibude k němu židle a koberec. Stůl musel projít kompletní změnou vnitřní konstrukce aby byl bytelnější, stejně tak jsem musel změnit i techniku upevnění nohou.

Chairudo

#23
No já z toho slintám a prakticky každý kdo miluje Harry Pottera bude taky  ;D

Jsem zvědavý na ty nohy, jednoduchá a stabilní technika je jak já dělám pilíře pro ruské kolo, kostky 2x8 nebo cokoli na výšku, opláštěné brackety a přepásované s plates nebo tile. Pak se to ani nehne, může se s tím i i šermovat  ;D
+ na to se dá udělat dekorace.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Anatyt


Chikos

Citace od: Chairudo kdy 23.10.2021, 13:55:49
No já z toho slintám a prakticky každý kdo miluje Harry Pottera bude taky  ;D

Jsem zvědavý na ty nohy, .....


Uvnitř stolu jsem to zkoušel provázat technick brickama a prošpikovat kolíky, aby se to tvářilo všechno jako jedna kostka. Nohy jsem takhle všechny musel rozdělat a svázat technick brickama taky. Drží teď pospolu lépe, tak jsem na to zvědav. Zítra jej budu stavět na nohy  :D

Chairudo

Tak ať to pěkně drží. kdybys hledal jiný způsob pro tenší nohy, já používám tento a drží to perfektně, brackety se převážou platami nebo tilami a nemůže to uhnout.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Je to dobrý, nová statika stolu to vydržela a i stůl všeobecně je bytelnější. Jen se trochu ještě kynklá  ;D ... Základ židle je hotový, pokusím se, aby vršek byl designově zajímavý.

Chairudo

úžasné  :D
Že bych ke stolku posadil jednoho kostlivce>:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Taky bych rád k tomu něco řekl.
Chikosi, že jsi výborný stavitel, o tom není pochyb. Jen nechápu motivaci k tomuto MOCu, který spadá do kategorie pro mne nesmyslných lego-kreací jako je např. dům, auto, či psací stroj 1:1, klavír 1:10 a další podobné. Takový stůl by vyrobil truhlář jistě levněji, rychleji a byl by funkční. Dokázat si sám pro sebe, že to postavit lze, tomu uvěřím i bez názorné ukázky.
Ale pokud je to pro tebe ´výzva´, budiž, pak to pochopím.