(vlastne) Obliehanie mesta Tharbad

Založil richchie, 02.02.2017, 09:21:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

richchie

Citace od: Chairudo kdy 03.04.2019, 11:01:13
Krása, už tomu chybí jen Gandalf a detailnější fotky, ideálně prozkoumat na výstavě  :)

gandalf sa bitky o tharbad nemohol zucastnit, vid chronologia udalosti popisana v historii stredozeme ktoru som sem dal ako PDF prilohu v mojom prispevku :-)
detailnejsie fotky uz boli pridane

richchie

#61
a komu by sa nechcelo PDF stahovat chronologicky usporiadane dolezite udalosti vojny o prsten (cervenym je moja fikcia)

3018 – 3019  – VOJNA O PRSTEN
12.04.3018 –prstencove prizraky sa vydavaju po stopach prstena moci, gandalf vravi frodovi o prsteni moci a pripravuje ho na to ze bude musiet z kraja odist, gandalf odchadza po radu k Sarumanovi
20.06 3018 – zaciatok utoku na Osgiliath, subezne utok na mirkwood, glum utiekol do utrob morie
10.07.3018 – gandalf je uvezneny  Sarumanom v Orthancu
18.09.3018 – gandalf uteka z Orthancu za pomoci krala velkych orlov
23.09.3018 – prstencove prizraky vstupuju do kraja, frodo a sam opustaju kraj
29.09.3018 – hobiti prichadzaju do Bree, stretavaju aragorna
06.10.3018 – frodo je zraneny morgulskym mecom vodcom nazgulov na vetrove
20.10.3018 – prichod froda do roklinky
25.10.3018 – council u elronda v roklinke
25.12.3018 – spolocenstvo prstena opusta roklinku
13.01.3019 – spolocenstvo prstena pri zapadnej brane morie
14.01.3019 – Z gundabadu sa vydava na pochod armada skretov s cielom znicit mesto tharbad
15.01.3019 – spolocenstvo prstena (bez gandalfa) opusta Moriu
17.01.3019 – spolocenstvo prstena prichadza do Lorien – Calas Galadhron
25.01.3019 – gandalf zabil balroga
14.02.3019 – gandalf sa vracia do sveta zivych , frodo v Lorien pozera do zrkadla Galadriel
16.02.3019 – zaciatok obliehania mesta tharbad armadou z Gundabadu , spolocenstvo prstena opusta Lorien
17.02.3019 – Gandalfa priniesol do lorien kral velkych orlov gwaihir (hladal gandalfa na prikaz Galadriel) v Calas Galadhron bol uzdraveny a obleceny do bielych siat – gandalf biely
20.02.3019 – porazka gundabadu pri meste tharbad (vdaka pomoci rohanu – theodred a jeho druzina, gondorskej posadke z Dol amrothu pod vedenim Imhahila a elfov)
25.02.3019 – Prva Bitka na rieke želíz (fords of isen) – sarumanovi skreti  spolu s divokymi ludmi z Dunlandu zautocili na rohansku armadu, rohan utok odrazil ale za cenu vysokych strat , v boji utrpel tazke zranenia syn krala theodena – theodred , ktory na ich nasledky neskor zomrel. (theodred a jeho druzina sa vracali z bitky o tharbad, pripojili sa k rohanskej armade ktora bola napadnuta z Isengardu – zelezneho pasu)
spolocenstvo prstena plaviace sa po rieke anduina prechadza cez Argonath
26.02.3019 – smrt boromira , rozpad spolocenstva prstena (frodo a sam pokracuju do mordoru, aragorn, legolas a gimli prenasleduju uruk hai ktori zajali smyska a pipina
28.02.3019 – Eomer poraza skretov pri Fangornskom lese
01.03.3019 – frodo, sam a glum prechadzaju cez mrtve mociare
aragorn, legolas a gimli stretavaju gandalfa bieleho vo Fangorskom lese a vydavaju sa do Edorasu
02.03.3019 – druha bitka na rieke zeliz ( fords of isen) – porazka rohanu sarumanovymi uruk hai, gandalf uzdravuje v edorase Theodena
03.03.3019 – jazdci na vrkoch utocia na Rohanskych, ktori sa presuvaju do helmovho zlabu
04.03.3019 – bitka o helmov žlab subezne s bitkov o zelezny pas (enti utocia na sarumana), porazka Sarumana, Saruman vezneny vo vezi Orthanc Stromofuzom
05.03.3019 – gandalf a pipin vyrazili na cestu do minas tirith, frodo, sam a glum pri ciernej brane
07.03.3019 – Faramir utoci na oddiely vychodniarov v ithiliene, zajatie froda a sama faramirom
08.03.3019 – frodo a sam pokracuju po prepusteni z osgiliathu smerom do mordoru
09.03.3019 – gandalf a pipin dorazili do minas tirith, frodo a sam pri minas ithil, temnota sa zacian sirit z mordoru smerom k minas tirith
10.03. – mordor prerazil obranu pri Cair andros, prekracuje rieku anduinu  (severne od minas tirith)
11.3.3019 – prvy utok z dol guldur na lorien
12.03.3019 – bitka o osgiliath (mordor prerazil obranu a vtrhol do zapadnej casti)
13.03.3019 - neuspesny protiutok gondoru na Osgiliath (utok viedol Faramir)
14 – 15.03.3019 – bitka na pelenorskych poliach – obliehanie minas tirith
15.03.3019  - bitka pod stromami (dol guldur utoci na lesnu risu subezne s druhym utokom na lorien)
17.3.3019 – bitka o Dol a Erebor (trpazlici a Dol proti hordam z vychodu) kral trpazlikov Dain a kral Dolu Brand boli zabiti, novy kral dolu Brand II , novy kral trpazlikov Thorin III
25.03.3019 – bitka u čiernej brány , znicenie prstena moci, znicenie pevnosti Barad Dur, porazka Saurona.
26.03.3019 - vychodniari porazeni trpazlikmi a ludmi z Dolu
28.3.3019 – bitka o dol guldur (utok z lorien a lesnej rise), znicenie Dol Gulduru
06.04.3019 – odiely lesnych elfov a elfov z Lorien sa stratavaju (Thranduil a Celeborn)
01.05.3019 – aragorn je korunovany v Minas tirith kralom obnoveneho kralovstva Arnoru a gondoru

richchie

#62
Vyizil som trocha casu a opravil som teren pri rieke a most. este pred branu planujem dat na podstavce (uz nachystane) 2  sochy, no tie zatial nemam. Taktiez uvazujem do buducnosti o rozsireni dioramy o 2 dalsie casti (kazda s podorysom 32x64 studov) kde by boli dodatocne domceky do dediny (uvazujem nad mlynom, masiarstvom a nejakym skladom surovin).

aktualne sa diorama sklada z 8 casti, po rozsireni by to bolo 10. plus k diorame sa da napojit utociaca armada skretov na dalsich 4 castiach

poMOCník

Ta krajina je opravdu daleko lepší. Moc se mi líbí pestrost a členitost, zároveň je ale barevně sladěná, takže při pohledu z dálky nic nepřitahuje zbytečně pozornost.

Modelování krajiny je často zanedbávané i u jinak perfektních modelů a tady je příklad toho, že se vynaložené úsilí vyplatí. Realisticky modelovaná krajina se spoustou detailů vdechuje modelu život.

Chairudo

Moc pěkný kousek. Pár dalších lidí dělá castle tak by jste se mohli spojit na nějaké sedmero království  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

richchie

#65
zacal som pracovat na planovanom rozsireni. Zvacsil som dedinu, za hrad som pridal cestu cez les.  zlty domcek som prehodil, tam kde bol povodne planujem mlyn. taktiez chcem pridat masiarstvo, nech ma dedina vsetko co potrebuje.
taktiez som pridal na hradby vezu, cast vojakov z hradieb som stiahol a vytvoril pochodujucu armadu, nieco v tom duchu ze prisli posily alebo armada co sa prave chysta vyrazit do boja...
ostava dorobit teren este v dedine a dve budovy - masiarstvo a mlyn s pekarnou.
kvalita fotiek nic moc,  ked bude krajsie pocasie nafotim za denneho svetla...