Lego Digital Designer

Založil KLF, 13.09.2005, 23:45:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Pokud to ještě někdo nezaznamenal, tak vyšel nový update LDD 4.3.11. Mezi nové díly patří např. kola a blatníky z Porsche, pneumatiky z Classu a určitě spousta dalších.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 05.02.2018, 06:38:47
Pokud to ještě někdo nezaznamenal, tak vyšel nový update LDD 4.3.11. Mezi nové díly patří např. kola a blatníky z Porsche, pneumatiky z Classu a určitě spousta dalších.

Nedaří se vytvořit dobrý nástupnický program, nebo čím to, že stále udržují v chodu aplikaci, které už dávno ukončili oficiální podporu a tak jí valstně dělají neoficiální podporu? :-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peter

To že udržují databázi elementů ještě neznamená, že udržují i onu aplikaci. Třeba je ta databáze využívání i jinýma aplikacema/programama.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ThomasMorta

Citace od: peter kdy 14.02.2018, 14:48:17
To že udržují databázi elementů ještě neznamená, že udržují i onu aplikaci. Třeba je ta databáze využívání i jinýma aplikacema/programama.
Dost bych si tipnul, že nějakým způsobem tu databázi využívají LEGO hry od TT games, protože v LEGO Worlds se vlastní stavby ukladají v jednom z formátů, které umí LDD přečíst a obráceně je možné navrhovat stavby v LDD a importovat je do Lego Worlds. Zároveň předpokládám, že mají jeden engine na kterém běží všechny hry.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 14.02.2018, 13:16:45
Nedaří se vytvořit dobrý nástupnický program, nebo čím to, že stále udržují v chodu aplikaci, které už dávno ukončili oficiální podporu a tak jí valstně dělají neoficiální podporu? :-)
Podle posledních zpráv z mých zdrojů to vypadá, že minimálně v nejbližších 2-3 letech žádný nový software od Lega nebude. Původně ho začali vyvíjet ve spolupráci s Autodeskem, ale veškeré snahy pohřbily nedávné personální změny a velké propouštění v Autodesku. Je tedy celkem logické, že se snaží udržet při životě alespoň to, co už LEGO má nyní, tj. LDD.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Jezevec

#95
Stalo se už někomu, že mu z nabídky součástek v LDD zmizel dílek?

Měl jsem v pc normálně nainstalovaný LDD, stavěl v něm a všecko ok. Pak mně ale klekl počítač a přišel jsem o programy, tudíž jsem si musel LDD stáhnout znovu. To si tak krásně projektuju budovu a najednou jsem zjistil, že tam ani za nic nemůžu najít "cihlo-brick". Prohledal jsem tam už snad všecky sloty součástek a nenašel ho, ani filtrace všech součástek podle barvy nepomohla. Prostě jako by v tom programu ta součástka nebyla vůbec. Ale když si otevřu svoje staré modely z usb (dělané v té minulé verzi LDD), tak tam ten cihlobrick normálně je v té stavbě, ale v seznamu součástek pro výběr taky není. Koukám jenom blbě nebo je to možné, aby tam ta součástka teď nebyla? dík za případné rady co s tím :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Anatyt

Obe sú tam.

Jezevec

No a právě toto tam nemám jak ty, teď jsem ten program stáhl odjinud jak předtím, tak asi nějaká špatná verze. Odkud to máš prosímtě ty stažené?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Anatyt


Jezevec

Citace od: Anatyt kdy 22.04.2018, 11:49:22
https://www.lego.com/en-us/ldd/download

No tak problém nevyřešen. :( :( Staženo ze stejné stránky, ale v mojí verzi (vlevo) cihlobrick v nabídce chybí, je mně záhadnou proč. Vidím, že u tebe je tam uvedeno, že je to LDD extended, ale to jsem já v té předešlé verzi neměl a i tak tam cihlobrick byl.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Anatyt

Extended by si mal mať štandardne v stiahnutej verzii. Zvolíš si ho po spustení LDD.

Jezevec

Aleluja, to jsem si zcela upřímně nevšiml, že to jde na té úvodní obrazovce přepínat mezi normální a extended verzí. Tím pádem předtím byl cihlobrick normálně v té standardní verzi zahrnutý a teď se teda vyskytuje pouze v té extended. Každopádně díky moc, vyřešeno!!!  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Taky jsem bojoval s výhybkami kde v jednom byly a pak už zas nebyly.
Nakonec jsem dokonce zjistil, že ty verze extended a normal se dají přepínat nahoře v těch záložkách i během práce v LDD a nemusí se skákat do hlavního menu.  :)

Jezevec

Ahojte, poradil by mně prosím někdo, kde v LDD lze nějak zobrazit seznam a počet dílků použitých pro daný model?  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Anatyt