NTK

Založil HD, 22.02.2017, 14:36:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

HD

Měl bych ještě přidělat stromky do parku, nebo je čistší a přehlednější (současná) verze esteticky přijatelnější?

NTK
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Moc hezky si to doladil, přesně v duchu vlastního stylu. Já bych už na to nesahal, je to perfektní....

Chápu to správně tak, že ten zelený trávník je samolepka, která je pro posílení dojmu proříznutá nožem podle pokladové skladby kostek? Perfektní detail!

Zoufalec

#2
Citace od: Martins kdy 22.02.2017, 18:36:39
Chápu to správně tak, že ten zelený trávník je samolepka, která je pro posílení dojmu proříznutá nožem podle pokladové skladby kostek? Perfektní detail!

Trávník bude normálně z tiles a samolepka budou jen ty cesty, ne? EDIT: Tak už vidím, že je to blbost  :D

Pěkná čistá práce jinak, já už bych to také nechal takto.

HD

Díky za pozitivní ohlasy. :)
Na oplátku vyjasním záhadu trávníku - jedná se o podklad ze zelených kostek položených kolmo na směr rámečku se silnicí, ledabyle (viz. levý dolní roh) polepený šedou samolepkou, vyřezanou od oka podle leteckého snímku originálu. (Takže to blbost nebyla  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Tak já se trochu odchýlím od davu :)

Jako celek to máš opravdu krásné, všechna čest! Budova je opravdu promakaná do detailů, to se mi líbí moc. A samolepky na ní jsou přesně akorát. Dokonale decentní a přitom tam sednou jak ... na hrnec. Vypadá to, jako by tam byly odjakživa. Teda myslím ty na boku - nevím, jestli pruhy na střeše máš "poctivě" SNOTem nebo jsi tam taky dal samolepky, to z fotky není poznat. Což vlastně taky říká, jak jsou tam nenápadné, pokud tam jsou :)

Jo, a potěšilo mě, že ses přidal ke mně s podzemními garážemi. To mě vůbec pobavilo - stejně tak jsme oba vymysleli nezávisle na sobě ty stromky ze dvou kvítků na hnědé trubičce.

Ty cestičky v parku mě naopak trochu (opravdu trochu) dráždí. Nepovedlo se to tak decentně jako samolepky budově, aspoň podle mého názoru to příliš křičí "něco cizího na tom legu je!". Takže já bych hlasoval pro to tu plochu parku ještě nějak vizuálně "rozbít", aby tak nesvítila: přidat pár (i malých) stromečků nebo křovisek (napadá mě Lime Zmrzlina na křoví) či co by v tom parku mohlo ještě být.

(A jeden hec na závěr: když už to máš stejně z bricků a plates naležato, tak mi neříkej, že by to nešlo jako pure lego mozaika!)
Pán na Žlutém hradě

HD

Díky.
Proužky na střeše jsou poctivý SNOT, tam není samolepka ani zespodu. Jako mozaika by to určitě šlo, ale vzhledem k měřítku by to působilo neskutečně hranatě.
S plochou zkusím něco vymyslet, ale nic neslibuji, samolepka určitě zůstane. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

otaznik

Citace od: milanv kdy 22.02.2017, 20:49:07
Ty cestičky v parku mě naopak trochu (opravdu trochu) dráždí.
Můj názor: ta samolepka do Microscale města nepatří. A vůbec ani další samolepky, byť sebelepší. Microscale je "uměním" zkratky, což přítomnost samolepek, alespoň v mých očích, popírá.

HD

Citace od: otaznik kdy 22.02.2017, 22:25:56
Citace od: milanv kdy 22.02.2017, 20:49:07
Ty cestičky v parku mě naopak trochu (opravdu trochu) dráždí.
Můj názor: ta samolepka do Microscale města nepatří. A vůbec ani další samolepky, byť sebelepší. Microscale je "uměním" zkratky, což přítomnost samolepek, alespoň v mých očích, popírá.

Rozumím tomu, ale k zaoblenému charakteru stavby se hranaté cesty podle mého nehodí a čistě zelený park formou plochy je málo členitý.
Navíc se k tomu v mém pohledu přidává dojem, že celé Mikropolis mi více než primárně hravou, umělecky či stavebně cenné tvarované uskupení kostek připomíná mnohem více architektonický model, stavebně ve všech případech (a i umělecky, to je na každém autorovi, jak to cítí) zvládnutý, vzato celkově, víc než dokonale.
Nevím jestli je to správně nebo špatně. Nicméně mi tento výklad nepopírá použití samolepek jako doplňku pro navození tohoto dojmu.
Pokud bude ale použití folie odporovat duchu celého projektu, nemám problém ji odstranit a nahradit, z pohledu autora stavby méně vzhlednou, variantou "hranatá pure plate". :)

PS: @Milanv - tak na střeše samolepky přeci jen jsou, plní ale jen zatmívací funkci na spodní straně šedé plate.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Stavbičká pěkná. Ta samolepka "parku" ale opravdu tahá za oči. V celku (města) se to ztratí a nebude to vidět, ale takto v detailu  (na tvojí fotce) to sráží celkový dojem z jinak čistě provedené práce/stavby. Já originál neznám, takže pokud by bylo místo samolepky použito např. několik zelených:
   Plate, Modified 3 x 2 with Hole
        Plate, Round 2 x 2 with Axle Hole
        Wedge, Plate 2 x 4
        Wedge, Plate 3 x 2 Left right

na naznačení ostrůvků zeleně (klidně osazené tou zelenou kytkou) tak to bude působit čistě. A bude úplně jedno jestli ty cestičky odpovídají skutečnosti nebo ne.



matka

Stavba krásná, o tom žádná. Povedená práce. Tím spíš zvedám také ruku pro odstranění samolepek. U stavitele tvých kvalit mi to přijde škoda  ;) Jistě si poradíš i s mozaikovou zelení. Možná to nebude dokonale oblé podle tvého gusta, ale je to přece lego.
Paní na Žlutém hradě

HD

#10
Díky.
No, zkusil jsem tedy sesmolit variantu "brick". (Díry v parku zůstaly po směně hloubičů děr pro stromy. Když nepřijdou sazeči, budou díry opět zasypány.)
Co vy na to? (tentokrát i s ukázkou interiéru, který by měl hlubší smysl, když bych střechu postavil z průhlednějšího materiálu)

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Bard

Stavba výborná, zajímavý vzor a skvěle provedená. Verze bez samolepky se mi líbí o dost víc.

peki

Supr. Tohle je ono.

HD

Díky.  Musím uznat, že se sám nemůžu rozhodnout, která verze se mi líbí víc.  :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

No jo, mě se to s tou samolepkou líbilo, ale ty se bez nich prostě obejdeš. Lego řešení je Lego řešení... a s přihlédnutím na názory ostatních asi není co řešit :) Každopádně Mikropolis bude mít parádní knihovnu!

otaznik

Citace od: HorcikDesigns kdy 24.02.2017, 17:06:25
Díky.
No, zkusil jsem tedy sesmolit variantu "brick". (Díry v parku zůstaly po směně hloubičů děr pro stromy. Když nepřijdou sazeči, budou díry opět zasypány.)
Za mě palec nahoru, good work!  ;)

milanv

O dost lepší než samolepka! Netahá to oči od budovy, teď to všechno krásně vynikne. Kdyby ti to přišlo moc kostrbaté, můžeš ještě zkusit si pohrát s cheese slopes, ale já myslím, že už takhle je to hodně dobré!
Pán na Žlutém hradě