Nové logo!

Založil Jindroush, 23.01.2018, 14:29:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Zdravím,

asi jste si všimli vlevo nahoře "drobné" změny po čtrnácti letech existence tohoto fóra. Původní logo trpělo řadou nectností a bylo příliš poplatné době vzniku a nešikovnosti autora.

Toto nové logo bylo navrženo po dlouhých diskusích "pracovní skupiny" kostkařem MartinS

V rámci naší pracovní skupiny jsme zadání diskutovali a definovali takto (zkrácená verze):
1.   Název LUGu v logu bude pouze "KOSTKY".
2.   Logo musí mít zapamatovatelný a postavitelný grafický symbol, který funguje i samostatně např. jako ikona nebo avatar.
3.   Logo musí být navrženo s různými variantami doplňujícího textu i bez.
4.   Logo musí být navrženo v těchto barevných variacích: barevné, monochromatické, inverzní
5.   Návrh musí obsahovat variantu tisku na torso minifiga.
6.   Logo musí splňovat restrikce spol. LEGO a nesmí porušovat zákony ČR ani práva třetích stran
7.   Autor definuje podmínky užití a poskytne spolku Kostky veškerá práva.

Nový návrh vznikal také na základě aktivní diskuze členů pracovní skupiny, zkoušeli jsme různé varianty, tvary, barvy, písma, nápady.

Symbol tvoří pevné spojení čtyř kostek a symbolizuje soudržnost, hravost, pevnost, kreativitu, světové strany, nekonečnost... a jak říká Milan, ,,je tam i SNOT". Logo má 3 barvy, modrou, červenou a černou. Modrá a červená se odkazují na barvy státních vlajek a tvoří nevýznamnou barevnou souvislost s logem stávajícím. Barevné provedení navíc podporuje monochromatickou a inverzní variantu v jejich trochu nečekaném a netradičním pojetí, kdy dvě kostky jsou bílé a dvě černé.

A navíc, můžete si ho doma postavit.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Ještě bych chtěl dodat, že se jedná jen o první krok v chystaných změnách, které jsou již zcela nutné a to z vícero důvodů:

a) Kostky jsou velké a řada činností se musí rozpostřít mezi více "zodpovědných", což je v současné době "pracovní skupina".
b) Akcí je čím dál více a je nutné je umět správně zpropagovat - proto potřebujeme nové logo, nový web a nová košťata, která nám pomůžou na sociálních sítích
c) Bude se rovněž muset založit spolek, nad jehož právní formou se stále ještě spekuluje.
d) A tohle všechno je naší "výstavní skříní" vůči LEGO, abychom tak měli stále nárok na jejich plnou podporu a zůstali stále rLUGem vyšší kategorie.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Foton

Každopádně je lepší než to původní.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Martins

Aby jste toho viděli více než jen to vlevo nahoře... rychlá prezentace...

Villa Legina

No nebola by som to ja, aby som nemala nutkanie to okomentovať. Zľakla som sa!

Je to síce o 10000x lepšie než to predošlé logo, ale strašne mi to pripomína znaky všelijakých tých okultných, extrémistických, skinheadských, KKK ale i slobodomurárskych skupín...je to hrozne ostré. Nejde z toho pozitívna energia.

Jonas

Zajímavé a určitě unikátní.

Brali jste ale v úvahu toto?:
Jonas - Můj Brickshelf

peki

Citace od: Jonas kdy 23.01.2018, 16:42:43
Brali jste ale v úvahu toto?:
Ano, konzultováno s Legem.

STARHAWK

Citace od: Villa Legina kdy 23.01.2018, 16:13:07
No nebola by som to ja, aby som nemala nutkanie to okomentovať. Zľakla som sa!

Je to síce o 10000x lepšie než to predošlé logo, ale strašne mi to pripomína znaky všelijakých tých okultných, extrémistických, skinheadských, KKK ale i slobodomurárskych skupín...je to hrozne ostré. Nejde z toho pozitívna energia.

Moja prva reakcia ked som to zbadal bola tiez "Yaiks". Tiez mi to hned pripomenulo nejaky hakovy kriz a pod.
Uvidime ci si na to clovek casom zvykne.

peki

Hlavně se potřebujeme posunout v dalších věcech. Tím neříkám, že logo není podstatné.

Anatyt

Čistý hákový kríž. Hovorím vám, že toto nepodarené logo dlho nevydrží.

fanda

Mam stejne pocity jako Villa Legina, Jonas a Anatyt.

Foton

Jen pro zajímavost, kdo byl v "pracovní skupině"?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Foton kdy 23.01.2018, 17:52:01
Jen pro zajímavost, kdo byl v "pracovní skupině"?
-moderátoři fóra
-martins
-milanv

Řešíme souběžně více věcí.

Měch

Logo docela svěží a příjemné na pohled. Jediné co mě trošku tahá za oči, tak ta nepovolená technika spojování studů, nějak jsem to nezachytil v diskusi pokud se to řešilo. Jinak spokojenost.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Chairudo

#14
Má první myšlenka když jsem to viděl byla nepovedená reklama na Puzzle ;D

Černo modro červená mi moc příjemně nepřipadá, spiš pochmurně, pohřebně.
Bohužel musím konstatovat, že bych se za takovýto znak na tričku styděl.

Místo černého nudného textu a znaku který se za každou cenu snaží něco vyjádřit, bych rád viděl něco veselého.
Logo nemusí ztvárňovat hluboké složité myšlenky, myslím že to první a hlavní kritérium by mělo být "pěkné"

Tak jsem sedl k LDD a znovu se pokusil o něco rychlého, tohle bych si dal na triko já a nosil to s úsměvem  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Asi si nerozumíme nové logo bylo představeno. Další návrhy v této fázi nepotřebujeme.
Budou následovat další kroky.
Pokud se to někomu nebude líbit OK. Nicméně některé věci budou dané.

Luky1987

Souhlasím s kritickou většinou, na první pohled jako něco z druhoválečné německé uniformy  ::)
Ukázal jsem to grafičce, zhodnotila jednoduše - hrozný.
Zajímalo by mě, jak by se tahle příšernost umístila, kdyby se ve vlákně seřadili návrhy z vlákna s návrhy a členové kostek hlasovali.
A souhlas s Chairudem, tohle na triku nosit nebudu.

VojtaBeton

Já si myslím, že zrovna tohle dané být nemělo, ale měli jste to řešit s uživateli fóra. Bylo spoustu pěkných návrhů a nakonec se to řeší v malém kroužku lidí. Tohle úspěch nesklidí.

klubo

bohužel hodně slabé, jako všechny návrhy co tu kdy byly k vidění, řekl bych že horší než to původní...chtělo to zadat aspoň trochu šikovnému začínajícímu grafikovi, myslím že za 2000 kč by bylo hodně pěkné logo...

Petronel

Také jsem se trochu lekl.
Nechci tu dělat zle a obzvláště jít proti Milanovi a dalším moderátorům, takže snad si na logo zvyknu..

Ale toto co píše Luky by mě také VELMI zajímalo:
Citace od: Luky1987 kdy 23.01.2018, 19:43:37
Zajímalo by mě, jak by se tahle příšernost umístila, kdyby se ve vlákně seřadili návrhy z vlákna s návrhy a členové kostek hlasovali.

david4662

Nové logo mi nevadí, jen bych doporučil jím nahradit stará loga, která se stále vyskytují např. na úvodní stránce nebo na FB.

Robkteryten

Nové logo mě vůbec neoslovilo. Není z něj poznat, že se jedná o kostky, teda většina lidí co chodí na výstavy to nepozná. Uvidí v tom pouze nějaký kříž. Jestli to je logo v kterém by tu symboliku měla najít široká veřejnost, tak neúspěch. Většina lidí nás zařadí mezi radikální skupiny. A bez bílé se už mohli použít jakékoliv barvy, Trikolóra, ať už česká, nebo slovenská nenapadne nikoho.
Nevím jestli je dobré měnit logo za každou cenu.

matka

Pravda, mohli jsme ještě rok soutěžit, kdo umí hlasitěji křičet "MNĚ se to nelíbí" na podávané návrhy. Ale je přece samozřejmé, že bychom se nikdy neshodli.
Mohli jsme si najmout grafika, je to pár tisíc. Můžeme si najmout lidi pro prezentaci na sociálních sítích, protože co kdyby tam někdo náhodou napsal něco, co se ostatním nebude líbit. Můžeme si najmout lidi, co nám zorganizují výstavy,... O tom to přeci je - nebo že by ne?

Dostali jsme nové logo. Bylo nám dodáno s veškerým servisem až pod nos. Zásluhou hrstky lidí, kteří nad různými návrhy a jejich zpracováním trávili nemálo svého volného času. Přesto to je jen kousíček jejich práce. Všichni do jednoho dělají pro fungování tohoto fóra daleko, daleko více. Kdo jiný by měl větší právo rozhodnout o konečné podobě loga?
Velká škoda, že za svou práci sklízejí jen "MNĚ (já jsem tu ten nejdůležitější) se to nelíbí". Nejlépe, když takové "já" nehne pro Kostky prstem.






Paní na Žlutém hradě

VojtaBeton

Citace od: matka kdy 23.01.2018, 20:47:25
Pravda, mohli jsme ještě rok soutěžit, kdo umí hlasitěji křičet "MNĚ se to nelíbí" na podávané návrhy. Ale je přece samozřejmé, že bychom se nikdy neshodli.
Mohli jsme si najmout grafika, je to pár tisíc. Můžeme si najmout lidi pro prezentaci na sociálních sítích, protože co kdyby tam někdo náhodou napsal něco, co se ostatním nebude líbit. Můžeme si najmout lidi, co nám zorganizují výstavy,... O tom to přeci je - nebo že by ne?

Dostali jsme nové logo. Bylo nám dodáno s veškerým servisem až pod nos. Zásluhou hrstky lidí, kteří nad různými návrhy a jejich zpracováním trávili nemálo svého volného času. Přesto to je jen kousíček jejich práce. Všichni do jednoho dělají pro fungování tohoto fóra daleko, daleko více. Kdo jiný by měl větší právo rozhodnout o konečné podobě loga?
Velká škoda, že za svou práci sklízejí jen "MNĚ (já jsem tu ten nejdůležitější) se to nelíbí". Nejlépe, když takové "já" nehne pro Kostky prstem.

Mě to teda příjde, že Ti co se snažili, se snažili zbytečně, když jim nové logo bylo strčeno pod nos s veškerým servisem. Ono je to jednoduchý zamknout téma a udělat si to po svým. Tohle fórum má obrovskou výhodu v tom, že nemá v české republice žádnou konkurenci... Co tak zběžně sleduju, tak o něco najednou jde a narychlo se dělaj úpravy. Ale zapomíná se tu na to, že tohle fórum a každý jakýkoliv jiný tvoří hlavně uživatelé.

Kuba

Citace od: Robkteryten kdy 23.01.2018, 20:25:57
Nové logo mě vůbec neoslovilo. Není z něj poznat, že se jedná o kostky, teda většina lidí co chodí na výstavy to nepozná. Uvidí v tom pouze nějaký kříž. Jestli to je logo v kterém by tu symboliku měla najít široká veřejnost, tak neúspěch. Většina lidí nás zařadí mezi radikální skupiny. A bez bílé se už mohli použít jakékoliv barvy, Trikolóra, ať už česká, nebo slovenská nenapadne nikoho.
Nevím jestli je dobré měnit logo za každou cenu.

ANO pod to bych se podepsal...


taky přispěji svou troškou do mlýna:
Když už je tendence měnit logo, mělo to směřovat někam, z čeho široká veřejnost na první pohled pozná, že se jedna o lego (a ne jen veřejnost, ale i afol :) ). Před tím byla v logu kostička, nyní něco co nenaplňuje ani základní princip spojení lega a z prominutím, to fakt vypadá jako nějaký kříž, nějaké sekty či jedne nejmenované armády...

Nikdy mě neoslovil nápad měnit Logo, náhodou je fajn i to původní a i když je podle některých zastatralé, působí osobitě a v záplavě dnešní až přehnané jednoduchosti i jedinečně... A časem by zase bylo v módě  ;)

Na druhou stranu, pokud byla tendence měnit logo, určitě bylo dost zajimavých návrhů ve vláknu na to založeném. Škoda, že se nekladl důraz na názor ostatních a přišlo se s hotovou věcí. To hlasování, o kterém se tu někteří zmiňují, mohlo být dobrým odrazovým můstkem. I to logo, které vytvořil Chairudo dnes na koleni, je tisíckrát osobitější, je veselé a každý hned pozná, že jsme lego komunita....


A na závěr pozdrav
Legu zdar, Lepinu Zmar  >:D




Pool

Citace od: matka kdy 23.01.2018, 20:47:25
Velká škoda, že za svou práci sklízejí jen "MNĚ (já jsem tu ten nejdůležitější) se to nelíbí". Nejlépe, když takové "já" nehne pro Kostky prstem.

Já bych řekl, že tady nejde ani tak o to, že se to lidem nelíbí, ale spíš o to, že to evokuje tu podobnost s hákovým křížem. Neměl bych nic proti těm novým logům, které byly ve vlákně o novém logu navrženy, i když třeba ne všechny se mi líbí. Ale tohle mi opravdu přijde nevhodné, že starší lidé s horším zrakem v tom první uvidí hákový kříž, a ti mladší si zase budou říkat na čem ti stavitelé ujíždí, že to je jak nějaké logo sekty.

Určitě bych navrhoval vrátit zpět zatím stávající logo, tohle mi přijde krajně nevhodné.

VojtaBeton

Citace od: Kuba kdy 23.01.2018, 21:01:58
Nikdy mě neoslovil nápad měnit Logo, náhodou je fajn i to původní a i když je podle některých zastatralé, působí osobitě a v záplavě dnešní až přehnané jednoduchosti i jedinečně... A časem by zase bylo v módě  ;)

Pod tohle bych se podepsal

Hardegon

Které logo by bylo to správné? Žádné logo nemělo ani 10 pozitivních reakcí. Ani po roce bychom nové logo neměli.

Kdyby se mezi návrhy objevilo něco podobné tomu původnímu, kolik hlasů by dostalo? Na staré jsme si zvykli, aniž by mělo nějaké ohromné kvality.

Když jsem si tohle nové reálně postavil, ten tvar mi přišel zajímavý a hravý.

MiP

No potěš koště!  ;D ;D Co to je? Jestli tato hrůza, která se objevila v levém rohu, v někom evokuje spojení s Legem, tak by měl někdo zavolat Chocholouška.  >:D Mě osobně je to celkem fuk, ale tenhle větrník nemá s Legem nic společného.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Clermont

Já si představit tohle na tričku s nápisem "kostky" tak by mě ani nenapadlo že jde o lego.
Přidat tomu dvě kostičky a může to být větrný mlýn a reklama na Holandsko.

Popravdě i ten font není pro mě zrovna "veselý".

V mé bývalé firmě (nadnárodní logistické společnosti) změnili nedávno logo po X letech a dali ho do 3D s pomocí stínu a hlavně měnili font, ať je moderní. Předtím měli podobný jak tento nový v kostkách.