Lego zbraňové hračky - oficiální řada z počátků firmy

Založil Robbed, 11.10.2022, 10:31:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Zapomenuté funkční LEGO zbraňové hračky pro děti / The LEGO Company's Forgotten Gun Toys

Nedávno jsem viděl tento článek o oficiální LEGO sérii dřevěných zbraní z cca 40. let minulého století. Popravdě mě to docela "šokovalo", ve smyslu, že jsem o tom nikdy nečetl nebo neslyšel. Pořádně se o tom ani nedá něco dohledat. Řekl bych, že Legu rozhodně vyhovuje, že tato řada byla zapomenuta.

https://brickreplicas.com/the-lego-companys-forgotten-gun-toys

Via Beyond the Bricks

Dovolím si sem přiložit jednu fotku z článku


yoshimaka

Tak LEGO nebylo vždy jen o plastových kostkách, a co si budeme povídat, každá hračkářská firma měla (či má) ve svém portfoliu nějaké ty věci na sekání či střílení. Překvapuje mne jen to, jak to bylo už tenkrát sofistikované a funkční. Přiznám se, že bych si rád z nějaké té "pravěké nerfky" rád vystřelil.
A že na svoji minulost neupozorňuje? Tak není potřeba se divit, v současné době WOKE a Cancel culture by jim tato dějová linka mohla nepěkně zavařit mezi uvědomělými konzumenty. Bohatě stačí debata o tom, zdali jsou pro správný vývoj dítěte horší "beztvaré odpalovače čudlíků" nebo "úplně reálně blastery" ze série Star Wars...
Lust och fägring stor