Cena Vaší sbírky

Založil peter, 11.04.2005, 16:12:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kolik jste investovali do své LEGO sbírky?

do 1.000 Kč
4 (0.6%)
1.000 - 9.999 Kč
81 (12.3%)
10.000 - 49.999 Kč
296 (45.1%)
50.000 - 99.999 Kč
120 (18.3%)
100.000 - 199.999 Kč
68 (10.4%)
200.000 - 299.999 Kč
37 (5.6%)
300.000 - 499.999 Kč
18 (2.7%)
500.000 - 749.999 Kč
14 (2.1%)
750.000 - 999.999 Kč
5 (0.8%)
milyjón...
14 (2.1%)

Celkem hlasů: 590

Johny650

To já si evidenci dělám a cenu přítelkyně ví a nevadí ji to :)

Matošo

Nebo to tvrdí... :D  "mě to je fuk, dělej si co chceš" ještě neznamená, že jí to nevadí :D :D
no nic.

já když si zpočítám kolik jsem do toho dal, tak se až zhrozím, že jsem pouze v té druhé kategorii a to jsem do ní přeskočil z první ještě poměrně nedávno...

P4tr1cius

Citace od: Matošo kdy 24.01.2012, 08:40:03
já když si zpočítám kolik jsem do toho dal, tak se až zhrozím, že jsem pouze v té druhé kategorii a to jsem do ní přeskočil z první ještě poměrně nedávno...

Je ale veľký rozdiel, či si v tej druhej kategórii v tabuľke ZHORA, alebo ZDOLA.  ;D Ja by som sa tiež hrozil, keby som bol v tej druhej zdola.  ;D

Matošo

no, zdola, zdola... teda v tý třetí, nějak jsem pozapomněl na "do 1000,-"  8)

P4tr1cius

Citace od: Matošo kdy 24.01.2012, 09:26:13
no, zdola, zdola... teda v tý třetí, nějak jsem pozapomněl na "do 1000,-"  8)
;D
V TABUĽKE tretia zdola ja kategória 500.000 - 749.000,-. Tak to ti gratulujem.  ;D Ty brďo, tak to musíš byť za vodou.  ;D

Matošo

boha... zdola zhora, jak mám vědět co myslíš...
já myslim zdola jako od 0,-

P4tr1cius

 ;DVeď si robím srandu, jasné to je od začiatku.;D

Negrota

Citace od: otaznik kdy 23.01.2012, 10:53:11
Tyhle "návaly" jsou nejhorší a většinou předznamenají nezájem o LEGO, který se dostaví záhy. Ono se není co divit, když člověk tolik zainvestuje a najednou kolem něj doma závratnou rychlostí přibývají sety - otázka "jestli je to tak správně" logicky pak mnohé napadne.
No ten prvni naval byl po tom co jsem prisel o to stare lego z detstvi (proste sem se 4 roky trapil a nemel na to prachy)pak prachy byly a tak jsem si poridil nejake sety co jsem drive mel,aby to ztisilo bolest nad ztratou meho pokladu.Pak prislo manzelstvi a zena co mi to zakazala,par let s ni a pak rozvod... a ted sem zas vydelal nejake penize (po rozvodu to slavny nebylo) a tak sem si zas par setu koupil.... :-D a ted jsem trosku presunul veci v pokoji a po dokonceni inventarizace je v planu postavit lego mestecko a to pak pomalu dale rozsirovat.O navaly jde zkratka proto,ze jsem zazil ve svem zivote obdobi,kdy ja jsem si lego dovolit nemohl a nebylo nikoho kdo by mi ho kupoval.Ale lego miluju od detstvi porad a pokud bych mohl,tak bych se nastehoval do legolandu (moje vysnena prace by byla stavet ty modely).Prominte za ty slohy,ale vy jste jedini kdo me dokaze pochopit:-)

SpCasPi000

#98
Žene ktorá by mi zakázala Lego (alebo ho nedopriala deťom), by som ja zakázal kupovať šminky a vôbec sa s ňou nebavil ani (bye-bye), to znamená totálnu netoleranciu z jej strany. Takisto nechápem rodičov čo deťom radšej kupujú lacné hračky vylisovane z jedného kusu ktoré nemajú žiadnu hodnotu, zvlašť keď sa poškodia a smerujú do odpadu po čase. Vždy je lepšie raz za čas kúpiť menšie Lego keď už nie je na viac, a postupne sa to nazbiera, je to navzájom kompatibilné a hlavne relatívne dobre predajné v prípade núdze na rozdiel od nejakých krámov jednorazových z Činy.
Ja ťa chápem, to čo si ty prežil by som ja určite nezvládol, ja moje malé pokladíky z detstva mám v archíve zreštaurované a nedal by som ich za nič, i keď veľkú hodnotu nemajú, ale pre mňa áno, a to nie všetky sa mi páčia.
Vesmír bol stvorený pre to, aby si ľudia mohli užívať Lego (a nie chlast, cigarety, drogy, alebo trpieť netolerantné osoby).

kilhor

Tak jsem taky zahlasoval. Akorat se bojim, ze to kazdy pulrok budu muset aktualizovat, protoze za posledni 3 mesice (od AFOLovskeho restartu v prosnici) mesicni vydaje stoupaji exponencialne.

Doufam, ze dojde k necemu jako "saturace" systemu. Protoze to co se mi ted deje, je srovnatelne snad jen s kokainem a heroinem. Vse ostatni vyjde mesicne levneji  >:D.

P4tr1cius

Tak Ťa tu vítam medzi "psychoLEGOpatmi".

kilhor

Citace od: P4tr1cius kdy 26.02.2012, 08:39:15
Tak Ťa tu vítam medzi "psychoLEGOpatmi".

No, a dneska dalších 11 setů...

Luky1987

To je slušné, já letos zakoupil zatím pouze 19 SW setů ;D

P4tr1cius

Hezký (ako v jednom nemenovanom českom filme). Daj foto aby sme sa potešili s tebou ešte viac. Jedenásť je ale už slušné číslo. Samozrejme ak je tam aj nejaký ten mega set. Ale mám pocit, že by si kľudne aj vyhral anketu - koľko kúpených setov Vám prišlo naraz?. Ale len tak ďalej, nech je toho veľa-veľa.

QuiGon

Také jsem zjistil, že když chci na něco šetřit nebo odkládat peníze, tak to moc nejde, ale když chci šetřit na LEGO, tak ty peníze prostě našetřím za 2x kratší dobu. LEGO dělá s lidmi divy. Třeba jen tento týden jsem za LEGO utratil cca 10 000 kč. Ještě teď nechápu, jak jsem to udělal, ale když se podívám na Death Star a Millenium Falcon ve skříni, začíná mi to docházet.

SpCasPi000

No ja už viem prečo sú v Európe toľké deficity!
Asi je celý kontinent závislý (vrátane politikov a bankárov), a najviac Gréci  ;D

kilhor

Citace od: P4tr1cius kdy 02.03.2012, 22:23:55
Daj foto aby sme sa potešili s tebou ešte viac.

Tady:

Colonel32

Homofobní lachtan má na předhánění se, kdo nakoupil za více peněz svůj názor


Colonel32


P4tr1cius

Tak tomu sa už naozaj povie poriadny nákup. Vidím, že máš aj pekne široký okruh LEGO záujmu.  ;D

kilhor

Citace od: kilhor kdy 26.02.2012, 02:28:50
Tak jsem taky zahlasoval. Akorat se bojim, ze to kazdy pulrok budu muset aktualizovat, protoze za posledni 3 mesice (od AFOLovskeho restartu v prosnici) mesicni vydaje stoupaji exponencialne.

Doufam, ze dojde k necemu jako "saturace" systemu. Protoze to co se mi ted deje, je srovnatelne snad jen s kokainem a heroinem. Vse ostatni vyjde mesicne levneji  >:D.

K saturaci nedošlo, stále to roste exponenciálně. Ale teď už opravdu brzo narazíme na nedostatek finančních zdrojů a tím se to zarazí.
Navíc mi v pátek další nákupy zatrhla manželka...  :-X

Matošo

Právě, že k saturaci už došlo.

Manželka je očividně už saturována a od toho okamžiku už je jen malý krůček k tomu, aby byla i na**ána... :)

Colonel32

Teď nedávno mi někdo říkal, že je konečně šťastně rozvedenej, tak zas může kupovat lega kolik chce.

kilhor

#113
Update: Před půl hodinou jsme o tom zase měli rozhovor a žena pravila: "Co mám dělat? Když Ti to zakážu, tak to budeš dělat stejně, jen s tím rozdílem, že tajně."

Vzal jsem to tak, že nebezpečí je zažehnáno a mohu kupovat dál.

A pak zazvonil pošťák a přivezl dva balíky. 

>:D


Cavelon

Citace od: kilhor kdy 16.04.2012, 11:10:38
Před půl hodinou jsme o tom zase měli rozhovor a žena pravila: "Co mám dělat? Když Ti to zakážu, tak to budeš dělat stejně, jen s tím rodílem, že tajně."

Tento problém poznám veľmi dôverne. Ale rozumní ľudia sa vždy dohodnú, výsledkom čoho je vzájomná spokojnosť. Dôležité je, aby nákupy nešli na úkor životných potrieb a hlavne sa treba vedieť ovládať. 8)
Niekedy je to veľmi ťažké, ale ide to.
Veľa šťastia pri ďalších nákupoch! :D

P4tr1cius

Citace od: kilhor kdy 16.04.2012, 11:10:38
A pak zazvonil pošťák a přivezl dva balíky. 

Ale to určite prišli tvojej manželke šminky. A ty si ju zjazdil, že tie peniaze mali ísť na LEGO....  ;)

kilhor

Oslavuji 101 příspěvek na fóru posledním updatem hlasování.   ::)

Colonel32

Hodíš zase manželce odkaz na tuhle diskusi?

kilhor

Kdepak. Ale kdyby sem náhodně zabloudila, tak se tímto dočte, že na právě dosažené úrovni už plánuji zůstat.  :D

Colonel32

Protože nad milijóóón už nic není?