Výstava Lipno 2021

Založil peki, 19.05.2021, 12:59:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

#30
výklenek - vejde se tam "stůl" o rozměrech max 250cm šíře a hloubka až 150cm. Možná bych měla i výklenky 2

udělali bychom prostor v jednom výklenku - předběžně stůl 2,8 x 1 m, před ním ohrazení z pevných držáků a sítě (viz Lipno 2016)
1) Jsem domluvený se Šipka na Páni kluci ověřujeme přesah šípka má asi 280 cm
2) Společný projekt (ověřuji s Igorus)

Ověřuji max.možné rozměry (délky) podstavců. Pokud to bude (jako že bude) za sloupky tak to při hloubce modelu 1 m, může být třeba i 1 souvislá plocha

peki

#31
--------------------Aktuální info---------------------------
samostatné vlákno na kolejiště Lipno 2021 zde

Finální verze podstavce


K dispozici jsou ty vyvýšené plochy, které můžeme/nemusíme použít. Ja by jsem tam 1 kopec s tunelem udělal.

-------------------------------------------------------------

Hodím náčrtek, bude to obměna toho co bylo v Hamley. Pouze jedna plocho do výšky (bez mostu)
-modulární domy
-drážní stavby
-cca cokoliv

Domlouvámse s hobbim, ale zapojit se v případě zájmu mohou všichni


Stimpi

Peki, kdyby bylo potřeba vyplnit místo, mám tu rozdělaných pár cizích alternativních staveb od různých autorů z větších technic setů.

peki

Citace od: Stimpi kdy 01.06.2021, 16:17:37
Peki, kdyby bylo potřeba vyplnit místo, mám tu rozdělaných pár cizích alternativních staveb od různých autorů z větších technic setů.

Myslím si že místa bude opravdu hodně. Jen to nebude na šířku modelu 80 cm. Takže se klidně hlaste obrázek/rozměry ideálně fotku. Jak jsem psal na začátku.

Je to opravdu na rychlo. Ale aspoň nějaké probuzení po C19.

Robkteryten

Citace od: peki kdy 01.06.2021, 16:24:05
Citace od: Stimpi kdy 01.06.2021, 16:17:37
Peki, kdyby bylo potřeba vyplnit místo, mám tu rozdělaných pár cizích alternativních staveb od různých autorů z větších technic setů.

Myslím si že místa bude opravdu hodně. Jen to nebude na šířku modelu 80 cm. Takže se klidně hlaste obrázek/rozměry ideálně fotku. Jak jsem psal na začátku.

Je to opravdu na rychlo. Ale aspoň nějaké probuzení po C19.

Ok, zakladna je na hloubku 2 velke baseplate 76cm a zmenšit nepůjde a ani bych to po Žacléři nestihl. . Nic jiného bohužel nemám. Takže jedine mohu pomoci s instalaci osadniku apod. Případně něco převézt.

skywalker007

Mohu nabídnout mosaiku s vlastním podstavcem pokud by ji bylo možné někde vystavit, velikost je 1,6x2,4 m . Zbylé MOCy co bych mohl nabídnout mají bohužel hloubku 60-80 cm.

peki

Citace od: skywalker007 kdy 02.06.2021, 01:11:18
Mohu nabídnout mosaiku s vlastním podstavcem pokud by ji bylo možné někde vystavit, velikost je 1,6x2,4 m . Zbylé MOCy co bych mohl nabídnout mají bohužel hloubku 60-80 cm.

Prosím dávejte fotky díky

peki

Citace od: martindavid kdy 19.05.2021, 14:58:18
Možná bych mohl přivézt rc modely budou tam vytrýny?
Proplácí se cesta nebo je to dobrovolné?

edit.díky změně akci v našem městýsu platí moje učast v  Jaroměři na Lipno tedy nemůžu dát modely.

Martine vyhovovala by ti tato vitrina?
Bude proplacený cesťák + nějaké nájemné. Věřím že máš dost modelů pro obě akce  ;)

peki

Citace od: fanda kdy 20.05.2021, 17:21:13
Jsem schopen se zúčastnit, ale pod podmínkou, že budu mít cca 3-4 x větší vitrínu, než byla v Sedlčanech a nebo než mám teď v Žacléři:
https://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=52772.0;attach=211432;image

Nechce se mi totiž jezdit 4x délku z Prahy na Lipno a zpět kvůli 14 vozidlům (v Žacléři).
vitrina viz odkaz
Jezdit by jsi nemusel, stačí když mi to v Praze půjčíš.

Kdo z vláčkařů se přidá? Těchto vitrin bude opravdu dost.

martindavid

Citace od: peki kdy 02.06.2021, 10:00:00
Citace od: martindavid kdy 19.05.2021, 14:58:18
Možná bych mohl přivézt rc modely budou tam vytrýny?
Proplácí se cesta nebo je to dobrovolné?

edit.díky změně akci v našem městýsu platí moje učast v  Jaroměři na Lipno tedy nemůžu dát modely.

Martine vyhovovala by ti tato vitrina?
Bude proplacený cesťák + nějaké nájemné. Věřím že máš dost modelů pro obě akce  ;)
Máš pravdu můžu  v podstatě část modelů poslat i na Lipno
jen nejsem schopen odhadnout jestli 3 nebo 4 patra ve vytrýně aby to vypadalo dobře pohledově, tak to by se asi muselo poladit na místě .

peki

Citace od: davroman kdy 20.05.2021, 21:11:28
Bude-li zájem, můžeme přivézt:
- modely aut  (1-2 vitríny)
- modely Lego Space (viz foto)

Velká auta super, spočítej prosím kolik to zabere místa. Dáme dohromady 2 vitriny?
Tovární speed champion mám, mák k tomu nyní depo se závodní dráhou (zabral by jsem tím 1-2 police)

Space by se mi líbilo. Má někdo i ty starší sety? Tuším nějakou sondu (evropskou?) případně čím by šlo doplnit?


Citace od: davroman kdy 20.05.2021, 21:11:28
- modely tanků (4-6 baseplate 32x32)

Šipka má taky nějaké tak to by mohla být třeba taky vitrina.

peki

Citace od: martindavid kdy 02.06.2021, 10:08:10
Máš pravdu můžu  v podstatě část modelů poslat i na Lipno
jen nejsem schopen odhadnout jestli 3 nebo 4 patra ve vytrýně aby to vypadalo dobře pohledově, tak to by se asi muselo poladit na místě .

Jasně na místě podle situace. Ty police se dají vyndat. Mohl by jsi tam mít i stojánek s info o možnosti koupí návodů. Přijedeš nebo pošleš po někom?

peki

Citace od: Tomik kdy 19.05.2021, 19:59:54
Pokud by byl zájem o alternativní modely, tak mohu dodat jak větší množství malých modelů z jednoho setu (31056, 31087, 31100) tak i větší alternativní modely z Technicu. Vzal bych pouze věci z posledních cca dvou let, které nebyly ani na Lipně, ani v Letňanech a některé věci nebyly vůbec na žádné výstavě. Velikost plochy přizpůsobím možnostem - ideálně 1 až 2 běžné metry vitríny.

Případně můžu dodat tematickou výstavku s heslem "Z každého setu se dá postavit vrtulník". :)

1 vitrina ? S nějakým popiskem?
Mám i komby modely která půjdou do akce v nejnemovaném OC  cca od 16.6. To by mohlo být taky zajímavé :)

martindavid

Citace od: peki kdy 02.06.2021, 10:26:43



Jasně na místě podle situace. Ty police se dají vyndat. Mohl by jsi tam mít i stojánek s info o možnosti koupí návodů. Přijedeš nebo pošleš po někom?
asi přijedu ještě to musím naplánovat.

peki

#44
Citace od: HD kdy 22.05.2021, 12:11:58
Můžu dovézt 2 hasičské a 2 státnické Technic Tatry.  >:D

Citace od: Stimpi kdy 01.06.2021, 16:17:37
Peki, kdyby bylo potřeba vyplnit místo, mám tu rozdělaných pár cizích alternativních staveb od různých autorů z větších technic setů.

Ideální by to bylo (zkušenosti z minula) to té horní police (řada 1, A,B,C,D) v této vitrině?
Každý 2 m +- ?


peki

#45
Citace od: peter kdy 21.05.2021, 09:52:37
Pokud by se instalovalo o tom víkendu 19 - 20. června, tak mohu nabídnout diorama s autobusem (1x1m) a diorama s nádražím (1,2x0,5m).

Petře to dioráma s nádrařím by se vešlo do této vitriny /vitrina je uvnitř nedělená, hliníkobé profili ubýraji 1 cm takže vnitřní rozměr by měl být v nejužším místě 70 cm.

Pokud ano, šlo bu udělat něco i s tím autobusem?
- předělat podstavec na max 70 cm
- nebo ho položit na nějaký provizorní podstavec ?

Pokud 2 ano
tak by jsi byl v této vitrině prostření řada.

peki

#46
Citace od: Chairudo kdy 19.05.2021, 13:09:23
Budu tam opět stavět zakázkové modely, na kolejiště můžu dodat 2, možná 3 moduláry.

Ok vezmi hod fotku. Abych věděl jak jsou velké 32x32,32x16, rohový?

Mozaiky (skywalker,Chairudo,Dany?), já respektive Zuzka má  HP musel bych ji to sebrat z pokojíčku :)
4 malé +


ověřuji. 

peki

#47
Co hledáme :)

1) Modely do teto vitriny


2) Pokud neklapne společný projekt do 2 výklenku MOC

Malé modely (nebo nějakou tématickou kolekci tovární setů/dioráma)
3) to této vitriny je jich 5-10
.


Chairudo

#48
Citace od: peki kdy 02.06.2021, 10:46:42
Citace od: Chairudo kdy 19.05.2021, 13:09:23
Budu tam opět stavět zakázkové modely, na kolejiště můžu dodat 2, možná 3 moduláry.

Ok vezmi hod fotku. Abych věděl jak jsou velké 32x32,32x16, rohový?

Mozaiky (skywalker,Chairudo,Dany?), já respektive Zuzka má  HP musel bych ji to sebrat z pokojíčku :)
4 malé +

Moduláry 32x32, rohový hotel zlatka a ten druhý  :D Na Lipně myslím ještě nebyly, tak je můžu oprášit a udělat jim pěknou derniéru.


Mozaiky jsou jen na zavěšení, kdyby byl potřeba stojan napiš včas ať stihnu něco sesmolit  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#49
Citace od: linhi kdy 21.05.2021, 09:20:49
Nabízím Rýzmburk,byl v Plzni a v Děčíně - velikost 80cm šířka 1,5 metru délka..
Ověřuji, to by šlo do prostoru jako v Děčíně, pokud by bylo místo.

Mají zájem.

Tomik

Citace od: peki kdy 02.06.2021, 10:30:52
Citace od: Tomik kdy 19.05.2021, 19:59:54
Pokud by byl zájem o alternativní modely, tak mohu dodat jak větší množství malých modelů z jednoho setu (31056, 31087, 31100) tak i větší alternativní modely z Technicu. Vzal bych pouze věci z posledních cca dvou let, které nebyly ani na Lipně, ani v Letňanech a některé věci nebyly vůbec na žádné výstavě. Velikost plochy přizpůsobím možnostem - ideálně 1 až 2 běžné metry vitríny.

Případně můžu dodat tematickou výstavku s heslem "Z každého setu se dá postavit vrtulník". :)

1 vitrina ? S nějakým popiskem?
Mám i komby modely která půjdou do akce v nejnemovaném OC  cca od 16.6. To by mohlo být taky zajímavé :)
Jo, ta jedna vitrína 100x40cm s výškou 130cm bude pro mě akorát, takže jí zvládnu zaplnit celou. Vezmu primárně ty vrtulníky - myslím si, že by to mohlo být vtipné a když mi zbyde místo, tak i X modelů ze stejného setu. Popisek budu mít s vysvětlením, co to jsou alternativní modely a odkazem na návody.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: Tomik kdy 02.06.2021, 11:37:32
Jo, ta jedna vitrína 100x40cm s výškou 130cm bude pro mě akorát, takže jí zvládnu zaplnit celou. Vezmu primárně ty vrtulníky - myslím si, že by to mohlo být vtipné a když mi zbyde místo, tak i X modelů ze stejného setu. Popisek budu mít s vysvětlením, co to jsou alternativní modely a odkazem na návody.

Nebál bych se té 1 poličky na aktuální akci kombi modely. Ale nechám na tobě. Jen si říkám že 3 poličky vrtulníků budou asi stejně vtipné jako 4 (tak na tu 4 můžeme dát něco aktuálního a pochlubit se)

peki

Mozaiky

je o ně zájem. Mám fotky/odkazy Chairuda. Ještě někdo něco?
Skywarker potřebuji fotku.
Pamatuji si dobře že něco bylo v Ostravě/Olomouci od Danyho?

Má někdo ty tovární Art?
Já mám kompletního HP.

skywalker007

Citace od: peki kdy 02.06.2021, 12:00:00
Mozaiky

je o ně zájem. Mám fotky/odkazy Chairuda. Ještě někdo něco?
Skywarker potřebuji fotku.
Pamatuji si dobře že něco bylo v Ostravě/Olomouci od Danyho?

Má někdo ty tovární Art?
Já mám kompletního HP.

Omlouvám se fotky jsou zde: https://skywalker007.rajce.idnes.cz/lego_mosaika/1411673776
Dan má v tu dobu maturovat, ale zkusím se domluvit že bych to instaloval za něj.

Vočko

Zájem mám, půjčím všechny vlaky. Foto polic pošlu během dne.

Foton

Můžu nabídnout vitráže (tedy se souhlasem Chairuda). Mají mslím dodělané podsvícení. Nebo bych ho dodělal.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52600.msg283870#msg283870
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Foton kdy 02.06.2021, 14:15:27
Můžu nabídnout vitráže (tedy se souhlasem Chairuda). Mají mslím dodělané podsvícení. Nebo bych ho dodělal.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52600.msg283870#msg283870

Kolik a Co přesně?

tomas.

Mohu nabídnout skálu, kterou jsem si postavil na vystavení batman továrních setů a figů (obleků). Bude tam scénka, kdy Batman a želvy nindža svačí pizzu, příp. by tam mohla být invaze padouchů. Jsou to tři baseplate 48x48 (115×38 cm).

peter

Citace od: peki kdy 02.06.2021, 10:43:28
Citace od: peter kdy 21.05.2021, 09:52:37
Pokud by se instalovalo o tom víkendu 19 - 20. června, tak mohu nabídnout diorama s autobusem (1x1m) a diorama s nádražím (1,2x0,5m).

Petře to dioráma s nádrařím by se vešlo do této vitriny /vitrina je uvnitř nedělená, hliníkobé profili ubýraji 1 cm takže vnitřní rozměr by měl být v nejužším místě 70 cm.

Pokud ano, šlo bu udělat něco i s tím autobusem?

  • OK, beru tedy, že nádraží je cajk.
  • Autobus umístím bez podkladu, jen samotný společně s tou mojí Škodovkou 1000MB. Potom je možné jej umístit i k nějakým dalším autům, které jsou v podobném měřítku 1:13
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

#59
Citace od: Foton kdy 02.06.2021, 14:15:27
Můžu nabídnout vitráže (tedy se souhlasem Chairuda). Mají mslím dodělané podsvícení. Nebo bych ho dodělal.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52600.msg283870#msg283870

Určitě, Olomoucký erb 40x50cm a logo UP 41x41cm jsou podsvícené, ledňáček 40x40cm zatím nepodsvícený.

Ale to podsvícení les páskami se mi líbí čím dál míň, myslím že by bylo lepší jen jednoduchý podstavec a za to lampičku. Nejlíp to vypadá proti přirozenému světlu.



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr