Bricklink - zrušení obchodu

Založil Foton, 01.12.2020, 08:48:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Vzhledem k tomu, že BL bude účtovat poplatky i neprodávajícím obchodům (https://www.bricklink.com/message.asp?ID=1235600) bych se rád zeptal, jestli někdo neví jak  zrušit svůj obchod a zůstat jen zákazníkem.
Udělal jsem si na BL obchod jen kvůli evidenci svých dílků, což nakonec neproběhlo.  A nechci za něj nic platit. Takže ho chci zrušit (nikoliv uzavřít).

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robbed

Já to teda chápu tak, že pokud neproběhla žádná transakce v tvým obchodě, tak ani není co platit.
Změna je v tom, že budou vybírat poplatky za transakce, které nedosáhly těch 10$ do konce roku.
Ale možná se pletu.

Foton

Možná je to tak. Ale pro jistotu jsem se  konvertoval na "Seller -> Buyer"  https://www.bricklink.com/unregister.asp
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Klaj

Citace od: Robbed kdy 01.12.2020, 09:22:39
Já to teda chápu tak, že pokud neproběhla žádná transakce v tvým obchodě, tak ani není co platit.
Změna je v tom, že budou vybírat poplatky za transakce, které nedosáhly těch 10$ do konce roku.

tak by to melo byt.
Draco dormiens nunquam titiliandus

ditetemnaporad

Mělo by to být, jak říkáte. Jestli správně chápu podmínky, doposud se mohlo stát, že někdo mohl mít léta uzavřeny obchody za poplatek méně než 10€ a oni mu to nevyfakturovali. Nyní to ošetřili tím, že zúčtovací období je nejpozději do konce roku. Změna je kvůli prokázání daně. Pokud ale nebyly uzavřeny žádné obchody, tedy poplatek je 0, ani nic nebudou účtovat.

Chairudo

Ano, žádné transakce = žádné poplatky  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Strider

Citace od: ditetemnaporad kdy 01.12.2020, 09:43:26
Změna je kvůli prokázání daně.
Daně se platí ze zaúčtovaných výnosů. Není potřeba je mít fakturovány, natož zaplaceny. Docela malichernost od TLC.

milanv

Tak platbu daně ($6.68) chtějí i u obchodu, který je roky zavřený, takže neměl prokazatelně žádnou transakci. Ditě přišla výzva k platbě, tak to víme teď čerstvě. _Možná_ by šlo se s nimi o tom dohadovat na help centru, to jsme nezkoušeli. Díky Fotonovi (fakt dík!) jsme skočili hned na odkaz přeregistrace na Buyer.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Já jsem taky doplácel tři dolary z jediné transakce před třemi lety, dělají si pořádek v účetnictví, to je naprosto v pořádku.
Jestli neplánujete dál prodávat tak není důvod něco měnit  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Cavelon

Citace od: milanv kdy 13.12.2020, 17:31:39
Tak platbu daně ($6.68) chtějí i u obchodu, který je roky zavřený, takže neměl prokazatelně žádnou transakci.

Ja mám tiež roky zatvorený obchod a došla mi faktúra na 0 (nula) USD.
V poslednom období, keď si ešte niečo predal, Tvoj poplatok zrejme nedosiahol minimálnu hranicu pre vyúčtovanie a tak Ti to tam roky ostávalo ako podlžnosť a vyúčtovali Ti to až teraz. Aspoň ja by som si to tak vysvetlil...

milanv

Je to možné,  jak to říkáte, ale kdo se má bavit s takovým korporátem. Ani neuměli napsat, za co je tahle faktura,  přesně.  Za jaké roky, proč,  atp. Vždyť se to ani do účetnictví nedá dát,  takový brak bez základních náležitostí. S takovým korporátem raději nic nemít. Proč riskovat. Můžeme se preregistrovat, až budeme chtít znova obchod otevřít,  a do té doby ať máme klid, že jjsme zaručeně jen Buyer...
Pán na Žlutém hradě

bartas

Citace od: Chairudo kdy 13.12.2020, 18:09:41
Já jsem taky doplácel tři dolary z jediné transakce před třemi lety, dělají si pořádek v účetnictví, to je naprosto v pořádku.
Jestli neplánujete dál prodávat tak není důvod něco měnit  ;)

Já to chápu tak, že minimálně 1x ročně pošlou fakturu, i kdyby měla být na 0 EUR/USD, což nyní udělali.
Normálně pošlou fakturu ihned, jakmile se dosáhne poplatku provize 5 USD, pokud jsi z USA; 10 USD pokud jsi ze zbytku světa.
Pokud nasčítáš poplatek pod touto hranicí, pošlou ti fakturu na konci roku, i když bude za 0 USD.

Takže pokud jste někdo měli obchod na provizi za 3 USD před 3 lety, tak ho teď vyfakturovali.
Zatím ale nevím o skutečnosti, že by chtěli platit za stojící STORE bez prodejů.

Odůvodňují to tím, že jednou ročně musejí vypořádat DPH.

Každopádně při množství obchodů, které na Bricklinku jsou (11.458), to může dělat nezanedbatelnou částku.
Rodina majitelů ji pak může přidat třeba k investicím do nemovitostí v Evropě.

Osobně bych nic nerušil, byť se mi kroky nového majitele BL nelíbí. Spíš být ve střehu a pokud některý jiný inzertní dobrovolnický server dosáhne kvality BL, přesunout se tam.




Robbed

Já si obchod zařizoval jen kvůli přístupu k Bricklink API, nikdy jsem nic neprodával a ani mi teď žádná faktura nepřišla.