Společný projekt - ZOO

Založil Chairudo, 02.10.2019, 14:17:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Chairudo

Orientačně na začátku vlákna vytvářím seznam majitelů výběhů.

STARHAWK - roko86 - jeden jste psali výběh, jeden pavilon, což se navzájem nevylučuje.
Třeba v Olomoucké Zoo je pavilon s výběhy ven a ani jedno není malé, tak můžete klidně každý udělat to a ono a spojit to. 
Taky ať nejsou chudáci zvířátka v maličkých kotcích  ;)

Yoshimaka hlásil horského lva, teď si všechny zvířata nepamatuji jestli vám to tam pasuje  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Já se radši z projektu odhlašuju. Nevím, kolik budu mít na jednotlivé projekty času a nerad bych se dostal do situace jako letos, že nebudu stíhat X projektů a budu je dodělávat večer před výstavou.

Chairudo

Citace od: Hardegon kdy 10.10.2019, 13:18:31
Já se radši z projektu odhlašuju. Nevím, kolik budu mít na jednotlivé projekty času a nerad bych se dostal do situace jako letos, že nebudu stíhat X projektů a budu je dodělávat večer před výstavou.

No máš na to cca rok a projekt bude i dál otevřený, tak to nevzdávej ještě před tím než začneš  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 10.10.2019, 16:02:57
Citace od: Hardegon kdy 10.10.2019, 13:18:31
Já se radši z projektu odhlašuju. Nevím, kolik budu mít na jednotlivé projekty času a nerad bych se dostal do situace jako letos, že nebudu stíhat X projektů a budu je dodělávat večer před výstavou.
No máš na to cca rok a projekt bude i dál otevřený, tak to nevzdávej ještě před tím než začneš  ;D

Radši říct na začátku a nic neslibovat, než se z toho na poslední chvíli odhlašovat. V tomhle asi nefunguje "Zkus a uvidíš".

Robkteryten

ano s "podakvarkovým tunelem" počítám :D

poMOCník


Clermont

Ups.... lehce mi spadla čelist...  :o

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 10.10.2019, 21:37:31
Pro inspiraci:

úžasná inspirace, díky.

Tak, a v tomto standardu očekáváme všechny modely  8)

Koukám základnu má výšky mils a šířku 71 studů a jsou vidět hned 3 typy chodníků, dát do zoo ty kulaté, nebo něco podobného místo klasických 2x2 by se mi moc líbilo.

Toto bylo teď v Skaerbaeku - taky na mils, přední výběh s restaurací je na 2x3 baseplate 32. Potřeboval by si pohrát s detaily.



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

To jo, je to takové chudé. Skoro jako kdyby zvířata cupitala po golfovém hřišti.

Ad Lugbulk: asi by to chtělo nějaké rostliny.

Chairudo

#40
Rostliny, díly na skály, ploty, panely na skleněné stěny, klidně posílejte poptávku do projektového lugbulku  :)


V Billundu měli v mixu u stěny tyto panely, asi dvacku jsem jich ulovil a hned se budou hodit  :D



Petře ty asi na tunel budeš chtít ty velké že?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

edward193

Jestli je ještě místo, přihlásil bych se s pavilonem "džungle".

Chairudo

Určitě, vítej mezi správci zooparku. Místo je omezeno pouze nápady  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

networ

Citace od: edward193 kdy 11.10.2019, 18:23:34
Jestli je ještě místo, přihlásil bych se s pavilonem "džungle".

Co tak to spojit na safari? :D
Učím se stavět ...

Chairudo

Citace od: networ kdy 14.10.2019, 07:09:19
Citace od: edward193 kdy 11.10.2019, 18:23:34
Jestli je ještě místo, přihlásil bych se s pavilonem "džungle".

Co tak to spojit na safari? :D

Safari jestli se nepletu máš zvířata žijící ve volné přírodě, taková rozměr projektu si ani nedokážu představit  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont


danyboy

Ahoj, mohl bych se přidat třeba s dětským hřištěm  přilehlý stánek s občerstvením?  >:D

Chairudo

Citace od: danyboy kdy 14.10.2019, 14:02:43
Ahoj, mohl bych se přidat třeba s dětským hřištěm  přilehlý stánek s občerstvením?  >:D

Určitě, to v žádné= zoo nesmí chybět  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 14.10.2019, 10:06:52
Citace od: networ kdy 14.10.2019, 07:09:19
Citace od: edward193 kdy 11.10.2019, 18:23:34
Jestli je ještě místo, přihlásil bych se s pavilonem "džungle".

Co tak to spojit na safari? :D

Safari jestli se nepletu máš zvířata žijící ve volné přírodě, taková rozměr projektu si ani nedokážu představit  :)

Když jsem o tom říkal o víkendu kolegovi z výtopny, co tam byl se mnou, tak říkal, že můžu postavit safari vláček :D

networ

Citace od: Chairudo kdy 14.10.2019, 10:06:52

Safari jestli se nepletu máš zvířata žijící ve volné přírodě, taková rozměr projektu si ani nedokážu představit  :)

Safari je i ve Dvoře Králové :D
Učím se stavět ...

jerzeeg

#50
Jezurka - zelvy

Jerzeeg - ja se pridam s krokodyly :)
resp. jako mozna dalsi modul jeste premyslim nad nejakou atrakci (pro deti) se zviraty, ktera by asi vypadala jako jednoduchy hrad, treba stezka odvahy nebo tak neco - jeste musim domyslet.. a jeste teda musim prijit na to, jaka zvirata by tam byla vhodna  ;D
(anebo to mozna nejak spojim - dve veze, mezi nema nejaky vratky mostek a pod tim vybeh krokodylu - to by se hodilo jako ta stezka odvahy) :)

edit: tak jeste dalsi zmena :-D

Matthes_CS


Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 23.10.2019, 16:12:23
Trochu jiná Zoo, ale zajímavá inspirace:
https://www.facebook.com/BeyondtheBrickTV/videos/1384947725018655/

Stylově moc pěkný, ale my seradši roztáhneme, tyhle koncentráčky mě moc nelákají :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#53
Tak jsme to se Samym probrali a tohle jsme vymysleli  :D

Základ parcel výběhů jsou baseplate 32x32 a 48x48, maximální hloubka 96 studů, šířka podle potřeby vašich zvířátek.

Základní výška modulů je baseplate, brick a plate. Je jedno jaký materiál dáte do základů, předek zakryjeme lištou, která zároveň modely spojí.

Cesta přes zoo povede předem, široká 8 studů a 1 stud od okrajů.
Pokud nevymyslíme lepší variantu tak bude z LBG tiles.
Ve vašem modelu můžete s cestou i skrz, pod nebo přes vaše výběhy, ale vždy se na koncích vraťte na kraj ať může navázat na další modul.

Aby zoo nevypadala jako koncentrák jeden plot na druhém, po bocích musí plot končit 3 study od kraje, to místo můžete využít pro zeleň a další zajímavosti.

Buďte ke svým zvířátkám štědří a postavte jim ne jen velké výběhy, ale i budky a domky na spaní.

Elektrika - Kdo zvládne nasvítit akvárka a domečky nebo rozpohybovat zvířátka dostane medaili  ;D

Zapomněl jsem na něco?



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Jen aby to nebyla "jenom" placka. Bylo by fajn si pohrát i s terénem celkové ZOO. A doplnit další atrakce min. vláček  :)

Chairudo

Jinak oplocení si vymyslete taky tak aby sedlo k potřebě zvířat, tygrům dřevěný plotek a rybičkám ocelová mříž  >:D

Někdy ploty jak jsou obrostlé zelení nejdou ani vidět a ke zvířatům se dostanete po lávce... příklad pelikánů v Praze.


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 11.11.2019, 15:09:18
Základ parcel výběhů jsou baseplate 32x32 a 48x48, maximální hloubka 96 studů, šířka podle potřeby vašich zvířátek.

Základní výška modulů je baseplate, brick a plate. Je jedno jaký materiál dáte do základů, předek zakryjeme lištou, která zároveň modely spojí.

Cesta přes zoo povede předem, široká 8 studů a 1 stud od okrajů.
Pokud nevymyslíme lepší variantu tak bude z LBG tiles.
Ve vašem modelu můžete s cestou i skrz, pod nebo přes vaše výběhy, ale vždy se na koncích vraťte na kraj ať může navázat na další modul.

Aby zoo nevypadala jako koncentrák jeden plot na druhém, po bocích musí plot končit 3 study od kraje, to místo můžete využít pro zeleň a další zajímavosti.

Šlo by se domluvit na výjimku ohledně těch 3 studů mezery na kraji? Nevychází mně to kvůli délce elektrického plotu.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: Jezevec kdy 12.11.2019, 14:23:42
Šlo by se domluvit na výjimku ohledně těch 3 studů mezery na kraji? Nevychází mně to kvůli délce elektrického plotu.

A co stavíš? Nějak tě nemám na seznamu  ;)

Než zaplňovat ty okraje, co kdybys o 16 studů zvětšil základnu?
Mít mezi výběhy víc místa bude lepší než málo.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 12.11.2019, 14:34:59
Citace od: Jezevec kdy 12.11.2019, 14:23:42
Šlo by se domluvit na výjimku ohledně těch 3 studů mezery na kraji? Nevychází mně to kvůli délce elektrického plotu.

A co stavíš? Nějak tě nemám na seznamu  ;)

Než zaplňovat ty okraje, co kdybys o 16 studů zvětšil základnu?
Mít mezi výběhy víc místa bude lepší než málo.

No začal jsem teprve dneska, s vyměřováním parcely a plotu. Výběh pro dinosaura. Měl jsem v plánu to prvně postavit a pak až se přihlásit. Projektový lugbulk bude stejně až za nějakou dobu. Zkusím to ještě nějak vymyslet. :D

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Pool

Já sám mám v plánu postavit Zoo v takovém desetiletém horizontu ;D ;D ;D.  A bych si ty nápady pro svůj projekt neschovával jen pro sebe, tak se tady s vámi podělím a třeba se něco z toho použije. Mám to v plánu udělat takové trochu ve stylu Zoo z filmu Madagaskar, kde to půjde tak jen zídky, nízké ploty či vyšší ploty. Ty vodorovné ploty mi přijdou už dost staromódní a hodí se určitě k těm dinosaurům, ale pro většinu běžných zvířátek mi přijde, že tyhle vypadají lépe. Taky plno výběhů se dá řešit tím snížením, kde pak medvědi, lvi, tučňáci mohou být i bez plotu a stačí zídka, jak to mívají dnes v mnohých zoo. Ale to by se muselo jít více do hloubky, jeden brick co máme teď, by určitě nestačil. Jinak na kopytníky by stačil nějaký dřevěný plot, k těm se to hodí snad i více než ta zídka. Pokud má člověk na výběh více místa, tak potom je hezčí udělat tu zeď i tlustou 2 bricky, na obrázku mám jen jeden, to má výhodu snad jenom v tom, že jde použít ty oblé zdi. Na ty šikmé a oblé zdi je ovšem potřeba použít tyhle chodníky, ať se zakryjí ty místa v rozích. Výhodou tohoto koncept je to, že je tam pak velká variabilita a moduly se dají různě otáčet a přehazovat. Všechny moduly ani nemusí mít chodníky ze všech stran, také šířka chodníků může být různá, když se to dá k sobě, tak se to hezky ztratí a na některých modulech je vhodné udělat i větší plácky na stromečky, lavičky nebo jen plácek na stánek s popkornem, hotdogy atd. Tak to tady dávám na zvážení, jestli se z toho něco nepoužije. Bylo by to ovšem složitější a bez LB na plno dílků se většina asi neobejde, ale přijde mi to, že by to bylo takové modernější.