Dáme další kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů?

Založil Tomik, 28.12.2016, 08:47:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jaké tématické řady byste chtěli soutěžní set? Můžete zvolit i více možností, pokud vám to je jedno.

Creator
19 (61.3%)
City
14 (45.2%)
Friends
7 (22.6%)
Technic
14 (45.2%)
Jiné
5 (16.1%)

Celkem hlasů: 31

Tomik

Citace od: Klaj9 kdy 10.02.2017, 10:48:20
Zkousel sem to zleva, zprava, zezdola i zezhora a musim prohlasit naprostou kapitulaci. Ani po xy hodinach snazeni sem nedokazal vytvorit nic co by stalo za prezentaci. Technic proste neni pro me. Pockam si na kolo souteze kdy se bude stavet z kostek ktere maji nejake study :-) uz se moc tesim a ostatnim preju vic zdaru v tohmle kole nez sem mel ja :-)
Já bych to nevzdával. Když už jsem v koncích s nápady, tak to vždycky jistí letadlo nebo vrtulník. Jsou to takové ty nouzovky, které se dají snadno poznat a postavit. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Jenom malé povzbuzení pro ty, kteří lámou nad Technicem hůl. Z tohohle setu se něco dalšího postavit dá. Viz zde http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=19276.msg244473#msg244473

HD

#92
Také přidám povzbuzení - již soutěžní model čekající na vytvoření finální prezentace.
Vlákno:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50677.0 (přesunuté)


42060 alternatives

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

Citace od: HorcikDesigns kdy 06.03.2017, 19:43:03
Také přidám povzbuzení - již soutěžní model čekající na vytvoření finální prezentace.
Díky za přidání příspěvku do této diskuze. Vlákno jsem přesunul do hlavní diskuze v sekci Alternativní modely, ale odkaz se znezměnil http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50677.0
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: HorcikDesigns kdy 06.03.2017, 19:43:03
Také přidám povzbuzení - již soutěžní model čekající na vytvoření finální prezentace.

To je hodně povedená ještěrka! Já mám rozpracované Stalinovy ruce - fakt bych ocenil, kdyby mi někdo řekl, jaký je oficiální název toho stroje:-) Ale hodně mě teď zaměstnává stavba robota, tak se trochu odsunula na zadní kolej. Nicméně mám už funkční radlici, která je nejsložitější částí stroje, protože má dvě lopatky, které při pohybu pásu nahrnují materiál...
Chtěl jsem to udělat tak, abyc při jízdě automaticky nahrnoval pás věci na sebe, ale došly mi ozubená kolečka a pákové převody jsou zoufale ztrátové, tak asi nechám manuální pohon a budu mít více součástek na samotnou kabinu stroje:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Dneska ráno jsem našel na rebrickable další zajímavý alternativní model ze soutěžního setu od stavitele BrickbyBrick21, tak ho sem dávám pro inspiraci.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Zajímavé modely - jen tak dál!

Jinak, vzhledem k současnému vytížení (nejen mému, ale i potenciálních soutěžících) jsem se rozhodl prodloužit uzávěrku soutěže do 30. dubna 2017. Znamená to, že máme o dva týdny více času na stavění. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Pool

Víceúčelové polopásové vozidlo

Do soutěžního vlákna jsem přidal svůj výtvor a tady je možná případná diskuse.



Odkaz na celou galerii:
https://www.flickr.com/gp/143591213@N02/q63502

martinlx

#99
Moc pěkné modely tu jsou!
Snad jenom jako běžkař bych nechtěl je po tom skůtru s frézou ;), v reálu se stopa vytlačuje aby byla hladká. Pokud je součástí fréza, tak je před stopovačem, rozmělní původní stopu i s okolím a stopovač pak vytlačí novou.
Moc se stydím že začínám až teď, jako obvykle si pak budu rvát vlasy že nestíhám a nedotáhnu detaily. Vidím že H.D. nakonec vzdal vrtulník (idea super) a co by to bylo za kolo bez létacího prostředku, tak jsem se do něj pustil já. Jde to pomalu, ale mám rotor s ocasem, listy rotoru jdou naklápět a celý rotor jde roztočit z ocasu s převodem do rychla, je to pevné a pěkně to funguje. Vrtulku na konci možná ještě předělám, uvidím jak to vyjde s díly. Chvíli jsem zkoušel mít poháněnou i tu vrtulku, ale vyšlo by to hrozně masivní, tak jsem to vzdal. I tak jdou při troše šikovnosti na chvilku roztočit obě  :)

Tak prosím držte palce, ať stihnu i zbytek.

HD

Držím palce, aby jsi stavbu stihl. Vypadá to na hodně slušný začátek.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

Citace od: martinlx kdy 28.04.2017, 00:07:39
Moc se stydím že začínám až teď, jako obvykle si pak budu rvát vlasy že nestíhám a nedotáhnu detaily.
Nemáš se za co stydět, já třeba ještě ani nezačal... :) Držím palce, ať to dotáhneš do konce.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Jsem zvědavý na výsledek. Co udělat roztáčení vrtule převodem z kol? Potlačím vrtulník po stole a on bude točit vrtulí.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

#103
Citace od: Foton kdy 28.04.2017, 10:32:47
Jsem zvědavý na výsledek. Co udělat roztáčení vrtule převodem z kol? Potlačím vrtulník po stole a on bude točit vrtulí.
To mám ropracované s letadlem, ale nevím, nevím jestli to stihnu do uzávěrky soutěže. Samozřejmě i kdybych to nestihl, tak pak dám model na výstavy.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Přemýšlím ještě o jednom prodloužení termínu uzávěrky soutěže, takže pokud vám to pomůže, dám vam další dva týdny...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martinlx

Díky za podporu.

Roztáčení z kol byl jeden z prvních nápadů, bohužel všechna kola v setu jsou na pin, ne na osu. Takže buď navíc další ozubené kolo (nebo pás), což by asi vypadalo blbě, nebo to ozubené kolo opřít o gumu což je navíc myslím nepovolená praktika. Navíc to asi zvedne tření, takže bez pohonu se to hned zastaví. Těším se co Milan vymyslí. Můj prototyp se dá roztočit mezi prsty, jako když se roztáčí káča, a pak se sám točí dál.

Pokud jde o prodloužení, tak mě by to určitě pomohlo, i do pondělí by to pomohlo, v neděli jsem na venkově a i když si všechno vezmu s sebou, tak nevím jestli se mi podaří fotky nahrát přes mobil, o nějaké úpravě ani nemluvě. Ale já mám máslo na hlavě, měl jsem se probudit dřív...

milanv

Já jsem na tom podobně - naprosto jsem nestíhal tuto soutěž. Takže bych byl taky rád za tento víkend (tedy do pondělí). Ale na druhou stranu víc to kvůli mně nemá smysl prodlužovat, to bych se cítil jako ostuda. Prostě dám model "zadarmo" na výstavu, bez soutěže. A rád, vždyť o to hlavně jde a soutěž bych stejně nevyhrál, když vidím současné účastníky...
Pán na Žlutém hradě

HD

Určitě hlasuji pro prodloužení, ať je větší konkurence. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

janopr


Borekity

Taky budu rád za prodloužení, aspoň stihnu dodělat svůj model.  :)

Stimpi

Mám už hotovo, ale klidně prodloužit, nic nás nežene ;) Alespoň stihnu nějaký, snad lepší, fotky :D

Borekity

Do soutěže jsem přihlásil svůj grejdr. Je to můj první alternativní model, tak doufám, že se bude líbit :-)

Odkaz na Flickr:
https://www.flickr.com/photos/150198301@N02/albums/72157683250766705/with/33982413390/

Tomik

Omlouvám se za víkendový výpadek (byl jsem u rodičů bez počítače). Soutěž prodlužuju do konce příštího prodlouženého víkendu, tj. do půlnoci 8. května 2017. Tomu, kdo sprintoval, aby stihnul do konce dubna zveřejnit svůj model, se omlouvám za nadměrné množství stresu a ty, kteří to nestihli nebo vzdali, vyzývám, aby to dodělali. ;) Žádné další prodlužování termínu nebude, na to dávám čestný pionýrský.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

#113
Citace od: Tomik kdy 01.05.2017, 21:43:23
Omlouvám se za víkendový výpadek (byl jsem u rodičů bez počítače). Soutěž prodlužuju do konce příštího prodlouženého víkendu, tj. do půlnoci 8. května 2017. Tomu, kdo sprintoval, aby stihnul do konce dubna zveřejnit svůj model, se omlouvám za nadměrné množství stresu a ty, kteří to nestihli nebo vzdali, vyzývám, aby to dodělali. ;) Žádné další prodlužování termínu nebude, na to dávám čestný pionýrský.

Děkuji, děkuji, pro velký ohlas jsem nějak automaticky předpokládal že prodloužení prošlo. Už mám model hotový, ale budu ještě provádět focení a natáčení funkčnosti:-)

[EDIT] Taky se vám stává, že jste se svým modelem tak spokojeni, že si s ním třeba čtvrt hodiny prostě jen tak jezdíte po stole? Já takhle projedil během dneška už asi hodinu...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Tak jo, ve vedlejším vlákně máte fotky mého modelu - jedná se o čelní nakladač sněhu přezdívaný Stalinovy ruce:

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

Máš v plánu video? Myslím, že kinematika čelní plochy nakladače by si ho zasloužila. Alespoň půlminutové ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ThomasMorta

#116
Citace od: HorcikDesigns kdy 02.05.2017, 23:59:26
Máš v plánu video? Myslím, že kinematika čelní plochy nakladače by si ho zasloužila. Alespoň půlminutové ;)

Chtěl bych, řesím ale techniké komplikace - jednak veškerá technika, kterou mám, tak má nějaký problém s vyvážením barevnosti, pokud použiju výrazně bílý podklad (krémový se mi osvědčil víc),
nějaké video jsme včera zkoušeli nahrát, ale možná bude rychlejší domluvit se s někým z Prahy, kdo má zkušenosti, že bych se u něj stavil s modelem:-)

[EDIT] A ano, na mechanismus těch "rukou" jsem hrdý - bylo několik verzí, než se mi podařilo najít to správné spojení klik a tek klíčový prvek se ukázal být v pevném třetím bodě, o který se "ruka" ohne při kroužení klik okolo.

[EDIT 2] Koukal jsem do seznamu dílků v programu Stud.io a kdyby byl zájem, mohl bych svůj model v něm postavit - chybí tam jen jedna mnou použitá součástka, která lze snadno "nafejkovat". Výhoda programu Stud.io je v tom, že mohu stavbu popsat v krocích a jakmile ji zveřejním na Bricklinku, tak se soubor podle kroků automaticky přeloží do 3D návodu (byť to má občas nějaké chybky, ale opravdu málokdy, větší problém je neúplná databáze dílků). Ale sežere mi to opravdu hodně času, takže bych se na to vrhnul asi až v půlce května.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Když tak koukám na modely přihlášené v soutěži, tak by bylo opravu škoda je nevystavit - já bych určitě hlasoval pro umístění na nějaké výstavě!
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

martinlx

Díky za prodloužení, postaveno, odprezentováno. Foto i video byl boj, když člověk v 11 večer zjistí že foták zmizel tak  >:D
Nakonec posloužil odložený 11let starý, snad to není tak hrozný.
btw padá mi to z rukou (model, ne foťák) a pevnost OK  :)

Foton


Citace od: HorcikDesigns kdy 02.05.2017, 23:59:26
Máš v plánu video? Myslím, že kinematika čelní plochy nakladače by si ho zasloužila. Alespoň půlminutové ;)

Taky se přidávám k žádosti o video. Tvůj model je pro mě favorit v tomhle kole.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.