Nominace dílů Lugbulk 2016

Založil peki, 01.09.2015, 12:50:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jakou barvu obilí

žlutá (je o polovinu levnější než tan)
6 (30%)
tan (za jednu tam mám 2 žluté)
14 (70%)
vzít k tomu hnědou kytku (obilí musí v něčem držet)
14 (70%)
vzít k tomu tan plate (stojí stejně jako kytka)
4 (20%)

Celkem hlasů: 20

Hlasování ukončeno: 09.03.2016, 15:16:31

peki

Máte k dispozici +-15 X (bude upřesněno), které půjdou za sekci trains do seznamu dílků viz info k lugbulk 2015 (bude doplněno)
Diskutujme zde o dílcích které by se vám hodili. Kandidátem jsou dílky kterých vezmeme hodně za lepší cenu. Kandidovat se dají pouze tzv. aktivní lego dílky.

Diskuse o předchozích dílcích v min lugbulcích zde

Zodpovědný za nominaci dílků je: peki

seznam dílků:

Po dohodě dílky na skálu (slopes a některé základní  bricky v tmavě šedé) v sekci space. Některé další dílky tmavě šedá jsou ještě v sekci castle a pirates.

1)

15279Bright GreenPlant Grass Stem6050929

2)
Tan Bar 4L (Lightsaber Blade / Wand)
Element ID 6116606 




3)
BRACELET UPPER PART
Color: reddish brown
Lego ID: 4623429

Ondrej

Citace od: Chairudo kdy 03.09.2015, 10:18:24
Pro upřesnění: (pokud si teda Ondreji nechtěl dělat barevné skály)

Jen jsem to nadhodil tvarově, byl bych spíš pro LBG, oboje barvy nevím jestli by prošly, je to 8 položek s tím inverted 2449 co navrhnul Igorus.

martinlx

Loni neprošlo, co letos? Pár set bych bral.

Citace od: miho kdy 05.01.2015, 18:49:28
Pražce:

4579690 Reddish Brown Tile 2 x 4


4211151 Reddish Brown Tile 1 x 2


Hacislav

Citace od: elerond kdy 03.09.2015, 16:13:09
já bych chtěl https://www.bricklink.com/search.asp?colorID=36&itemID=73 v bright green nebo  https://www.bricklink.com/search.asp?colorID=6&itemID=80 v green  a ještě  http://www.bricklink.com/search.asp?colorID=88&itemID=756 v reddish brown

To jsou všechno dílky, které se vyskytli alespoň v jednou z mihulích  Lugbulku. Neříkám, že to jsou špatné dílky, ale myslím si, že by bylo lepší vzít některé z novích (a tudíž nedostatkových) variací:

2423 v Lime
Exact Color:    BR.YEL-GREEN
Category:    Bricks, Special
Element ID:    6094069
Design ID:    2423

a


92947 v Dark Brown
Exact Color:    DK. BROWN
Category:    Bricks, Special
Element ID:    6109329
Design ID:    92947
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

honzicek22

Vzhledem k tomu, že v malém LB neprošel tak bych byl pro tento dílek.

15279Bright GreenPlant Grass Stem6050929

Chairudo

Citace od: honzicek22 kdy 02.10.2015, 07:23:27
Vzhledem k tomu, že v malém LB neprošel tak bych byl pro tento dílek.

15279Bright GreenPlant Grass Stem6050929

souhlas :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Určitě podporuju. A pokud nevyjde malý lugbulk, tak bych přidal i tu hnědou.
Pán na Žlutém hradě

peki


MiHo

Citace od: Chairudo kdy 02.10.2015, 08:55:12
Citace od: honzicek22 kdy 02.10.2015, 07:23:27
Vzhledem k tomu, že v malém LB neprošel tak bych byl pro tento dílek.

15279Bright GreenPlant Grass Stem6050929

souhlas :)

podporuji

peter

#9
Pokud by se brala ta černá flex, tak by nebyl špatný i nějaký ten úchytový díl, např.



Pro tvorbu krajiny by se velmi hodil nějaký plate v Olive Green, např.

OLIVE GREEN /PLATE 1X2 3023 / 6016483
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

#10
Žádám o uzavření a konsolidaci seznamu dílků. Zatím to vypadá:
- terén skály?
- nějaká zeleň.

Pokud budeme brát srůzné lope dva (resp. 3 dotazy) dotazy

1) Nevzít k tomu i nějaký základní brick v dané barvě (aby šlo hned stavět skálu)?
2) soustředit se ně jednu barvu s tím že vyberu více druhů kostek nebo to vzít ve dvou barvách ale méně tvarově pestré? 
3) pokud jednu barvu tak světle nebo tmavě šedou

dal jsem to i do ankety nahoru máte 3 hlasy (je to spíše dotazník)

Kuba

Citace od: peki kdy 08.12.2015, 09:33:15

1) Nevzít k tomu i nějaký základní brick v dané barvě (aby šlo hned stavět skálu)?


určitě je to rozumné
V castle jsou nominovány základní bricky 2x2 a 2x3 v tmavě šedé, které se na proložení slope dílku při stavbě skal bodnou. Dále jsou tam nominovány i  1x2, 1x3, 1x4 v tmavě šedé.

MiHo

#12
Citace od: Chairudo kdy 08.11.2015, 21:14:40
Dovolím si navrhnout ještě tento dílek, super na větší pole pro farmáře.
S poštovným se na Bl koupí do 3 korun, ale kdyby byl za kačku i méně tak to ve velkém množství potěší.

Yellow Bar 4L (Lightsaber Blade / Wand)
Element ID 6116606 nebo 4193511




V sekci TOWN se nenominovala. Tak dávám sem a podporuji. Už několik let chci v kolejišti ke kombajnu udělat pole, ale není z čeho. Na posledních dvou výstavách měla úspěch sekačka, před ní neposekaná a za ní posekaná tráva. Pole s kombajnem by mohlo mít podobný úspěch.

peter

Díl pro pole je určitě zajímavý. Určitě bych ale zvážil jeho barvu. Za sebe bych doporučoval TAN, jelikož její využití je i jinde než na polích a pole jsou ostatně také béžová a ne žlutá ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Já nevím, ale přijde mi to jak pole z propagačních letáků minulého režimu - tak velké a tlusté obilí podle mě mají jen v Sovětském svazu :) Nejlíp je to vidět na tom žebřiňáku, tam to jasně vypadá jak klády. Kdybych chtěl dělat pole, tak se podle mě líp hodí žlutý lever:



Navíc se dá udělat hustší a nepravidelnější.
Pán na Žlutém hradě

honzicek22

Na "neruská" pole pěkné, ale přes 10let se nedělá  :( Podobně dopadnul kdysi i nápad koupit jen ručičky.

otaznik

Citace od: milanv kdy 09.12.2015, 09:21:32
Já nevím, ale přijde mi to jak pole z propagačních letáků minulého režimu - tak velké a tlusté obilí podle mě mají jen v Sovětském svazu :) Nejlíp je to vidět na tom žebřiňáku, tam to jasně vypadá jak klády. Kdybych chtěl dělat pole, tak se podle mě líp hodí žlutý lever:

Mně se nikdy nezdálo, že by podobná LEGO pole působila nějak nepatřičně, měřítko bývá obecně volnější (stačí se podívat na minifigy). Jednou může určitý díl znázorňovat jednu věc, podruhé jinou (podle kontextu, kde je zasazen) a nemyslím si, že by to případní diváci nepochopili.

peki

Nejsem zemědělec, takže se omlouvám za laický dotaz. Z čeho to roste? Předpokládám že  je potřeba tile mod. with ... Čili pokud pole tak asi 2 dílky?

peter

Oni asi také ne ;) Každopádně růst to může z celkem velkého množství dílů. Ty nejběžnější si myslím, že jsou asi tyto:



  • Technic Bricky
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

linhi

Dilku na skalu neni nikdy dost,jako kazdy jsem zacal se skupovanim burpu a lurpu a ted lezi nepouzite,ty slope a bricky v tmave sede se hodi nejvice,obecne tvorim skalu tak ze sesypam ruzne slope dohromady a stavim jak padaji pod ruku,dobre je do skal pouzit i plate dark green a dark tan,skala tim dostava realnejsi podobu,aspon me to tak prijde,barevne odstiny necham na vkusu kazdeho soudruha :-)
Ale ty slope podporuji...

Hacislav

#20
Citace od: peter kdy 09.12.2015, 07:51:22
Díl pro pole je určitě zajímavý. Určitě bych ale zvážil jeho barvu. Za sebe bych doporučoval TAN, jelikož její využití je i jinde než na polích a pole jsou ostatně také béžová a ne žlutá ;)

Pod toto bych se podepsal. Budu rád i za žluté, ale Tan bych raději.  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Co zkusit být jednou oněco rychlejší a ne jen rok pozadu.
V setu 41068 pro příští rok bude velmi zajímavé bíle listí.

Citace od: janopr kdy 09.12.2015, 13:19:28
https://www.youtube.com/watch?v=w0WsOTrd1gM
Recenze na LEGO Disney Frozen 41068 - Arendelle Castle Celebration od JangBricks

Listím v této barvě jsme byli naposledy obšťastněni v roce 2007 a nyní je na BL hodně drahé. (ano vím, že se jednalo o velké listí a nyní to bude nově malé listí).
Nicméně teoreticky by jsme ho zvládli zařadit do lugbulku, který se ostatně bude objednávat až příští rok, nebo se pletu?

Dílek bude asi uvolněn až od nového roku, zatím jsem schopen zjistit jen jeho design number, nikoliv elemend ID .
Design number: 2423

Brick Color: white
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

peter

Vypadá to, že díly na skály přijdou ze sekce Space, kde jsem proto vytvořil návrh 10-ti dílů ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

honzicek22

Citace od: miho kdy 22.11.2015, 13:40:13
Citace od: Chairudo kdy 02.10.2015, 08:55:12
Citace od: honzicek22 kdy 02.10.2015, 07:23:27
Vzhledem k tomu, že v malém LB neprošel tak bych byl pro tento dílek.

15279Bright GreenPlant Grass Stem6050929

souhlas :)

podporuji

Jak to s rostlinkou vypadá, je k dispozici ..?

peki

Citace od: honzicek22 kdy 10.12.2015, 09:34:53
Citace od: miho kdy 22.11.2015, 13:40:13
Citace od: Chairudo kdy 02.10.2015, 08:55:12
Citace od: honzicek22 kdy 02.10.2015, 07:23:27
Vzhledem k tomu, že v malém LB neprošel tak bych byl pro tento dílek.

15279Bright GreenPlant Grass Stem6050929

souhlas :)

podporuji

Jak to s rostlinkou vypadá, je k dispozici ..?

Dílek je miho porovná cenu.

peki

Citace od: Hacislav kdy 09.12.2015, 19:27:07
Co zkusit být jednou oněco rychlejší a ne jen rok pozadu.
V setu 41068 pro příští rok bude velmi zajímavé bíle listí.

Citace od: janopr kdy 09.12.2015, 13:19:28
https://www.youtube.com/watch?v=w0WsOTrd1gM
Recenze na LEGO Disney Frozen 41068 - Arendelle Castle Celebration od JangBricks

Listím v této barvě jsme byli naposledy obšťastněni v roce 2007 a nyní je na BL hodně drahé. (ano vím, že se jednalo o velké listí a nyní to bude nově malé listí).
Nicméně teoreticky by jsme ho zvládli zařadit do lugbulku, který se ostatně bude objednávat až příští rok, nebo se pletu?

Dílek bude asi uvolněn až od nového roku, zatím jsem schopen zjistit jen jeho design number, nikoliv elemend ID .
Design number: 2423

Brick Color: white


není
pouze
dark green
dark red
olive green
bright yellowish green
lavender
bright purple

Chairudo

Jak je zhruba časově plánováno konec nominací dílů a začátek objednávání?

díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#27
Citace od: Chairudo kdy 10.12.2015, 12:42:35
Jak je zhruba časově plánováno konec nominací dílů a začátek objednávání?

díky

Dílky do tohoto pátku, času na to bylo dost. Během víkendu finální uzávěrka (zodpovídá přislušná osoba v sekci).

od 14.12 zpracování podkladů (finální seznamy dílků včetně obr. pro pryba)

15.12 končí přihlašování do lugbulku u Lega, nevím kdy pošlou seznam, který s prybem probereme (pouze vystavovatelé a aktivní účastníci akcí kostek)

Jakmile pryb dostane finální podklady nahraje je do databáze
po vyčištění seznamu budou vyzváni účastníci k přihlášení do aplikace.

Předpokládám že do stihneme do 20.12. Dílky určitě, nevím kdy přijde seznam účastníků z Lega. Každopádně doufám že si účastnici budou moci 24.12 nadělovat (jistota je jistota). Vezměte v úvahu že dílky se k vám dostanou na vánoce 2016  :P

V do 1/2 ledna placení. Nejpozději 1.2 musím poslat objednávku. Znovu opakuji, že do konce roku odešlu všechny přeplatky odměny atd. Potřebuji vyčistit "systém". Zůstanou pouze platby za malý lugbulk.   

Psal jsem adminům, píšu i sem:
1) Pokud bude nějaký dílek za stejnou/podobnou nebo dokonce nižší cenu na BL nebudeme ho brát přes lugbulk. Neorganizujeme zde hromadný nákup.
2) O kravách a podobných dílcích (pro které platí to samé) se psalo zde.



peki

#28
Citace od: peter kdy 09.12.2015, 15:30:12
Oni asi také ne ;) Každopádně růst to může z celkem velkého množství dílů. Ty nejběžnější si myslím, že jsou asi tyto:



  • Technic Bricky

Co to pole? Mám 2 dotazy:
1) Kterou barvu, žlutá je o polovinu levnější. Za stejné prachy tedy více muziky (žlutá mne neirituje)
2) Vzít či nevzít k tomu nějakou kostku do které se to bude sázet? Ideálně levnou a samu o sobě použitelnou i na něco jiného. Pole by mohlo být aktuální i pro vesnici (samozřejmě až na přes rok, letos jenom zasejeme  ;)

Nevyčerpané dílky půjdou do town a castle (je tedy jedno kde se co nominuje). Výhodou nominace v sekci je upřednostnit dílky potřebné pro danou sekci. Pokud takové dílky nejdou, použijeme je na jiné užitečné dílky.

honzicek22

Jestli pole tak komplet. Ta "kytička" není v kvantech úplně nejlevnější. Předpokládám tedy, že budeme sázet do hlíny.