(vlastní) Krtek a auto - Roztoky ?

Založil Vasyk, 21.02.2010, 13:45:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Téma krteček jsem si vybral pro jeho známost jak u dětí tak u dospělých a na výstavu do Roztok jsem chtěl postavit něco jiného než jsou vlaky, hrady atd.
Se stavbou postav nemám žádné zkušenosti, ale zkusil jsem to. Nikdy bych nevěřil, jak to může být složité. Nakonec jsem se dle mého soudu stal otrokem vlastního výmyslu, ale jelikož jsem to slíbil, tak se snažím to dotáhnout do konce.
Spoustu věcí jde samozřejmě udělat jinak a jsem si toho více než vědom. Jedna stránka je nedostatek času a potřebných dílků ve vhodných barvách, ale největší problém vidím ve stavitelově neschopnosti a omezenosti.
Takže zde je foto k posouzení zda je vhodné to do Roztok vzít či nikoliv. Sám s tím nejsem až tak spokojený, ale třeba dětem by se to líbit mohlo.
Rád si vyposlechnu co by se mělo zlepšit, ale na rovinu říkám, že už není čas na nic.
Absolutně největším problémem u stavby tohoto typu jsem viděl ve tvorbě rukou a trefení se do měřítka, ale jak říkám, je to omezením stavitelského umu, pokud nějaký je  :-\.

linhi

Supr! Malej má krtka hrozně rád a už mě tu říká že mu tohle musím koupit! Hlasuji pro vzaní do Roztok!

vasek

No možná že to není úplně supr a chtěls to mít lepší ale podle mne je to velmi povedené a určitě to vezmi, já osobně bych byl rád kdybych tohle uměl postavit !

Sugarfree

Mě se to hodně líbí, podle mě určitě vzít do Roztok, ale krteček byl jenom jeden, tak bych vybral jenom jednu z těch dvou postaviček ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Jonas

#4
Vasyku,

tvůj MOC přináší to, co výstava zatím postrádala: Zpracování nějakého netradičního tématu pomocí Lega a navíc něco, co rozzáří oči návštěvníků úplně všech generací. Tvůj Krteček to jednoznačně splňuje. Je nápaditý, je roztomilý a je to typicky český námět. Určitě na výstavu patří a vůbec nevadí, že jsou tam dva krtečkové.

Máš u mě VELKÝ PALEC NAHORU - už také proto, že si dovedu představit obtížnost procesu tvorby tohoto MOCu.
Jonas - Můj Brickshelf

AdamKo

Jsem z krtka úplně paf :o  Hodně, hódně povedený!!!

Krtek a autíčko byla snad moje úplně první knížka. TO TO TADY v Roztokách nesmí chybět!

Citace od: Sugarfree kdy 21.02.2010, 13:52:15
Mě se to hodně líbí, podle mě určitě vzít do Roztok, ale krteček byl jenom jeden, tak bych vybral jenom jednu z těch dvou postaviček ;)

Já bych vzal na výstavu oba! A jednoho umístil k autíčku a druhého někam úplně jinam, aby nestáli jako dva kloni vedle sebe. ;)

Micho

Citace od: Jonas kdy 21.02.2010, 14:18:35
Vasyku,

tvůj MOC přináší to, co výstava zatím postrádala: Zpracování nějakého netradičního tématu pomocí Lega a navíc něco, co rozzáří oči návštěvníků úplně všech generací. Tvůj Krteček to jednoznačně splňuje. Je nápaditý, je roztomilý a je to typicky český námět. Určitě na výstavu patří a vůbec nevadí, že jsou tam dva krtečkové.

Máš u mě VELKÝ PALEC NAHORU - už také proto, že si dovedu představit obtížnost procesu tvorby tohoto MOCu.

Plne súhlasím a tiež som jednoznačne za vystavenie v Roztokách.  8) 8) 8)

otaznik

Škoda, že jsi k tomu nedal nějaký běžný předmět, protože ty stavby musí být dost velké!!!

Každopádně to vypadá moc pěkně a na výstavu to patří!

hobby

To Vasyk:
Když jsi mluvil v BŠ o svém plánu na postavení krtka s autem, hned jsem si představil náročnou stavbu a pomyslel si, že to třeba vzdáš. Nevzdal jsi to, no a vida, krtek jako od pana Milera. Jsi dobrej, gratuluju. 8).

Hana129

#9
Tak teda tos mě převez, já si "lámala" hlavu nad tím, co název díla krtek v seznamu pro Roztoky znamená a co to bude. A na tohle jsem vůbec nepomyslela.


Je to parádní !!  Ještě by to chtělo myšku, zajíce,  ježka, sovu, ptáka ....  >:D


(p.s. očekávála jsem tam nějaký podzemní důl, ala PM ::))

grohl

Super. Ber to. Moc se mi to líbí a bude to velké lákadlo pro děti. Kdybys ještě tak měl čas sestavit televizi s panem hlasatelem, co říká: "Znyšyt krrrrtka!"

Woyta

Moc pekne. Jeste by to ale chtelo mysku. :)

Akorat koukam na kola jestli by neslo nejaka pouzit.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

peter

Citace od: Woyta kdy 22.02.2010, 07:52:25Akorat koukam na kola jestli by neslo nejaka pouzit.

Vzhledem k tomu, že ta kola jsou přímo obří (průměr odhaduji přes 20cm), tak nešlo.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Vasyk

Všem moc moc děkuji za positivní ohlasy, velmi mě to potěšilo a motivovalo dále  :).

Zde je pár fotek pro srovnání velikosti.

(figové se nevzdávají, jen ukazují jak jsou velcí.... ale moc jim to nepomáhá  ;D )

gearcs

Zaráží mě, jak někdo jako ty může mluvit o omezení stavitelského umu? Je to hodně povedené a udělá to v Roztokách radost mnoha dětem ;)

Micho

Citace od: Vasyk kdy 22.02.2010, 09:07:26
Všem moc moc děkuji za positivní ohlasy, velmi mě to potěšilo a motivovalo dále  :).

Zde je pár fotek pro srovnání velikosti.

(figové se nevzdávají, jen ukazují jak jsou velcí.... ale moc jim to nepomáhá  ;D )

Tak to je slušne veľké. Až tak veľké som to netipoval. Bude to na výstave určite paráda!   8)

Woyta

 Tak podle prvni fotky jsem to cekal mensi. Takovouhle "obludu" jsem necekal. :)
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Steve23

Uvidíte v kinech:



Gigantický krteček aneb Zdeněk Miller stvořil obludu! >:D

grohl

MOLEZILLA AND THE CAR THREATEN THE CITY. >:D
Aneb hezky česky: Krtkodzilla a auto ohrožují město.

Woyta

Idealni vzor pro deti.
Krtek s hlinou v krvi, ridi kradene vozidlo bez platne STK a navic nema ridicak.
Nemluve o tom, ze ze servisu ujel bez placeni.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Matošo

Citace od: Woyta kdy 22.02.2010, 22:40:27
Idealni vzor pro deti.
Krtek s hlinou v krvi, ridi kradene vozidlo bez platne STK a navic nema ridicak.
Nemluve o tom, ze ze servisu ujel bez placeni.

A předpokládám, že jezdí bez pásů a klíček natahuje za jízdy...

Navíc krtek jak známo špatně vidí, takže by měl mít autíčko označené piktogramem po invalidy...

Bery

Na výstavě to těm nejmenším udělá velkou radost. ;)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Steve23

Citace od: kedar kdy 23.02.2010, 11:14:55
Na výstavě to těm nejmenším udělá velkou radost. ;)

A hlavně policajtům  :D

peki

Citace od: Vasyk kdy 21.02.2010, 13:45:12
Takže zde je foto k posouzení zda je vhodné to do Roztok vzít či nikoliv. Sám s tím nejsem až tak spokojený, ale třeba dětem by se to líbit mohlo.

Na první pohled je poznat o co jde. To autíčko s klíčkem si přesně takto pamatuju  ;D Druhý krtek by mohl "oživit" hradní diorama.  Krtkodzila boří hradby početná vojska figů se snaží o nemožné. Taková ta úvodní scéna z Pána prstenů (kde padouch příde o prsten)   

Kolik to prosím tě váží ? Budu muset zajistit speciální podpěry  ;D ;D ;D

Rever

#24
MOC je skutečně povedený, když jsem ho viděl poprvé, tak jsem si myslel, že to auto je dlouhé tak 30 cm, ale při srovnání s těmi minifigy to má skutečně obří rozměry. Koukal jsem, jak vypadá originál:



a musím říct, že jsi podobu vystihl v rámci možností více než věrně.

AdamKo

Citace od: Rever kdy 26.02.2010, 10:09:16

Aneb najděte 10 rozdílů  mezi originálem a lego MOCem  ;)

Obrázek:
1) Krtek zřejmě vyměnil nepotřebný klíč na natahování autíčka za skvělé kalhoty S KAPSAMI :) (vzor kozlík Šikula)

2) Našel si sponzora - teď dělá reklamu nakladatelství Albatros

Ještě že jsme zůstali v té živočišné říši... ;D

Martys08

Po tom srovnání to vypadá jako obr,lego krtka ta výstava chtěla. ;)

Vasyk

Po nátlaku za řad kostkařů a rodiny jsem se přemluvil a postavil krtkům kamaráda, poznáte jakého ?

PS: je zatím ve výstavbě..

Rhox

To je prostě mazec,tebe by měli zaměstnat v Legolandu....

grohl

Super, máš ještě dva týdny na tělíčko :)