Slovenské hrady

Založil Jindroush, 24.05.2005, 18:22:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Citace od: Micho kdy 24.05.2005, 18:00:02
Veď poznáte Trenčín a jeho hrad? To je hrad priamo v meste ... a večer keď je osvetlený, to je nádhera ...

Ojojoj... inspirace hlodá, jsem znedaleka, takže ho mám celkem namlácenej v hlavě. Je z něj pěknej výhled. Jdu hledat fotky, třeba by se dal snadno postavit, je tam hodně hranatých tvarů. Zkusím se ještě podívat na Smolenice.

Orava a Bojnice jsou taky pěkný, ale IMO obtížně zlegovatelný.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Kopec, kopec materiálov o slovenských hradoch nájdete na jednoduchej stránke www.hrady.sk. Sú tam aj pôdorysy, viacero záberov, popisy, história ... Je tam aj trenčiansky hrad, nejaké tie fota ...

Micho

Raz som fotil Trenčiansky hrad z diaľnice a vyzeralo to zhruba takto. Na tom približenom zábere vidno chýbajúci múr, ktorý sa zrútil.

Micho

Pekné zábery som našiel na stránke www.trencin.sk. Už iba sa dať inšpirovať a postaviť ho z lega.

muzzo

To je skoro stejne hezky jako Hradcany. Jaktoze je Blava hlavni mesto, kdyz je mnohem osklivejsi? >:(

Micho

Postavte si Spišský hrad v nočnom zábere. Raz keď som večer išiel okolo neho a bol nasvietený, nedalo mi to a jeden záber z kapoty auta sa podaril.

Micho

Citace od: muzzo kdy 24.05.2005, 21:45:11
To je skoro stejne hezky jako Hradcany. Jaktoze je Blava hlavni mesto, kdyz je mnohem osklivejsi? >:(

Možno preto, že je pri Viedni. Dobrá strategická poloha na Dunaji.

KLF

#7
Citace od: muzzo kdy 24.05.2005, 21:45:11
To je skoro stejne hezky jako Hradcany. Jaktoze je Blava hlavni mesto, kdyz je mnohem osklivejsi? >:(

1) Blava neviem co je. teda viem - je to rieka pri Trnave. Hlavne mesto SR sa vola Bratislava. Dopln si vedomosti.
2) nemam pocit, ze by BA bola osklivejsia ako TN. Poznam dost dobre obe mesta (v BA som s anarodil a zijem tu a v TN som kazdy rok), ale TN okrem hradu nema NIC. A aj ten sa im uz ruca... ;/
3) z akej diery si Ty ?

ADMIN: Lehce jsem zprávu poeditoval, abych naznačil, jak by správně měla splňovat bod 4 pravidel.
Terminated.

KLF

Citace od: Micho kdy 24.05.2005, 21:44:24
Pekné zábery som našiel na stránke www.trencin.sk. Už iba sa dať inšpirovať a postaviť ho z lega.

Vela krat som rozmyslal nad nejakym slovenskym hradom z LEGA. Najskor pripadaju v uvahu prave Trenciansky hrad a Spissky hrad. Ale nie je to az take jednoduche ako sa zda. Napriek tomu, ze maju relativne hranate tvary. Ak by sme chceli, aby bol model co najvernejsi, iste by nemohol byt na jednej podlozke, ale tak na minimalne 6. A vytvarovat ho - to by bola tiez poriadna fuska. Ale je to lakava tema.
Terminated.

Micho

Minulý rok (či predminulý) som nafotil Spišský hrad zo všetkých strán - mám nejakých 100 celkom slušných záberov - všetko pohľady z vonku. Keby mohli pomôcť inšpirovať, niečo by sa z toho vytiahlo. Je to len uložené na našom grafickom oddelení (aspoň verím, že ešte je)  ;).

Panther

Musím uznat, že oba hrady jsou nádherné. Na Spišském hradě jsem byl někdy v 90. letech a jako milovník hradů jsem si to užil.  ;)  Postavit některý z Lega se mi zdá skoro nadlidský výkon. Tedy aby to bylo alespoň trochu věrné originálu.  :)

KLF

Ja som uvazoval aj nad Pernstejnom a Orlikom. Ale to je to same... aby si to zachovalo podobu originalu, muselo by to byt DOST velke.
Terminated.

Panther

To je pravda. Aby to šlo postavit a nebylo to moc velké, tak to leda postavit nějakou pěknou zříceninu. Třeba Žebrák nebo Točník.  :)

Aki

Citace od: Panther kdy 25.05.2005, 11:39:51
Třeba Žebrák nebo Točník. 
Ale v ideální podobě, tedy ne jako zříceninu.  ;) 8)

Jindroush

V tom případě doporučuju Opavský zámek, to bude nejjednodušší  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Michal Budinský

Po niekoľkých rokoch sa dožili fanúšikovia lega i Slovenských hradov ,realizácie  :)

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=1367.60

Lepšia fotka tu  ;)

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=1512.165