LEGO kavárna

Založil Numido, 02.03.2017, 18:08:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Numido

Po dlouhé době pročítání fóra jsem si konečně založila registraci, protože vám chci představit naši LEGO kavárnu  :)

Bude v Olomouci, jmenuje se Hravá Káva a každý si tam může zapůjčit LEGO set a u kávy si s ním hrát. Sety máme nachystané hodně základní (hlavně Creator 3v1), ale plánujeme dost tématických akcí i stavitelských výzev. Hlavní myšlenkou je, že s Legem si nemusí hrát jen děti a skalní fanoušci, ale kdokoliv, kdo se zastaví třeba cestou z práce...

Budeme moc vděční za jakoukoliv podporu – ať už našeho FB profilu: https://www.facebook.com/HravaKava/
nebo ještě lépe našeho projektu na Startovači: https://www.startovac.cz/projekty/hrava-kava/

Ze všeho nejvíc nás samozřejmě potěší vaše návštěva  :)

znouzectnost

Čtu Hravá Kráva a ptám se sám sebe proč tak divné jméno pro kavárnu...
Příště zkusím číst pozorněji

Přeji ať se to podaří a všichni jsou spokojeni. Škoda, že pro mne je to příliš z ruky.

milanv

Z Prahy taky nic moc, ale 18-19. března tam budeme na výstavě. Jestli máte otevřeno o víkendu (a my nebudeme moc mrtví a vymluvení), tak bychom se mohli stavit :)
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Vidím, že to v Olomouci žije!!! :)
Určitě dorazíme...Vy naoplátku se přijďte podívat na naši společnou LEGO výstavu Svět kostek...její 2. ročník bude probíhat o víkendu 18.-19.3. v Obchodní akademii. Vystavovat budou stavitelé zde z Kostek. org:)

Klaj

Popravde moc nerozumim jak to funguje. Pujcim si setik, slozim a pak vratim. Vy ho rozlozite a pucite nekomu priste ? Co na to hygiena ? Nebo se to nejak dezinfikuje ? Prece jen je to stravovaci provoz.
Draco dormiens nunquam titiliandus

milanv

Teda ještě v životě mě nenapadlo desinfikovat lego, se kterým si hrál někdo přede mnou. Studuješ v Bruselu?  >:D

Spíš by mě zajímalo, jestli už má kavárna otevřeno, z facebooku nejsem moudrý. Jak to je?
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: Klaj9 kdy 03.03.2017, 07:23:24
Popravde moc nerozumim jak to funguje. Pujcim si setik, slozim a pak vratim. Vy ho rozlozite a pucite nekomu priste ? Co na to hygiena ? Nebo se to nejak dezinfikuje ? Prece jen je to stravovaci provoz.

Dobrý postřeh a i mne tento problém ihned napadl. Jinak také jsem na poprvé četl kRáva ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Klaj

Citace od: milanv kdy 03.03.2017, 07:32:23
Teda ještě v životě mě nenapadlo desinfikovat lego, se kterým si hrál někdo přede mnou. Studuješ v Bruselu?  >:D


Asi si nikdy neprovozoval podnik kam by pravidelne chodila kontrola z hygieny :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

milanv

Nestraš. Neříkám, že mám zkušenosti s několika lety vedení restaurace (nemám), ale rozhodně nikdo nemusí desinfikovat např. hračky v dětském koutku - natož pokaždé, když si s tou hračkou hraje jiné dítě než si hrálo před dvěma minutama. A dokonce, světe div se, si často hraje dokonce několik dětí spolu! S jednou hračkou. Takže to evidentně jde.
Pán na Žlutém hradě

jerzeeg

Beztak to jde jen proto, ze si to jeste zadny ourada neuvedomil, neni na to vyhlaska a hygiena proto hraci koutky neresi..
Ale ten cas prijde, kdy se par moudrych hlav v Bruseli da dohromady, nebo aspon nasi mistni soudruzi a vymysli na to zakon o 80 000 stranach.
>:D

Numido

#10
Citace od: Izabella08 kdy 03.03.2017, 07:21:52
Vidím, že to v Olomouci žije!!! :)
Určitě dorazíme...Vy naoplátku se přijďte podívat na naši společnou LEGO výstavu Svět kostek...její 2. ročník bude probíhat o víkendu 18.-19.3. v Obchodní akademii. Vystavovat budou stavitelé zde z Kostek. org:)
Super! Určitě příjdeme  ;)


Citace od: Klaj9 kdy 03.03.2017, 07:23:24
Popravde moc nerozumim jak to funguje. Pujcim si setik, slozim a pak vratim. Vy ho rozlozite a pucite nekomu priste? Co na to hygiena? Nebo se to nejak dezinfikuje? Prece jen je to stravovaci provoz.
Jo, přesně tak to bude fungovat a jak tu už padlo je to jako hračky v dětském koutku, nebo třeba noviny v obyčejné kavárně - ty si taky člověk půjčí, u stolu přečte, osahá, pak je vrátí a vezme si je někdo další... takže doufám, že v tomhle problém nebude :-D (ačkoliv přiznávám, že nad čištěním jsme zatím moc nepřemýšleli a je to dobrá připomínka)


Citace od: milanv kdy 03.03.2017, 07:32:23
Teda ještě v životě mě nenapadlo desinfikovat lego, se kterým si hrál někdo přede mnou. Studuješ v Bruselu?  >:D

Spíš by mě zajímalo, jestli už má kavárna otevřeno, z facebooku nejsem moudrý. Jak to je?

Otevřeno ještě není - mělo by být v květnu.

peter

Citace od: milanv kdy 03.03.2017, 09:22:21ale rozhodně nikdo nemusí desinfikovat např. hračky v dětském koutku

Předpokládám, že to je z toho důvodu, že tam konzumace je čistě na vlastním uvážení. Kdežto do kavárny jdete za účelem něco konzumovat a proto, kde si u stolku hrajete a k tomu něco konzumujete a následně to jde do rukou někoho jiného, by ten problém mohl být.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Numido

Citace od: peter kdy 03.03.2017, 12:38:44
Citace od: milanv kdy 03.03.2017, 09:22:21ale rozhodně nikdo nemusí desinfikovat např. hračky v dětském koutku

Předpokládám, že to je z toho důvodu, že tam konzumace je čistě na vlastním uvážení. Kdežto do kavárny jdete za účelem něco konzumovat a proto, kde si u stolku hrajete a k tomu něco konzumujete a následně to jde do rukou někoho jiného, by ten problém mohl být.

Předpisy pro gastro provozy se týkají primárně prostorů, kde se jídlo vyrábí, skladuje a upravuje. Do těchto míst se u nás LEGO vůbec nedostane (bude v regálu vedle baru, fyzicky tedy v prostoru pro konzumaci). Je to podobné jako třeba čajovna s deskovými hrami (kam chodím pravidelně něco konzumovat a u toho něco hrát) a nikdy s tím problém neměli; nebo literární kavárny (pochybuju, že by po nich někdo chtěl aby desinfikovali knihy, ačkoliv u čtení lidé jedí/pijí). Navíc my máme jídla minimum; vlastně míň, než ta čajovna  ;D

Každopádně díky za upozornění na možný problém.

Kuba

Kavarna s legem, dobry napad. :)   co se tyce hygieny, ja chodim na jidlo, kde pujcujou denni tisk a casopisy a taky to pti konzumaci jidla projde x rukama. V restauraci u nas pak pujci hracky ke stolu, kdyz mame sebou deti. A jeste zijeme... Ta prehnana hygiena jednou lidstvo zabije. Jak jinak ma ziskat clovek prirozenou obranyschopnost a imunitu? Nez pri kontaktu s beznymi bakteriemi a kontaktu s jinymi lidmi :D kdo z toho ma strach, at si lego nepujcuje a venuje se pouze kave.

spideyx

Ahoj,
jako člověk který bude mít na starost provoz kavárny jsem se musel zapojit.

Pravda, nepočítali jsme s tím, že by někoho napadlo vyžadovat desinfekci kostek. Kavárna je primárně zamýšlená pro dospělé a ačkoliv s dětmi samozřejmě počítáme, přece jenom nejsme dětský koutek. Pro čištění špinavých kostek můžeme využít ultrazvukovou čističku a určitě není problém do ní přidat antibakteriální roztok. Nejsem si jistý, jak je na tom lego s UV stabilitou - napadlo mě využívat ještě intenzivního UV záření, ale nevím jak by to kostky přežily.

peter

Citace od: spideyx kdy 03.03.2017, 14:11:06Nejsem si jistý, jak je na tom lego s UV stabilitou - napadlo mě využívat ještě intenzivního UV záření, ale nevím jak by to kostky přežily.

Velmi špatně.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

klubo

první co mě napadlo, jak budete kontrolovat kompletnost?...prostě aby Vám to tam lidi nakonec nerozkradli po částech...myslím, že speciální dílky zmizí jako první...jinak držím palce, asi to nebude pro každého, ale hosty si to snad najde

spideyx

Citace od: klubo kdy 03.03.2017, 15:54:51
první co mě napadlo, jak budete kontrolovat kompletnost?...prostě aby Vám to tam lidi nakonec nerozkradli po částech...myslím, že speciální dílky zmizí jako první...jinak držím palce, asi to nebude pro každého, ale hosty si to snad najde

3in1 sety až tolik speciálních dílků nemají, jinak váha s přesností na setinu gramu.
Tak nikdo neříká, že bude povinnost si lego půjčit. "přinejhorším" si tam člověk zajde jako do normální kavárny.

Citace od: peter kdy 03.03.2017, 15:39:48
Velmi špatně.
Kruci :-/ Tak to jistí ta čistička, přinejhorším pračka.