LEGO podpora pro neziskovku

Založil Vočko, 07.02.2017, 07:53:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vočko

Zdravím všechny,
obracím se na vás s prosbou o pomoc nebo případnou radu. Případně mě nasměrovat s mým dotazem na někoho kompetentního.
Pracuji v neziskovce, která pomáhá lidem jako já (po vážném úrazu) se vrátit a zapojit zpět do běžného života. Více info o nás na www.pcfenix.cz. Pro představu jsme menší Paraple, které je v Praze.
V dubnu pořádáme benefiční ples https://www.facebook.com/plesprofenix/, kam se snažíme nalákat sponzory pro podporu a rozvoj našeho centra. Součástí programu bude i dražba. Kromě unikátních uměleckých děl mě napadlo, udělat něco z Lega. Volba padla na model bezbariérového auta v měřítku City, kterým vozíme naše klienty na cvičení, k lékaři apod. Řediteli se tento nápad líbí, že chce rovnou 2 ks. Ten druhý jako poděkování nadaci, která nám auto sponzorským darem věnovala.
Chtěl jsem to pojmout jako komplet stavebnici, ale nevím jak to je s použitím loga výrobce (krabička, plánek apod.). Při skládání v LDD jsem zjistil, že to je dost kostek. Řeším problém jak spočítat množství kostek a v čem udělat plánek.
Nevíte koho oslovit přímo z Lega, se kterým by se dala navázat spolupráce? (úhrada, poskytnutí kostek). Třeba by měli zájem o dlouhodobější spolupráci. Velký potenciál má i to, že skládání z kostek je nejen hra, ale i terapie.
Moc děkuji za jakoukoli pomoc.

peki

#1
Logo Lega použít nejde.
Lego většinou o různé (byť dobré) nápady na spolupráci nestojí, protože jim tam doslova každou hodinu někdo volá.
O jaké částce se bavíme? Auto v city měřítku není zase tak (podle mně ) náročná věc.   To by jsme mohli pořešit i v rámci kostek  ;)

milanv

Jak píše peki: pořešíme to v rámci kostek a tím už rovnou víš, jaké logo dát na krabičku :D

S tím dubnem je to pro mě časově hodně na hraně, ale můžu ti pomoct vyrobit krabičky a možná i zařídit potisk pár kostek, abyste třeba mohli mít na tom autě na dveřích logo neziskovky. To ale bude časově na knop, to nemůžu slíbit na 100%.
Pán na Žlutém hradě

Vočko

#3
Děkuji za reakce. Tak trochu jsem si to myslel co píše peki, ale chtěl jsem si být jistý.
Ilustrační foto jak by měl model vypadat. Chybí řidič a vozíčkář.

Martins

Ahoj,
jestli chceš, rád pomohu s návodem. Budu to ale muset předělat do LCadu, tak bych potřeboval nějaké obrázky jak to vypadá "zevnitř".

Martin

Vočko

ahoj všem,
auto bude za chvíli hotové. Poradíte mi, kde sehnat 2 ks invalid. vozíků? Objevil jsem je u prodejce v ČR, ale zaboha už nemůžu najít web. adresu kde to bylo. Nebo jestli někdo nemáte doma?? ;) z BL mi přijde zbytečně drahé objednávat jen 2 ks dílků.
Děkuji za jakoukoli pomoc.
Vočko



Vočko

Vše klaplo - Lego Fiat Ducato má svého majitele.

Na Plese pro Fenix model vydražen za 5000,-. Majitelem je Ondřej Možnar, kamarád a člen našeho centra. Byl zvědavý co se v krabičce ukrývá a tak model hned po vydražení poskládal společně se svojí dcerou. Dle jeho slov čekal, že dostane model hotový ;)

Skutečný model splnil mé očekávání a tímto moc děkuji Martinovi a Milanovi za pomoc s výrobou krabičky, návodu a užitečnými radami do příštího projektu. Pekimu za finanční podporu Kostek a všem ostatním, kteří pomohli.

Vočko

a ještě foto od Martina.

milanv

#10
Přidávám fotku celé hotové stavebnice.

Honzo, díky za zprávu. Jsem moc rád, že stavebnice udělala radost!
A taky že jsme za Kostky ukázali, že se umíme dát dohromady a pomoct dobré věci.

Fotku vnitřku, tj. napytlíkovanou stavebnici a hlavně "profi" návod bohužel nafocené nemám. Ale právě proto jsem rád, že vidím zprávu přímo z dobročinného plesu, že se vše zadařilo a stavebnice je správně komplet a poskládatelná podle návodu.
Pán na Žlutém hradě

Zoufalec

Má "číslo setu" 31281 nějaký hlubší smysl?

HD

Citace od: Zoufalec kdy 23.04.2017, 23:06:59
Má "číslo setu" 31281 nějaký hlubší smysl?

Přidávám se k dotazu, taky by mě to zajímalo. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Čekal jsem všechno možné, ale tohle mě nenapadlo.  ;)
Číslo: pokud nějaký smysl mělo, tak jsem ho už zapomněl.
No a že nový majitel očekával model hotový, to mě dostalo asi nejvíc. To by nám ušetřilo cca 80% práce... :)
Pán na Žlutém hradě

Vočko

Citace od: milanv kdy 24.04.2017, 09:58:51
Čekal jsem všechno možné, ale tohle mě nenapadlo.  ;)
Číslo: pokud nějaký smysl mělo, tak jsem ho už zapomněl.
No a že nový majitel očekával model hotový, to mě dostalo asi nejvíc. To by nám ušetřilo cca 80% práce... :)
Taky jsem v první chvíli nevěděl jak mám reagovat na to, že očekával model v celku... Příjemné a hřejivé pocity jsem měl z reakcí lidí ještě před dlažbou. Moc se jim model líbil, ilkdyz jen na krabičce a ptali se, zda vymyslím něco dalšího.