Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Citace od: milanv kdy 05.09.2022, 17:49:35OK, moje dotazy:

* počítáš s tou instalací až na konci října, resp. dojednáš to během září?
  Počet stavebních víkendů je pro mě zcela zásadní a přišel jsem o dva tím, že kostky nejsou do půlky září.
* konkrétně k plánku: prosím zopakuj ještě výškopis a barevnopis, jaká je poslední a tím pádem závazná verze?
* konkrétně k plánku: kdo staví ty "stromečky" na A-B 1-2? Ty nebo Hardegon? S kým mám domlouvat napojení cest?

ad 1) Instalace se počítá konec října, konkrétně se bude ještě upřesňovat se zadavatelem.
ad 2) v přípravě - bude tento týden
ad 3) Napojení cesty řešíš se mnou, Hardegon dělá podzemí, já budu na něj položen.

milanv

Supr, díky! Jestli stihneš ten výškopis apod. tento týden, tak si rovnou zavoláme o detailech, ať můžu o tom přemýšlet. Příští týden jsem pryč, jen na mobilu.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#152
Takže tu máme výškopis.

A zde slovní popis k tomu. Na baseplate je řada bricků medium blue. Na tom plate v Dark Tan / bílé.

a) v prvním případě Hardegon půjde s kostkami do výšky, aby nahnal prostor pro peklo. A to dalších 19 bricků plus  případně dvou plate pro zajištění stability. Takže výška 20 bricků + 4 plate. 2 "Meziplate" si domluvíme v průběhu stavby na úrovni Hardegon - MilanV - Igorus. Já se zříceninou budu začína až kus od hrany k divákům, systém bude stejný jako u letiště (tedy na plate se položí moje baseplate.

b) Milan půjde do výšky právě 20 bricků. Já s kopcem budu následně pokračovat i několik studů směrem k hradu aby byla zajištěna plynulost. Na druhé straně pak Milan jde až na výšku základního modulu + brick navíc. Je to z toho důvodu, aby měli kluci (Chairudo, Clermont) výšku pro zajištění hloubky rybníku respektive vodního toku

c) moduly vesnice budou mít základní modul tj. baseplate + brick + plate

d) moduly Šipky a poMOCníka budou začínat na úrovni vesnice (viz c)) ale budou se pomalu dle potřeby zvedat.

e) moduly Bombera a Skywallkera začnou kde skončí d) a pojedou do výšky města které bude

f) tvořeno baseplate + brick + plate + panel výšky 6, zafixovaný plate (může být ještě upraveno) další panel 6x6. Na tom brick a tile.

g) a podle toho, jestli bude modul v popředí tak kombinace plate + brick + plate případně baseplate + brick + plate



Co se týká podstavce pod město tak to budu mít na starosti já.

Otázky, náměty, nápady?


Igorus

Další informace a pokyny:

Sněhová pokrývka se bude umisťovat až na ten základní modul. Výška sněhové pokrývky alespoň 2 plate. ta horní vrstva může být jak z plate, tak tile aby to nebyla velká plocha s čudlama.

Pokud bude na modulu cesta, která bude většinou z kombinace plate a tile světle šedá, tmavě šedá atd. Tak pod ní je potřeba aby byl ten plate na základním modulu bílý. Jinak řečeno, když budou škvíry, je potřeba aby pod nimi byla bílá.

V přední části budou dva statky - Linhiho a Dana. Každý má 2 baseplate aby měl dostatek prostoru udělat jak budovu tak nějaké scénky.

poMOCník

Já to moc nechápu. Jak chceš na jednom baseplate nastoupat výšku 20 bricků? To je v podstatě kolmá stěna - je to vidět i z nákresu. Na mě to nepůsobí jako krajina, ale spíš dva věžáky :)

Icewalker

LADOVSKÉ STROMY

Tak jsem se taky zamyslel nad stromy, a udělat je v ladovském stylu není tak přímočaré. Připojuji foto + doplněk, na který třeba myslet - vodní pumpa. Jen jsem ji nezateplil slámou.

Pokud máte někdo již rozestavěno, prosím také o zasdílení, ať se můžeme v rámci možností sjednotit :)

DOTAZ: Stromy lépe zasněžené, nebo čisté jako na Ladových ilustracích?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Stimpi

Ahoj, nemá někdo na prodej pár kousků (4ks) těchto nohou na minifiga? CZ bricklink jsem vykoupil (vsechny dva kusy) :D
Díky

Hips and Legs with Black Boots Pattern

Kuba

Citace od: Igorus kdy 05.09.2022, 15:40:52


Prosím, na těch 9lidí, co je 6 modulů, jak velké tedy máme postavit moduly, nebo je spíš zájem o samostatné domky, co budou umístěny do krajiny?

V tom nemám stále jasno, v dalších náčrtech jsme vypadli úplně....


Clermont

Citace od: Stimpi kdy 26.09.2022, 08:34:43Ahoj, nemá někdo na prodej pár kousků (4ks) těchto nohou na minifiga? CZ bricklink jsem vykoupil (vsechny dva kusy) :D
Díky

Hips and Legs with Black Boots Pattern

Tak to změn na EU a pokračuj  ;D

Stimpi

Citace od: Clermont kdy 27.09.2022, 18:39:11
Citace od: Stimpi kdy 26.09.2022, 08:34:43Ahoj, nemá někdo na prodej pár kousků (4ks) těchto nohou na minifiga? CZ bricklink jsem vykoupil (vsechny dva kusy) :D
Díky

Hips and Legs with Black Boots Pattern

Tak to změn na EU a pokračuj  ;D

No, to mě možná vyjde levněji nakoupit tu ty CMF ze kterých to pochází...

Igorus

O víkendu proběhla diskuze v rámci pracovní skupiny. Výsledek je upřesnění rozložení včetně rozměrů. Během zítřejšího státního svátku to hodím na papír a bude myslím jasno.

Tedy Kubo abych odpověděl na tvojí otázku tak výsledek je právě v tom rozložení budov ve vsi. A také i v rámci města.

peki

Lugbulk na vesničku dorazil je momentálně u peki. Pokud máš v sobotu čas a chceš se potkat s dalšími kostrkaři (v Praze) přihlaš se na třídění LUGBULKU.

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53992.msg297650#msg297650

Borun

Už jste někdo řešili figurky?mělo by to být nějak sjednocené.Dobové kostýmy.klobouky,cylindry,zimní čepice.Nějaké návrhy?

Robkteryten

#163
Citace od: Igorus kdy 27.09.2022, 20:51:13O víkendu proběhla diskuze v rámci pracovní skupiny. Výsledek je upřesnění rozložení včetně rozměrů. Během zítřejšího státního svátku to hodím na papír a bude myslím jasno.

Tedy Kubo abych odpověděl na tvojí otázku tak výsledek je právě v tom rozložení budov ve vsi. A také i v rámci města.

Tak jak jsme na tom se zadanim a plankem? Rad bych se na to vrhnul, at to neresim na posledni chvili...

Rozmery baseplate, velikosti baraku at to ma nějakou spolecnou linku atd. Myslím že už jsme s časem dost na stíru  .

Pripadne udelat vlakno, kde budou shrnute aktualni
Informace o projektu

Díky

milanv

Mým sousedům

Nástřel základního terénu přední baseplate kopce, tj. mezi Hardegonem a Chairudem.

Cesta je na 7-10. studu.
Výška vlevo je snad Ok - Marku?
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: Robkteryten kdy 02.10.2022, 12:27:24Tak jak jsme na tom se zadanim a plankem? Rad bych se na to vrhnul, at to neresim na posledni chvili...

Rozmery baseplate, velikosti baraku at to ma nějakou spolecnou linku atd. Myslím že už jsme s časem dost na stíru  .

Pripadne udelat vlakno, kde budou shrnute aktualni
Informace o projektu

Díky
velikost/skladba základního modulu:
baseplate 48x48

na baseplate (šedá) je min z pohledové strany brick blue (xx) co byl v lugbulku) viz modul od milana. Na brick jde jako další a poslední vrstva rovnou bílá plate (bohužel nedodáno v rámci LUGBLKU :( )

rekapitulace modulu:
bílá plate
modrý brick
šedá baseplate 48 x48



peki

Velikost baráků:
Musíme se domluvit. Pravdou je že ty domečky z pohledů J.Lady samy o sobě jsou velmi jednoduché. Nebojím se říci až nezajímavé. O víkendu jsme zkusil několik velikostí. Nevím jak u ostatních, ale příliš malé domečky (takové ty od perníčků a elfů vypadají dost divně). Střední velikost kdy se na modul vejdou 2-3 domky nic moc. Takže ač to říkám nerad (a ani mi to nepřísluší, poněvadž nejsem náčelníkem projektu :) ), by jsem se přimlouval za řekněme reprezentativnější tedy větší stavby. Samozřejmě v rámci modulu 48x48 studů s respektováním prostoru pro sousední moduly. Nebudou žádné vycpávky (prázdné miny moduly jako u perníčků/elfů)

Kromě jednotlivých modulů a jejich staveb, je zapotřebí také vzít v potos celkový dojem, jak to celé bude působit až to dáme dohromady. Zatímco u perníčků, elfů to bylo jedno tady se musí držet ten koncept celku od začátku.

Proto místo odpovědí jak velké domky se tedy také ptám. Jak velké domky?

milanv

Citace od: peki kdy 03.10.2022, 11:21:22rekapitulace modulu:
bílá plate
modrý brick
šedá baseplate 48 x48
Konkrétně ta modrá je Medium Blue - byla teď v LB.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Při pohledu zprava - část první, Peklo. Rozložení dle schématu. Domluva Hardegon - MilanV - Igorus o napojení kopce s cestou k zřícenině. Cesta navazuje na Chairuda - domluví detail s MilanV.

Igorus

Další část je vesnice. Začíná rybníkem (Clermont) odkud teče potok k Chairudově mlýnu.


V dalších částek pak
skupinky po třech
kdy dva mají modul s domkem a třetí udělá samostatný domek mezi ně.

Robkterýten + Peki + Bruno
Roko86 + Peki + Pool
Matthes_CS + Kuba + Icewalker

Domky mají parametry jak jsem psal dříve. Pro zopakování a upřesnění z pohledu umístění:
pokud je domek na hloubku (A, E, F) jsou rozměry šířka 16; hloubka maximálně 32 studů. Domky B, C, D pak obráceně tedy šířka 32; hloubka maximálně 16 studů.

Samostatné domy úplně vpravo:
HD
Stimpi

v přední řadě dva statky
Linhi + Dan
- původně plánovano na 4 baseplate, budou mít 3

Igorus

#170
Část města na kopci a pod kopcem.


Šipka a poMOCník - každý modul do písměne L (důvod je napojení na kopec). Samotný kopec Bombero + Skywalker.

Část města:
v zadní části s domky Eda a Borun. V přední pak Davroman+Ročice a Waf. V prostředku náměstí potřeba počítat s prostorem pro kašnu. Eda zajistí bránu a domky s podloubím. Domy v přední řadě pak důraz na scénky na dvorkách. Nebudou v řadě aby bylo vidět na řadu druhou.

Spodní plocha pod městem vytvoří Igorus.
Plocha mezi HD + Stimpi a Šipka + poMOCník je v řešení.

Igorus

#171
Obecné informace napříč všemi částmi:

Z pohledové strany má každý modul bricky v Medium Blue. Na nich bílé baseplate.

Cesty: v místech kde se dá očekávat že nebyl sníh uklizen tak cesty viz MilanůV nástřel. V části návsi počítám nakonec s dark tan, na kterém bude "rozsypány" zbytky sněhu z bílých a jinak barevných plate.

Domky: inspirujte se obrázky od Lady případně reálnými stavbami. i když to budou poměrně malé domky, pohrajte si s obložením oken, dvěří. Může být průjezd.

Zase a znovu připomínám - pevnost modelu!!! Pokud se nešetří kostkami tak modul 48x48 je pěkně pevný. takže prosím a žádám - žádný rachotiny. Vložené domky budou na plate 16x16 (v násobcích), což opět zajistí pevnost.

Co se týká figů tak pochopitelně zimní vzezření. Co ovšem dávám jako podnět k diskuzi jsou hlavičky. Zamlouvá se mi varianta hlaviček v té Light Nougat barvě.




Hardegon

Citace od: Igorus kdy 03.10.2022, 12:04:59Co ovšem dávám jako podnět k diskuzi jsou hlavičky. Zamlouvá se mi varianta hlaviček v té Light Nougat barvě.

Přimlouvám se za klasiku - žlutá.

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 03.10.2022, 12:43:46
Citace od: Igorus kdy 03.10.2022, 12:04:59Co ovšem dávám jako podnět k diskuzi jsou hlavičky. Zamlouvá se mi varianta hlaviček v té Light Nougat barvě.

Přimlouvám se za klasiku - žlutá.

K Ladovi mi taky víc sedí ta kontrastnější - žlutá - barva. Light Nougat tam budeme mít už dost, když postavíme pár domků z těch bricků z LB.

milanv

Uvažovali jsme doma nad barvou hlaviček taky, ale nakonec se kloním ke žluté klasice. Přesně z důvodu, co popsal poMOCnik.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Cajk, hlavičky žluté. Ono je zase pravda větší nabídka výrazů atd.

Další info:
Jelikož se bavíme o zimní krajině, tak v rámci modelu bude kromě pohádkových výjevů také další zimní záležitosti.

Se Sihajou jsem domluven, že udělá masopustní průvod.
Linhi dělá zabíjačku

Další scénky by mohla být těžba ledu, klasická stavba sněhuláka atd. Nápady pište sem.

milanv

Tak zrovna zabijačka a stavění sněhuláka jde dělat přímo podle ladových obrazů a byl by to skvělý způsob, jak udělat pro diváky "záchytné body", kterými začnou v hledání dalších ladovských scének a témat. Jsou to totiž díky kalendářům a pohlednicím velmi známé výjevy - akorát běžně lidi netuší, že každý ten výjev byl Ladou namalovaný mockrát, pokaždé trochu jinak :)
Pán na Žlutém hradě

peki

#177
Citace od: Igorus kdy 03.10.2022, 13:43:06Další scénky by mohla být těžba ledu, klasická stavba sněhuláka atd. Nápady pište sem.

Muzikanti jdou sněhem někam do hospody (něco jako měl šipka na tom pohřbu), nevím jestli je z LEga basa
koleda 3 králové (je to zima není to jen štědrý den)

muzikanti šipka

Clermont

Citace od: Igorus kdy 03.10.2022, 13:43:06Další scénky by mohla být těžba ledu, klasická stavba sněhuláka atd. Nápady pište sem.

Milan mi právě v Praze nadhodil jestli nechci na rybníku udělat "těžbu ledu".
Tak uvidím jestli se mi něco povede  ::)

Stimpi

Odpolko jsme se bavili s Igorusem, že hasičárna je fajn, ale přece jen na obrazech p. Lady jich až tak moc není, zato nám chybí hospoda... teda pokud ji někdo už neplánuje.

Změnil bych tedy trochu plán a jako primární cíl se vrhnu na hospodu (i hasiči to myslím ocení :D)

Bavili jsme se, že jelikož to hlavní se odehrává uvnitř, tak by byla nějakým nenásilným způsobem otevřená.

Terén a návaznosti se nemění.