elfi vesnička - nominace dílků

Založil Ongon, 05.02.2021, 12:02:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: milanv kdy 23.02.2021, 23:50:20
Záleží na ceně:

Brick Special 2 x 4 with PinsDark Bluish Gray62496321740Bricklink

Tohle mají na BL všichni (kromě jednoho, který to prodává za 9 Kč) levnělší a to výrazně. Chápu poštovné atd. Ale to se potom takto můžeme bavit o každém dílku.

poMOCník

Citace od: peki kdy 01.03.2021, 12:52:44
Citace od: milanv kdy 23.02.2021, 23:50:20
Záleží na ceně:

Brick Special 2 x 4 with PinsDark Bluish Gray62496321740Bricklink

Tohle mají na BL všichni (kromě jednoho, který to prodává za 9 Kč) levnělší a to výrazně. Chápu poštovné atd. Ale to se potom takto můžeme bavit o každém dílku.

... a já jich měl ještě nedávno kyblík v LBG a spotřeboval jsem je do základů místo obyčejných bricků. Kdybych věděl že je to taková vzácnost :P

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 01.03.2021, 15:03:56
... a já jich měl ještě nedávno kyblík v LBG a spotřeboval jsem je do základů místo obyčejných bricků. Kdybych věděl že je to taková vzácnost :P

Právě že není, na BL většínou kolem padesátníku až korunky, lugbulková cena bude několikrát větší  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#33
Jak se postavíme k oknům?
Má je smysl nominovat?
Pokud ano
- zaoblená (osobně preferuji)
Window 1 x 2 x 2 2/3 with Rounded TopWhite300444247139Bricklink
Window 1 x 2 x 2 2/3 with Rounded TopDark Green300446003056Bricklink
Window 1 x 2 x 2 2/3 with Rounded TopReddish Brown300444542131Bricklink
Window 1 x 2 x 2 2/3 with Rounded TopTan300444623514Bricklink
Window 1 x 2 x 2 2/3 with Rounded TopDark Bluish Gray300446143849Bricklink


- klasická hranatá (jsou v každém Lugbulku)

Výplně oken
- nešel by jsem do klasického průhledného skla. K dispozici je toto:
Window 1 x 2 x 3 Pane Latticed with Thick Corner TabsPearl Gold606074541873Bricklink
Window 1 x 2 x 3 Pane Latticed with Thick Corner TabsReddish Brown606076084571Bricklink
Window 1 x 2 x 2 2/3 Shutter with Rounded TopReddish Brown941614624507Bricklink
Window 1 x 2 x 2 2/3 Pane Lattice Diamond with Rounded TopBlack300466173105Bricklink
Window 1 x 2 x 2 2/3 Pane Lattice Diamond with Rounded TopPearl Gold300466173106Bricklink
Bars For Window 1 x 2 x 2Black383206234994Bricklink
Bars For Window 1 x 2 x 2Pearl Gold383206295686Bricklink




peki

#34
Jaké barevné sady bricků a plates/tiles preferujete:
- Medium Dark
- Sand Green (dal by jsem jako barvu pro základní modul)
- Tan
- Dark Tan
- Dark Orange

další barevné sady
+ počítáme na skály DBG
+ na terém(zasněžení) bílá

peki

#35
Jak na skřítky?
====================================
Citace od: peki kdy 02.03.2021, 14:34:13
Citace od: Hardegon kdy 02.03.2021, 11:27:02
....... Většina skřítků bude v "civilu" nebo v montérkách. Ta zelená torza bych bral asi jen v počtu 10 - 20ks jen pro doplnění atmosféry. Tedy otázka, jestli o ně bude zájem a má smysl je vůbec objednávat. Asi bych se bez nich obešel.

Určitě i civilní oděv, ale tu zelenou by jsem úplně nerušil. Ono to bude pěkně kontrastovat na té bílé. já počítám taky s cca 20 kousky v zelené a řekněme 20 kousky v "civilu".

Vasyk bude stavět sochu, tak bych v tom diorámatu ty zelené skřítky taky použil (ale není a nebude to  povinná výstroj).

Tím beru otázku skřítků za vyřešenou:
1) 300 kusů čepiček je nakoupeno
2) ohebné nožičky
3) zelené torzo (taková třešíňka,  pro toho kdo chce) jinak je povolen jiný oděv
4) hlavičky ne.

===========================================================================



Tento díl není. Na BL koupeno 300 kusů.
Minifig Hat - Elf Ears with Bright Green Hat PrintYellow13787pr00026056378Bricklink

Navrhuji hromadný nákup na bricklinku, s tím že bude normálně v objednávkové aplikaci. Cenu vezmeme z BL + doprva poštovné.

Ostatní dílky jsou:
Torso Jacket with Pointed Collar with Bells and Belt Print (Elf), Bright Green Arms, Yellow HandsBright Green973c06h01pr51816308556Bricklink

Ohýbací
Legs and Hips Medium [Complete Assembly]Dark Green373646270888Bricklink
Legs and Hips Medium [Complete Assembly]Black373646233034Bricklink
Legs and Hips Medium [Complete Assembly]Blue373646233038Bricklink

obyčejné (jsou asi v 20 barvách)
Legs Short [without Hole]Green41879a6074870Bricklink

zatím jsme nezmínili hlavičky. V tomhle množství budeme asi potřebovat dokoupit:
Minifig Head Standard Grin Print [Blocked Open Stud]Yellow3626bpr00019336Bricklink

Chairudo

Citace od: peki kdy 01.03.2021, 15:37:54
Jak na skřítky?

Ohýbací
Legs and Hips Medium [Complete Assembly]Dark Green373646270888Bricklink

Tmavě zelené mi přijdou jako pěkná varianta.

Okenice s Window 1 x 4 x 3 taky rád využiju
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Oblouková okna rozhodně lepší. Bral bych třeba DK Green. Ideálně i v kombinaci s 4579305, aby je bylo možné hnát i trochu do výšky...
Window 1 x 2 x 2 Flat FrontDark Green605924579305Bricklink

Na oblouková okna je ale potřeba Arch Brick 1x4. Nebo má někdo nápad na lepší variantu?
Já osobně bych byl pro DBG...
Brick Arch 1 x 4Dark Bluish Gray36594210999Bricklink
Případně
Brick Arch 1 x 4Dark Brown36594623775Bricklink
Brick Arch 1 x 4Reddish Brown36596177697Bricklink

Citace od: peki kdy 01.03.2021, 15:37:54
Jak na skřítky?

Tento díl není.
Minifig Hat - Elf Ears with Bright Green Hat PrintYellow13787pr00026056378Bricklink

Navrhuji hromadný nákup na bricklinku, s tím že bude normálně v objednávkové aplikaci. Cenu vezmeme z BL + doprva poštovné.

Ostatní dílky jsou:
Torso Jacket with Pointed Collar with Bells and Belt Print (Elf), Bright Green Arms, Yellow HandsBright Green973c06h01pr51816308556Bricklink

Na čepičky asi jediná možnost. Jsem pro.

Citace od: peki kdy 01.03.2021, 15:37:54
Ohýbací
Legs and Hips Medium [Complete Assembly]Dark Green373646270888Bricklink

Tahle varianta se mi líbí nejvíc.

Ongon

A tu vánoční výlohu chce lego, nebo se nás Lug nabízí že ji udělá?

(je divné, nedokáže dodat na "jejich" projek díl, který je celkem důležitý pro ELFÍ vesničku)

starbuilder

O lugbulk se moc nezajímám, ale ty čepičky mají případně i na lego shopu, ikdyž dost drahé. Na druhou stranu, pokud byste toho nakoupili více, tak budete mít asi dopravu zdarma.


Chairudo

Citace od: peki kdy 01.03.2021, 15:37:54
Tento díl není.
Minifig Hat - Elf Ears with Bright Green Hat PrintYellow13787pr00026056378Bricklink

Navrhuji hromadný nákup na bricklinku, s tím že bude normálně v objednávkové aplikaci. Cenu vezmeme z BL + doprva poštovné.

Určitě by jsme čepici vzali odtud, bezkonkurenční cena.
https://store.bricklink.com/dewertz?itemID=25943593#/shop
- nákup je v násobcích po 50, ale to vymyslíme.

Může někdo udělat online excel sheet? Budeme mít přehled kdo kolik a nemusí se to v aplikaci míchat s ostatními díly.
O nákup se klidně postarám, stejně jsem tam chtěl vzít další lot nebo dva. 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ongon

Osobně si myslím že můžeš koupit všech 300 je náš přihlášených 40 cca , takže se to vybere


Jinak osobně bych vzal i 100 jestli zbude

milanv

Pokud koukám dobře, zatím jsme nezmínili hlavičky. V tomhle množství budeme asi potřebovat dokoupit:
Minifig Head Standard Grin Print [Blocked Open Stud]Yellow3626bpr00019336Bricklink
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: Ongon kdy 02.03.2021, 00:25:23
Osobně si myslím že můžeš koupit všech 300 je náš přihlášených 40 cca , takže se to vybere

Souhlas.

Citace od: milanv kdy 02.03.2021, 07:30:52
Pokud koukám dobře, zatím jsme nezmínili hlavičky. V tomhle množství budeme asi potřebovat dokoupit:
Minifig Head Standard Grin Print [Blocked Open Stud]Yellow3626bpr00019336Bricklink

Tohle mi vůbec nenapadlo, že by to mohl být u někoho problém. Třeba já mam hlaviček velkou zásobu různých druhů. To tak nemají všichni?

skywalker007

Citace od: Hardegon kdy 02.03.2021, 07:46:10
Citace od: milanv kdy 02.03.2021, 07:30:52
Pokud koukám dobře, zatím jsme nezmínili hlavičky. V tomhle množství budeme asi potřebovat dokoupit:
Minifig Head Standard Grin Print [Blocked Open Stud]Yellow3626bpr00019336Bricklink

Tohle mi vůbec nenapadlo, že by to mohl být u někoho problém. Třeba já mam hlaviček velkou zásobu různých druhů. To tak nemají všichni?

Taky mám zásobu ,přijde mi nevyužitelné vzít 1 typ hlaviček ve větším množství.  Mně osobně se ani nelíbí když mají všechny figurky stejný výraz.

peki

Citace od: Chairudo kdy 01.03.2021, 23:49:44
Citace od: peki kdy 01.03.2021, 15:37:54
Tento díl není.
Minifig Hat - Elf Ears with Bright Green Hat PrintYellow13787pr00026056378Bricklink

Navrhuji hromadný nákup na bricklinku, s tím že bude normálně v objednávkové aplikaci. Cenu vezmeme z BL + doprva poštovné.

Určitě by jsme čepici vzali odtud, bezkonkurenční cena.
https://store.bricklink.com/dewertz?itemID=25943593#/shop
- nákup je v násobcích po 50, ale to vymyslíme.

Může někdo udělat online excel sheet? Budeme mít přehled kdo kolik a nemusí se to v aplikaci míchat s ostatními díly.
O nákup se klidně postarám, stejně jsem tam chtěl vzít další lot nebo dva.

Koupeno. Pro jistotu. Aby se přiměřeně dostalo na všechny. Exel klidně udělejte aby byl jasný požadavek jednotlivých účastníků.

peki

Citace od: Ongon kdy 01.03.2021, 19:09:07
A tu vánoční výlohu chce lego, nebo se nás Lug nabízí že ji udělá?

(je divné, nedokáže dodat na "jejich" projek díl, který je celkem důležitý pro ELFÍ vesničku)

Chce jí Lego a já nabízím že jí náš RLUG udělá. Není tam žádné "NEBO".
LEGO (ČR i Dánsko) objednává dílky z jednoho zdroje. Já do toho systému mám přístup. Některé dílky tam nejsou. Můžeme si o tom myslet že je to divné, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak asi vše co s tím můžeme udělat.

Některé dílky musíme brát z jiného zdroje (také proto že jsou cenově výhodnější)

Jde mi o SPOLEČNÝ PROJEKT = zapojení velkého počtu členů, kdy v ideálním případě každý dodá MOC na 32x32 nebo 32x16. (malé stavby, žádné modulární domy). Většina lidí musí mít na takovou stavbu +- kostky doma.. Přesto uděláme velkorysou objednávku rozumných dílků (ty se hodí stavitelům vždy).

peki


poMOCník

Citace od: peki kdy 01.03.2021, 15:36:09
Jaké barevné sady bricků a plates/tiles preferujete:
- Medium Dark
- Sand Green (dal by jsem jako barvu pro základní modul)
- Tan
- Dark Tan
- Dark Orange

další barevné sady
+ počítáme na skály DBG
+ na terém(zasněžení) bílá

Nedávno jsem zrovna řešil podobnou barevnou kombinaci a zjistil jsem, že Medium Dark Flesh (resp. Medium Nougat) nejde dost dobře kombinovat ani s Tan ani s Dark Tan. Nedokážu to nějak odborně popsat, ale ty barvy spolu vypadají blbě. Tan a Dark Tan navíc tolik nevyniknou na bílém sněhu - viz např. moje 3D mapa v tomto vlákně.

Tan a Dark Tan bychom tedy mohli vynechat, případně použít jen okrajově a zkusit použít kombinaci
Medium Nougat (doplněná občas o Nougat) +
Dark Orange +
Sand Green (doplněná občas o Green)
samozřejmě také počítám s Reddish Brown na dřevěné prvky.

Ještě bych to chtěl otestovat v reálu, jak budou barvy u sebe vypadat, ale myslím, že by to mohlo fungovat.

peki

#49
Tak tan bych takto šmahem neodsuzoval. Vycházím z barevné kombinace továrního setu:
Santa work shop.

Jde také o to v jaké barvě budou okna.


milanv

#50
Hlavičky: já to myslel trochu jinak, taky s ohledem na to, kolik skřítků budeme mít my v tom podzemí, ale je fakt lepší si s hlavičkami vyhrát, máte pravdu.

Torsa: v tom to zase vidím pro změnu já: brát ve velkém torsa stejná mi přijde ještě horší. My už sháníme po BL montérky a další možné oblečky co nejvíc druhů, plus naše skromné zásoby. Nechceme vyvolat dojem armády, ale veselého hemžení.

dál ke skřítkům: základ je čepička, ta sjednotí všechny skřítky. (Pro Ongona: bohužel v jakékoli jiné barvě než zelené je téměř nesehnatelná, koukni v čem ty jiné barvy byly...).
nohy chceme jako základ ty ohebné, jinak by chudáci skřítci neměli jak se ohnout téměř k jakékoli činnosti. Ve všech třech dostupných barvách, protože se právě snažíme sehnat ta rozličná torsa. Možná doplníme pár kusama těch krátkých nohou, pokud u nějakých pracovníků bude stačit přísně svislý postoj - ale to budou jen jednotky kusů, pořídíme si mimo.


okna: nemám názor, musí říct ten, kdo je využije. V podzemí bychom využili maximálně střešní :) Podle mě je to spíš pro další projekty, sem se nikomu panelák nevejde, ale jak říkám: nás se to netýká, musí si říct "ti nahoře" :)

barvy: my chceme určitě Dark Orange, protože tam budeme mít klasické cihlové konstrukce àla podzemní technické stavby 19. a počátku 20. století. Pak samozřejmě DBG díly na skály a kamenné konstrukce v ní. Bílé slopes a plates na horní terén.
Další barvy zatím nevím, to se asi přizpůsobíme ostatním.

ozdoby: napadlo nás, že uděláme velké (dlouhé) ozdoby z těch zelených provázků a na ně žluté hvězdičky, příp. další ozdoby. Kdyby se vám to líbilo, můžete to zopakovat i na nějakých horních domech, ať to působí víc jako celek. Ty provázky se neshánějí moc lehce, takže je taky navrhuju do "LB".

Pak jsou pro nás důležité ještě ty velké plates na podlahy a stropy, protože těch budeme mít hodně.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: poMOCník kdy 02.03.2021, 09:41:44
...

Nedávno jsem zrovna řešil podobnou barevnou kombinaci a zjistil jsem, že Medium Dark Flesh (resp. Medium Nougat) nejde dost dobře kombinovat ani s Tan ani s Dark Tan. Nedokážu to nějak odborně popsat, ale ty barvy spolu vypadají blbě. Tan a Dark Tan navíc tolik nevyniknou na bílém sněhu - viz např. moje 3D mapa v tomto vlákně.

Tan a Dark Tan bychom tedy mohli vynechat, případně použít jen okrajově a zkusit použít kombinaci
Medium Nougat (doplněná občas o Nougat) +
Dark Orange +
Sand Green (doplněná občas o Green)
samozřejmě také počítám s Reddish Brown na dřevěné prvky.

Ještě bych to chtěl otestovat v reálu, jak budou barvy u sebe vypadat, ale myslím, že by to mohlo fungovat.

Ad kombinace: za mě dobrý  ;D >:D

DSC_0372
by Igorus, on Flickr

milanv

Citace od: poMOCník kdy 01.03.2021, 15:03:56
Citace od: peki kdy 01.03.2021, 12:52:44
Citace od: milanv kdy 23.02.2021, 23:50:20
Záleží na ceně:

Brick Special 2 x 4 with PinsDark Bluish Gray62496321740Bricklink

Tohle mají na BL všichni (kromě jednoho, který to prodává za 9 Kč) levnělší a to výrazně. Chápu poštovné atd. Ale to se potom takto můžeme bavit o každém dílku.

... a já jich měl ještě nedávno kyblík v LBG a spotřeboval jsem je do základů místo obyčejných bricků. Kdybych věděl že je to taková vzácnost :P
Díky za zjištění, peki, čekal jsem to a žádný problém - nakoupíme po částech na BL.
@poMOCnik: v tom je právě ten fígl, ne? Najít jak velké konstrukce, i ty pohledové, dělat z dílů, které ostatní považují za odpad z kyblíku a podle toho je na BL jejich cena...
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: peki kdy 02.03.2021, 09:11:04
1) Jak se postavíme k oknům?
2) Jaké barevné sady bricků a plates/tiles preferujete
3) Jak na skřítky?

Co se týká oken, bricků a plates tak je to o tom, jakou máš představu o domcích jako takových. Chceš mít domky ve stejné barevné kombinaci (plus pár drobných odchylek), nebo každá pes jiná ves?

Pokud stejné barvy pak dává smysl vzít jen jednu sadu oken, klidně třeba tan (podle předlohy) případně (moje preference) RDB.

skywalker007

Citace od: milanv kdy 02.03.2021, 11:04:51


Torsa: v tom to zase vidím pro změnu já: brát ve velkém torsa stejná mi přijde ještě horší. My už sháníme po BL montérky a další možné oblečky co nejvíc druhů, plus naše skromné zásoby. Nechceme vyvolat dojem armády, ale veselého hemžení.



S tím souhlasím že je lepší dát každému skřítkovi jiné torzo a asi sám bych využil jen pár ks navrhovaného torza.

Hardegon

Citace od: milanv kdy 02.03.2021, 11:04:51
Torsa: v tom to zase vidím pro změnu já: brát ve velkém torsa stejná mi přijde ještě horší. My už sháníme po BL montérky a další možné oblečky co nejvíc druhů, plus naše skromné zásoby. Nechceme vyvolat dojem armády, ale veselého hemžení.

dál ke skřítkům: základ je čepička, ta sjednotí všechny skřítky. (Pro Ongona: bohužel v jakékoli jiné barvě než zelené je téměř nesehnatelná, koukni v čem ty jiné barvy byly...).
nohy chceme jako základ ty ohebné, jinak by chudáci skřítci neměli jak se ohnout téměř k jakékoli činnosti. Ve všech třech dostupných barvách, protože se právě snažíme sehnat ta rozličná torsa. Možná doplníme pár kusama těch krátkých nohou, pokud u nějakých pracovníků bude stačit přísně svislý postoj - ale to budou jen jednotky kusů, pořídíme si mimo.

Vidím to stejně. Většina skřítků bude v "civilu" nebo v montérkách. Ta zelená torza bych bral asi jen v počtu 10 - 20ks jen pro doplnění atmosféry. Tedy otázka, jestli o ně bude zájem a má smysl je vůbec objednávat. Asi bych se bez nich obešel.

Zřejmě víc využiji různé barvy ohýbacích nohou, než ty zelené stejnokroje.

Citace od: milanv kdy 02.03.2021, 11:04:51
barvy: my chceme určitě Dark Orange, protože tam budeme mít klasické cihlové konstrukce àla podzemní technické stavby 19. a počátku 20. století. Pak samozřejmě DBG díly na skály a kamenné konstrukce v ní. Bílé slopes a plates na horní terén.
Další barvy zatím nevím, to se asi přizpůsobíme ostatním.

Dark Orange určitě dobrá volba.

Citace od: milanv kdy 02.03.2021, 11:04:51
ozdoby: napadlo nás, že uděláme velké (dlouhé) ozdoby z těch zelených provázků a na ně žluté hvězdičky, příp. další ozdoby. Kdyby se vám to líbilo, můžete to zopakovat i na nějakých horních domech, ať to působí víc jako celek. Ty provázky se neshánějí moc lehce, takže je taky navrhuju do "LB".

Provázky rozhodně super.

Daniel

#56
Na těch pár skřítků mi stačí sehnat tak max 5ks čepic, na zbytek figů si vystačím sám. To stejné s díly na domeček - asi si vystačím se svým materiálem - tim ale neřikám, že LB nevyužiju ;)
A když by bylo možné, tak bych určitě rád, kdyby prošly hranatá okna 2x2 a 3x2 (ideálně RB, DGreen) + výplně průhledné, hlavně do 3x2.

poMOCník

Citace od: peki kdy 02.03.2021, 09:53:34
Tak tan bych takto šmahem neodsuzoval. Vycházím z barevné kombinace továrního setu:
Santa work shop.

Jde také o to v jaké barvě budou okna.



Když se podíváš pozorně, tak právě na tom továrním setu je skoro vždycky přechod udělaný přes Dark Orange. Myslím si, že je to právě z toho důvodu, co jsem psal. Takže kombinovat jdou, ale musí se s tím opatrně - takže už to šmahem neodsuzuju, ale upozorňuju.

Citace od: Igorus kdy 02.03.2021, 11:13:29
Ad kombinace: za mě dobrý  ;D >:D

Jo, je fakt, že u tebe mi to taky nevadilo, asi je to tím přísným strukturálním oddělením. A na téhle fotce se ten problém s barvami ukázat nemůže, protože má celkově teplou barvu světla. Tím se i Tan stane teplejší a je to najednou v pohodě.

peki

Citace od: Hardegon kdy 02.03.2021, 11:27:02
....... Většina skřítků bude v "civilu" nebo v montérkách. Ta zelená torza bych bral asi jen v počtu 10 - 20ks jen pro doplnění atmosféry. Tedy otázka, jestli o ně bude zájem a má smysl je vůbec objednávat. Asi bych se bez nich obešel.

Určitě i civilní oděv, ale tu zelenou by jsem úplně nerušil. Ono to bude pěkně kontrastovat na té bílé. já počítám taky s cca 20 kousky v zelené a řekněme 20 kousky v "civilu".

Vasyk bude stavět sochu, tak bych v tom diorámatu ty zelené skřítky taky použil (ale není a nebude to  povinná výstroj).
Tím beru otázku skřítků za vyřešenou:
1) 300 kusů čepiček je nakoupeno
2) ohebné nožičky
3) zelené torzo (taková třešíňka,  pro toho kdo chce) jinak je povolen jiný oděv
4) hlavičky ne.

peki

Citace od: Igorus kdy 02.03.2021, 11:18:36
Citace od: peki kdy 02.03.2021, 09:11:04
1) Jak se postavíme k oknům?
2) Jaké barevné sady bricků a plates/tiles preferujete
3) Jak na skřítky?

Co se týká oken, bricků a plates tak je to o tom, jakou máš představu o domcích jako takových. Chceš mít domky ve stejné barevné kombinaci (plus pár drobných odchylek), nebo každá pes jiná ves?

Pokud stejné barvy pak dává smysl vzít jen jednu sadu oken, klidně třeba tan (podle předlohy) případně (moje preference) RDB.

A) nechci úplně nařizovat a tím neúměrně ovlivňovat uměleckou tvořivost.
B) bylo by fajn pokud do toho barevně zapadnou i výše zmíněné tovární sety (myšleno barevnou kombinací). Co se velikosti týká tak u elfího domku (tovární set) je ta střecha zbytečně hnaná do výšky (stejně jako u perníkové tovární chaloupky)
C) předpokládám že se domluvíme jako u perníku (i když tam to bylo relativně jednoduché - perník je hnědý) na nějakých hlavních barvách viz nominace výše. Vezmeme v potaz přírodní materiál, který může být také použitý na stavbu stavby pro skřítky.