společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

poMOCník

Citace od: poMOCník kdy 10.10.2021, 20:59:39
Citace od: Stimpi kdy 10.10.2021, 20:43:45
Milan: jj čekám na reakci PoMOCníka. V polovině snímků je vložan základní podstavec, u kterého vyčuhuje jen horní plate.


Jo, ještě ti to v noci nafotím, teď to mám z druhý strany abych mohl stavět. Máš pravdu, v některých místech jsem nechal vyčuhovat ten horní plate z tvého podstavce. Kdyby to vadilo, můžu tam nacvaknout plate a zvýšit to, ale chtěl jsem dosáhnout trochu větší členitosti. Možná když uděláš celej ten podstavec z bílý, tak to bude nejjistější, že nebude nikde nic vadit. I kdyby náhodou něco vyčuhovalo, bude to prostě kus sněhu :)

https://photos.app.goo.gl/2FEyPMKu3oSuFU7KA

Světlo nic moc, ale je to tam myslím všechno vidět. Jednak jsem vzal obě ty bočnice (tu šablonu máš dobře), a pak tam je celkový pohled na tu spodní hranu a pak ještě pár fotek, jak okolo ní posouvám základnu modulu. Jsou na tom vidět ty nerovnosti. Ale jak říkám, je to o jeden plate nahoru nebo dolů, to je v rámci nerovnosti terénu celkem jedno. Jen aby tam neprokukovala nějaká červená nebo oranžová na podstavci.

Jinak kdybys chtěl mít úplně přesně tu spodní hranu na své šabloně, tak tam máš 3 odlišnosti:
- V místě, kde máš barvu Light Aqua, tak tam jsou snížené 2 study.
- V té sekci Lime je snížený 1 stud.
- Naopak to zvýšení nad základnu, které je uprostřed a začíná cheese slope, dál pokračuje jen 2 study. Pak už je zas původní úroveň desky.

Petronel


peki

Citace od: Ongon kdy 10.10.2021, 19:26:33
....jak říkam hlavně časově se to nedalo stíhat....
Hele nazývejme věci pravým jménem. Čas je ještě ca 14 dní. Čili jsi na to spíše hodil bobek. Takže příště začneš se základním modulem.

Hardegon

Citace od: Stimpi kdy 10.10.2021, 20:43:45
Hargedon: Ok, no problem, chtěl jsem ti taky psát. Je tam možné udělat jen třeba heliport + cvrkot po letišti bez budov. Prostě něco placatého. Máš nějaké foto konceptu z té strany? Jediné o co mi jde, aby letiště trochu navazovalo s věží.

Posílam fotky...

Vlevo je vchod do skladu, vrátnice a rampa na nakládku. Vpravo svah s obydlenými jeskyněmi. Jak jsem psal, tak jsem to začal zvedat do výšky hned z kraje. Ideálně kdyby před tím byl aspoň jeden pruh 16 studů široký, kde bude runway. Pokud by celá ta plocha nad Milanovo slují bylo klassické letiště (tedy runway nebo dvě, nějaké odstavné plochy, pojezdové dráhy a bokem hangár), bylo by to za mě úplně super. Na práci by to mohlo být hodně nenáročné.

Co se týče mého úseku, tak zatim řešim konstrukci a hrubou stavbu. Ideálně aby to bylo blbuvzdorné, pokud celý projekt bude kočovat po výstavách a nebudu ho všude kompletovat já.
Zasněžovat to budu až nakonec.
Ten DkBrown sloup před skálou by měl být velký vánoční strom. Zřejmě obydlený a ozdobený.

Ongon

Vymyslíme tam něco nízkého, modul zkusím nějak překopat , kdyžtak pak napíšu potřebným lidem SZ a nějak to dáme dokupy

Igorus

Abych hodil vidle do diskuzí ohledně letiště. Na základě dohody Peki - MilanV - Hardegon - Stimpi bude Ongonův model dán do spodní části, kde bude možné připojit i depo/truhlárnu pro saně.

Čímž se otevířá možnost pro nerozhodnuté stavitele, že by mohli postavit i sobí depo.

Horní letiště budu realizovat já.

Pool

Já už stavím elfí statek na 32x32 a dorazím s tím na instalaci osobně. Ještě mám nápady na další takové oddechové moduly na "výplň", tak uvidím co pak ještě stihnu.

peki

#247
Citace od: Pool kdy 11.10.2021, 16:33:53
Ještě mám nápady na další takové oddechové moduly na "výplň", tak uvidím co pak ještě stihnu.

To se bude určitě hodit.

vlákno na koordinaci distribuce zde

Jenom  prosím berte v úvahu že se tam musíme rozumně všichni sejít a začít stavět. Za výlohu se budou dávat pódia 1 m pohledová délka, takže pojedeme po 1 m. Na zažítku si budeme hrám se skálou a slují, ale potom to musí jít rychle.

Současně prosím všechny o pečlivou fotodokumentaci vašeho modulu (včetně posádky). Pomůže to jak při stavění tak při inventarizaci a vracení modulů (po delší době).


Stimpi

#248
Citace od: poMOCník kdy 10.10.2021, 22:38:11
..................
Jinak kdybys chtěl mít úplně přesně tu spodní hranu na své šabloně, tak tam máš 3 odlišnosti:
- V místě, kde máš barvu Light Aqua, tak tam jsou snížené 2 study.
- V té sekci Lime je snížený 1 stud.
- Naopak to zvýšení nad základnu, které je uprostřed a začíná cheese slope, dál pokračuje jen 2 study. Pak už je zas původní úroveň desky.

Díky moc za zprávu a fotky tobě i Hardegonovi. upravím to cca podle nich. Pro jistotu udělám čelní stěnu s bílými bricky, a teoreticky bych mohl před instalací modul přivézt k tobě na docizelování napojení.

peki

#249
Úprava dalšího továrního setu Tree House.


V vzniklo/vznikne ještě pár samostatných malých kompatibilních pozemních domečků, k umístění podle situace.


Natočením (zatím) 2 Tree House začíná vznikat vesnička na stromě. Jeden Tree House ještě není předělán (výměna oken, dveří, umístění na základní modul).   


Moduly které jsou k dispozici jsem pak poskládal vedle sebe.


Clermont

Balení dárků pro zlobivé děti  >:D

Času bylo málo ale snad to má aspoň nějakou úroveň  :)
Fotka je teď na rychlo ať už je představa co jsem postavil.

peki

Super, jsou za koleje kompatibilní s horskou dráhou?

Clermont

Citace od: peki kdy 13.10.2021, 19:10:42
Super, jsou za koleje kompatibilní s horskou dráhou?

To jsou ty zubate kolejnice z LB

6313875   3228c   Train, Track Plain Rail Straight

Petronel

"můj modýlek"
Oddělení nadrozměrných dárků

Snad jsem na žádný nezapomněl. ;D
Napadlo mě to vylepšit ještě popiskami/obrázky pro koho většina dárků je. Je to tam srozumitelné?  :D

Petronel

Jeden nadrozměrný dárek jsem nakonec neumístil. Manželka říkala, že takové dárky se na Vánoce nedostávají. ;D
Ale líbil se mi, tak aspoň foto pro vás...

milanv

Petře, máš tam zásadní chybu: žluté vždycky pro Ditu!

Vážněji: ale jde to vlastně vážněji? Vždyť se tu s Ditou chechtáme na celé kolo! Nádherný modul, nádherný! Jeden dárek vtipnější než druhý (a třetí...). Alternativní model k žirafě, úúúžasná mašle na autě...

S nezařazeným dárkem: dneska večer na tebe myslím - snažil jsem se o náhodnou hromadu, co bude přesto kompletně držet pohromadě. Jako tvůj dětský pokojík v Sousedech. No a ta mimina mi to hned připomněla :)

Jediná škoda, stejně jako u modelů "skupiny Izabela", je že mají tak zřejmé hranaté hranice - moje zkušenost z loňské stavby perníkové vesničky. Jenže s tím asi nejde udělat vůbec nic...

P.S.: Ta pohovka není dvoupatrová, že ne?
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Petronelku,
čekala jsem na Tvůj výsledek se zvědavostí a určitě mě nezklamal! Stejně jak píše Milan...máš modul plný vtipných a propracovaných detailů. Moc pěkné.

Hardegon

Citace od: Petronel kdy 13.10.2021, 21:57:43
"můj modýlek"
Oddělení nadrozměrných dárků

Tleskam a bavim se každym dárkem. Skvělá práce.

HD

#258
Klasická "Petronelovina".  >:D
Svěží, vtipná, hravá, osobní.
Líbí se mi, jak model působí dojmem trochu jako autobazar nebo tematický turistický jarmark. Zmínění nerealizovaných nápadů je pak už jen třešničkou na vrchu.
Těším se až si model prohlédnu naživo. Zkusil bych ale ještě trochu počechrat zábradlí, aby nepůsobilo tak hranatě, třeba i za cenu zmenšení užitné plochy.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Citace od: Petronel kdy 13.10.2021, 22:00:21
Jeden nadrozměrný dárek jsem nakonec neumístil. Manželka říkala, že takové dárky se na Vánoce nedostávají. ;D
Ale líbil se mi, tak aspoň foto pro vás...

Já by jsem ho přesunul do oddělení živých dárků :)


To by jsi mohl ještě zvládnout  >:D Mohlo by to být i na menším půdorysu.

Každopádně by jsem někoho poprosil (vím je to narychlo) o modul živých dárků. klidně na bíle plate, modul pod to dodělám. Bude se to dobře hodit do mapy:
- dárky pro zlobivé děti
- nadměrné dárky
- živé dárky  ;D ;D

Petronel

No já už tam mám několik živých dárků - chobotnice, kůň, "pegas"... Tak nevím jestli dělat ještě další zvěřinec. ;)

peki

#261
Citace od: Petronel kdy 14.10.2021, 13:12:37
No já už tam mám několik živých dárků - chobotnice, kůň, "pegas"... Tak nevím jestli dělat ještě další zvěřinec. ;)
Právě proto by se ti to dobře navazovalo  ;) :

oddělení nadměrných dárků
oddělení nadměrných živých dárků
oddělení živých dárků

Ten kočárek je dobrej a byla by škoda ho tam nedat. Zaslouží si to samostatný modul, aby to vyniklo. Vesnice je velká, některé "podobné" moduly se mohou opakovat.

Chceme udělat mapku, tohle by bylo určitě fajn. 

peki

#262
Minlanv,Hardegon
- podstavec půdorys 3,5 x2 baseplate 32x32
- Hardegon staví na bíle plate
- výška podstavce 39 bricků 2 plate (dodá Milanv)
----------------------
39 bricků a dvě plate od stolu nebo 38 bricků přesně od spodního podstavce
----------------------

Hardegon

Citace od: peki kdy 14.10.2021, 13:59:14
Minlanv,Hardegon

Jak vysoký (v brickách) má být podstavec pod module Hardegona ?
Půdorys sedí podle plánku?

Umim potvrdit jen plochu. Ta je 3,5 x 2 Baseplate 32x32. Tedy 112x64 studů.
Je to rozdělené na 8 kusů viz příloha. Základy všech jsou Plate-Brick-Plate a pak už je hned začátek skály.

Výška základu je na Milana a Ditu, jak vysokou mají sluji.

peki

#264
Ověřuji možnost pověšení něčeho na silon (Milanv) pokud by jste i ostatní měli nápady/požadavky dejte vědět do vlákna. Co a nad jaký modul by jste chtěli zavěsit. Obecně mne napadá letiště (Igorus nad slují) a "záložní" přistávací dráha (Ongon) někde dole ve vesničce.
 

Kuba

Elfi budou mít i vajca.  ;)

peki

Zdá se mi to moc vysoký. Ve vlákně jsem říkal:
- nestavte patrové domky
- ten tovární elfí domek je už sám o sobě moc vysoký.

Nešlo by to prosím patro sundat a chalupu "jenom" protáhnout?  Ideálně aby ta stavba byla určitě nižší než je ten strom (když zmenšíš ještě dveře, tak to nebude mít chybu).

Kuba

To se omlouvám, to info mi uteklo o výšce. No nezaručuji, jestli se to povede, snížením nebudou k sobe pasovat střechy, jsou vůči sobě 90% a jiny sklon, tak to bude chtít pul domu stavět znovu a dnes se k tomu urcite nedostanu. o víkendu jsem to měl předat, pojede spojka z Ostravy.
Tak snad se najde časová skulinka.



peki

Citace od: Kuba kdy 15.10.2021, 10:24:42
To se omlouvám, to info mi uteklo o výšce.

Právě proto chci aby jste publikovali už v průběhu stavby, aby se tyto "detaily" odchytali. Ta výška potom limituje použití modulu ve společném projektu. V krajním případě se na modul kvůli nepoměru rozměrů nedostane a to je škoda. Jinak provedení pěkné, k tomu není co vytknout.

Citace od: Kuba kdy 15.10.2021, 10:24:42
No nezaručuji, jestli se to povede, snížením nebudou k sobe pasovat střechy, jsou vůči sobě 90% a jiny sklon, tak to bude chtít pul domu stavět znovu a dnes se k tomu urcite nedostanu. o víkendu jsem to měl předat, pojede spojka z Ostravy.
Tak snad se najde časová skulinka.

Pokud by jsi odstranil celou "věž" a místo ní zopakoval "modul"  co je mezi "věží" a stromem, ani to nemusí mít dveře, ty mohou byt z druhé nepohledové strany tak:
- to máš stavebně odzkoušené
- sklon střechy vyřešený jenom protáhneš
- materiál recykluješ a ještě ti hodně zbude
- stavitel tvého kalibru to  musí mít za 30 minut :)

 

poMOCník

V mé jeskyni už to žije... Slouží jako sklad i třídírna dopisů před předáním k dalšímu zpracování do velké sluje.