Autor Téma: Městský dům s podloubím do Spol. proj.  (Přečteno 549 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kuba

• Trade Count: (15)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Městský dům s podloubím do Spol. proj.
« kdy: 15.10.2020, 21:17:40 »
Ahoj

Představuji svůj dvojdům do společného projektu modulárního města s náměstím a podloubím. Ta uzší strana je pohledová z náměstí, ta širší bude z boku. Snažil jsem se zaměřit na dům s podloubím, do ulice jsem přistavěl dům červený, ale už bez podloubí.

Centrální dům měl sloužit jako květinářství a z boku do sklepení vinárna. Vzhledem k plánu to zařadit i do vánočních výloh, se květinářství moc hodit nebude, proto do bíle cedulky nechám natisknout slovo "dekorace" nebo tak něco. Stejně tak mě ještě chystá nabílit legem nějak střechy a parapety.

;)

« Poslední změna: 15.10.2020, 21:23:23 od Kuba »

Offline hobby

• Trade Count: (8)
  • furťák
Re:Městský dům s podloubím do Spol. proj.
« Odpověď #1 kdy: 15.10.2020, 22:45:28 »
Mně se ten dům líbí pro své jednoduché a prosté tvarosloví. Tak to má být, tak je to i ve skutečnosti. Je chyba, když je fasáda doslova přeplácaná různými rádoby ozdobami a navěšenými blbostmi. Na to je třeba dávat pozor, to není architektura, ale kýč.
Ten dům mi připomíná nároží na náměstí v Českých Budějovicích.

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #2 kdy: 16.10.2020, 09:44:10 »
Přesně tak: krásné, tak akorát zdobené. A vyzdvihl bych ten červený dům. Takové oživení oproti těm uličkám modulárů, kde je jeden jak druhý široký 32! Hned to dělá dojem reálnější ulice.
Pán na Žlutém hradě

Offline Kuba

• furťák
« Odpověď #3 kdy: 22.10.2020, 21:24:59 »
Děkuji, nechtěl jsem to přeplácat, tak jsem rád, že se líbí a že připomíná nějaké domy z klasických náměstí.  ;)

Offline Kuba

• furťák
« Odpověď #4 kdy: 22.10.2020, 21:29:45 »
Provedl jsem zasněžení. Bylo to narychlo, ale snažil jsem se to nějak v rámci možností dostupných dílků doma a z těch poskytnutých nějak vyřešit.

Dnes jsem dům postoupil již na cestu českem, tak to už ani nezlepším  ;)
V zadu na balkóně většího domu je zip sáček s kostakmi na zsaněžení střešní římsy a pokud to v budoucnu někdo odsněží na další výstavu, tak i 4x střešní okénko na střechu.  ;)