Společný projekt - ZOO

Založil Chairudo, 02.10.2019, 14:17:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jezevec

Citace od: Pool kdy 12.11.2019, 22:16:53
Já sám mám v plánu postavit Zoo v takovém desetiletém horizontu ;D ;D ;D.  A bych si ty nápady pro svůj projekt neschovával jen pro sebe, tak se tady s vámi podělím a třeba se něco z toho použije. Mám to v plánu udělat takové trochu ve stylu Zoo z filmu Madagaskar, kde to půjde tak jen zídky, nízké ploty či vyšší ploty. Ty vodorovné ploty mi přijdou už dost staromódní a hodí se určitě k těm dinosaurům, ale pro většinu běžných zvířátek mi přijde, že tyhle vypadají lépe. Taky plno výběhů se dá řešit tím snížením, kde pak medvědi, lvi, tučňáci mohou být i bez plotu a stačí zídka, jak to mívají dnes v mnohých zoo. Ale to by se muselo jít více do hloubky, jeden brick co máme teď, by určitě nestačil. Jinak na kopytníky by stačil nějaký dřevěný plot, k těm se to hodí snad i více než ta zídka. Pokud má člověk na výběh více místa, tak potom je hezčí udělat tu zeď i tlustou 2 bricky, na obrázku mám jen jeden, to má výhodu snad jenom v tom, že jde použít ty oblé zdi. Na ty šikmé a oblé zdi je ovšem potřeba použít tyhle chodníky, ať se zakryjí ty místa v rozích. Výhodou tohoto koncept je to, že je tam pak velká variabilita a moduly se dají různě otáčet a přehazovat. Všechny moduly ani nemusí mít chodníky ze všech stran, také šířka chodníků může být různá, když se to dá k sobě, tak se to hezky ztratí a na některých modulech je vhodné udělat i větší plácky na stromečky, lavičky nebo jen plácek na stánek s popkornem, hotdogy atd. Tak to tady dávám na zvážení, jestli se z toho něco nepoužije. Bylo by to ovšem složitější a bez LB na plno dílků se většina asi neobejde, ale přijde mi to, že by to bylo takové modernější.

To je fakt krásný design. Já jsem ty hoose rigid použil proto, že vypadají nejvíce jako elektrický plot v jurském parku. Aspoň mně to tak připadá. Přece jen masožravý dinosaurus potřebuje trochu vyšší plot, nahoře světelná varování ohledně elektřiny atd. Ale taky mám v plánu ty hadičky zkusit nějak ohnout jestli budou dobře držet, aby ten plot nebyl jen rovný, plus na další baseplate dát třeba vyhlídkovou terasu, zmíněné občerstvení (hotdog, popcorn stánky, dino suvenýry), možnost jít krmit dinosaura nebo se sám stát krmením. Nějaké naleziště s pár kostma, hromada kostlivců coby sežraní návštěvníci. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: Pool kdy 12.11.2019, 22:16:53
Já sám mám v plánu postavit Zoo v takovém desetiletém horizontu ;D ;D ;D.  A bych si ty nápady pro svůj projekt neschovával jen pro sebe, tak se tady s vámi podělím a třeba se něco z toho použije. Mám to v plánu udělat takové trochu ve stylu Zoo z filmu Madagaskar, kde to půjde tak jen zídky, nízké ploty či vyšší ploty. Ty vodorovné ploty mi přijdou už dost staromódní a hodí se určitě k těm dinosaurům, ale pro většinu běžných zvířátek mi přijde, že tyhle vypadají lépe. Taky plno výběhů se dá řešit tím snížením, kde pak medvědi, lvi, tučňáci mohou být i bez plotu a stačí zídka, jak to mívají dnes v mnohých zoo. Ale to by se muselo jít více do hloubky, jeden brick co máme teď, by určitě nestačil. Jinak na kopytníky by stačil nějaký dřevěný plot, k těm se to hodí snad i více než ta zídka. Pokud má člověk na výběh více místa, tak potom je hezčí udělat tu zeď i tlustou 2 bricky, na obrázku mám jen jeden, to má výhodu snad jenom v tom, že jde použít ty oblé zdi. Na ty šikmé a oblé zdi je ovšem potřeba použít tyhle chodníky, ať se zakryjí ty místa v rozích. Výhodou tohoto koncept je to, že je tam pak velká variabilita a moduly se dají různě otáčet a přehazovat. Všechny moduly ani nemusí mít chodníky ze všech stran, také šířka chodníků může být různá, když se to dá k sobě, tak se to hezky ztratí a na některých modulech je vhodné udělat i větší plácky na stromečky, lavičky nebo jen plácek na stánek s popkornem, hotdogy atd. Tak to tady dávám na zvážení, jestli se z toho něco nepoužije. Bylo by to ovšem složitější a bez LB na plno dílků se většina asi neobejde, ale přijde mi to, že by to bylo takové modernější.

To je moc pěkný a super námět k zamyšlení, nestavět jen kostky a vyhrát si i s tvarem výběhu.
Kromě snížení a zvýšení prostoru mezi lidmi a zvířaty se taky často používá rozdělení vodou.
Cesty taky nemusí být natlačené přímo na plot výběhu, často bývá třeba půlka plotu zakrytá zelení aby měly zvířata rochu klidu.
Tak s místem nešetřete  :D

Tady jsem ještě našel pár pěkných inspirací.

Cestu bych nejradši použil ty kulaté tile nějak tak jak to máš, i tan by mohla být pěknější než šedá. To ještě domyslíme a můžeme vzít v lugbulku.







YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Citace od: Jezevec kdy 12.11.2019, 22:58:46
To je fakt krásný design. Já jsem ty hoose rigid použil proto, že vypadají nejvíce jako elektrický plot v jurském parku. Aspoň mně to tak připadá. Přece jen masožravý dinosaurus potřebuje trochu vyšší plot, nahoře světelná varování ohledně elektřiny atd. Ale taky mám v plánu ty hadičky zkusit nějak ohnout jestli budou dobře držet, aby ten plot nebyl jen rovný, plus na další baseplate dát třeba vyhlídkovou terasu, zmíněné občerstvení (hotdog, popcorn stánky, dino suvenýry), možnost jít krmit dinosaura nebo se sám stát krmením. Nějaké naleziště s pár kostma, hromada kostlivců coby sežraní návštěvníci. :D

Na dino bych nechal určitě ten velký plot jak máš, k těm se to hodí, někde jsem se tam o tom i zmiňoval  ;D

Citace od: Chairudo kdy 13.11.2019, 15:06:47
To je moc pěkný a super námět k zamyšlení, nestavět jen kostky a vyhrát si i s tvarem výběhu.
Kromě snížení a zvýšení prostoru mezi lidmi a zvířaty se taky často používá rozdělení vodou.
Cesty taky nemusí být natlačené přímo na plot výběhu, často bývá třeba půlka plotu zakrytá zelení aby měly zvířata rochu klidu.
Tak s místem nešetřete  :D

Tady jsem ještě našel pár pěkných inspirací.

Cestu bych nejradši použil ty kulaté tile nějak tak jak to máš, i tan by mohla být pěknější než šedá. To ještě domyslíme a můžeme vzít v lugbulku.

Tuhle Friend Zoo jsem neznal, ale přesně takhle nějak jsem si to představoval, výběh těch tučňáků mají přesně jako v tom filmu Madagaskar (či možná známější pak z toho seriálu Tučňáci z Madagaskaru :D a medvědi hezky za příkopem atd. Chodníčky v TAN  by byly lepší, že LBG budou ty zdi, tak ať to není vše stejné. Nebo ještě třeba na chodníky mě napadá olive geen či dark tan. Já sám to plánoval LBG hlavně z důvodu, že ty Round tile 1x1 i 2x2 byly už dostupné ve velkém v Lego stores. Taky bude otázka toho podkladu, že u těch round tile bude prosvítat ta základní vrstva, takže to nějak hezky sladit. Klidně ve volné chvíli mohu zkusit otestovat ty barevné kombinace, ale bude pak otázka, co dovolí dostupnost v  LB.

puresis

Pokud bude zájem tak se přidám, ale nějak nevim do kdy se počítá s dokončenim projektu.....podzim 2020?

Chairudo

Citace od: puresis kdy 14.11.2019, 19:25:36
Pokud bude zájem tak se přidám, ale nějak nevim do kdy se počítá s dokončenim projektu.....podzim 2020?

Zájem se přidat musí být hlavně tvůj ;) tak když ho budeš mít nahlaš s čím se přidáš.

Většina se sejdeme v říjnu v Olomomouci, tak můžeme udělat premiéru tady, to už bychom mohli mít všichni hotovo.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jerzeeg

#65
Tech 6 studu mezi vybehy mi prijde malo...
IMO to bude vypadat hure, nez kdyby navazoval v nekterych pripadech vybeh primo na vybeh a v jinych pripadech by bylo zase neco s volnejsim prostorem, tozn. nekteri ucastnici by museli udelat i moduly, ktere by mely siroky okraj, nebo na nich bylo neco jineho, nez jen vybeh..
... a bylo by to samozrejme narocnejsi naplanovat a spravne seskladat + nevyhoda v urcite zavislosti na tom, aby bylo vse potrebne dodano..

Pokud to bude 3vybeh3+3vybeh3+3vybeh3, tak to bude vypadat jako umela sestava samostatnych modulu, ktere nekdo jen naskladal vedle sebe, protoze obsahuji zvirata...
Nebude to takhle moc pusobit jako skutecna Zoo..

edit: PS - Ta ZOO kousek vyse na fotkach (https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52539.msg274896#msg274896), jak ta legova, tak ta skutecna, jsou nadherne.

poMOCník

Citace od: jerzeeg kdy 14.11.2019, 22:33:52
Tech 6 studu mezi vybehy mi prijde malo...
IMO to bude vypadat hure, nez kdyby navazoval v nekterych pripadech vybeh primo na vybeh a v jinych pripadech by bylo zase neco s volnejsim prostorem, tozn. nekteri ucastnici by museli udelat i moduly, ktere by mely siroky okraj, nebo na nich bylo neco jineho, nez jen vybeh..
...

Souhlasím, ve skutečné ZOO bývá spousta místa i mimo výběhy. Spíše než široký okraj by mohli někteří postavit moduly bez zvířat, pouze pro lidi. Může to být část upravená jako park nebo i část divočejší přírody. Tak by bylo možné třeba částečně rozbít pravoúhlou strukturu cestiček.


peki

Citace od: Chairudo kdy 13.11.2019, 15:06:47
To je moc pěkný a super námět k zamyšlení, nestavět jen kostky a vyhrát si i s tvarem výběhu.
Kromě snížení a zvýšení prostoru mezi lidmi a zvířaty se taky často používá rozdělení vodou.

Tohle vypadá opravdu pěkně (neplackovitě).

Jezevec

Ten parkový modul navrhovaný pomocníkem vypadá dost zajímavě. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: jerzeeg kdy 14.11.2019, 22:33:52
Tech 6 studu mezi vybehy mi prijde malo...

Máš pravdu, ty 3 study bez plotů nebyla doporučená vzdálenost, ale absolutní minimum.
Když každý z jednoho boku udělá cestičku, lavečky, nějaký keř nebo strom, tak to bude vypadat zase úplně jinak.
Ten 1 volný stud zepředu a 8 studů cesta je taky minimum, plot výběhu nemusí začínat na desátém studu, ale klidně dál.

Takže uděláme standard modulu: boky z leva bez omezení a z prava +-20 studů cestička, keříky, stromky... ?
Tím se vytvoří standard a moduly na sobě budou zcela nezávislé.


Citace od: poMOCník kdy 15.11.2019, 11:18:26
Souhlasím, ve skutečné ZOO bývá spousta místa i mimo výběhy. Spíše než široký okraj by mohli někteří postavit moduly bez zvířat, pouze pro lidi. Může to být část upravená jako park nebo i část divočejší přírody. Tak by bylo možné třeba částečně rozbít pravoúhlou strukturu cestiček.


Krásná inspirace, díky.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Zatím jsem se do tohohle projektu nehlásil, protože jsem ještě nesestavil žádné uspokojivě vypadající zvíře (výběh s originál lego figurkami medvědů nebo slonů mi připadal moc málo zajímavý) Ale jestli budete chtít zařadit i takové moduly bez výběhu, rád se přidám.

Clermont

#71
Já bych navrhl do ZOO tyto dílky...
Byly už v předešlých LB, ale myslím si že je nás tu dost co je třeba nevzali nebo LB ještě neměli. Lampy by jsme mohli dát do ZOO třeba všichni stejně bílé a ty platy na podklad...

1 Support 2 x 2 x 7 Lamp Post, 4 Base Flutes White110626014274Clermont

1 Minifigure, Head (Plain) - Hollow Stud Trans clear3626c3001140Clermont

1 Fence 1 x 4 x 2 Paled (Picket) Reddish brown333036150305Clermont

1 Plate 8 x 16 Green924384610602Clermont

1 Plate 8 x 16 Tan924384609726Clermont

1 Plate 16 x 16 Green914054626702Clermont

Vasyk

Ještě toto bych upotřebil ve více kusech:

Plate 16 x 16 - barva je na rozhodnutí většiny

Robkteryten

Citace od: Vasyk kdy 26.11.2019, 09:37:42
Ještě toto bych upotřebil ve více kusech:

Plate 16 x 16 - barva je na rozhodnutí většiny

DBG bych bral taky,  ale i jinou barvu...  Třeba černou...

Igorus

#74
Citace od: Robkteryten kdy 26.11.2019, 15:22:55
Citace od: Vasyk kdy 26.11.2019, 09:37:42
Ještě toto bych upotřebil ve více kusech:

Plate 16 x 16 - barva je na rozhodnutí většiny

DBG bych bral taky,  ale i jinou barvu...  Třeba černou...
Tak šup s nimi do tématu s nominací dílů. Pokud to bude jako minulé, tak počet lotů bude velmi velkorysý...

Alex

Pokud by byl zájem o modul kde nebude výběh nebo akvárium tak se rád přidám s nějakým náměstím či miniparkem ...

Ongon

Hlásím se na výběh s dinosaury

Chairudo

Citace od: Alex kdy 27.11.2019, 20:18:30
Pokud by byl zájem o modul kde nebude výběh nebo akvárium tak se rád přidám s nějakým náměstím či miniparkem ...

Tak nás překvap  :D

Citace od: Ongon kdy 09.12.2019, 16:03:03
Hlásím se na výběh s dinosaury

Píšu si, máš v plánu nějaké konkrétní dinosaury?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

A já jak jsem říkal předtím, taky něco s dinosaurem. Domluvil bych se případně s Ongonem, aby nám to plynule přecházelo.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

#80
Něco z toho by mohlo do projektového lb projít, na zeleň v zoo se to hodí a celkově se tyto dílky v těchto barvách špatně shání.

















Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Ongon

#81
Ten plant by se hodil, rozhodně by to Zoo obohatilo

Ongon

Navrhuji:
Hose, rigid 3mm D. 32L /25.6cm

Light bluish grey

Na výběhy, kde je třeba elektrický ohradník (delší je lepší dá se ohýbat a zkracovat)

networ

Do správného zoo patří i mašinka (sice na pneumatikách) :)

Taktéž by asi byly třeba WC a stánky se suvenýry. Pokud by se do zoo daly i takovéto civilní/městské budovy a parky, šel bych taky do toho.
Učím se stavět ...

Lukas

A o klasickou zeleň by zájem nebyl ? Ne všichni máme exotická zviřata  >:D ;D

yoshimaka

Citace od: Lukas kdy 11.12.2019, 09:37:21
A o klasickou zeleň by zájem nebyl ? Ne všichni máme exotická zviřata  >:D ;D
Byl, zeleně není nikdy dost
Lust och fägring stor

Jezevec





Plant Flower Stem 1 x 1 x 2/3Bright Greenx84107432
Plant Flower Stem 1 x 1 x 2/3Greenx84106895
Carrot TopBright Green331834119479
Plant Grass StemOlive Green152796055509
BushGreen6064606428
Grass 3.2Bright Green152796188693
Plant Leaves 6 x 5 Swordleaf with ClipReddish Brown108846097473
Plant Leaves 6 x 5 Swordleaf with ClipGreen108846023832
Plant Leaves 4x3Olive Green24236006425
Plant Leave 5 x 3Green2423242328
Plant Leave 6 x 5Bright Green24174129872
Plant Leave 6 x 5Dark Green24174505066
Plant Leave 6 x 5Green24174613823
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

puresis

Tak hlásím se k výběhu sobů.....

Chairudo

#88
Probrali jsme plán zoo v Ostravské hospodě a pokud někdo nepřijde s lepším plánem tento bude finální.

Zůstává že základ parcel výběhů jsou baseplate 32x32 a 48x48, maximální hloubka modulu je 96 studů, šířka podle potřeby vašich zvířátek.

Stejná pravidla pro všechny moduly:

0) Základní výška modulů je baseplate, brick a plate - na tom se začíná stavět - chodník, tráva atd.
Je jedno jaký materiál dáte do základů, předek zakryjeme lištou/plotem viz fotky.

1) Ze předu první řada studů zůstane volná, na té bude plot.

2) Jednotný chodník: dláždění z LBG tiles se myslím do zoo nehodí, uděláme ho tedy z LBG a DBG round tiles a plates, odhadem 60-70% LBG tile round 1x1, drobné odchylky by neměly vadit, uvidíme jak začneme stavět a fotit. Nebojte se zkusit chodník lehce opepřit i jinou round tile/plate např: dktan...
Podkladová vrstva pod chodník bude v Tan.

Kvůli propojení musí chodník ze stran začínat na druhém a končit na devátém studu.
Jak se potom bude kroutit, rozšiřovat, zužovat, zvyšovat nebo snižovat je na vás.

3) Výběhy Ze předu můžou začít od chodníku, tedy 10. stud.
Aby výběhy nebyly naplácané na sobě necháme mezi nimi 16 studů mezeru.
Z levé strany může výběh začít hned na kraji, z pravé strany nechte 16 studů místa kam můžete zahnout cestu, vyzdobit zelení a cokoli vás napadne.

Jak budou vypadat ploty a výběhy je opět na vás a uvidíme jak krásná zoo vznikne  ;D
Buďte ke svým zvířátkám štědří a postavte jim ne jen velké výběhy, ale i budky a domky na spaní.

Elektrika - Kdo zvládne nasvítit akvárka a domečky nebo rozpohybovat zvířátka dostane medaili  ;D

Přikládám sem taky LDD zoo kdyby měl někdo nápad na zlepšení.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 25.01.2020, 23:36:22

0) Základní výška modulů je baseplate, brick a plate - na tom se začíná stavět - chodník, tráva atd.
Je jedno jaký materiál dáte do základů, předek zakryjeme lištou/plotem viz fotky.
...

2) Uděláme stejný chodník, dláždění z LBG tiles se myslím do zoo nehodí, uděláme ho tedy z LBG a DBG round tiles a plates, odhadem 60-70% LBG tile round 1x1...

Jen pozor, že skrz round tiles je vidět i podkladová vrstva, takže by se měla sjednotit i barva vrchního plate v základech.