(vlastní) modulární domy

Založil cendix, 14.04.2015, 21:58:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

ad bobek: Jsem dobrej  >:D uhádnul jsem (proč se nepochválit, že ... )

@MilanV: Jsem za, byť Vinohrady a Vršovice mám prošláplé. Ale s domorodcem to bude nový pohled na věc ;D Na Kotěrovu vilu mám ze stavebního pohledu delší dobu zálusk :)

No obecně inspirace je po našich městech spousta, ono fakt stačí odlepit oči od dlažby (i přes rikování šlápance do psího exkrementu) a pohlédnout výš.

matka

Mně se na to všem nelíbí jen jedno. Slovo "pokus" v názvu tématu  ;). Domy jsou povedené a tic tac na zdi je dobrý nápad.
Paní na Žlutém hradě

cendix

Děkuji za vaše pozitivní ohlasy

matka název vlákna jsem zvolil proto, že domy převyšují originální MD a u některých je i šířka nestandardní, proto musí být v
                    bloku.

   Na originálním Domě s bobky je zajímavé lemování oken - sádrové želvy lezoucí za sebou (pokusím se někdy udělat ostrou fotku).

   

Hacislav

Moc pěkné, spousty netradičních a inspiračních stavebních technik.
Na odhalení některých technik by to chtělo více fotek, z různých uhlů a ve velkém rozlišení.
Je tam řada věcí, které mi vrtaj hlavou, ale snažim se přijít na to sám. (u některých se zadařilo u jiných ne)
Samozřejmě jeden s těch prvků je/byl bílý Tic-tac, ale tento spůsob bych asi neodhalil.

Co je to přesně za barvu, sand red? Ta v kombinaci s tan na hudebninách u Houpacího koníka a pak na střeše optiky.

Moc se mi líbí croissantové okno.
Použití minifig nohou je celkem oblíbená technika, ale vymyslet využití v architektůře i pro ty potištěné je kumšt. 
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: milanv kdy 26.10.2017, 13:42:38
@Igorus: to mi povídej! Co kdybychom si někdy udělali rande u mě doma a šli spolu na procházku? :) V nejbližším okolí pár minut chůze nabízím Čapkovu dvojvilu, Kotěrovu vilu, funkcionalistické domy mezi vilkami ve starším dekorativnějším stylu, zajímavé pokusy o moderní činžáky, oproti tomu architekturu "svépomocí" (tehdejšími opravdovými bytovými družstvy), ale i neskutečně zajímavý urbanismus pomezí dvacátých a třicátých let... A to nemluvím o kostelech (protože jim tolik nerozumím): kostel sv. Václava na Čechově náměstí, husitský kostel u Vinohradské vodárny... Jak jsem psal - cítím, že naprosto nevyužívám inspiraci, kterou kolem sebe mám, takže ji rád ukážu dalším, kdo by to chtěli stavět...

K takové procházce bych se s chutí připojil, přesto nebo právě proto, že kousek od těchto skvostů také bydlím.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

cendix

Hacislav     Je to moje oblíbená stará dobrá Sand Red. Škoda, že ji Lego přestalo používat.

Hacislav

Citace od: cendix kdy 26.10.2017, 15:37:26
Hacislav     Je to moje oblíbená stará dobrá Sand Red. Škoda, že ji Lego přestalo používat.

Tak to bych se nechal poddat jak je udělaný vlnitý lem pod střechou u domku u Houpacího koníka.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

Citace od: Hacislav kdy 26.10.2017, 15:59:24
Citace od: cendix kdy 26.10.2017, 15:37:26
Hacislav     Je to moje oblíbená stará dobrá Sand Red. Škoda, že ji Lego přestalo používat.

Tak to bych se nechal poddat jak je udělaný vlnitý lem pod střechou u domku u Houpacího koníka.
Jediná možnost je podle mě mřížka, ale jak je možné, že uvnitř v ní nejsou vidět study, ale nic tam neruší, to netuším. Třeba ty study nejsou tolik vidět, když je to stejná barva na stejné. Já s tím měl trochu potíže u doškové střechy - naštěstí tam to pak překryly páčky.
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: milanv kdy 26.10.2017, 16:12:26
Jediná možnost je podle mě mřížka,
Já si myslím, že jediná možnost ma nějaké uplně jiné řešení. Ale jaké?
Domnívám se, že se jedná o nějaké neobviklé použití tvaru nějakého konkrétního dílku.
Zaujala mne právě "oblost" těch vlnek.
Trochu mě připomíná spodek kartáče
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Igorus

#39
Kdepak. Jsou to na sebe nacvakane  3839b Plate, Modified 1 x 2 with Handles - Flat Ends, Low Attachment

cendix

Igorus máš pravdu, jsou to přesně ty díly. Trvalo mi nejméně rok, než jsem je nashromáždil.


janopr

Tak to už jsou dnes 2 zlaté bludišťáky pro Igoruse  :D

Domky jsou moc povedené. Díky všem komentujícím za upozornění na různé detaily, kterých bych si sám asi ani nevšiml.

Hacislav

cendixovi moduláry je nejlepší vidět naživo. Pohromadě poskládaný do bloku domů vypadali úžasně.


Modulární Hradec Králové foto by Emil  Emilovič, on Flickr

A ve vnitrobloku schovávali malý, ale velmi povedený bonus.


Modulární Hradec Králové - studna foto by Emil  Emilovič, on Flickr

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Igorus

Jsem rád, že se tady na kostkách konečně objevily i nové Cendixovy moduláry. Navíc v kompaktním celku!

Co na těch jeho stavbách obdivuji je využití různých dílů pro různé ozdoby fasád. A taky využití historických barev (sand red atd.).

Fakt lahoda pro oko!

milanv

Neuvěřitelná spousta detailů a přitom celek působící kompaktně. Nádhera - jeden z modelů, který mi na víkendovkách unikl, znal jsem jen některé samostatně. A teď se detaily kochám. Třeba to červené rohové zábradlí!
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Podle zobrazovanosti to vypadá, že někteří nezabrousili do galerie a tím se ochudili o další dva pohledy na blok domů, tak ja je sem dohodím.  ;)


Modulární Hradec Králové by Emil  Emilovič, on Flickr
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

cendix

Citace od: cendix kdy 21.06.2017, 11:03:42
První dům zleva je inspirovaný bývalým Cardovým pekařstvím v HK

Tento dům jsem zboural a postavil jinak. Fasádu jsem tentokrát udělal z Brick Grille. Výška domu je nastavená délkou Sand Red Tile.
Délka je 29 studů, proto jsem k němu přistavěl dům, u kterého vyšla min. délka 35 st.
Dům s pekárnou z r. 1910 navrhl Bohumil Waigant. Od tohoto architekta mám zatím postavené 4 domy, které postupně vložím.

cendix

Další 2 domy od Bohumila Waiganta z r. 1910 - 13 stojí i v reálu vedle sebe.

cendix

Zatím poslední dům B. Waiganta z r. 1929, stojí i v reálu vedle Komerční Banky. Napravo od něj je nájemní dům z r. 1937.

poMOCník

Nikdo k tomu tady nic nenapsal, protože není co dodat. Krásné zpracování celku i detailů a zajímavé techiky.

Foton

#50
Citace od: poMOCník kdy 12.05.2020, 22:07:31
Nikdo k tomu tady nic nenapsal, protože není co dodat. Krásné zpracování celku i detailů a zajímavé techiky.
Moc spěcháš....
Moc se mi líbí ty domy, jak ve skutečnosti, tak lego verze. Jsou takové "akorát zdobné a pestré". Pobavilo mě použití technic liftarmu na imitaci dekorace.
A moc by mě zajímal detailní pohled na ty "jezdce na lvech"
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

cendix

Citace od: Foton kdy 13.05.2020, 09:29:37
A moc by mě zajímal detailní pohled na ty "jezdce na lvech"

Vyfotil jsem tedy detail.

Jezdec na lvu se nazývá puffi ( z němčiny ) a drží roh hojnosti.