Vánoční výlohy 2022

Založil peki, 10.10.2022, 11:26:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

OC Chodov (Praha) zodpovídá: ??
Elfí vesnička část 1 s jeskyní (společný projekt 2021)
KDY:27.10.2022 od kolika hodin 18:00



OC Letňany (Praha) zodpovídá: ??
Elfí vesnička část 2 vesnička (společný projekt 2021)
KDY:27.10.2022  od kolika hodin 19:30




OC Černý Most (Praha)zodpovídá: peki
Ladovská vesnička vesnička (společný projekt 2022)
Termín instalace :
Chtěli bychom středa 2.11.2022.




OC Olympie (Brno) zodpovídá peki
Perníková vesnička  (společný projekt 2020)
KDY:instalováno


Hardegon

Je možné instalovat na Chodově ve stejný den jako ladovskou vesnici?
Budu v Praze, kus hory je i můj, tak bych se toho ujal.

Jak se tam moduly dopraví po Olomouci?

peki

Citace od: Hardegon kdy 10.10.2022, 11:45:40Je možné instalovat na Chodově ve stejný den jako ladovskou vesnici?
Budu v Praze, kus hory je i můj, tak bych se toho ujal.

Jak se tam moduly dopraví po Olomouci?

Výlohy perníci a elfové potřebujeme nainstalovat dříve. Tento týden budou od LEGA připravené výlohy. Instalaci ELfů naplánujeme návazně na odvoz Olomouce.

Osobně budu brát za úspěch instalaci 2 výloh (elfové souběžně). DO tří výloh najednou bych se opravdu nepouštěl ani v    situaci že je máme připravené. V Ladovské vesničce to zatím zeje prázdnotou hotov hlásí zatím pouze peki 
odkaz


Jinak s elfama počítám že bychom jako v Dánsku zvládli bez tebe, aby jsi do Prahy nemusel 2 krát.


peki

Odměna
za pomoc s instalací do výlohy set v hodnotě cca 5 000 Kč
Seznam pomocníků dá dohromady peki.

Pomocníkem (se nerozumí dopravení modulu ladovská vesnice)

peki

seznam pomocníků

Letňany (elfové část vesnice)
Chodov (elfové část jeskyně)
Černý most (Ladovská nvesnice) konec října. nejpozději začátek listopadu

Olympie Brno (perníci)
- peki

Hardegon

Citace od: peki kdy 10.10.2022, 12:57:55
Citace od: Hardegon kdy 10.10.2022, 11:45:40Je možné instalovat na Chodově ve stejný den jako ladovskou vesnici?
Budu v Praze, kus hory je i můj, tak bych se toho ujal.
Jak se tam moduly dopraví po Olomouci?
Výlohy perníci a elfové potřebujeme nainstalovat dříve. Tento týden budou od LEGA připravené výlohy. Instalaci ELfů naplánujeme návazně na odvoz Olomouce.
Osobně budu brát za úspěch instalaci 2 výloh (elfové souběžně). DO tří výloh najednou bych se opravdu nepouštěl ani v    situaci že je máme připravené. V Ladovské vesničce to zatím zeje prázdnotou hotov hlásí zatím pouze peki 
odkaz
Jinak s elfama počítám že bychom jako v Dánsku zvládli bez tebe, aby jsi do Prahy nemusel 2 krát.

Já bych se toho asi rád ujal. Do Dánska jsem posílal náhradní vrchol hory. Bude i teď v Olomouci. Střechy a stromy stavěné stylem "pokládaných modulů" už se z toho sesypaly, tak jsou aktuálně v opravě.
Do výlohy bych dal původní verzi a náhradní modul stáhnul.

milanv

Já bych taky chtěl být u instalace elfů, mám neblahé tušení, jak vypadá sluj po cestování, chtěl bych jí projít a poopravovat. Ideálně i s Ditou, ale je to otázka termínu. Dej prosím vědět, příp. jestli je víc možností, abychom se mohli co nejlíp přizpůsobit.

U Lady plánuju být taky,ale pokud už je tam pomocníků moc, tak preferuji ty elfy.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 10.10.2022, 13:24:14Já bych taky chtěl být u instalace elfů, mám neblahé tušení, jak vypadá sluj po cestování, chtěl bych jí projít a poopravovat. Ideálně i s Ditou, ale je to otázka termínu. Dej prosím vědět, příp. jestli je víc možností, abychom se mohli co nejlíp přizpůsobit.

U Lady plánuju být taky,ale pokud už je tam pomocníků moc, tak preferuji ty elfy.

pokud chcete být u instalace elfů
tak se domluvte:
Hardegon
MIlan/Dita
Vasyk (přiveze)
Pomocník??

druhou skupinky pak nasměruji (v ten samý den) na Letňany
peki
Igorus?
Vasyk
+ ještě někdo 1-2 lidi max

Preferuji všední den ne pátek. instalace bude večer. Krabice v Olomouci při balení označím E1 (Chodov -sluj + okolí) a E2 (Letňany -zbytek elfí vesnice

Ondrej

Ahoj já klidně pomůžu s Letňanama to mám kousek.

Igorus

#9
S Letňany budu počítat, takže si můžeš u mne odebrat otazník.
Ladovská vesnice pak pochopitelně jde za mnou.

Citace od: peki kdy 10.10.2022, 13:29:57
Citace od: milanv kdy 10.10.2022, 13:24:14Já bych taky chtěl být u instalace elfů, mám neblahé tušení, jak vypadá sluj po cestování, chtěl bych jí projít a poopravovat. Ideálně i s Ditou, ale je to otázka termínu. Dej prosím vědět, příp. jestli je víc možností, abychom se mohli co nejlíp přizpůsobit.

U Lady plánuju být taky,ale pokud už je tam pomocníků moc, tak preferuji ty elfy.

pokud chcete být u instalace elfů
tak se domluvte:
Hardegon
MIlan/Dita
Vasyk (přiveze)
Pomocník??

druhou skupinky pak nasměruji (v ten samý den) na Letňany
peki
Igorus?
Vasyk
+ ještě někdo 1-2 lidi max

Preferuji všední den ne pátek. instalace bude večer. Krabice v Olomouci při balení označím E1 (Chodov -sluj + okolí) a E2 (Letňany -zbytek elfí vesnice

Robkteryten

Jestli bude potřeba mohu dojet pomoci do Letňan a Cčm.

Pool

Modul do Ladovy vesničky na instalaci si dopravím, a když bude potřeba mohu pomoct s instalací projektu.

Icewalker

Předběžně bych snad mohl mít volný víkend 29.-30.10., tak bych dle potřeby pomohl. Primárně s Ladovou vesnicí. Možná ještě ten další víkend, ale nejsem si jist - záeží na rozpisu do práce. Jako mimopražský nemohu všední dny. Preferuji Letňany a CČM.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

HD

Modul vesničky dopravím po Praze na instalaci, nerad bych kvůli instalaci měnil plány 25.10.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník

Já totéž co Milan, primárně Chodov na instalaci jeskyně. Ladovskou vesnici bych taky rád viděl v první nezdemolované verzi :) Takže hlásím se i tam, snad mi to termínově vyjde.

Stimpi

Modul do Ladovské vesničky přivezu na místo, a když se nenajde dost pražských, tak můžu pomoc i s instalací ostatních. Časově jsem poměrně flexibilní.

Igorus

Preferovaný termín instalace Ladovské vesnice je v týdnu od 31.10.

peki

Podstavce pro Prahu se zítra zadávají do výroby. Budu informován až dorazí. Koordinaci s LEGO řeší (peki)
- podstavce
- termín instalace


Brno podstavec má je tedy připraveno na instalaci po akci v Olomouci (řeší peki)
2,4 m délka podstavce  + socha Perníčka vedle
0,8 hloubka podstavce

OC Chodov a OC Letňany

2,4 m délka podstavce + z každé strany socha (máme 3 sochy a vánoční dárky)
1,0 m hloubka podstavce
podstavce pravděpodobně příští týden nebudou = instalace 24.11-28.11
souběžně, zatím domluveno že Vasyk přiveze a postupně vyloží (musíme dobře v Olomouci zabalit a označit co je J (jeskyně) a V (vesnice)
podstavce mají na délku 2,4 m takže změříme jeskyni a jaké moduly ještě k ní,. to bude (J). Zbytek bude druhá výloha /OC Letňany do bude (V)

Dávám na zvážení zda po ukončení vánoční výlohy projekt elfy aspoň částečně rozpustit. Už se objevují žádosti eviduji 1 o vrácení modulu po Olomouci. Já svoje moduly ještě nějakou dobu nechám, takže pokud by byl zájem na nějaké výstavě tak by jsem mohl (pokud bude existovat např. jeskyně) zapůjčit.

Představa že budu mít vše vráceno (účastníkům) a můžu to pustit z hlavy je velmi lákavá :)

Perníky po vánocích budu vracet každopádně. V Brně bude místo "jen 2,4 m" takže pokud to trochu půjde a bude dávat smysl (a hlavně aby byl čas) tak by jsem mohl něco vrátit už v Olomouci. Ale chci si opravdu vybrat co půjde do Brna aby to bylo důstojné rozloučení s tímto projektem. OK? 


Ladovská vesnička
1) Prosím aby měli všichni hotovo do konce října (zodpovídá Igorus)
2) Byla současně vyřešena doprava (zodpovídá Igorus)
3) igorus nahlásí peki a sem na kostky kdy je možní instalovat (účastníci mohou nebo pošlou modul)
4) termín instalace bude potvrzen s LEGO po 31.11  (peki)

4,0 m délka podstavce + z každé strany socha na soklu (sněhulák a ponocný (staví vasyk))
1,0 m hloubka podstavce

Je vše jasné ? Dotazy ?



Stimpi

Co se týče elfů tak nespěchám s vrácením, modul je součástí jeskyně.

Jaroslav Procházka

#19
Ahoj,
Po dohodě s Igorusem  :)  v Olomouci potvrzuji i tady oficiálně účast.

Projekt:Ladovska vesnice
Sekce: tři králové procesí

Pro Igorus:
Jinak když už ti povezu ty části na instalaci, co jsi mi dal v Oloumci. Nechceš rovnou pomoc s instalací, že bych tam zustal? Jen první víkend v listopadu nemůžu. Jsem mimo Prahu.

Ahoj Jarda

Vasyk

Instalace CHODOV !!

Nakonec budu muset přijet velkým autem, tudíž mám problém se dostat k zadnímu vchodu bambule.
Je možné zjistit, zda tam mají k dispozici zásobování pro velká auta a zda je tam možné na dobu vykládky zastavit či vjet ?

peki

#21
Brno nainstalováno.

Rozpadl se mi jenom Borunův Sach dort. Tak jsem vybral perníky s nářadím a dal je ke trati. Takže v Brně jsou vystavené nakonec všichni. Bude to taková pěkná tečka za společným projektem.

Z cvičných důvodů jsem ho vlastně skládal 2 krát. Prvně jsem si ty podstavce typu kostka vánoční dárek dal za ty velké podstavce, abych měl větší hloubku. Jenže po instalaci když jsem to ukazoval pani vedoucí, které se to líbilo mi řekla že nad tím jsou požární zátarasy, které se automaticky spustí dolu :) Takže jsem to zase rozebral a poskládal trošku jinak.




peki

Pro porovnání můžete hledat rozdíly mezi variantou 1 a 2.





peki

OC Chodov a OC Letňany domluveno po předchozí domluvě na čtvrtek 27.10

Chodov (sluj a vláčky před jeskyní)
- Hardegon
- MilanV
- vasyk (přeprava + sochy)

Letňany zbytek vesnice
- Peki
- Igorus
- vasyk (přeprava +sochy)

peki

Brněnská výloha je nakonec i se sochou perníčka :)

poMOCník

Citace od: peki kdy 24.10.2022, 15:54:01OC Chodov a OC Letňany domluveno po předchozí domluvě na čtvrtek 27.10

Chodov (sluj a vláčky před jeskyní)
- Hardegon
- MilanV
- vasyk (přeprava + sochy)

Letňany zbytek vesnice
- Peki
- Igorus
- vasyk (přeprava +sochy)

Mám taky jezdit na ten Chodov? Pocital jsem s tím, ale nemusím jestli to zvládáte. Bude se instalovat i s osvětlením? Jestli to nekde nevypadalo, v předním modulu je v konstrukci zastrcena přípojka do zásuvky k mé jeskyni.

milanv

@poMOCník Prosím počítej s tím. Já zatím nemůžu slíbit na 100%, že dorazím nebo že dorazím včas. Pokud zvládnu přeložit svou čtvrteční akci, tak se kdyžtak ozvu, že není třeba, ale zatím nevím, tak ať tam Marek nezůstane sám.

Elektriku jsem Markovi také říkal, sluj je bez ní příliš tmavá. Kdybych nemohl přijet, tak vás budu muset "odnavigovat" telefonicky, jak ji zapojit, je to jednoduché.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Já počítám s případnou pomocí na telefonu. Naštěstí ta celá našeho hora je puzzle z velkých kusů, tak by instalace měla být v pohodě.

poMOCník

Citace od: milanv kdy 25.10.2022, 07:00:45@poMOCník Prosím počítej s tím. Já zatím nemůžu slíbit na 100%, že dorazím nebo že dorazím včas. Pokud zvládnu přeložit svou čtvrteční akci, tak se kdyžtak ozvu, že není třeba, ale zatím nevím, tak ať tam Marek nezůstane sám.

Elektriku jsem Markovi také říkal, sluj je bez ní příliš tmavá. Kdybych nemohl přijet, tak vás budu muset "odnavigovat" telefonicky, jak ji zapojit, je to jednoduché.

Já tedy dorazím, ale chci se vidět i s tebou samozřejmě. Tak když budeš moct, bylo by to lepší. I z toho důvodu, že v jeskyni se za těch několik výstav a převozů ledacos rozpadlo, pak to někdo "opravil" jinak než to bylo předtím a nikdo už neví, jak to vlastně patří.

milanv

Právě jsem domluvil, že budu moct, minimálně já - v tom případě se pokusím vzít si od Dity maximum rad ohledně její části. Mým cílem je, aby to v té výloze vypadalo jako projekt hodný našeho sdružení, tj. opravený a odladěný, s funkční elektrikou pro všechny apod.

Mimochodem, jaký dáme plakátek s jakým QR kódem?
Pán na Žlutém hradě