Robbedův legoroom

Založil Robbed, 15.03.2021, 11:05:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Zdravím, rád bych zde představil vývoj mé vysněné Lego pracovny. Je to pokoj v podkroví, cca 30m2.
Na podzim jsem dokončil zdi a podlahu a teď je na řade pořádný nábytek na míru. Mám už představu - celá zadní stěna bude skříň s regály a vitríny spojené s pracovím stolem na pravé straně.

Chairudo

O tom mít vlastní LEGO pracovnu sní většina z nás, je super vidět když se to někomu podaří  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Supr.
Technická. Po stranách si mohl jít níže (alespoň v nějaké části) a využít prostor nějaké vestavěné supliky pro úschovu lego dílků.

Petronel

To je super! Pěkný rajon. :D
Dal bych tam toho Terminátora v životní velikosti jako hlídače ke dveřím. >:D
Citace od: peki kdy 15.03.2021, 14:19:26
Technická. Po stranách si mohl jít níže (alespoň v nějaké části) a využít prostor nějaké vestavěné supliky pro úschovu lego dílků.
Naprostá pravda. Mohly tam být velké šuplíky, hluboké boxy...

Ale jestli ten prostor máš 30m2 věnovaný jen Legu, tak to asi nebude potřeba. ;D
Já mám asi 11m2 a nábytek ještě nemám úplně vymyšlen.

martindavid

Paráda já mám cca 25m ,jen mám bohužel výšku stropu 135cm,stejně všechen čas jen sedím u stolu tak to stačí.

Robbed

Díky :)

Citace od: peki kdy 15.03.2021, 14:19:26
Supr.
Technická. Po stranách si mohl jít níže (alespoň v nějaké části) a využít prostor nějaké vestavěné supliky pro úschovu lego dílků.

Hrubou stavbu jsme si nechali dělat včetně sádrokartonu... teď už je pozdě to měnit, ale snad to bude stačit takhle :).

Citace od: Petronel kdy 15.03.2021, 14:27:16
To je super! Pěkný rajon. :D
Dal bych tam toho Terminátora v životní velikosti jako hlídače ke dveřím. >:D

To bych ho musel nejprve znovu postavit jen pro sebe, což možná v budoucnu udělám >:D
A ano, je to prostor víceméně pro Lego, pracovna s PC a hry a sledování televize :D


Citace od: martindavid kdy 15.03.2021, 14:39:57
Paráda já mám cca 25m ,jen mám bohužel výšku stropu 135cm,stejně všechen čas jen sedím u stolu tak to stačí.

Tyjo, jen 135cm výška po celé ploše místnosti?

Robbed

Návrh nábytku mám následující.
Dolní část budou prostory na šuplíky/IKEA boxy, horní polovina vitríny a kolem nějaké úložné prostory (např. část u stropu).
Napravo pak pracovna s počítačem s dalšími menšimi přihrádkami na Lego.
Nalevo pak menší skříňky s posuvnými dveřmi na velké krabice a rovněž s výstavní plochou.
Neplánuji třídit úplně dopodrobna, to by pak člověk nedělal nic jiného, než třídil. Teď používám hodně zip sáčky a podobné dílky jsou pak uschovány ve vetších plastových krabicích (cca 20x30cm), které pak částečně budou nahrazeny těmi vysunovací IKEA boxy.

Robbed

#7
Nábytek hotov, krabice a modely narychlo naskládané, časem to bude lépe zorganizované.

Pool

Velmi pěkné, přímo závidím  ::) ;D . Já si ve svém bytě mohu dovolit jen tak udělat pořádnou skříň na Lego, :laugh:

STARHAWK

Parada. Tak velku lego miestnost budem moct mat mozno az sa detvaky odstahuju a ja budem uz na dochodku.
Mozno este medzitym vylepsime obyvacku a tam sa nejake vystavne skrine porobia - tak sa posnazim aspon o to.

martindavid

Nádhera vypadá to super, tiše závidím.

Petronel

#11
Robbe působivé. 8)
Zatím tam je hlavně výstavka. Boxy s dílky budou jen dole a všude po stranách ve skříňkách? Nebo už nestavíš. :D

Citace od: horde kdy 07.10.2022, 20:31:33ta busta Terminátora je dobra.. vlastní design nebo podle zakoupeného návodu?
Podle návodu. Jen...
ten návod vytvořil on!  8)
Recenze busty Terminátora T-800
(Vlastní) Terminator T-800

hobby

Citace od: Pool kdy 07.10.2022, 15:30:57Velmi pěkné, přímo závidím  ::) ;D . Já si ve svém bytě mohu dovolit jen tak udělat pořádnou skříň na Lego, :laugh:
Pro mne zajímavý postoj. I já jsem Legu skoro propadl už před 20ti lety, ale nikdy jsem ho nechtěl mít na očích. Prostě proto, abych necítil závislost (závislost = nesvoboda, nezávislost = svoboda). Mohl bych mít bez problémů takovou místnost, ale mám lego v zavřených krabicích a pokud mě chytne "stavěcí" nálada, tak je otevřu a pak zase zavřu (peki to u mne zná). Stálé kolejiště ani náhodou (vláčkař).
Inu, jak vidím, jsou opravdu různé přístupy :)

Pool

Citace od: hobby kdy 07.10.2022, 23:25:33
Citace od: Pool kdy 07.10.2022, 15:30:57Velmi pěkné, přímo závidím  ::) ;D . Já si ve svém bytě mohu dovolit jen tak udělat pořádnou skříň na Lego, :laugh:
Pro mne zajímavý postoj. I já jsem Legu skoro propadl už před 20ti lety, ale nikdy jsem ho nechtěl mít na očích. Prostě proto, abych necítil závislost (závislost = nesvoboda, nezávislost = svoboda). Mohl bych mít bez problémů takovou místnost, ale mám lego v zavřených krabicích a pokud mě chytne "stavěcí" nálada, tak je otevřu a pak zase zavřu (peki to u mne zná). Stálé kolejiště ani náhodou (vláčkař).
Inu, jak vidím, jsou opravdu různé přístupy :)


Tak já tu skříň budu mít na skladování dílků, ne na vystavování tvorby či setů od Lega  ;) . A doposud mám dílky uskladněné také v krabicích, dříve to stačilo, ale teď i když je mám roztříděné dle barev a druhů, tak stavět z toho něco je šíleně pomalé a pracné. Takže u mne je aspoň ta skříň na to už nutnost, u tebe nemám tušení, jak velkou máš sbírku dílků  ;D.

Robbed

#14
Děkuji za reakce.

Ano, terminátor je můj model včetně návodu :).