Archivní: CHYBY NOVÉHO FÓRA (pro ugrade na verzi 2.0)

Založil Jindroush, 09.01.2016, 18:14:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Nové fórum

Je lepší už teď
Vypadá zajímavě a asi si zvyknu
Je hnusný už teď
Byl jsem tu naposled

Jindroush

Vidět lajky může každý. Dávat lajky bys jako furťák měl umět. Ve skupině DOM by to mělo fungovat a máš tam příspěvek s lajkem:
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53436.msg287761#msg287761

Vidíš ho? Vidí ho jiný DOMista? Tlačítko lajkovat lze vidět jen u cizích příspěvků a já je v DOMu vidím.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Stimpi

Lajky tam vidím a fungují mi tam.

Foton

U toho  zmiňovaného příspěvku to vidím. Asi jsem špatně koukal.
Respektive, mi teď došlo, že  tam asi není ni jako " Líbí se 0 osobám". v tu chvíli ta m prostě není nic.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

miroslav

Návrh na zlepšení
Vzhledem k více případům nevyplněného věku, nešlo by tento údaj zavést jako povinný pro registraci?

Určitě se to zde někde řešilo, bohužel jsem to nemohl najít. V případě naleznutí mě prosím přesměrujte a já tento příspěvek smažu.
Mimochodem - jsem ve správném vlákně, že?
punk'n'bricks !!!

Jindroush

No, šel, ale nešel ;-)

Tj. není problém to naprogramovat (kdysi to tu bylo), ale je trochu problém tu opravu distribuovat (protože update fóra to radostně zmaří nepředvídaným způsobem).
Toto není jediná vlastnost, kterou fórum nativně nemá, napsat lze, ale pak je obtížné ji udržovat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

miroslav

punk'n'bricks !!!

Foton

A je potřeba vědět věk u každého člena?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

otaznik

Citace od: Foton kdy 29.09.2021, 10:14:01
A je potřeba vědět věk u každého člena?
Je to určitě užitečná informace. Někdo se stydí za svůj věk nebo v čem je problém?

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

Mnoo ... já rozhodně nemíním vyplňovat přesný den/měsíc a konkrétní rok. Čím jsem starší, tím více jsem paranoidní. Ale také se mi příčí lhát a dávat falešné údaje (takže teď tam nic nemám a tak to zůstane).

Udávat věk má logiku, protože v reálu na protějšek vidíš a tušíš, co můžeš čekat - ale úplně by stačil  i jen hrubý odhad rozlišení 5 let okolo teenage, později rozlišení 10 let.

fanda

Citace od: Petrjr kdy 29.09.2021, 16:39:45
Mnoo ... já rozhodně nemíním vyplňovat přesný den/měsíc a konkrétní rok. Čím jsem starší, tím více jsem paranoidní. Ale také se mi příčí lhát a dávat falešné údaje (takže teď tam nic nemám a tak to zůstane).

Udávat věk má logiku, protože v reálu na protějšek vidíš a tušíš, co můžeš čekat - ale úplně by stačil  i jen hrubý odhad rozlišení 5 let okolo teenage, později rozlišení 10 let.

Já vás chlapy nechápu, kdybyste měli pipinu, tak bych to při velkém snažení ještě pochopil, ale takhle to můj mozek nebere...

STARHAWK

Citace od: Petrjr kdy 29.09.2021, 16:39:45
Mnoo ... já rozhodně nemíním vyplňovat přesný den/měsíc a konkrétní rok. Čím jsem starší, tím více jsem paranoidní. Ale také se mi příčí lhát a dávat falešné údaje (takže teď tam nic nemám a tak to zůstane).

Udávat věk má logiku, protože v reálu na protějšek vidíš a tušíš, co můžeš čekat - ale úplně by stačil  i jen hrubý odhad rozlišení 5 let okolo teenage, později rozlišení 10 let.

Ty teda nic neobjednavas z internetovych obchodov kde maju tvoje cele meno, adresu, telefon, cislo bankovej karty a ktovie ako to maju zabezpecene eventualne ci to nahodou nezdielaju s tretimi stranami pre zisk ?

Ako presny datum by som este pochopil, ale presny rok my nepride ako super senzitivny udaj a to ja som teda paranoidny.

poMOCník

Taky vám to při každém kliknutí na fórum teď píše, že není zabezpečený web kvůli zřejmě vypršení platnosti certifikátu a musíte to potvrzovat, abyste mohli pokračovat?

Jindroush

#133
Ne. Chyba musí být na tvé straně - Let's Encryptu prošel dnes jeden intermediate CA a na běžné konfiguraci to nemá jít zaznamenat. Znamenalo by to, že máš buď obstarožní prohlížeč nebo obstarožní sbírku CA certifikátů.

Takže, čím sem lezeš?

https://letsencrypt.org/docs/dst-root-ca-x3-expiration-september-2021/
https://letsencrypt.org/docs/certificate-compatibility/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ongon

mám 2 navrhy na zlepšení

1)osobně bych adresu stranky kostky.org přesměroval rovnou sem na forum myslím že uvodní tranu čte méně jak 1% lidí

2)ještě mě napadlo, kdyby se udělo že učet který nebyl aktivní vice jak 2 roky by se mohl zrušit, v sekci narozenin má pak denně narozeniny treba 6 lidí přitom jen jeden je aktivní člen kostek


nevím co vše to obnaší, ale minimalně bod 1 ušetří čas nám všem a bod 2 zase odlehčí fóru co se týče počtu profilů

Foton

Teď jsem zkusil rozkliknout fotky u https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53338.msg291733#msg291733 a při zvětšení mi to uřízne pravý okraj fotky (oříznutí na šířku šedivého rámu příspěvku "div.windowbg").
A nedá se to obejít ani zoomováním  v prohlížeči ( CTRL+ kolečko myši), zmenšuje se celý div fóra.
Zabere jen klik pravým myšítkem a "otevřít obrázek na nové kartě".
Odzkoušeno na Chrome a Firefoxu

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ditetemnaporad

Citace od: Foton kdy 19.10.2021, 08:57:01
Teď jsem zkusil rozkliknout fotky u https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53338.msg291733#msg291733 a při zvětšení mi to uřízne pravý okraj fotky (oříznutí na šířku šedivého rámu příspěvku "div.windowbg").
A nedá se to obejít ani zoomováním  v prohlížeči ( CTRL+ kolečko myši), zmenšuje se celý div fóra.
Zabere jen klik pravým myšítkem a "otevřít obrázek na nové kartě".
Odzkoušeno na Chrome a Firefoxu

Ano, toto je otravné. Obrázek není oříznutý, jenom se nepřizpůsobí maximální šířce šedivého rámu příspěvku. Je nutné sjet na konec daného příspěvku, kde se objeví scrollovací lišta. Ideální by bylo buď otevírat v novém okně (většinou stejně chce člověk vidět fullscreen detaily) nebo provádět to zvětšení do maximální šířky šedivého rámu příspěvku.

Robbed

Podle mě linkování příloh přímo do příspěvku není standardní postup, takže bych se nedivil, že se to chová nestandardně.

Icewalker

Nahrával jsem PNG obrázky do fóra Elfí vesničky, a ve stránce 18 mi to teď hází error 500 na vícero zařízeních i prohlížečích. Asi jsem to nějak rozbil?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Jindroush

Hanebně jsem selhal, protože se mi nepodařilo zjistit, co bylo příčinou, dokonce se mi ani nepodařilo odnikud vyloudit, co za chyba se tam vyskytovala. Prostě do logu se nic nedostalo, i když jsem zkoušel ručně spouštět ten kód z příkazové řádky, tak tiše zhebnul bez jediného zasténání.

Vyřešil jsem to tak, že jsem ručně smazal z databáze poslední Icewalkerův příspěvek do toho vlákna - to teď funguje, tak tam simtě nedávej zas to samý.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Icewalker

#140
Citace od: Jindroush kdy 27.01.2022, 11:23:59
Vyřešil jsem to tak, že jsem ručně smazal z databáze poslední Icewalkerův příspěvek do toho vlákna - to teď funguje, tak tam simtě nedávej zas to samý.

Děkuju, Jindro :)
Nechtělo mi to vzít víc jak 2 obrázky v příloze příspěvku (jejich velikost nebyl problém - cca mezi 200-300 kilobajtů na jeden). Tak jsem další dával formou editace příspěvku - to šlo jednou, a podruhé už ne. Radši od toho dám ruce pryč, a nahraju externě.

EDIT: Stránku nevidím v seznamu na původním místě v sekci Town. Ale jako taková existuje.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Jindroush

Něco jsem udělal a vidím ho v seznamu připíchnutých.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

fulda

Ahoj,

ono to není úplně chyba, ale spíš scházející konfigurace. Chtěl bych poprosit admina o zvednutí počtu postů, které jsou v RSS feedu.
Teď je to 5, což odpovídá nezadané hodnotě. Bylo by dobré tuto položku zvednout. Ideálně tak, aby přesáhla počet postů za týden, nebo alespoň za víkend. (třeba 50)

Nastavení se provádí v rámci XML nastavení. Omezení je v jednotlivých sub-action --> limit=x
Návod například: https://wiki.simplemachines.org/smf/XML_feeds

(ano, vím že jsem za exota, když chci fórum číst v mailovém klientovi)

Děkuji
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Foton

Citace od: fulda kdy 19.04.2022, 13:17:56
Ahoj,

ono to není úplně chyba, ale spíš scházející konfigurace. Chtěl bych poprosit admina o zvednutí počtu postů, které jsou v RSS feedu.
Teď je to 5, což odpovídá nezadané hodnotě. Bylo by dobré tuto položku zvednout. Ideálně tak, aby přesáhla počet postů za týden, nebo alespoň za víkend. (třeba 50)

Nastavení se provádí v rámci XML nastavení. Omezení je v jednotlivých sub-action --> limit=x
Návod například: https://wiki.simplemachines.org/smf/XML_feeds

(ano, vím že jsem za exota, když chci fórum číst v mailovém klientovi)

Děkuji
Já ho tak čtu taky, a 5 je v pohodě (tedy až na  uzavřené diskuze), Interval stahování mám asi 10 minut.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

fulda

Citace od: Foton kdy 19.04.2022, 22:50:17
Já ho tak čtu taky, a 5 je v pohodě (tedy až na  uzavřené diskuze), Interval stahování mám asi 10 minut.
Tak to je čteš někde, kde máš stahování zaplé pořád? Já mám čtečku na desktopu, který zapínám jen když na něm pracuji.
Po pravdě, ta konfigurace není nijak škodlivá pro fórum tohoto rozsahu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Foton

Mám RSS kanály v Thunderbirdu (emailový klient) a u toho počítače sedím od 9 do 17. A druhý den ráno se mi nasbírají zprávy za noc. (Respektive možná nenasbírají, ale já na to nepřijdu :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jindroush

#146
Koukal jsem na to, nastavení jako takové nikde není - ve své RSS čtečce si uprav to url feedu tak, aby tam byla ta položka limit=X, kde X je číslo mezi 5 a 255.
Nejsem si jist, zda to můžu nějak omezit/nastavit já přes šablonu vůbec.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

fulda

#147
Bezva!
Takže aktuálně mám URL:
https://www.kostky.org/forum/index.php?action=.xml;type=rss;limit=100
a funguje to jak bych chtěl

Díky

Edit: pro Thunderbird je ještě lepší si přepnout typ na atom: https://www.kostky.org/forum/index.php?action=.xml;type=atom;limit=100
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)