Soutěž - 100 let od založení Československa

Založil Igorus, 30.01.2018, 12:42:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Vážené kolegyně a kolegové

Rok 2018 je ve znamení jubilea 100 let o založení Československa. A právě proto se vysloveně nabízí pokusit se ztvárnit zajímavé výjevy. A že jich za těch sto let bylo. A abych nezapomněl, autorem námětu soutěže je Ethan.

Požadavky na model:
Ztvárňuje výjev spojený s obdobím od roku 1918 až 2018 na území Československa, nebo mimo území ale spojený s Československem. Velikost maximálně 32x48 studů, výška maximálně 25 cm. Pohledové z jedné strany, zadní strana pak upravena tak, aby bylo model možné vystavit i v prostoru. Model musí být stabilní a jeho instalace musí být zvládnutelná i jiným člověkem. Požadováno je umístit fotku na internetovou galerii (flick, rajče atd.) a dílo prezentovat v samostatném tématu na Kostkách (mj. i pro reakci od ostatních) a to včetně krátkého odstavce, kde bude popsána ona historická událost. Tento text následně bude umístěn k modelu.

Termín:
10.6.2018. Vychází z termínu výstavy v Sedlčanech kde by byly modely představeny veřejnosti. Následně by se modely mohly prezentovat i na jiných akcích.
5.10.2018 - Vychází se z termínu výstavy v Olomouci

Přihlášky:
Jedná se o veřejnou soutěž, a proto prosím přihlášky sem do tématu. Je potřeba uvést, co bude model představovat.

Ceny:
Budou pod patronací Pekiho (takže budou stát za to) a budou upřesněny.

Soutěžní stavby:
Šipka - Listopad 1989 na Václavském náměstí
Matthes_CS  - mobilizace v příhraničí
Kuba - Pan prezident Zeman na dovolené na Vysočině
Yoshimaka - Hanzelka a Zikmund na cestách po Africe
Hardegon - Pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje v Praze
Numido - microbuild Československého opevnění z roku 1938
Matka - Atentát na Heydricha
Tomik - Čtveřice prvních prezidentů
Vasyk - František Škroup - Kde domov můj


Nesoutěžní stavby:
Igorus - Šumperák
Puclik - Okál




Bruno

Rád bych se zůčastnil a pokusím se o památník Vítkov v mikroměřítku.

Kuba

taky přemýšlím o účasti, pokud najdu vhodnou věc, přihlásim se...

Igorus

Zatím je dost času takže promýšlej(te).

Jinak co se týká podoby, tak je to volné, tedy se může jednat o scénku, vignetu, microscale. Proště aby z toho bylo patrné téma.

Matthes_CS

Velmi zajímavé téma, rád bych se zúčastnil s výjevem z roku 1938, ztrvárňoval by boj o hranice s henlainovci nebo mobilizaci.

Citace od: Igorus kdy 30.01.2018, 12:42:26
Požadavky na model:
... Pohledové z jedné strany, zadní strana pak upravena tak, aby bylo model možné vystavit i v prostoru. ...

Chápu to správně tak, že by měl mít model zadní stěnu? Nebo i boční?

šipka

Bude výjev z listopadu 1989,  pohledově 4 strany velikost 32x32+16x32

Igorus

Citace od: Matthes_CS kdy 02.02.2018, 12:32:01

Citace od: Igorus kdy 30.01.2018, 12:42:26
Požadavky na model:
... Pohledové z jedné strany, zadní strana pak upravena tak, aby bylo model možné vystavit i v prostoru. ...

Chápu to správně tak, že by měl mít model zadní stěnu? Nebo i boční?

Ne, model nemusí mít zadní stěnu.

Jde o to, aby zezadu nebyly vidět různobarevné kostry domů atd.



šipka


peter

Citace od: Igorus kdy 30.01.2018, 12:42:26
... výška maximálně 20 cm.

Jen dotaz ohledně výšky. Možné rozměry mi přijdou obecně velmi malé, ale toto je opravdu maximální možná výška?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Kuba

Mne napadlo vytvorit neco ze soucasnosti, co se uz ani netyka ceskoslovenska, ale Ceska. Pokud to nevadi. Mel by to byt Pan prezident Zeman na dovolene na Vysocine. Konkretne pri casto medializovane plavbe na rybniku v nafukovacim clunu.  :D

Snad sezenu vhodnou hlavicku a vlasy.  :)

Bohuzel na vystavu, na kterou se soutezni modely stavi, nepojedu. Tak bych to pak poslal postou nebo po nekom.


Igorus

Citace od: peter kdy 06.02.2018, 11:50:53
Citace od: Igorus kdy 30.01.2018, 12:42:26
... výška maximálně 20 cm.

Jen dotaz ohledně výšky. Možné rozměry mi přijdou obecně velmi malé, ale toto je opravdu maximální možná výška?

Citace od: peki kdy 25.01.2018, 12:14:53

modře
6 vitriny  malá výška
délka 120, 140, 160 x šířka 70 cm, výška 28 cm - od každého rozměru dva ks. Celkem 6 ks (4 v sále, možnost + 2 vedle herního koutku)
...

Díky za dotaz. Původně jsem pracoval s výškou 20 cm, vzhledem k uvedenému rozměru od Pekiho se zvyšuje maximální výška na 25 cm. V zadání upraveno.

Igorus

Citace od: Kuba kdy 06.02.2018, 12:19:56
Mne napadlo vytvorit neco ze soucasnosti, co se uz ani netyka ceskoslovenska, ale Ceska. Pokud to nevadi. Mel by to byt Pan prezident Zeman na dovolene na Vysocine. Konkretne pri casto medializovane plavbe na rybniku v nafukovacim clunu.  :D

Snad sezenu vhodnou hlavicku a vlasy.  :)

Bohuzel na vystavu, na kterou se soutezni modely stavi, nepojedu. Tak bych to pak poslal postou nebo po nekom.

Téma může být. Dodání vyřešíme až bude čas. Díky za účast  ;)

Mr. Cube

#12
Citace od: Kuba kdy 06.02.2018, 12:19:56
Mne napadlo vytvorit neco ze soucasnosti, co se uz ani netyka ceskoslovenska, ale Ceska. Pokud to nevadi. Mel by to byt Pan prezident Zeman na dovolene na Vysocine. Konkretne pri casto medializovane plavbe na rybniku v nafukovacim clunu.  :D

Snad sezenu vhodnou hlavicku a vlasy.  :)

Bohuzel na vystavu, na kterou se soutezni modely stavi, nepojedu. Tak bych to pak poslal postou nebo po nekom.

Jsi mi pripomnel :)
autor dílka: Petr Kovář

...vlasy myslím vhodné a hlavička je od Gandalfa, řekl bych.


juraj


Kuba

#14
Sakra, jsem myslel, že v tom budu originální.  >:D Nevadí, pokusím se to udělat nějak po svém  ;)

Mr. Cube

Citace od: Kuba kdy 06.02.2018, 22:22:08
Sakra, jsem myslel, že v tom budu originální.  >:D Nevadí, pokusím se to udělat nějak po svém  ;)

Tak je to, koneckonců, jen ten člun. Když k tomu dodáš i nějaké zázemí, hned to bude jiné. ;)

Martins

Hlásím se také, moje dílko se bude jmenovat "Laguna Bohemia". Člověk (a jeho tým), který jednu zdánlivě nepodstatnou "kaluž" v horách v Peru takto pojmenoval řekl: "Jsem hrdý, že jsem Čech" a já jsem hrdý, že jsou češi, kteří svojí činností dokáží přepsat učebnice!

Foton

Paráda Martine, taky hledám nějakou nemilitantní a zajímavou scénu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Teď koukám že Bruno bude dělat památník na Vítkově, taky dobrý nápad!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Igorus

Citace od: Martins kdy 12.02.2018, 10:15:46
Hlásím se také, moje dílko se bude jmenovat "Laguna Bohemia". Člověk (a jeho tým), který jednu zdánlivě nepodstatnou "kaluž" v horách v Peru takto pojmenoval řekl: "Jsem hrdý, že jsem Čech" a já jsem hrdý, že jsou češi, kteří svojí činností dokáží přepsat učebnice!

Super, vítám tě na palubě ;D
Nicméně u tohoto bude potřeba dobrého vysvětlění a prezentace, neboť i já jsem si musel vygůglit o co jde  ;D >:D

Martins

#20
To je jasný, já to tady nechtěl jen tak profláknout, u modelu prostě napíšu "Laguna Bohemia - prof. Jánský a jeho tým u pramene Amazonky" a každý čech bude vědět...  >:D

... a tatínkové vysvětlí dětičkám, proč oni se učili, že nejdelší řeka je Nil a že teď je učí, že to je Amazonka ... Já myslím, že dobrý, jinak ten model bude dost suchej...  :D

yoshimaka

Ještě jednou jsem si zkontroloval termín výstavy a hlásím se s naší světovou cestovatelskou dvojicí Hanzelkou a Zikmundem na cestách po Africe.
Lust och fägring stor

Foton

Zkusím udělat Wichterleho jak dělá kontaktní čočky. Miniland scale.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Ryxe

Rád bych se také přihlásil. Jak jsem si přečetl zadání, hned mě napadlo, na jaké téma se zaměřit. Jen jsem před podáním přihlášky promýšlel, jak to pojmout. Tak tedy, rád bych přihlásil model nazvaný "Zem zrůd" (použita slova Karla Kryla z písničky "Kyselý sníh"). MOC by měl být zaměřen na komunistické perzekuce v padesátých letech na které se bohužel narozdíl od nacistických zvěrstev tak nějak zapomíná...

Hardegon

Igorus povídal, že se prej chci přihlásit. Já mu věřim, že chci. Tak se tedy hlásim, šéfe. Jestli se tu teda "zabírají" témata, beru si paneláky a jejich výstavba. >:D

Numido

Moc se mi líbí tohle téma. Chtěla bych přihlásit microbuild Československého opevnění z roku 38. Je to sice malý (12x14), ale docela roztomilý bunkr :-).

Igorus

Vítám další účastníky a připomínám:

Citace od: Igorus kdy 30.01.2018, 12:42:26
...
Požadováno je umístit fotku na internetovou galerii (flick, rajče atd.) a dílo prezentovat v samostatném tématu na Kostkách (mj. i pro reakci od ostatních) a to včetně krátkého odstavce, kde bude popsána ona historická událost. Tento text následně bude umístěn k modelu.


matka

Říkám si, že je na čase zase něco dělat a tohle téma se mi moc líbí. Zkusím tedy postavit atentát na Heydricha.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: matka kdy 03.04.2018, 08:00:32
Říkám si, že je na čase zase něco dělat a tohle téma se mi moc líbí. Zkusím tedy postavit atentát na Heydricha.

Super téma. Těším se na výsledek a díky za účast ;)

Igorus

Začíná se přibližovat termín instalace Sedlčanské výstavy.

Zatím všichni co se přihlásili počítají, že stíhají?

Samozřejmě další účastníci jsou vítání  ;)