Martinovi RC modely

Založil martindavid, 25.08.2019, 13:30:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

martindavid

Projekt US  truck jde vcelku dobře a rychle

Chairudo

Jaký pro něj plánuješ návěs?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 31.03.2020, 23:12:23
Jaký pro něj plánuješ návěs?
To ještě nevím ale asi se mi bude od tebe hodit ta červená lego taška tak je asi vybrano červený plachtovy návěs

martindavid

Ted bude čekat na kostky ,tak čas vyplním různými detaily

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 02.04.2020, 16:21:09
Ted bude čekat na kostky ,tak čas vyplním různými detaily

Jeden dílek příští týden dorazí, je uleželý asi 30 let, tak opatrně s ním  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Jeden dílek příští týden dorazí, je uleželý asi 30 let, tak opatrně s ním  ;D
[/quote]

Paráda takže musím začít i návěs, aspon se nebudu nudit

martindavid

Další jízdní test nadměrné sopravy se zatěžkávací zkouškou návěsu.
https://youtu.be/flqKNPbTcek

martindavid

Řešení řízení na US truck.
Pro zpřevodování do pravého úhlu jsem musel použít stará 14z kola,
mají totiž oproti 12z výhodu že mají po 90" přesazené zuby.

martindavid

Pokrok po 14 dnech .Brzy vyjede na testovací jízdy

martindavid

Kdysi dávno před 27mi lety,můj funkční MOC
Na to že to bylo v roce 1993 tak to není tak zlé.

hawran

marně vzpomínám co jsem stavěl v roce 1993... :)
dobrá práce! :)
Bricks Forever!

martindavid

Citace od: hawran kdy 15.04.2020, 17:08:55
marně vzpomínám co jsem stavěl v roce 1993... :)
dobrá práce! :)
Ještě mám něco ale fotky nejsou moc použitelné asi 7mi nápravový jeřáb a rameno ze špidlíků ;D

milanv

#102
...ale "VO TOM TO PŘECI JE!"

No jasně, takhle přeci se má (a musí) stavět, když jseš dítě bez vlastního rozpočtu!  Já stavěl podobně a pošilhával jsem po spolužácích s lepšíma strojařskýma vědomostma, kteří stavěli o to líp. Pomoct si i jinak než legem, použít jinou barvu v případě nouze... Hlavní jsou funkce a aby to alespoň nějak základně vypadalo. Přeci nebudu sedět a smutně plakat, co všechno mi chybí, abych mohl stavět, a čekat 10 let než někdo založí Bricklink a pak dalších deset než budu mít svou první mezinárodně uznávanou platební kartu. To člověk přijde na věci... Třeba že kuchyňská špejle pasuje do pinů :) Ale taky jak rozvést drátky k žárovičkám bez vrtání kostek, protože kostky jsou vzácné!

Jo, není to na výstavy. Ale je to na VÝUKU, a to tu nejlepší na světě i ve vesmíru: výuku sebe sama hrou.

Moc jsi mě těmahle fotkama potěšil! Strašně moc!

Ani nevíš, jak je to aktuální téma třeba na víkendovkách: dneska děti pořád čekají, že budou moct stavět až jim někdo koupí toto a tamto, až někdo na internetu vydá návod, až... ...až naprší a uschne. Dokopat je k tomu, aby se od toho odpoutaly a začaly problémy ŘEŠIT s tím, co teď a tady mají, to stojí třeba v Technic koutku často tolik úsilí! Každý, kdo s tím máte zkušenost a byl byste ochotný pomoct (doopravdy pomoct), jste víc než vítán. A proto jsi se mi tak moc trefil "do nálady a do tématu" těmato fotkama. Fakt moc dík. Tohle je moje velikánské přání, co by měly Kostky jako sdružení také dělat: podporovat a učit děti takto myslet, nebát se a jít do toho. A učit se.
Pán na Žlutém hradě

martindavid

Díky ti moc a jsem rád že i tohle někomu udělá radost .
Jo přesně takhle to bylo, ležel jsem jako malý cele dny v katalogu lego a přemýšlel
jak to či ono postavit protože jsem věděl ,že takový model mít nikdy nebudu.
Dnes je to opravdu mnohem jednodušší zašustíš kreditkou a do pár dnů máš doma co jsi chtěl.
Přikládám foto toho jeřábu ,má tedy víc náprav a vedou k tomu dráty od ovladače tak už netuším jestli jen jezdil nebo jsem tím ovládal nástavbu
Foto hrozné stáří neznámé ale předpokládám že je to o další rok starší.

Chairudo

Teda obdiv že ti ta záliba k truckům tak dlouho vydržela, a dokonce ses za ty léta i trochu zlepšil  >:D  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 15.04.2020, 19:05:09
Teda obdiv že ti ta záliba k truckům tak dlouho vydržela, a dokonce ses za ty léta i trochu zlepšil  >:D  ;)
Docela se taky divím.Ikdyž doba temna(kdy jsem neměl doma ani kostku) trvala skoro 20 let

fanda

Citace od: martindavid kdy 15.04.2020, 19:15:27
Citace od: Chairudo kdy 15.04.2020, 19:05:09
Teda obdiv že ti ta záliba k truckům tak dlouho vydržela, a dokonce ses za ty léta i trochu zlepšil  >:D  ;)
Docela se taky divím.Ikdyž doba temna(kdy jsem neměl doma ani kostku) trvala skoro 20 let

To je fakt dost, já měl legovou dobu temna vždy mezi dětstvím mým, mých dětí a mých vnuků.  :)

hawran

tykráso to je teda fakt mazec...

domnívám se, že v té době jsem mělk taky tak trochu dobu temna... přechod ze střední na vysokou + porevoluční dění a LEGO šlo tak trochu stranou

a do puntíku souhlasím s Milanemv... dneska ty děti (včetně mých - takže mám sám máslo na hlavě) maj všeho takovej nadbytek, že je vlastně dohormady nic nemotivuje...
Bricks Forever!

Foton

Jojo, naše děcka taky sedí na katalogem a "To chci, to chci. A to taky!" Na to obecně slyší jedinou odpověď: "Tak si to postav".
Trošku to zkomplikovalo LEGO tím neustálým přidáváním specifických dílků, ale jde to i tak.
Díky bohu za Vědeckou knihovnu, kde se dá půjčit dost "stavěcích" knížek o LEGU. Alespoň mají inspiraci a rámcový návod.

BTW: museli jsme doma zavést že  každý druhý den je "Den bez LEGA". Jinak by si nehráli s ničím jiným (A to je špatně).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

hawran

Knížky - naprostý souhlas :) ty jsou super

a s tím Dnem bez LEGA to jseš šťastnej chlap... my to máme tak že bych spíš potřeboval "každý druhý den s Legem" u nás (zejména u toho pubertálního) ten zájem nějak opadá :(

asi to zavedu, dík za tip :)
Bricks Forever!

martindavid

Stavba interiéru montáž spojléru nad přední okno nová zrcátka, jako poslední
namontuji maketu motoru pod kapotu(která je otevírací) a je komplet hotovo

peki

Luxusní. Chtěl bych být na chvilku minifigem a projet to  :) Obdivuji i to uspořádání pracovny (včetně uklizenosti).

milanv

Dlouhodobě se mi líbí, jak kombinuješ studless a stud Technic jako by se nechumelilo. Sudé či liché rozměry, u tebe všechno pasuje tak přirozeně, a ještě na to ze Systemu uděláš kapoty a všechnu "modelařinu", že to zároveň vypadá jak do sekce Model Team. To je prostě skvělé, paráda.
Pán na Žlutém hradě

HD

Ten je vážně luxusní. Náhodou, v černo-červené kombinaci ala 5571 Black Cat jej neplánuješ?  ;D >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Díky pánové popravdě už jsem přemýšlel dát dovnitř kameru
A natočit jízdu z pohledu řidiče třeba se podaří  .
Jj sude liché půl study snot a všechno nacpané v jednom modelu.největší boj je vždy postavit závěrečné detaily
Možná tuhle variantu black cat zkusím až budu stavět návod ve studiu.
Mohlo by to vypadat zajímavě.
Jinak mlady je z tahače nadšený říkal že jezdí špičkové.a to tam ještě není namontovany sbrick

martindavid

K dílně bude připojen modul s kompresorem rozvodem vzduchu k dílně a skladem

HD

Máš v dílně moc pěkně uklizeno. Dostaly mne ty posuvné dveře s kolejnicí. Geniální.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Díky kéž by to tak bylo i v té skutečné. Tam je bordel jak v tanku .
Ta posuvna vrata jsem chtěl mít co nejjednodušší  a nejfunkcnější tak snad se povedlo

Tomik

Ten zelený motor vypadá moc pěkně. Jedna drobná otázka - proč jsi u toho většího bevelu s "větrákem" nepoužil klasickou axle ale bar?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martindavid

Citace od: Tomik kdy 24.04.2020, 20:55:52
Ten zelený motor vypadá moc pěkně. Jedna drobná otázka - proč jsi u toho většího bevelu s "větrákem" nepoužil klasickou axle ale bar?
Diky.pokud bych použil axle 3l tak bych ji neměl jak zajistit aby nevypadla. Do technic bricku je strceny krátký pin a do něj pak bar 3l