(MOC) moje sci-fi nápady

Založil 14miro14, 17.05.2016, 13:51:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

14miro14

Postujem návrh mutoru respektýve zadnej časti vesmírnej lode.

linhi


Kajmil


14miro14

Určite budem pokračovať. Ak sa podarí tak aj dnes.

HD

A jak se plánuješ odvázat do rozměrů? Motor vypadá, že by bez problému utáhl i větší koráb.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

14miro14

#5
Uvidím kam ma pustia hranice mojej zbierky. Dnes som trochu postúpil, fotky pridám zajtra.

Marty713

Já doufal, že to pojmeš v micro měřítku :)

Užívám si to. Každý díl má svou roli, žádný není zbytečný a všechny tvoří promyšlený celek. Nežeň to zbytečně do délky a s přídí si vyhraj. Další plus, že loď působí civilně a naprosto "uvěřitelně". Moc se mi to líbí.

14miro14

Ďakujem za samú chválu. :) To poteší. Postujem včerajší postup, mal som tri rozne typy predku pre loď ale ani jeden sa mi nepodarilo doviesť do úspešného konca, preto len malý postup.

Togaran

Citace od: Marty713 kdy 18.05.2016, 11:54:42
Já doufal, že to pojmeš v micro měřítku :)

A já zas doufal, že minifig :) nějak jsem micro korábům nepřišel na chuť.
Zajímavé, že to stavíš takhle po částech, já většinou potřebuju znát celej koncept, protože třeba teď na tvém místě bych se s přídí hodně pral. Ale každý má jiný postup :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

14miro14

Minifig sa mi moc nepozdáva pretože nemám dostatočne veľkú zbierku. No a z rovnakého dôvodu loď staviam po častiach, robím veľa konpromisov čo sa týka farby dielov a podobne, preto to kúskujem.

14miro14

Hotovo!

14miro14

Minifig síhačka.

HD

Tvarově i barevně se mi líbí velice. Oceňuji i provázanost mezi vrchní i spodní částí. Přidal bych ještě více ovládacích prvků do interiéru, když je do něj takto vidět.
Co osobně nehodnotím příliš kladně, jsou velké oblasti, kde jsou vidět study, ale chápu, že s těmito plochými díly to jinak nejde. Ale to je věcí vkusu. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Faire

Nejsem si úplně jistý těmi výfuky, pokud to není čistě atmosférická stíhačka, tomu ale IMHO úplně neodpovídá povrch (nemá aerodynamické ovládací plochy), což je celkově prkotina :) Hodně se mi líbí ty turbíny? na křídlech i celkový tvar, který mi nějak evokuje hvězdné války (možná proto mě tam nesednou ty výfuky).

14miro14

Citace od: HorcikDesigns kdy 25.05.2016, 13:30:48
Tvarově i barevně se mi líbí velice. Oceňuji i provázanost mezi vrchní i spodní částí. Přidal bych ještě více ovládacích prvků do interiéru, když je do něj takto vidět.
Co osobně nehodnotím příliš kladně, jsou velké oblasti, kde jsou vidět study, ale chápu, že s těmito plochými díly to jinak nejde. Ale to je věcí vkusu. :)

Ďakujem za chválu a rady. Trošku sa obhájim: ovládacie prvky som prepracoval jednoucho, moderne, intuitívne. Páčky a podobné prvky mi pripadajú predpotopne, do sci-fi mi to nesedí. Study vidieť no, keby plate wings diely vyrábali vo flat forme dalo by sa to pekne zakryť, ale nieje tomu tak a ostatne si myslím že by to ani nebolo pekné, zaniklo by to čo má byť vidieť a čo je podstatné, že je to lego. "Ale to je věcí vkusu." táto fráza sedí dokonale. :)

14miro14

Citace od: Faire kdy 25.05.2016, 14:47:59
Nejsem si úplně jistý těmi výfuky, pokud to není čistě atmosférická stíhačka, tomu ale IMHO úplně neodpovídá povrch (nemá aerodynamické ovládací plochy), což je celkově prkotina :) Hodně se mi líbí ty turbíny? na křídlech i celkový tvar, který mi nějak evokuje hvězdné války (možná proto mě tam nesednou ty výfuky).

"Výfuky", nie sú výfuky. "Výfuky" majú skôr predstavovať druh nejakého budúceho pohonu, ktory nieje zapnutý.
Stíhačka je vesmírneho typu. Na turbíny som aj ja hrdý :) dalo to prácu previazať to aj so spodkom krídel. Aj mne to nejako pripomína STAR WARS, ale nebol to zámer. BTW ďakujem za pochvalu.

Marty713

Stíhačka je pěkná, trochu mi připomíná 75051, resp. její odlehčenou stíhací verzi. ;)

Pokud bys měl díly, doporučil bych ještě zakončit červené pruhy na křídlech pomocí dílu Wedge, Plate 3 x 2 nebo Wedge, Plate 4 x 2. Obecně by se tím dalo zakončit pár míst vepředu, vzadu i vespod (černá plocha).

Přiznám, že předek vesmírné lodi mě malinko zklamal. Postavené je to celé bravurně, dokonce jsi se skvěle vypořádal i s barevností (připomíná mi to mou prvotinu na fóru), ale chybí mi tam nápad. Něco neobvyklého, co by to odlišovalo a dodalo tomu šťávu. :P

Celek se mi ale stejně hrozně moc líbí, takže jen víc takových korábů! 8)

Togaran

Vesmírná loď - bohužel musím souhlasit s Martym. Záď byla pecka, to mě navnadilo a nasadil si laťku celkem vysoko, střed byl ok, ale předek mi k tomu zbytku moc nesedí. To je ale jen subjektivní názor :)

Stíhačka - chválím za minifig měřítko :) celkově působí hezky robustně i rychle, snad jí brzo přibudou kamarádky.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr