Společný projekt pro Prahu 2016 - vesnice

Založil Igorus, 08.06.2016, 12:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Hacislav

Citace od: MÍLA kdy 09.06.2016, 10:58:28
Citace od: Igorus kdy 08.06.2016, 22:55:32
Citace od: MÍLA kdy 08.06.2016, 20:22:00

Igorusi, co třeba skusit širší silnici mezi moduly, protože u té současné co má šířku jen 10 studů, to například v zimní části s tím barevně MODnutým sypačem vypadá jako úzká jednosměrka.

Pro Prahu je dána šířka vitríny, tedy rozšíření o dalších 16 už není reálné. Z mého pohledu (ale je to kolektivní dílo, že) mi přijde silnice jako je nyní dostatečná, protože to není dominantní šedá plocha, která by po většinou byla poloprázdná. Halt nebudou nikdy dvě míjející se auta

Nejde mi ani tak o dalších 16 ale spíše 6 na silnici přes tu nejmenší baseplate šířky 8, vesnice nepotřebuje velké silnice jako město, pouze silnici pro dvě auta vedle sebe.

Celá vesnice je jen skratka. Stejně jako většina Lego staveb. A podobně jako modulární domy (nejen ty setové). Nikdo ani nechce 100% realističnost. Ale spíše uvěřitelnou karikaturu.
Větší silnice je jen větší "mrtvý" prostor. Stávající silnice jsou dostatečné pro dopravní ruch a i další dění na silnici.
Už takle to žere ne nepodstatné množství dílků. Kolik silnic jsi pro vesnici postavil/postavíš Mílo?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

MÍLA

Citace od: Hacislav kdy 09.06.2016, 11:17:08

Celá vesnice je jen skratka. Stejně jako většina Lego staveb. A podobně jako modulární domy (nejen ty setové). Nikdo ani nechce 100% realističnost. Ale spíše uvěřitelnou karikaturu.
Větší silnice je jen větší "mrtvý" prostor. Stávající silnice jsou dostatečné pro dopravní ruch a i další dění na silnici.
Už takle to žere ne nepodstatné množství dílků. Kolik silnic jsi pro vesnici postavil/postavíš Mílo?

Zatím žádnou ale mám něco v plánu tak bych skusil jednu dvě.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 09.06.2016, 10:58:28
Nejde mi ani tak o dalších 16 ale spíše 6 na silnici přes tu nejmenší baseplate šířky 8, vesnice nepotřebuje velké silnice jako město, pouze silnici pro dvě auta vedle sebe.

Máš nějakou konkrétní ideu, jak by se dala využít širší silnice přes celý vesnický model?

Marty713

Citace od: Igorus kdy 09.06.2016, 12:04:17Máš nějakou konkrétní ideu, jak by se dala využít širší silnice přes celý vesnický model?

Počkej... Já to vím, já to vím! Můžu? Dva metry dlouhá přehlídka hasičské techniky.
tomu se nedalo odolat

peki

Doporučil bych vzhledem k podzimnímu stěhování, popřemýšlet na zimní tématikou tedy rozšíření  zimního modulu. Bobování dětí na kopci, bruslení na rybníku, vánoční stromek atd.

zdenek.f

... ponocnej troubící klekání...

Martins

ahoj, s roubenkou samozřejmě také počítej.

Izabella08

Citace od: matka kdy 08.06.2016, 16:55:56
Chalupa se zabíjačkou samozřejmě může putovat dál.
Celkem mě láká postavit si něco vánočního, a klidně to může být součástí vesnice. Co nějaké náměstíčko se stromkem, stánky, velkým betlémem?
Dito, vánoční svítící stromeček a vůbec celá ta pohádková vánoční atmosféra, zasněžené náměstíčko, lidé nesoucí betlémské světlo a popíjející teplé nápoje...už to mám úplně před očima, ALE na co se extrémně vypečeně těším, je ten Tvůj velký betlém :)

matka

Citace od: Izabella08 kdy 09.06.2016, 18:52:38
Citace od: matka kdy 08.06.2016, 16:55:56
Chalupa se zabíjačkou samozřejmě může putovat dál.
Celkem mě láká postavit si něco vánočního, a klidně to může být součástí vesnice. Co nějaké náměstíčko se stromkem, stánky, velkým betlémem?
Dito, vánoční svítící stromeček a vůbec celá ta pohádková vánoční atmosféra, zasněžené náměstíčko, lidé nesoucí betlémské světlo a popíjející teplé nápoje...už to mám úplně před očima, ALE na co se extrémně vypečeně těším, je ten Tvůj velký betlém :)

No, pak tedy budu doufat že nazklamu. Děkuju za důvěru, budu se snažit  :)
Paní na Žlutém hradě

waf


Bruno

Ahoj, rozhodně se rád přesunu do Kostkolandu do Prahy.

Bruno

Přidal bych se s pláckem na bruslení........

MÍLA

Citace od: Bruno kdy 10.06.2016, 12:42:03
Přidal bych se s pláckem na bruslení........

Prosím neber mi nápady, rád bych konečně měl na výstavě něco většího než auta který stačí hodinu před odjezdem vytáhnout ze skříně a dát do baťohu.

Bruno

Citace od: MÍLA kdy 10.06.2016, 15:16:21
Citace od: Bruno kdy 10.06.2016, 12:42:03
Přidal bych se s pláckem na bruslení........

Prosím neber mi nápady, rád bych konečně měl na výstavě něco většího než auta který stačí hodinu před odjezdem vytáhnout ze skříně a dát do baťohu.

Tak postav, nějakou pořádnou budovu Mílo.....

MÍLA

Citace od: Bruno kdy 10.06.2016, 15:34:28
Citace od: MÍLA kdy 10.06.2016, 15:16:21
Citace od: Bruno kdy 10.06.2016, 12:42:03
Přidal bych se s pláckem na bruslení........
Prosím neber mi nápady, rád bych konečně měl na výstavě něco většího než auta který stačí hodinu před odjezdem vytáhnout ze skříně a dát do baťohu.
Tak postav, nějakou pořádnou budovu Mílo.....

Budovy mám ve skříni dvě ale ani jedna se tam moc nehodí a ani jedna není dokončená, jedno je přes sto let stará policejní budova a druhá jsou garáže, ve kterých zatím parkujou vyproštováky, protože jinde nebylo místo.

Kubulus


Igorus

V druhém příspěvku byl aktualizován seznam pokračujících a přidán seznam nových modulů.

Pokud máte někdo další zájem se připojit, dejte vědět  :D ;)

MÍLA

#47
Citace od: Igorus kdy 13.06.2016, 12:14:38
V druhém příspěvku byl aktualizován seznam pokračujících a přidán seznam nových modulů.

Pokud máte někdo další zájem se připojit, dejte vědět  :D ;)

K té Tatře napiš i zbytek sboru, pojedou všichni.
Taky mi tam napiš nějakou tu dopravní techniku, Tatra a Fiat JSDH nejsou jediná dvě auta co jsem přivezl do vesnice.

Mám i pár nápadů do zimní části, proto jsem prosil Bruna aby mi nebral nápady, napadl mě celý areál zimních sportů při SK Kostkov, vic zábavy než na jednom malým plácku na bruslení.

Bruno

Citace od: MÍLA kdy 13.06.2016, 12:58:41
Citace od: Igorus kdy 13.06.2016, 12:14:38
V druhém příspěvku byl aktualizován seznam pokračujících a přidán seznam nových modulů.

Pokud máte někdo další zájem se připojit, dejte vědět  :D ;)

K té Tatře napiš i zbytek sboru, pojedou všichni.
Taky mi tam napiš nějakou tu dopravní techniku, Tatra a Fiat JSDH nejsou jediná dvě auta co jsem přivezl do vesnice.

Mám i pár nápadů do zimní části, proto jsem prosil Bruna aby mi nebral nápady, napadl mě celý areál zimních sportů při SK Kostkov, vic zábavy než na jednom malým plácku na bruslení.

Mílo, ten malý plácek, respektive louže na louce, nebo něco podobného je vzpomínka z mládí kdy toho moc nebylo a člověk byl rád i za tuhle příležitost, ale to je jedno, pokud máš dobré nápady, řeš to né semnou, ale s Igoriusem, který má tento projekt na starosti.
A prosím, nepiš, že Ti někdo něco bere, děkuji.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 13.06.2016, 12:58:41
...
Mám i pár nápadů do zimní části, proto jsem prosil Bruna aby mi nebral nápady, napadl mě celý areál zimních sportů při SK Kostkov, vic zábavy než na jednom malým plácku na bruslení.

Bohužel ani já, ani Bruno ti do hlavy nevidíme. Bruno přišel s konkrétním návrhem a tedy principem první bere má přidělen plácek s bruslením. Myslím že témat pro realizaci v rámci vesnice je dost.

Igorus

V rámci úvah o další podobě vesnice mám dotaz na účastníky. Je někdo, kdo by uvítal/využil/potřeboval rozšíření modulu o násobek 16 studů? Hloubka 48 je dána.

danyboy

#51
Za mě v tom nevidím zas takový důvod.

MÍLA

Tak tady mám takový námrz jak by asi mohl vypadat ten areál SK Kostkov.

Je tam kluziště s hledištěm, zázemí s bufetem, pokladna, menší krytá hala se šatnou vhodná třeba pro suchý trénink přípravky VHL a bazének pro trénink starších členů plaveckého družstva "пловец".


"пловец" - rusky otužilec, takový ty odvážlivci co v zimě závodí třeba v tom kdo rychlejc doplave od mostu legií na druhý konec slovanského ostrova.

Hardegon

Citace od: MÍLA kdy 14.06.2016, 14:19:01
Tak tady mám takový námrz jak by asi mohl vypadat ten areál SK Kostkov.

Je tam kluziště s hledištěm, zázemí s bufetem, pokladna, menší krytá hala se šatnou vhodná třeba pro suchý trénink přípravky VHL a bazének pro trénink starších členů plaveckého družstva "пловец".

Méně piš a více stav. Snad do každého společného projektu přispíváš jen zbytečnými návrhy, ale reálně jsem od tebe viděl na výstavě snad jen pár aut. K čemu tady je detailně popisovat své nápady, když je nedokážeš dotáhnout?

MÍLA

Citace od: Hardegon kdy 14.06.2016, 16:30:01
Méně piš a více stav. Snad do každého společného projektu přispíváš jen zbytečnými návrhy, ale reálně jsem od tebe viděl na výstavě snad jen pár aut. K čemu tady je detailně popisovat své nápady, když je nedokážeš dotáhnout?

O důvodech nedotažení některých nápadů už tady byli dlouhé diskuze takže to nebudu znova vytahovat.

Tohle je zatím jen k té diskuzi o rozšíření zimní části vesnice o pár příspěvků výš, složil jsem to za pár minut, teď to budu ještě předělávat do vystavovatelné podoby.


Igorus

Citace od: MÍLA kdy 14.06.2016, 16:37:28
O důvodech nedotažení některých nápadů už tady byli dlouhé diskuze takže to nebudu znova vytahovat.

Tohle je zatím jen k té diskuzi o rozšíření zimní části vesnice o pár příspěvků výš, složil jsem to za pár minut, teď to budu ještě předělávat do vystavovatelné podoby.

A já ti děkuji, že se opět nezačneme patlat v tématu Policejní služebna Písek podle skutečné předlohy!

No a když jsme u těch příspěvků k diskuzi k zimní části vesnice, tak bylo řečeno (viz výše), že kluziště dělá Bruno. Takže je to v podstatě zbytečná práce.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 14.06.2016, 17:06:47
No a když jsme u těch příspěvků k diskuzi k zimní části vesnice, tak bylo řečeno (viz výše), že kluziště dělá Bruno. Takže je to v podstatě zbytečná práce.

Když může mít fotbalový hřiště rozměry 96x96, tak proč by je nemohlo mít kluziště ? když to vezmeš jako zázemí pro to co staví Bruno tak se to v pohodě vejde, on udělá tu část pro veřejnost a já tu kde se bude trénovat jak už jsem napsal výše.

peki

Citace od: MÍLA kdy 14.06.2016, 17:14:52
Když může mít fotbalový hřiště rozměry 96x96, tak proč by je nemohlo mít kluziště ? když to vezmeš jako zázemí pro to co staví Bruno tak se to v pohodě vejde, on udělá tu část pro veřejnost a já tu kde se bude trénovat jak už jsem napsal výše.

Fotbal se na vesnici hraje. Plácek najdeš skoro všude. Stejně jako rybník na kterém se bruslí. Ne krytou halu to nebylo ani ve Slušovicích  ;D

MÍLA

Citace od: peki kdy 14.06.2016, 18:18:46
Fotbal se na vesnici hraje. Plácek najdeš skoro všude. Stejně jako rybník na kterém se bruslí. Ne krytou halu to nebylo ani ve Slušovicích  ;D

Tak úplně na stejný rozměr jako hřiště na druhý straně vesnice by to nebylo, ale na dvojmodul by to stačilo a Bruno bude moct to kluziště pěkně roztáhnout bez obav že nezbude místo na nějaký ten kiosek s horkou čokoládou, svařákem a párkem v rohlíku, plus ještě nějakou budku na přezouvání.

Teoreticky by šel udělat i dvojmodul s děleným prostorem, jedna část brunova a druhá moje kterou bych rozdělil na dvě plochy 48X24, vesnická klouzačka nix extra velkého nepotřebuje, takže na druhé půlce může být třeba autoservis.

Zatím z toho co můžu postavit dá se říct do 10 minut je dvůr k hasičské zbrojnici, na kterém z toho co vyhrabu z beden po bytě by šla sestavit cvičná věž, zbrojnice by se pak jen přitočila ke dvoru buď doleva nebo doprava, ale preferoval bych doleva kvůli zateplení.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 14.06.2016, 18:52:59
Citace od: peki kdy 14.06.2016, 18:18:46
Fotbal se na vesnici hraje. Plácek najdeš skoro všude. Stejně jako rybník na kterém se bruslí. Ne krytou halu to nebylo ani ve Slušovicích  ;D

Tak úplně na stejný rozměr jako hřiště na druhý straně vesnice by to nebylo, ale na dvojmodul by to stačilo a Bruno bude moct to kluziště pěkně roztáhnout bez obav že nezbude místo na nějaký ten kiosek s horkou čokoládou, svařákem a párkem v rohlíku, plus ještě nějakou budku na přezouvání.

Teoreticky by šel udělat i dvojmodul s děleným prostorem, jedna část brunova a druhá moje kterou bych rozdělil na dvě plochy 48X24, vesnická klouzačka nix extra velkého nepotřebuje, takže na druhé půlce může být třeba autoservis.

Zatím z toho co můžu postavit dá se říct do 10 minut je dvůr k hasičské zbrojnici, na kterém z toho co vyhrabu z beden po bytě by šla sestavit cvičná věž, zbrojnice by se pak jen přitočila ke dvoru buď doleva nebo doprava, ale preferoval bych doleva kvůli zateplení.

Ne