LEGO World Utrecht 18-24.10.2018

Založil Chairudo, 17.05.2018, 22:26:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

A je to tady, přihlášky na LW Utrecht jsou oficiálně otevřené ;D

Organizátoři letos změnili způsob přihlašování, PDFko vyměnili za internetový odkaz.
Zde je registrační link, vše v angličtině, kdyby někdo potřeboval poradit pište.
https://www.eventtouch.eu/LEGO/LEGOWORLD/?locale=nl_NL&embed=079938c9f40384c90d38df46f6e3c536

Základní informace:

- Počet vystavovatelů je omezen, nemůžeme proto garantovat vaši účast, přihlášky projdou výběrovou komisí, modely budou  posuzovány podle kvality, originality, všestrannosti, atraktivity s návštěvníky, interakcí a prezentace.
Očekává se, že přivezete model(y) minimálně o velikosti 6 modulárů (cca 15,000 kostek), ale není to přesné číslo. 
- Nemůžeme přijmout žádné modely s vojenským, nebo náboženským tématem.

Přihlašovat se můžete do 1. července
- do 8 července vám dáme vědět, jestli jste byli vybráni.

Od vystavovatelů očekáváme aktivní prezentaci a především spoustu interakce s návštěvníky. To je to, o čem LEGO World je.

Co vystavovatelům nabízíme:
- ubytování zdarma
- oběd a večeře zdarma během akce a také v den setkání;
- krabici s mixem kostek
- možnost nákupu setů za sníženou cenu (Falcon? >:D)
- fantastický AFOL večer
- a samozřejmě skvělou událost!


LEGO World bude od 18. do 24. října. a máte 3 možnosti účasti:
1) budete vystavovat během celé akce ( co většina lidí dělá)
2) budete vystavovat první polovinu (18.-20. Října od čtvrtka do soboty)
3) budete vystavovat druhou polovinu (21.-24. Října - od neděle do středy)

Instalace modelů bude ve středu 17.Října, pro ty, co přijdou na druhou polovinu, bude instalace na konci třetího výstavního dne v sobotu 20. října.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Platí se tedy jen cesta.
V rámci výstavy můžeme naplánovat pár výletů po okolí, budeme poblíž moře, Amsterdamu a Rotterdamu, taky nějakých písečných dun a kdoví čeho ještě, Utrecht je prý taky krásný.  :)

Kdo máte zájem se zúčastnit, pište na jakou dobu můžete jet a vymyslíme společnou cestu :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Výše jsem aktualizoval správný registrační link, údaje můžete upravovat do konce června, tak pište kdo pojede ať se můžeme domluvit :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#2
Minulý měsíc jsme se Skywalkerem007 a jeho bráchou navštívili tuto akci.

Fotečky zde

Jako obvykle to byla spousta zábavy.
Akce se účastnilo asi 80 AFOLů nejen z Evropy, ale třeba i Rocco Butierre z USA se svými světoznámými mikro stavbami.
Ubytování pro přespolní jsme měli stejně jako loni v příjemných chatkách kousek za městem, letos jsme měli i čas omrknout písečné duny hned za chatkami ..... Vašek i když tam zabloudil se bohužel neztratil, zpátky ho přivezl jeden z místních. Snad příště ;). Jeden den jsme si také prošli kousek hystorické části města.


Bohužel se mi tentokrát nepodařilo postavit velké kolo, rám se při zvedání kroutil. Naštěstí jsem měl s sebou i to menší a tak to tak moc nevadilo. Po akci jsem ho trochu přestavěl, ať může stát na měření GWR v Aglii a podařilo se.
Za nevystavení modelu jsem vyhrál první místo v kategorii "Nejlepší necháno pod stolem" ;D


I když byla plocha akce kolem 100 000m2, a návštěvníků jen kolem 10-15 000 denně, při krátkodobých akcích se prostě horomadění lidí nedá zabránit.


Na akci bylo k vidění spousty krásných a zajímavých modelů, mě nejvíce pobavil Technic krab, který s ovladačem v ruce návštěvníků chodil do stran, točil se a hýbal a cvakal klepety. Zpracuji video a později ho sem hodím :)


Po place chodila i menší armáda ze Starwars a pózovali na fotky :)


Z technických zajímavostí bylo k vidění třeba nové Bugatti Chiron s interaktivním osvětlením a zvuky motoru.
Tento model je prý i pojízdný.


Tady Vašek neuklízí kostičky, pohřbil tam Vojtu, taky z toho máme menší video  :)


Organizátoři také letos velice potěšili uspořádáním malého lugbulku asi 60 dílků v rámci akce kde dílky vyšly podobně jako ve Vídni, třeba plate 16x16 za nějakých 24kč.
Bohužel se nedalo platit ani hotovostí ani kreditkami tak jsme to moc nepřeháněli, ale i tak jsem si udělal radost asi půl kelímkem nových lístečků a padesátkou plate 16x16 do základu mých staveb.

Těším se s čím nás zase překvapí příští rok  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Citace od: Chairudo kdy 09.11.2018, 13:29:21
Z technických zajímavostí bylo k vidění třeba nové Bugatti Chiron s interaktivním osvětlením a zvuky motoru.
Tento model je prý i pojízdný.


Jak prý??? link zde na fóru ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Dík, slyšel jsem o tom, ale viděl jsem hojen svítit a bručet, test drive nám nedovolili ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 09.11.2018, 14:00:04
Dík, slyšel jsem o tom, ale viděl jsem hojen svítit a bručet, test drive nám nedovolili ;D

Vždyť je to národní klenot víc než ty korunovační, které už každý dávno někde viděl. Ale tohle je jiná.

Sakra chlape, to se k tomu máš všude hrdě hlásit, že jsi sakra Čech a tohle postavili u nás!  :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

nikolinek

Citace od: Jezevec kdy 09.11.2018, 15:17:34
Citace od: Chairudo kdy 09.11.2018, 14:00:04
Dík, slyšel jsem o tom, ale viděl jsem hojen svítit a bručet, test drive nám nedovolili ;D

Vždyť je to národní klenot víc než ty korunovační, které už každý dávno někde viděl. Ale tohle je jiná.

Sakra chlape, to se k tomu máš všude hrdě hlásit, že jsi sakra Čech a tohle postavili u nás!  :D

Souhlasím  :-)
Auta mě moc nezajímají, ale toto z lega vypadá lépe než skutečné, také bych ho ráda viděla a projela se. :-)


Ještě by mě zajímalo, zda na takových velkých výstavách, někdo staví i z dupla.  Je spíš vyjímka vidět někde na fotkách větší stavbu.

Chairudo

Je fakt, že Duplo má mezi AFOLy na výstavách absolutně minimální zastoupení. Jediné co si letos pamatuji je Toto z výstavy v červencovém Colmaru.
Podle mě je to hlavně tím, že z Dupla staví jen promile AFOLů

Vím ale z našich výstav, že se i z Dupla dají postavit krásné věci a není třeba se bát, že by to nebylo dost dobré.
Kdo máte chuť se s Duplem někde zúčastnit určitě se přihlaste :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jojik

 Tak já mám chuť a  plánuji se přihlásit  na LEGO World s Duplem, ale ještě musím postavit nějaký  moc z 15 000 dílků abych vyhověl jejich pravidlům. >:D a ještě aby prošel výběrovou komisí.   ::)   

   A teď ještě v kterém roce to bude  ;D ;D ;D

Chairudo

Citace od: jojik kdy 09.11.2018, 20:08:33
Tak já mám chuť a  plánuji se přihlásit  na LEGO World s Duplem, ale ještě musím postavit nějaký  moc z 15 000 dílků abych vyhověl jejich pravidlům. >:D a ještě aby prošel výběrovou komisí.   ::)   

   A teď ještě v kterém roce to bude  ;D ;D ;D

Tak u Dupla těch 15 000 určitě podmínkou nebude, ty máš dost materiálu a talentu se z něčím zúčastnit už třeba na další LEGO World :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr