Banská Štiavnica / 3. stavebný víkend: 28.11. + 29.11.2009

Založil Micho, 12.11.2009, 23:40:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Tu budú informácie k 3.stavebnému víkendu.  ;)

1. stavebný víkend:  sobota 14.11. + nedeľa 15.11.2009 - zrušený, nevyužitý
2. stavebný víkend:  sobota 21.11. + nedeľa 22.11.2009
3. stavebný víkend:  sobota 28.11. + nedeľa 29.11.2009
Otvorenie výstavy - vernisáž: pondelok 30.11.2009 o 14.00 hod.

Micho

Prosím nečakajte dnes tak skoro info, možno až zajtra. Ja som bol v Banskej Štiavnici aj včera, odniesol som tam nejaké veci a korigoval priebeh príprav. Všetko je v poriadku.  ;)

Už včera večer prišiel s rodičmi do BŠ TomB a dnes doobeda nainštaloval svoju diorámu.  8)

Ja ešte finišujem s balením a nakladaním a o 1-2 hodiny vyrazím z Košíc. V Banskej Štiavnici už budem až do pondelka do vernisáže. Cavelon príde oživovať vlaky zajtra ráno, doma dokončuje a testuje riadiace prvky ku koľajisku.  ;)

Micho

Dnes dorazili do BŠ:
TomB (ťažba dreva), Eduard193 (Bojnický zámok, Vila Tugendhat, zemeguľa), Vasyk (parník), všetko nainštalované - OK. Doviezli sme kopec ďalšieho materiálu.  ;)

Na kontrolu kvality dorazila oficiálna inšpekcia z Kostiek - peki a hobby, tak som to vyložil na stôl  a vyriešil to. Vyzerá, že je to OK.  ;D A teraz vážne, som veľmi rád, že tu prišli, určite hodne pomôžu, Cavelon dorazí pred obedom a posunú sa práce na koľajišti.  ;)

STARHAWK

Micho, tusim ani tebe sa este nejak nechce ist spat  ;)

hruba stavba je uz viac menej hotova, este rano pojdem dokupit par zelenich bo kusok mi este chyba

detaili a minifigy a nejaky ten ruch sa bude doplnat az na mieste. Dufam ze tam trafim :) aj s mojim pokazenim GPS, ktore vypne kazdu chvilu.

STARHAWK

este len teraz idem naznasat do auta veci a vyrazim :( mam meskanie

Micho

Včera večer sme v zoskupení hobby, peki, Vasyk + priateľka Lucia a ja predebatovali v príjemnom prostredí meštianskej pizérie všetko možné, pokračovali sme v ubytovacích priestoroch, bolo fajn. Ráno sme sa vrhli do práce, práce sme na obedovej večeri a už doniesli nám pod zub ...  :D

Tieto fotky sú ešte zo včera, fotil a spracoval Peki. V názvoch máte popis. 8)

Micho

Nejak mi nejdú fotá, aj keď cca do 100 k, pošlem ich zo zámku z okna. Modrí vedia.  8)

Pomalé pripojenie pod zámkom, mím tu nejakých 7 fotiek ....

Micho

Takže včera to bolo s mobilným spojením veľmi zlé a nepodarilo sa mi poslať fotky na fórum, Takže aspoň zatiaľ dotatočne. Fotky z dnes musia dať iní, keď dôjdu domov, ja som včera a ani dnes nefotil.

Micho

Citace od: Micho kdy 30.11.2009, 18:46:06
.... Takže aspoň zatiaľ dotatočne. ....
Ani neviem, kedy som zaspal.  ;D  Takže ešte pár Pekiho fotiek z nedele 29.11 ...

Cavelon

Ešte zopár obrázkov z výstavy:

Cavelon

Pokračovanie...

peki

pár fotek z "natáčení"

Micho

Peki, tak tieto fotky sú obzvlášť dobré! Foto Cavelonového riadiaceho centra som ešte nevidel, som rád, že si tu to dal. Ďakujem všetkým, čo tu zatiaľ dali fotky resp. odkazy na galériu. Ja som sa k foteniu dostal až po zasklení, takže nič moc. Kto ešte má zaujímavé zábery, tak ich sem dajte (bratislavčania ...).  ;)

Vasyk, ten žralok je zasklený s tvojím parníkom, takže dúfam, že nám to odpustíš.  ;)  Ak nie, tak zabezpečím, aby sa dal preč. Inak tá scéna so žralokom je často vo sférach záujmu médií.  8) A aspoň viem, kto je za tým, pôvodne mal byť žralok pri pirátoch v scéne ako prehĺta nejakého piráta ... ;D

Filipkod

Super fotky ! zajtra tam asi idem už sa teším   :) hlavne na STAR WARS
Nech vás lego sprevádza !

Vasyk

Citace od: Micho kdy 04.12.2009, 15:39:40
Vasyk, ten žralok je zasklený s tvojím parníkom, takže dúfam, že nám to odpustíš.  ;)  Ak nie, tak zabezpečím, aby sa dal preč. Inak tá scéna so žralokom je často vo sférach záujmu médií.  8) A aspoň viem, kto je za tým, pôvodne mal byť žralok pri pirátoch v scéne ako prehĺta nejakého piráta ... ;D

A co ten žralok na sladkou vodu povidá ?  ;D 

Micho

Citace od: Vasyk kdy 04.12.2009, 19:38:56
Citace od: Micho kdy 04.12.2009, 15:39:40
Vasyk, ten žralok je zasklený s tvojím parníkom, takže dúfam, že nám to odpustíš.  ;)  Ak nie, tak zabezpečím, aby sa dal preč. Inak tá scéna so žralokom je často vo sférach záujmu médií.  8) A aspoň viem, kto je za tým, pôvodne mal byť žralok pri pirátoch v scéne ako prehĺta nejakého piráta ... ;D

A co ten žralok na sladkou vodu povidá ?  ;D 

Na to som myslel, to je sladkovodný Lego druh.  ;D

JimB

Včera jsem v muzeu strávil krásné 2 hodiny a musím říct, že cesty až z Ostravy nelituji.
Smekám před organizátory, to co jste dokázali je úžasné :o
Zajímalo by mě, kdo stavěl diorama s tvrzí a větrným mlýnem umístěné ve vitríně pod hangárem od Robbeda. Bohužel kvůli chybějícím popiskům u děl je autor tohohle povedeného MOCu pro mne neznámý.
Krom ostatních MOCů se mi líbily i vystavené originální Lego sety, třeba na 5571 jsem se vydržel dívat dost dlouho. Imho i na budoucích výstavách by měly být originální sety zastoupeny, alespoň Model Team.

Mám i jednu připomínku: Zhruba každý druhý návštěvník (případně skupina) se ptal, kde Afolové kupují jednotlivé dílky v takovém množství a jinak velmi milá paní z muzea jim nedokázala příliš uspokojivě odpovědět. Myslím, že na výstavu by se hodil informační panel na téma bricklink.com. Pokud se pamatuji, tak v Brně už něco podobného bylo.
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Hana129

Citace od: JimB kdy 06.12.2009, 22:01:14
Včera jsem v muzeu strávil krásné 2 hodiny a musím říct, že cesty až z Ostravy nelituji.

Uff z Ostravy to jsem měla vědět dřív, bych se začla vtírat do auta  >:D ;D.

Jak dlouhou cca trvá cesta z Ostravy?

JimB

Citace od: Hana129 kdy 06.12.2009, 22:25:06
Jak dlouhou cca trvá cesta z Ostravy?

Necelé tři a půl hodiny čisté jízdy. Vyjeli jsme brzo ráno, takže ještě nebyl provoz.
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

mirek

Též z Berouna 30.11.2009 v pondělí byla cesta pohodová. Vyjel jsem v půl páté ráno a v 10:00 hod jsem byl v Baňské Štiavnici i s jedním tankováním nafty.Jel jsem po dálnici přes Brno a Trenčín.
Navigátor na www.mapy.cz ukázal 500,1 km.