shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matošo

Ale ale...

Chlapci, kroťte vášně. Mě je jasný, že vás štve, že Lego považuje Slovensko za takový zapadákov, že hledá výmluvy místo aby hledalo možnosti, ale ono to nemusí být až tak jednoduché, jak se vám na první pohled zdá.
Kdo z vás má zkušenosti se zakládáním pobočky podobně velké společnosti??
Mají nějaké vnitřní předpisy a postupy, které musí dodržet. Musí nasmlouvat přepravce - ono se vám to hezky nadává, jak je poštovný z S&H drahý, když stojí 350czk, ale zkusili jste někdy poslat balík přes DHL do ciziny? Pod tisícovku se nedostanete (1kg balík)...!
Zázemí, zaměstnance, administrativa... atd atd.

Já mám alespoň malý BL obchod, tak můžu říct, že spousta věcí není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá - a to já nejsem omezen žádnými smlouvami s přepravcem, baličem, bankou atp.

bacik

Nesúhlasím, z druhou časťou. V prvej áno. Slovensko je banánová republika.
K druhej časti. To čo uvádzaš sú zbytočnosti. Pracuje tu veľa spoločností, ktoré
majú na Slovensku len bankový účet. Všetko ide cez e-mail. Po nabehnutí peňazí
zásielku pripravia v svojom sídle, nie je rozhodujúce kde je. Odovzdajú to spoločnosti,
ktorá jednotlivé zásielky sústreďuje. Spoločne ich ako jednu zašle na Slovensko. Tu sa to
"rozbalí" a sú  podané na poštu už jednotlivo.
Ale ak chcú psa biť, palica sa nájde.







Anatyt

Ja si myslím, že tu nikto nikoho nebije. Slovensko nie je jediná krajina, kam sa nedoručuje. A tiež nie je nikde napísané, že sa tak v budúcnosti nestane.
Inak podľa mňa nie je potrebné otvárať nejakú pobočku na Slovensku, na tom tá distribúcia asi neviazne.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Matošo kdy 11.04.2013, 08:54:38
Ale ale...

Chlapci, kroťte vášně. Mě je jasný, že vás štve, že Lego považuje Slovensko za takový zapadákov, že hledá výmluvy místo aby hledalo možnosti, ale ono to nemusí být až tak jednoduché, jak se vám na první pohled zdá.
Kdo z vás má zkušenosti se zakládáním pobočky podobně velké společnosti??
Mají nějaké vnitřní předpisy a postupy, které musí dodržet. Musí nasmlouvat přepravce - ono se vám to hezky nadává, jak je poštovný z S&H drahý, když stojí 350czk, ale zkusili jste někdy poslat balík přes DHL do ciziny? Pod tisícovku se nedostanete (1kg balík)...!
Zázemí, zaměstnance, administrativa... atd atd.

Administratíva možno, preto som napísal, že to skôr závisí od interných procesov. Pracujem vo firme ktorá má zavedené procesy zaváňajúce byrokraciou a la EU. Keby bol u nás postavený akýkoľvek business case a trvalo by to tri roky, niekto by bol pre výstrahu ostatným verejne popravený. Najmä ak by mal slúžiť podpore predaja, čo je dnes v podnikaní alfa a omega.

Dnešná odpoveď ako sa pohli veci za tri roky len podporuje teóriu o tom, že slovenský trh je pre priamy predaj nezaujímavý:

Dobry den,  Peter,

Dekujeme ze jste nam napsal.
Je mi ale lito, ze Vam nebudu moci odpovedet priliz dobrou zpravu. Na Slovensko stale neexistuje moznost primeho prodeje.

Rada bych Vam ovsem doporucila dva vyborne kontakty, ktere by Vam mohly pomoci. Prosim informujte se na moznosti zakoupeni konkretnich setu na techto odkazech.

www.legacik.sk
www.mpktoys.cz (ti by meli posilat zbozi na Slovensko)

Je mi lito, ze jsem Vam nemohla pomoci primo. Snad Vam budou vyse uvedene odkazy uzitecne.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: bacik kdy 11.04.2013, 09:31:00
Ale ak chcú psa biť, palica sa nájde.

Omyl - ak chcú psa biť, psa si nájdu.  >:D

mesje

Možno ak im napiseme z 1000 rôznych mailov, tak im dojde, ze prichádzajú o veľa zákazníkov :-)

TUKE

Citace od: mesje kdy 11.04.2013, 18:20:10
Možno ak im napiseme z 1000 rôznych mailov, tak im dojde, ze prichádzajú o veľa zákazníkov :-)

Nie, tak im dôjde, že prišli o 1000 zákazníkov  ;)

Ojík

Tak se tak dívám, co nového na S@H, a nevěřím vlastním očím. Nejdříve ta akce s poštovným zdarma na čtyři měsíce a oni snad i mají něco, co by za to stálo - nový Iron Man 3 set 76006 za 369 Kč. Přitom tahle cenová kategorie (20$) se obvykle prodává za dvojnásobek, kolem sedmi set, ostatně se podívejte na nový Spider-manův set. Co myslíte, není to nějaká chyba? Nebo skutečně změnili cenovou politiku?
All work and no play make Jack a dull boy.

tomas.

Citace od: Ojík kdy 14.04.2013, 21:30:09
Iron-Man-Extremis-Sea-Port-Battle 76006 za 369 Kč. Přitom tahle cenová kategorie (20$) se obvykle prodává za dvojnásobek, kolem sedmi set.
Přesně tak, já už jsem včera 76006 objednal a jsem zvědavej, jestli se cena do budoucna změní...
Je to set odpovídající zmíněnýmu Spidymu nebo třeba 6867 Loki's Cosmic Cube Escape.
Za 369 není ani 6865 Captain America's Avenging Cycle.

danyboy

Citace od: tomas. kdy 14.04.2013, 21:40:06
Citace od: Ojík kdy 14.04.2013, 21:30:09
Iron-Man-Extremis-Sea-Port-Battle 76006 za 369 Kč. Přitom tahle cenová kategorie (20$) se obvykle prodává za dvojnásobek, kolem sedmi set.
Přesně tak, já už jsem včera 76006 objednal a jsem zvědavej, jestli se cena do budoucna změní...
Je to set odpovídající zmíněnýmu Spidymu nebo třeba 6867 Loki's Cosmic Cube Escape.
Za 369 není ani 6865 Captain America's Avenging Cycle.


Jak to vypadá asi si udělám na S@H taky menší nákup. ;)

Ojík

Jsem si jistý, že to je chyba, a cena má patřit setu 76008, který na českém S@H vůbec není. Nejradši bych nákup udělal hned, ale nic dalšího k naplnění požadovaného limitu pro poštovné zdarma mě nezaujalo a čekat, co se objeví do srpna, co zlevní a jestli bude DeLorean levnější tady než na e-shopech, což mám v plánu, se mi nechce; jestli je to omyl, nemusí být věčný. Každopádně dej vědět, jak jsi dopadl.
All work and no play make Jack a dull boy.

tomas.

Já koupil ještě 76000 Arctic Batman vs. Mr. Freeze: Aquaman on Ice +  79100 Kraang Lab Escape.
Tenhle Batman byla samozřejmost a želváky chci stejně všechny čtyři, takže tohle do začátku...  ;)
(a bylo to za 1417)

mesje

Tak my sme uz riadne zmagoreni  ;D  Za normalnych okolnosti je cena 370 kc viac ako dost za hentaky miniset s 3 panakmi, a my tu padame do kolien ze je to omylom znizena cena...

tomas.

Citace od: mesje kdy 14.04.2013, 22:13:25
Tak my sme uz riadne zmagoreni  ;D  Za normalnych okolnosti je cena 370 kc viac ako dost za hentaky miniset s 3 panakmi, a my tu padame do kolien ze je to omylom znizena cena...
Jojo taky mě to napadlo...  ;D  ;D
Nicméně Iron Man mi zatím chybí, takže jsem spokojenej.

Ojík

Citace od: mesje kdy 14.04.2013, 22:13:25
Tak my sme uz riadne zmagoreni  ;D  Za normalnych okolnosti je cena 370 kc viac ako dost za hentaky miniset s 3 panakmi, a my tu padame do kolien ze je to omylom znizena cena...

Naprostý souhlas, ale když čekáš jak je rok dlouhý na likvidační ceny a výprodeje licencovaných setů, které nepřicházejí, a pak vidíš tohle jako oficiální cenu, a ještě k tomu na začátku prodeje a na značkovém e-shopu, tak nad tím nemůžeš moc přemýšlet.
All work and no play make Jack a dull boy.

Thrawn

Pokud byste měl někdo zájem o ten set 76006, tak mi dejte vědět formou SZ. Uvažuju o něm, ale nic jiného se mi nelíbí, tak kdybych vzal třeba 4, tak bych to mohl poté na pražském hospodském srazu rozdistribuovat a poštovné by bylo free  :)

Popř. pokud někdo chcete nakupovat, jste z Prahy a přibral byste mně, tak také dejte prosím vědět  :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Darth

Na Lego shopu se dnes objevilo téma Lone Ranger:

http://shop.lego.com/en-CZ/The-Lone-Ranger-ByTheme

"Nádherné" ceny, kočár 1299 Kč, indiánský stan za 749Kč apod.

mesje

No to su katalogove ceny - na eshopoch a v zlavach pojdu o cca 20 % dole... a ked to kupi tesco, tak možno sa k tomu človek dostane aj za 50%.

Darth

#108
Citace od: mesje kdy 02.05.2013, 11:48:57
No to su katalogove ceny - na eshopoch a v zlavach pojdu o cca 20 % dole... a ked to kupi tesco, tak možno sa k tomu človek dostane aj za 50%.

To já vím, ovšem před nějakým časem se tady zmínilo, že kočár je za 30 USD, že cena bude možná kolem 750 Kč. Tak mě celkem překvapilo 1300 Kč, i za doporučenou cenu. A jeden stan a tři figové v podstatě také. A pokud sety nepůjdou do normální distribuce, tak na 20% dole můžeme zapomenout - kde seženu dnes R2D2 nebo B-Wing s 20% slevou?

rdk

Ledacos se dá ulovit as 30-40% slevou na amazon.co.uk, tak třeba se podaří i toto.

mesje

Citace od: Darth kdy 02.05.2013, 11:51:51
Citace od: mesje kdy 02.05.2013, 11:48:57
No to su katalogove ceny - na eshopoch a v zlavach pojdu o cca 20 % dole... a ked to kupi tesco, tak možno sa k tomu človek dostane aj za 50%.

To já vím, ovšem před nějakým časem se tady zmínilo, že kočár je za 30 USD, že cena bude možná kolem 750 Kč. Tak mě celkem překvapilo 1300 Kč, i za doporučenou cenu. A jeden stan a tři figové v podstatě také. A pokud sety nepůjdou do normální distribuce, tak na 20% dole můžeme zapomenout - kde seženu dnes R2D2 nebo B-Wing s 20% slevou?

No tych 750 kc je asi nereálnych - na takú cenu sa ledva dostal kočiar z kingdoms, a to bol nelicencovaný set bez raritných figov. Ale kedže ide o bežné sety, tak do eshopov sa to určite dostane a nepochybujem, že to pojde na 1000 kč. Bude to asi kopírovať distribúciu POTC.

MLT


Darth

Na Lego shopu dnes a zítra (3.-4.5.) k objednávce zadačo Hoth Han Solo. Vypadá to, že naskočí do košíku při jakékoli objednávce nad 1400 Kč (tj. ne jen SW).
http://shop.lego.com/en-CZ/Star-Wars-Promo

Trvá zadarmo poštovné při objednávce nad 1400 Kč.

Nový UCS X-Wing už je v prodeji.

Jinak co se vyplatí? Na pár SW setů dali 10% slevu, takže nic extra. Snad jedině 9494, který byl i dříve levnější než jinde (a teď je za 659 místo 749 Kč) a 76006. Plus asi Cavalry building set z Lone Ranger má dobrý poměr cena/počet figů.

MiHo

#113
Citace od: Darth kdy 03.05.2013, 09:07:14
Na Lego shopu dnes a zítra (3.-4.5.) k objednávce zadačo Hoth Han Solo. Vypadá to, že naskočí do košíku při jakékoli objednávce nad 1400 Kč (tj. ne jen SW).
http://shop.lego.com/en-CZ/Star-Wars-Promo

Trvá zadarmo poštovné při objednávce nad 1400 Kč.

Dělal jsem dnes objednávku po telefonu (věci co nejdou objednat z počítače "Call to check product availability" konkrétně několik Business Card Holder) nad 1400 Kč a dali mi ten Hoth Han Solo taky.

Darth

Vypadá to, že pro červenec bude mít Lego shop další exkluzivní set zadačo k objednávce nad 1400 Kč



Snad to bude platit i pro nás. Poštovné zadarmo by mělo trvat ještě do konce srpna.

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Darth

Citace od: Thrawn kdy 14.06.2013, 23:56:30
Pouze pro VIP  :(

Tak snad každý, kdo někdy na lego shopu nakupoval, si tu kartu vyřídil. Jde jen o zaškrtnutí toho, že máš zájem o VIP kartu. Pak za každé utracené euro dostáváš bod a za 100 bodů dostaneš 125 Kč na útratu - nic extra, jen 5%, ale jak se říká "dobrá psovi mucha".

jerzeeg

Mno, chtěl jsem jim dát po dlouhé době zase šanci, když mají to poštovné zdarma.. Bohužel jsem tam nenašel vůbec nic, co by stálo za objednávku..
A k jejich smůle (ne doopravdy, pač jim to je stejně u zadku..), na mě vyskočil dotazník, jestli bych shop doporučil.. tak jsem jim to tam aspoň osolil  :)

Darth

#118
Ode dneška (1.7.2013) zmizelo omezení na free poštovné z lego com do konce srpna a objevila se tam hláška Free Postage All Year Long (poštovné zdarma po celý rok) pro nákupy nad 1400 Kč.

Dál zmizel Tříska a Jor-El při nákupu nad 1400 Kč (Tříska nad 700 Kč) a objevil se setík 40078 Hot Dog Cart (nikde není reklama, pouze po přihození věcí do košíku se přidá i tento setík - nepřidal se, dokud jsem nebyl přihlášený). Opět platí při nákupu nad 1400 Kč.
http://shop.lego.com/en-CZ/Hot-Dog-Cart-40078?s=6039837

Ondra

Kdyby místo té hurá akce poštovné zdarma na nějaké období dali radši rozumné poštovné.Udělali by víc užitku. :-\