HELP - PayPal

Založil MildaPajda, 11.01.2006, 13:01:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MildaPajda

Ahoj lidi,
potreboval bych poradit:

prihlasil jsem se na PayPal.com ... vyhral aukci, a udelal transfer via paypal. Za jak dlouho probehne prevod penez?
Kdyz se kouknu do transakci, tak mi pise:
payment from credit card - completed
payment to XXX - completed

prisel mi mejl o provedeni transakce pres paypal, ale nevim za jak dlouho se to strhne z uctu, to za prve
a za druhe: je potreba jeste nekde neco potvrdit? ...
nebo uz je vse automaticke? ..
je to moje prvni takovato transakce
dik... M.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Jarmila

Taky se nám pochlub, cos vyhrál. Ať můžeme tiše závidět.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

Mě se to u šnekobanky převede do tří dnů, na nic už šahat nemusíš, člověk by ti měl zboží poslat _okamžitě_.

Dobrá věc je udělat si to ověření - strhnou ti fufník pade, ale při příští transakci se ti to vrátí zpět.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Citace od: Jindroush kdy 11.01.2006, 13:06:47
Mě se to u šnekobanky převede do tří dnů, na nic už šahat nemusíš, člověk by ti měl zboží poslat _okamžitě_.

A v normální bance to okamžitě provede blokaci částky na účtě. Výši blokace v normální bance uvidíš. Tato částka už není disponibilní. Fyzicky si tu částku strhnou za několik dnů.

Příjemci ta platba dorazí hned... 8)

lordvader

Ono to funguje tak, že PayPal v okamžiku, kdy zadáš příkaz k zaplacení, odešle tobě oznámení, že si strhává peníze z tvého účtu a zároveň pošle tomu druhému (komu platíš) oznámení, že mu posílají peníze. Hned pošlou své peníze (při objemu transakcí, které přes ně jdou to není problém, navíc máš omezenou částku, kterou přes ně můžeš platit), a až potom si vyžádají od tvé banky penízky. To stržení z účtu ti hned neřeknu, tipoval bych tak do týdne maximálně (ale peníze bys tam měl mít, už když objednáváš - pokud tam ty finance nenajdou, paypal to zaplatil a ty mu teď dlužíš a do budoucna s nima můžeš mít problémy).

rdk

Citace od: lordvader kdy 11.01.2006, 13:09:44
(ale peníze bys tam měl mít, už když objednáváš - pokud tam ty finance nenajdou, paypal to zaplatil a ty mu teď dlužíš a do budoucna s nima můžeš mít problémy).

Ne, když by na účtě nebylo dost peněz, taxe neprovede ani ta úvodní blokace a transakce bude rovnou odmítnuta.

lordvader

Odmítnuta bankou nebo PayPalem? Pokud bankou, tak by to mohlo u PayPalu udělat problém.

rdk

Citace od: lordvader kdy 11.01.2006, 13:35:46
Odmítnuta bankou nebo PayPalem? Pokud bankou, tak by to mohlo u PayPalu udělat problém.

Bankou. PP to je jedno, ten jen nepošle příjemci, že mu přišly nějaký peníze.

Odmítnutých transakcí musí být hromady - překlepy, vyexpirované karty....

MildaPajda

Citace od: Jarmila kdy 11.01.2006, 13:03:57
Taky se nám pochlub, cos vyhrál. Ať můžeme tiše závidět.  ;D
ale nic svetoborneho... ;)
http://guide.lugnet.com/set/8865
ja rad technic!

Jinak dekuju vsem za pomoc a radu! Budu doufat, ze to proslo.. ;)
penizky u me na konte jsou, takze by to melo byt bez problemu!
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

KLF

Nepomozem si, ale mne tato platba cez PayPal pripada moc zlozita. ;( A bojim sa aj o prachy. Verim, ze je to asi najlacnejsi sposob platby, ale... Zatial proste ostavam u jednoducheho bankoveho prevodu.
Terminated.

Jindroush

#10
Zložitá? Po dokončení aukce ebay kliknu na logo Paypalu, tam to potvrdím a je to. A cena... _nesrovnatelná_  ::)

Ještě teda jedna věc: v pátek vyhraju, hned zaplatím, němčour v sobotu běží na poštu, v úterý to tu mám...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 11.01.2006, 16:48:47
Zložitá? Po dokončení aukce ebay kliknu na logo Paypalu, tam to potvrdím a je to. A cena... _nesrovnatelná_  ::)

Hmm... Ty to pouzivas ?
Terminated.

Jindroush

Jo, risk je zisk
.
.
.
(nebo v pysk...  :D)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 11.01.2006, 16:54:22
Jo, risk je zisk
.
.
.
(nebo v pysk...  :D)

A preco risk ?

Cize: zaregistrujem sa na PayPal (potrebujem "embosovanu kartu", mozem byt aj Slovak) a mozem kseftovat. Ano ?
Terminated.

Jindroush

Můžeš posílat peníze. Příjímat nikoli.

S tím riskem to bylo už někdy dřív, horror stories, jak lidem přes Paypal někdo vykrad všechny peníze, jak jim PayPal zablokoval peníze a tak...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 11.01.2006, 17:02:54
S tím riskem to bylo už někdy dřív, horror stories, jak lidem přes Paypal někdo vykrad všechny peníze, jak jim PayPal zablokoval peníze a tak...

Moze sa to stat aj dnes ?
Terminated.

Jindroush

Nemám ponětí, já jsem prostě to riziko přijal.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

bartas

Ahoj, můžete mi někdo poradit s následujícími tématy?:

1) Jaký je rozdíl (technický rozdíl v provádění, k čemu je určena jsem nějak pochopil) mezi transakcí typu:
a) PURCHASE - good
                       - services
                       - ebay item
a
b) PERSONAL - gift
                       - Payment owed
                       - Living expense
                       - other
2) Znáte nějakou metodu, jak dostat peníze z účtu an PP a nezaplatit majlant použitím převodu přes IBAN? Sic eje hezké, že na PayPal nezaplatím nad 3000Kč výběru 30Kčpoplatek, ale když mne banka pak zkásne o 10€, tak to tuhle výhodu smaže.

Děkuji všem za užitečné tipy.

Honzik

Funkce "Withdraw" tj převod z účtu Paypal a český účet je již zdarma pro jakoukoliv částku (dříve od 3000kč). Co se týče poplatku za příchozí platbu,tak je to zdarma (Zkušenost s KB). Takže jediná "ztráta" peněz je poplatek za příchozí platbu, kterou si strhne PayPal, pak už stačí jen pohlídat dobrý kurz a převést si peníze na český účet.

bartas

Citace od: Honzik kdy 14.06.2010, 19:55:22
Funkce "Withdraw" tj převod z účtu Paypal a český účet je již zdarma pro jakoukoliv částku (dříve od 3000kč). Co se týče poplatku za příchozí platbu,tak je to zdarma (Zkušenost s KB). Takže jediná "ztráta" peněz je poplatek za příchozí platbu, kterou si strhne PayPal, pak už stačí jen pohlídat dobrý kurz a převést si peníze na český účet.
Ale přeci za transakce přes IBAN (PayPal to jinak neumí) si každá banka naúčtuje spoustu peněz, ne? Leda by PayPal uvedl v převodu standardně "OUR" (poplatky vysílací i přijímací banky platí odesílatel).
Podle mne defaultně je to "SHA", každý platí výlohy své banky.
Nebo máš snad nějaký výhodný balíček u KB?

Honzik

Opravdu žádný balíček nemám a za příchozí platbu Paypal se mi nestrhává ani koruna, ale ať se vyjádří i další uživatelé, kteří převádí peníze s paypalu....

otaznik

Muhehe, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že? Nastav si na Paypalu platbu přes platební kartu a máš po starostech.

bartas

#22
Citace od: otaznik kdy 14.06.2010, 20:32:49
Muhehe, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že? Nastav si na Paypalu platbu přes platební kartu a máš po starostech.
Jako když máš navázanou platební kartu, tak výplata z PayPal proběhne na Tvůj účet přes platební kartu?

No já mám konto u FIO, mají, že příchozí IBAN je 0,5% min. 10€.

otaznik

#23
Citace od: bartas kdy 14.06.2010, 20:40:11

Jako když máš navázanou platební kartu, tak výplata z PayPal proběhne na Tvůj účet pře platební kartu?

Ano. BTW: nevěřím, že si info na Paypalu procházíš, tato informace je tam snadno k nalezení (trvalo mi to cca 15 vteřin).

Second BTW: ceník FIO...

bartas

Citace od: otaznik kdy 14.06.2010, 20:46:54
Citace od: bartas kdy 14.06.2010, 20:40:11

Jako když máš navázanou platební kartu, tak výplata z PayPal proběhne na Tvůj účet pře platební kartu?

Ano. BTW: nevěřím, že si info na Paypalu procházíš, tato informace je tam snadno k nalezení (trvalo mi to cca 15 vteřin).
Po tom jsem nepátral, nenavazoval jsemplatební kartu, protože se bojím zneužití. Jedu přes ballanced účet a Prachy na Paypal posílám vnitrostátním převodem na účet PayPal u Unicredit bank Praha.

A jaký je rozdíl mezi Personal a Purchase platbami víš? Resp. když dojde platba a ty ještě nepošleš zboží, můžeš prachy z PP vybrat?

otaznik

Citace od: bartas kdy 14.06.2010, 20:49:24
Resp. když dojde platba a ty ještě nepošleš zboží, můžeš prachy z PP vybrat?
Samozřejmě.

Doporučuji:
Přečti si všechny informace na stránkách Paypalu a až pak se ptej!

nebo

Kupuj zboží jenom v ČR.

Děkuji!

bartas

#26
Citace od: otaznik kdy 14.06.2010, 20:53:32
Citace od: bartas kdy 14.06.2010, 20:49:24
Resp. když dojde platba a ty ještě nepošleš zboží, můžeš prachy z PP vybrat?
Samozřejmě.
Doporučuji:
Přečti si všechny informace na stránkách Paypalu a až pak se ptej!
nebo
Kupuj zboží jenom v ČR.
Děkuji!
Je toho příliš moc a třeba u Seller protection jsem se vlastně nic moc nedověděl.
Tak víš, nebo ne? Nemám teď čas.
Nějaký Rus chce ode mne koupit na Bricklink set, ale nemá ani jeden feedback. Šel bys do toho?
Bojím se, abych něpřišel přes PP o prachy.

otaznik

Citace od: bartas kdy 14.06.2010, 20:55:28

Je toho příliš moc a třeba u Seller protection jsem se vlastně nic moc nedověděl.
Tak víš, nebo ne.
Nějaký Rus chce ode mne koupit na Bricklink set, ale nemá ani jeden feedback. Šel bys do toho?

Nemám slov, to už si nepamatuješ diskuzi, kterou jsi o tom začal zde ?! To nás tady zkoušíš nebo si děláš srandu?!

Matošo

Citace od: bartas kdy 14.06.2010, 20:55:28
Nějaký Rus chce ode mne koupit na Bricklink set, ale nemá ani jeden feedback. Šel bys do toho?
Bojím se, abych něpřišel přes PP o prachy.

Nebuď PARANOIDNÍ !!!

bartas

#29
Citace od: otaznik kdy 14.06.2010, 21:04:07
Citace od: bartas kdy 14.06.2010, 20:55:28

Je toho příliš moc a třeba u Seller protection jsem se vlastně nic moc nedověděl.
Tak víš, nebo ne.
Nějaký Rus chce ode mne koupit na Bricklink set, ale nemá ani jeden feedback. Šel bys do toho?

Nemám slov, to už si nepamatuješ diskuzi, kterou jsi o tom začal zde ?! To nás tady zkoušíš nebo si děláš srandu?!
Ale pamatuji. Nezkouším, nedělám si srandu, jen se snažím zjistit informace a vůbec nikoho nenutím, aby je četl a nebo odpovídal. Zase jsem zjistil o něco více, i když ne všechno, třeba to, kdy po příchodu peněz na můj PayPal účet mohu s penězi disponovat vzhledem k ochraně nakupujícího.
Co je na tom, když se zeptám dvakrát potom, co stále nenacházím potřebné informace. A přijít o několik tisícovek bezmeznou důvěrou k někomu z východu, koho neznám a bez referencí, se mi také nechce, kor když může zaplatit třeba kradenou kartou a transakce může být zrušena až po odeslání stavebnice.

Přeci nebuďte od Prahy tak chytlaví, je to jen diskuse. :(