SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2019

Založil Chairudo, 30.07.2018, 00:04:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

#150
Pár fotek mobilem z pátku a soboty.
https://photos.app.goo.gl/FmFNw5bJyhRSQvAa7
EDIT: Přidány timelapse ze stavěčky a 24 hodin výstavy.
  Plus lepší (někdy) fotky z foťáku ze soboty odpoledne.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

poMOCník

Super, čekám na další fotky! Nakonec jsem nepřijel, protože syn je bohužel tak závislý na legu, že nechtěl jít do vlaku, potřeboval doma stavět   :o Tak si říkám, nakolik si za to můžu sám a nakolik je to vina těch lidí, co vymysleli tuhle zkázu lidstva!  ???

stricekfido

#152
Sice stále ještě na cestách, ikdyž už alespoň v Praze (hodinu a půl čekání ve vlaku kdesi za Olomoucí, bez občerstvení atd...), bych rád poděkoval Tomášovy, za skvělou přípravu, catering a celkově suprovou atmosféru. Rád jsem viděl spousta lidí na živo. Díky za parádní výstavu

Vasyk

Taky už doma. Taky díky Tome, bylo to bezva !!

milanv

Díky, Tomáši. Bylo to dobré a hodně zajímavé. Pěkná a veliká přehlídka hodně dobrých modelů, opravdu reprezentativní. Svým způsobem, ač víkendovka, navazuje tímto na Lipno...
A přidávám veliké poděkování za zorganizování příjezdu zahraničních účastníků, to mi na českých akcích dlouhodobě chybělo. Nové kontakty, možnost popovídat s lidmi zase s jinými zkušenostmi a jinými nápady. A i na druhou stranu zase ukázat nápady a zkušenosti naše. Navíc, co mohu posoudit, tak to byli všechno moc příjemní a milí lidé.
Pán na Žlutém hradě

MiHo

Odjížděli jsme poslední. Na rampě jste někdo zapomněl dvě role smršťovací folie. Jsou uloženy v mém skladu Praha  - Pankrác.

skywalker007


HD

Díky ještě jednou, moc se nám celá akce líbila.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Také bych rád poděkoval za super výstavu
Jsme sice úplně KO.ale v jen v dobrém  smyslu
Mladý si zas našel super kamarády a dalšího řidiče na kamiony tak jsem si mohl aspoň chvilema  odpocinout.

Foton

Jedním z parádních momentů výstavy pro mě bylo, když jsem v neděli mohl v Duplo koutku zvolat: "Děcka když postavíte pořádné koleje, tak Vám na ně pustím vláček". Poučen ze soboty, jsem si ho v neděli donesl v batohu.
To byl fofr, i rodiče se přidali!
A výsledek: https://photos.app.goo.gl/3eq44ChNJMS15sg8A
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ogar49

Jeste stale mi behaji v hlave cisla 80, 160, 240, 250 ... neustaly prival navstevniku, nekoncici rady, ... hura do vetsiho

Matthes_CS

Vydařená akce, moc díky :)

Moje fotky v albu na flickru.

Protože jsem byl první s vláčky od vchodu, tak se mě pár lidí ptalo, jak dlouho jsem tak velké kolejiště stavěl, jak ho převážím a tak, rád bych viděl, jak se tvářili, když popošli dál  >:D

Borun

Citace od: martindavid kdy 04.11.2019, 10:59:16
Také bych rád poděkoval za super výstavu
Jsme sice úplně KO.ale v jen v dobrém  smyslu
Mladý si zas našel super kamarády a dalšího řidiče na kamiony tak jsem si mohl aspoň chvilema  odpocinout.
Ten nový řidič bude asi můj syn kuba.Budu muset ty lodě rozpohybovat nebo mi přeběhne k technicu a já přijdu o piráta😀

Borun

A teď vážně.Super akce,super lidi.Ještě jednou dík Tomášovi za organizaci.Myslím,že se o nás všechny skvěle postaral a nic nám po celý víkend nechybělo.Jak už se stalo zvykem na všech těchto a podobných akcích byli chvíle,že jsme  byli doslova umačkáváni návštěvníky ,ale na dobré náladě to myslím nikomu neubralo.

znouzectnost

Tome a všichni ostatní díky všem za skvělou výstavu. Stálo to za to!
Moc jsem si to užil.

MiHo


martindavid


Ten nový řidič bude asi můj syn kuba.Budu muset ty lodě rozpohybovat nebo mi přeběhne k technicu a já přijdu o piráta😀
[/quote]
JJ je to kuba byl nadšený že si mohl pořádně zajezdit.
a neboj pirát vždy zůstane pirátem

Matthes_CS

Citace od: martindavid kdy 04.11.2019, 21:21:57
JJ je to kuba byl nadšený že si mohl pořádně zajezdit.
a neboj pirát vždy zůstane pirátem

Pirátem silnic  >:D

Robbed

Díky za skvělou akci, moc jsme si to užili :)

Chairudo



Já děkuji všem že jste za námi do Olmiku už po páté přijeli vytvořit skvělou akci, potkal jsem dalších pár AFOLů, které jsem do teď znal jen podle přezdívky ;D

Mám pocit že když je nás na akci víc, tak je i větší pohoda, lidi si můžou pokecat a máme prostor se trochu lépe poznat, doufám, že se nám bude i dál dařit akci takto rozvíjet.

Opravdu Obrovský dík všem kdo jste si našli chvilku a pomohli jste s instalací a úklidem a sobě navzájem, všechno běželo jako po másle, mamka a Šárka se nám postarali o dovoz jídla a úklid, tak jsme měli pořád co baštit a nezůstávaly po nás hromady nepořádku :) Kostky z koutků zmizly během chvilky ani jsem neviděl kam, stoly taky, ty bych sám nosil celou noc a takhle byly za pár minut na místě. Každý s něčím pomohl, bylo toho hodně, ale to že jsem nemusel běhat jak veverka na cracku a skoro nic řešit je nedocenitelné.
Po osmé jsme s Clermontem dosbírali zbytky, ještě pokecali a v klidu po deváté opustili prázdné sály.

Nebudu vyjmenovávat všechny, vypíchnu jen Ogara, Yoshimaku a Evizzu kteří se u pokladny postarali o odbavení návštěvníků a měli asi ten největší zápřah.

Všem moooooc moc moc moc děkuji.



Info o akci:

Fyzicky se letos účastnilo 70Afolů, z toho 15 zahraničních z (Rakouska, Maďarska, Francie), + 9 pasivně přes společný projekt - po milanovi jsem poslal drobné dárečky.
Celkem tedy 79 AFOLů.
Dále 5 lidí z Bricks4Kidz, 4 z obchodu Capi-cap a moji rodiče, celkem se na chodu akce podílelo 90 lidí.


Během pátku a soboty nás samy od sebe navštívily troje noviny, našel jsem články z Olomouckého deníku a Idnes s videem... najde někdo více?

Letos jsme opět lámali rekordy, přišlo za námi 7415 platících návštěvníků, 100 přes volné rodinné vstupenky a odhadem asi 200 dětí do 3 let.
Celkem za víkend cca 7.700 lidí, což je asi o 500 více než loni a cca stejné jako Ostrava, což je neuvěřitelný úspěch když vezmeme že Ostrava je trojnásobně velká.


Reakce návštěvníků:

Co jsem volal výhercům setíků tak všichni čekali ve frontě v sobotu i v neděli asi 20 minut, ale nevadilo jim to, počítali s tím a akci hodnotí skvěle.

Na FB se podívejte. Reakce vesměs pozitivní, i ti co kritizovali že bylo plno nebo fronty si to užili. Až na výjimky Většina lidí počítá s tím, že na víkendových akcích bude plno a budou čekat.

Soutěže:

Rozdělil jsem letos hlasování o nejlepší model do 3 velikostních kategorií, aby i malé krásné modely mohly vyhrát pěkné věci.

Velké modely:
1. místo Miho
2. místo Borun
3. místo Jerzeeg
4. místo Skywalker007
5. místo skyrider

Střední modely:
1. místo 444martin
2. místo Jezurka
3. místo Lukas
4. místo Samy405
5. místo ivanku_kamarade

Malé modely:
1. místo HD
2. místo Robbed
3. místo Vočko
4. místo Cami5
5. místo matka

AFOLové hlasovali kuličkami přes všechny kategorie a:

1. místo Borun
2. místo Miho
3. místo Clermont
3. místo Vasyk
4. místo Kuba
4. místo Jerzeeg

návštěvníků, kteří letos hlasovali o nejlepší model výstavy pan Šperlík z Olšan u Prostějova vyhrál set 75171, paní Kotoučková ze Skalice nad Svitavou vyhrála set 21044, paní Šimonovská z Olomouce vyhrála set 40222, paní Hanáková z Brodku u Přerova vyhrála set 40253 a paní Koišová z Karviné vyhrála set 40220.



Osobní poznámka: Pro aukci na příště vytiskneme tabulku se směnným grafem CZK-EURO a budu jen ukazovat částky pravítkem  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Ještě jednou díky za dárečky pro "strašidláky", Tomáši. A promiň, že jsem zapomněl poděkovat do vlákna u strašidel hned po akci, v tom kolotoči všeho jsem si na ně vzpomněl až včera večer, když jsem je našel při třídění lega z KW :)
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Citace od: milanv kdy 05.11.2019, 07:51:30
Ještě jednou díky za dárečky pro "strašidláky", Tomáši. A promiň, že jsem zapomněl poděkovat do vlákna u strašidel hned po akci, v tom kolotoči všeho jsem si na ně vzpomněl až včera večer, když jsem je našel při třídění lega z KW :)

V pohodě  :D

Doufám že jste se všichni dostali v pořádku domů.

Ještě jsem zapomněl musím teď zaplatit a zpracovat všechny faktury a účtenky a vám taky vše během +- týdne připravím.

Založil jsem už vlákno na akci příští rok, hlavně kvůli ubytování a stolům co při takovém rozsahu musím řešit hodně dopředu.

Tak se prosím dobrovolně hlaste všechny vás zase moc rád uvidím a doufám že nás bude zase víc  ;D

Jak jsi Milane psal s tím Lipnem, budu rád když si jednou ročně uděláme celorepublikový sraz AFOLů a proč né v Olomouci  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Pěkně vydařená akce a organizátorovi a hlavním pomocníkům patří pochvala. Za mě a za Jardu děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit  :).

peki

Byť jsem se na akci vyskytoval pouze několik hodin, tak se mi na mí líbilo a Zuzku jsem nemohl dostat zpátky do auta. Akci i aukci hodnotím jako velice zdařilou. Stále mne překvapuje že v té škole se dají najít/otevřít nové prostory (třeba ten na DUPLO hernu).
Chairudovi a Všem kteří přiložili ruku k dílu patří velké poděkovaní.

Poprosil bych ještě o závěreční info, dobře se mi to z toho přepisuje do reportu pro LEGO:

Závěrečné hlášení pro Pekiho:
===================
název akce:                     
datum konání:                 
místo konání:                 
m2 výstavní plochy:       
počet aktivních Afolů:   
počet pasivních Afolů:     
počet pomocníků:           
počet návštěvníků:         
počet herních stanovišť: 
prodejce LEGO:             

z majetku Kostek propůjčeny:


Vočko

Parádní akce, super lidi a skvělé MOCy. Tome a celý organizační týme - DĚKUJEME. Vočko a Monča  ;)

Chairudo

#175
Citace od: peki kdy 05.11.2019, 11:16:32
Stále mne překvapuje že v té škole se dají najít/otevřít nové prostory (třeba ten na DUPLO hernu).

Bojoval jsem za každý metr aby jsme se tam vlezli, nakonec s odřenýma ušima  ;D


Závěrečné hlášení pro Pekiho:
===================
název akce:                     Svět Kostek Olomouc
datum konání:                 2-3.11.2019
místo konání:                  Rooseveltova 79, Olomouc
m2 výstavní plochy:        výstavní asi 600, celkem asi 1050
počet aktivních Afolů:     70
počet pasivních Afolů:      9
počet pomocníků:            0? Brigádníci žádní, za což velký dík že jsme to jako komunita takto zvládli :) Jinak byl (1 Fotograf, 5x Bricks4Kidz, 4x obchod Capi-cap a moji rodiče - dovoz jídla, sestavení fotostěny).... tedy 12 neAFOLů, všichni ostatní jsou AFOLové.
počet návštěvníků:          7,700
počet herních stanovišť:  8
prodejce LEGO:              Capi-cap (sety), Vašek a Vojta (doplňky), Jezurka (bužuterie) 

z majetku Kostek propůjčeny: Všechno Duplo, Minecraft, barevné kostky, 1 bedna modrých a 2 bedny bílých 2x4 + deska historie Lega.


Tady jsou fotky

Je jich skoro 400, první část jsou hlavně vaše modely, druhá část momentky ze stavění, co si Dominik všiml detailů z vašich modelů a taky reakce návštěvníků, což vás asi nejvíc potěší  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Znouzecnost se opět nezapřel a vymyslel něco nevhodně zábavného  ???

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

stricekfido

Tak ty fotky nemají chybu! Skvělé

Lukas

Já už se taky konečně po nočních probral, takže se ženou moc dekujeme za akci. Je to každým rokem lepší a lepší.
Moc díky i martinovy s davčou za pokec a kooperaci  ;) doufám že se potkáme příště zase.

Jinak autíčka dostala od lidí hodně zabrat :D spoustu obroušených pásů, dva mrtvé motorky a díky častým pádům, i jeden ir ovladač.

Takže příště zas! ;)

martindavid

Citace od: Lukas kdy 05.11.2019, 14:39:53
Já už se taky konečně po nočních probral, takže se ženou moc dekujeme za akci. Je to každým rokem lepší a lepší.
Moc díky i martinovy s davčou za pokec a kooperaci  ;) doufám že se potkáme příště zase.

Jinak autíčka dostala od lidí hodně zabrat :D spoustu obroušených pásů, dva mrtvé motorky a díky častým pádům, i jeden ir ovladač.

Takže příště zas! ;)
taky nás moc těšilo určitě zas u další akce.

p.s. projel jsem fotky až dokonce a za tu předposlední se mi doma smějí