Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Igorus

Vážené stavitelky a stavitelé. Zde jsou přehledné základní údaje společného projektu:

Základním instalačním prvkem bude modul o rozměrech 48 x 48 (a násobky) studů (čili velká baseplate). Spojení dvou sousedních modulů bude přes technic brick 1x2. Umístění dva study od rohu (viz Kubův COOP). Zadní strana bude jen z bricků. Barva – Redish Brown. Ve směru k silnici bude umístěno šest technic bricků podle tohoto schématu:

Zároveň je možné zafixovat sousední moduly přes plate na povrchu.

Terén je preferován členitý. Nulovou výškou je hladina rybníka a potoku. Předpokládám, že břehy budou zvednuté minimálně o dva bricky. Tedy základní stavební plocha bude ve výši dva bricky a jeden plate. Tím bude možné umístit hlavní silnici, která bude vytvořena z LBG bricků naležato. Ostatní cesty z tiles, plates. Ze silniční baseplate je možné vytvořit silniční napojení (opět tiles, plates) s hlavním modulem.

Šířka vozidel – osobní auta 4 až 5 studů, nákladní 6 až 7 studů. Technika dle uvážení.

Interiéry chalup a budov – je možné, ale pak by bylo dobré otevřené zdi nasměřovat směrem k divákům.

Silniční modul:
Na baseplate 16x32. Styl viz obrázek (díky Papluhovi za zpracování), rozměr šedé silniční části 10 bricků + 1 plate.


Doplňky:
Lampa


Lavička


Celý model bude rozdělen do čtyř zón = ročních období

Jaro:
Důl (Papluh)
Hájenka (Šipka)
Řopík (janopr)
Jízdárna, pole (Hačislav)
Stodola (Sihaja)
Jarní část okresního přeboru (Tomas.)
Mlýn, hospodářství (Ondrej)

Léto:
Chalupa (Dannyboy)
Nádraží se švestkou (Waf)
Farma (Chairudo)
Chalupa (Kubulus)
Chalupa (Petronel)
Hospoda (Hardegon)
?Chalupa s grilováním (Yanice)
Náves s poutí (Rajče)
Místní úřad (Bruno)

Podzim:
Rybník (Bruno)
Hasičská stanice (Robkteryten)
Samoobsluha (Jukuruku Kuba)
Záhumenky (Hačislav)
Škola (MilanV)
Šumperák (Igorus)

Zima:
Chalupa se sněhulákem (Honzicek22)
Chalupa se zabíjačkou (Matka)
Roubenka (MartinS)
Kostel s půlnoční (Yoshimaka)
Hřbitov (Lego town)

Další účastníci:
Marty713 - dopravní technika – V3S, čmelák, autobus
Míla – hasičské auto
?Puclik

Každý stavitel pro svoje dílo bude mít vlastní téma v sekci Town, do hlavního témata pak dávat maximálně minimum fotek. Je jasné, že se některé věci budou muset v průběhu přípravy, stavby až instalace ladit, takže co je uvedeno nyní se může aktualizovat.

Domluvte se se svými sousedy, kdo bude realizovat plot.


Cílem je udělat poutavý projekt, který bude naše fórum reprezentovat doufám dlouhou dobu a doufám že i za hranicemi  Uvítám maximální množství scének, příběhů, odkazů na českou, moravskou a  slovenskou kulturu. A já pevně věřím tomu, že se nám to podaří 

Díky všem účastníkům za účast, za diskuzi, která je pochopitelně otevřena i neúčastníkům

Aktuání schéma projektu.






milanv

Já plánuji společný projekt na téma Filmové scénky,. Ještě jsem ho neoznamoval, protože ladím podmínky (taky je teprve ani ne půlka letošního Lipna). Tak jen dávám vědět, abychom se příp. domluvili, protože bych se nerad "tloukl".
Do vesničky jako takové přispěju rád. I když teda matka se svou chaloupkou je laťka hodně vysoko...
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Rád se zapojím. Jestli je možnost hodit nějaké rezervace, postavil bych vesnickou hospůdku/hospodu. Máš nějakou představu, jak by ta vesnice měla vypadat? (Myslím tím nějaký obrázek nebo fotku, co je tvuj cíl.)

MÍLA

#3
Z jakého období by měla být vesnička ? Mohl bych upravit hasičské skladiště co mám z westernu, je dřevěné a podobné by se určitě našlo i u nás.

A tohle by se dalo postavit jako odkaz na český film http://www.brickshelf.com/gallery/EM4CZ/hasici/stary_hasici_1.png

yanice

taky se ráda zapojím. Mám zhruba i představu....kterou přizpůsobím podmínkám, až nějaké budou :D

matka

Myšlenka se mi líbí, tak bych se přidala.
Paní na Žlutém hradě

waf

Taky bych se přidal.

Bude to ale náročné.

tomas.

Přidal bych se s fotbalovym hřištěm (se zázemím, občerstvením) pro místní borce z okresního přeboru.  ;)

Ondrej

Jak jsme se o tom bavili tak jsem pro, zapojím se také.

Igorus

Citace od: milanv kdy 29.06.2015, 11:56:24
Já plánuji společný projekt na téma Filmové scénky,. Ještě jsem ho neoznamoval, protože ladím podmínky (taky je teprve ani ne půlka letošního Lipna). Tak jen dávám vědět, abychom se příp. domluvili, protože bych se nerad "tloukl".
Do vesničky jako takové přispěju rád. I když teda matka se svou chaloupkou je laťka hodně vysoko...

Rozhodně není záměr se "tlouct" (hlavně když jsi o hlavu vyšší). Přeci jen samostatný scénkový projekt má širší rozsah co do filmové produkce.

Chaloupka je parádní o tom žádná, ale nebojím se, že by další stavby nebyly také kvalitní  ;)

Igorus

Jak jsem psal, toto je poměrně volné téma, není omezení pravoúhlými ulicemi jako u města. Na začátek bych vycházel z toho, že bude k dispozici stejné místo ve vitríně.

Co se týká představy tak je to vesnička v současné době. S hospůdkou, obecním úřadem, domky, zahrádky, návsí s rybníkem, fotbalové hřiště, farma, pole, vlaková zastávka, lufťáci z Prahe atd. atd.

peki

Citace od: Igorus kdy 01.07.2015, 11:20:34
Na začátek bych vycházel z toho, že bude k dispozici stejné místo ve vitríně.

Doporučoval bych využít i "problematické" místo v roku. Mohl by tam být nějaký kopec s kostelíkem nebo něco takového. Místo od rohu na obě strany se pak přizpůsobí podle velikosti projektu.

Marty713

Bylo by fajn umístit na zeď za vesnicí panoramatickou fotografii okolního prostředí. Byla by z toho pěkná expozice. Pokud by šlo o vesnici z mého regionu, bylo by to něco takového, ale Igyho představa asi bude více "jihočeská" >:D ;D ;D

milanv

Něco jako Maroldova panorama? Že bys - jako vrchní digitální stavitel - vytiskl ten plakát a my k němu dostavěli ten navazující 3D předek? :)
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Jestli něco vrchního, tak maximálně customizátor, a to pouze z jediného prozaického důvodu, že jsem tu asi zatím jediný. Kdyby měl někdo ty vertical clipy a Grievouse, co poptávám, nemusel bych to stavět digitálně :(

Jinak s tím dolem je to sranda, ledaže bychom stavěli post-apoc vesničku. Tohle vidím na jasný Babovřesky.

davroman

Líbí se mi návrh pekiho s rohovým prostorem, kde v rohu by mohl být nějaký kopec se zvonicí. Do něj by z boku šly zmínění havíři nebo spíše speleologové?

A ještě jedna zkušenosti z Fantasy bitvy - umístit něco do prostoru nad ... parašutisté + letadlo, balón, ptáci ... ve spřádání sítí máme praxi.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

MÍLA

Citace od: Davroman kdy 01.07.2015, 22:33:59
Líbí se mi návrh pekiho s rohovým prostorem, kde v rohu by mohl být nějaký kopec se zvonicí. Do něj by z boku šly zmínění havíři nebo spíše speleologové?

A ještě jedna zkušenosti z Fantasy bitvy - umístit něco do prostoru nad ... parašutisté + letadlo, balón, ptáci ... ve spřádání sítí máme praxi.   ;)


Myslím že peki asi myslel místo v rohu u zdi, tedy prostor do kterého není vidět, nikoliv roh vitríny na viditelné straně u dveří kurtu.

papluh

Práve nad baňou som rozmýšlal, len som ešte čakal kým sa napíše určenie doby scéniek.
Skôr ako modernú baňu som rozmýšlal nad múzeom aj kvôli priestoru, tj
- vstup do štôlňe s nejakou exkurziou v overaloch a prilbach- http://muzeum.kremnica-gold.sk/wp-content/gallery/fotogaleria/ustie_as.jpg
- veža klopačky - http://ipravda.sk/res/2014/08/07/thumbs/08-09-hodrusa4-nestandard1.jpg
- ryžovanie zlata pre deti -


Do vzduchu by to chcelo Zlín Z-37 Čmelák .... a na zem Jožina z bažín :D

čo mi pripomína, že to nemusia byť scénky len z filmov ale aj pesničiek

Igorus

Pozadí bych neřešil, efektní by to bylo jen při přímém pohledu a plocha je vždy vidět ,,zešikma". Poměr cena/výkon/kvalita je nízký.

Co se týká využití rohu – může být. Výborný je nápad s obsazením vzduchu. Pokud by se ale dělala jeskyně, která může být velmi působivá, tak si myslím, že bude špatně viditelná.

V druhém směru od kopce by se klidně mohlo odvíjet nějaké jiné téma, které by ale logicky navazovalo. Vesnici bych měl rád kompaktní  ;)

Marty713

Citace od: papluh kdy 01.07.2015, 23:06:23Do vzduchu by to chcelo Zlín Z-37 Čmelák ....

:)

Čmeláka rád postavím. Stejně jsem spíše na techniku a vozidla, než na architekturu. Taky si dokážu představit vrtuláče jak za sebou táhne větroně. Navíc jsem si nedávno říkal, že bych si rád postavil V3Sku, hezky v modré.

Pokud to ladí s tvou představou, dej vědet přes SZ, můžeme se předběžně domluvit.

Igorus

Citace od: Marty713 kdy 02.07.2015, 10:27:06
Čmeláka rád postavím. Stejně jsem spíše na techniku a vozidla, než na architekturu. Taky si dokážu představit vrtuláče jak za sebou táhne větroně.Navíc jsem si nedávno říkal, že bych si rád postavil V3Sku, hezky v modré.

Pokud to ladí s tvou představou, dej vědet přes SZ, můžeme se předběžně domluvit.

Ladí  ;)

S tou V3Skou jsi mi připomněl. Už při modulárním městě jsem narazil na problém šířka aut. Nebudeme to řešit a nebo si dáme jasné pravidla? Jako např. osobní 4-5, dodávky 6, nákladní a autobusy 8, technika dle potřeby?

peki

Citace od: Igorus kdy 02.07.2015, 09:51:19

V druhém směru od kopce by se klidně mohlo odvíjet nějaké jiné téma, které by ale logicky navazovalo. Vesnici bych měl rád kompaktní  ;)

Mohl by tam být nějaký most s lokálkou (dodám, přidal bych nějakou vesnickou zastávku) která vede kolem kopce třeba do tunelu. Cílem je tomu dát další vrstvu která bude vzadu a současně o jedno patro výše.(Čmelák je taky supr nápad. zůstal bych klidně u něj. Nemusí to být "přeplácané" nad vesnicí typicky neprobíhá letecký den.)

Aki

Citace od: Marty713 kdy 02.07.2015, 10:27:06
Citace od: papluh kdy 01.07.2015, 23:06:23Do vzduchu by to chcelo Zlín Z-37 Čmelák ....
Taky si dokážu představit vrtuláče jak za sebou táhne větroně.
A jako v plážovém dioramatu ze Svitav: hodně vysoko družici.  ;) 8)

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MÍLA

Bude ve vesnici hřbitov s kostelíčkem ?

Marty713

Vejtřaska jde udělat 6ti i 8smi stud. Udělám návrhy a vybere se ;)

K těm letadlům... pokud bude na kopec směrem od vesnice navazovat pole, může tam být čmelák v akci. A co se větroňů a ultralightů týče, přes léto jich u nás lítá minimálně každý den jedno a nad mosteckým letištěm a (jestli ještě funguje) letištěm v Žatci to bude určitě plnější.

Přeplácané by to ale být nemělo, to je pravda. Takže navrhuji vybrat mezi tažením větroně a horkovzdušným balonem, ačkoli i ten se dá pěkně umístit na louku (buď jak se plní, nebo jak vzlétá).

Igorus

Citace od: peki kdy 02.07.2015, 11:20:25
Mohl by tam být nějaký most s lokálkou (dodám, přidal bych nějakou vesnickou zastávku) která vede kolem kopce třeba do tunelu. Cílem je tomu dát další vrstvu která bude vzadu a současně o jedno patro výše.(Čmelák je taky supr nápad. zůstal bych klidně u něj. Nemusí to být "přeplácané" nad vesnicí typicky neprobíhá letecký den.)

Proč ne, z jedné strany kopce může být vesnice, z druhé třeba řeka, tábor, kemp, dolní stanice lanovky atd.  ;D

Citace od: MÍLA kdy 02.07.2015, 13:19:38
Bude ve vesnici hřbitov s kostelíčkem ?

Pokud jej někdo udělá tak rozhodně  ;)

MÍLA

Budeš mít zájem o sbor dobrovolných hasičů ?

ten film který by mělo připomínat to hasičské auto v příspěvcích výše může být trhák nebo jak dostat tatínka do polepšovny.

Sihaja

Co na kraji nějakou zahrádkářskou kolonii?

Případně můžu zkusit popřemýšlet nad nějakou tou návsí/zástávkou autobusu s čekajícíma lidma/ očkováním psů na návsi... asi bych se přidala napadají mě různé věci.

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 03.07.2015, 14:42:53
Co na kraji nějakou zahrádkářskou kolonii?

Případně můžu zkusit popřemýšlet nad nějakou tou návsí/zástávkou autobusu s čekajícíma lidma/ očkováním psů na návsi... asi bych se přidala napadají mě různé věci.

Popřemýšlej :) Těším se na výsledek.

Než zahrádkářkou kolonii bych uvítal vysloveně zemědělství - tedy vetší pole, technika atd.