(vlastní) Záložna českobudějovická

Založil poMOCník, 27.10.2022, 16:07:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

poMOCník

Po premiéře v Olomouci jsem doplnil pár chybějících dílků z bricklinku a mohu vám představit svůj nejnovější domek. Jde o již neexistující budovu českobudějovické záložny postavenou v r. 1864, resp. pouze její průčelí, ostatní je fantazie. Model je přizpůsoben tak, aby zapadl do společného projektu Vánoční náměstí 2022 :)

DSC_3509_n.jpg

Předloha:

z14.jpeg

Dům byl v roce 1936 zbourán a přestavěn do funkcionalistického stylu, což je podle mě škoda. Také proto jsem se rozhodl ho rekonstruovat. Rozdíl posuďte sami:

1000x1000-1487248802-vlevo-na-rohu-namesti-stoji-novorenesancni-zalozna-z-roku-1909-vpravo-na-stejnem-miste-zalozna-z-roku-1936.jpeg

Dům je modulární, lze jednoduše rozdělit na 3 patra, interiér jsem nedělal.

Takový zajímavý stavitelský detail který ale není vidět je, že vysoké bricky mezi lodí a okny nejsou nijak uchycené (drží ale dobře), jako celá řada oken nevychází vůbec do matice studů, vše tedy stojí dole na tile, která vystupuje z fasády o půl plate.

DSC_3511.jpg
DSC_3513_b.jpg
DSC_3515_b.jpg   

peki

Parádní pobavila mne ta lodička. Co by naplavenina v ČB už tedy začínám chápat proč se tam ten nový barák na náměstí vůbec nehodí.

Igorus

Dodatečně musím ten tvůj modulární dům fakt pochválit! Pěkně propracovaná fasáda, podoba s předlouho. A za tu loďku fakt nejeden palec nahoru!

Napadla mě jen taková drobnost. Dát na ty LBG Tile na fasádě i ten text ;)

Hardegon

Ten člun napasovaný do středu domu mě pořád udivuje... Skvělá práce.

Clermont

Minule v moduláru lžíce od bagru ve střeše jestli si dobře pamatuji, teď loď na fasádě... co bude příště?  ::)

Já se zase zastavil nad tím platem vedle loďky.. dal bych ho opačně ať není nápis LEGO vzhůru nohama  ;D

poMOCník

Díky všem za pozitivní reakce! Stavba tohohle mě hodně bavila.

Citace od: Igorus kdy 08.12.2022, 12:41:27...
Napadla mě jen taková drobnost. Dát na ty LBG Tile na fasádě i ten text ;)

Jo, to nejsi sám, chtěl jsem tam dát text, ale vlastní potisky zatím nemám tak zmáklé jako třeba Hardegon, musím na tom zapracovat.

Citace od: Clermont kdy 08.12.2022, 15:12:17Minule v moduláru lžíce od bagru ve střeše jestli si dobře pamatuji, teď loď na fasádě... co bude příště?  ::)

bionicle samozřejmě :)

Citace od: Clermont kdy 08.12.2022, 15:12:17Já se zase zastavil nad tím platem vedle loďky.. dal bych ho opačně ať není nápis LEGO vzhůru nohama  ;D

No ano, tuhle úchylku (zatím) nemám.