Lego na autodráhu

Založil fulda, 26.01.2021, 18:00:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

fulda

Přišel mi instructables magazín a tam ukazují podvozek na autodráhu, na který se dá postavit lego autíčko. Já se alternativ nebojím, tak se mi to docela líbí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Chairudo

Ono by to šlo uděla i čistě z lega, tuhle verzi měli ve francii https://www.youtube.com/watch?v=k6mxoLfFu2c
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fulda

Ne že by na tom záleželo, ale autíčka na tom videu nejsou řízená, jen jezdí na dráze na vlastní baterky. Zatímco odkaz z instructables ukazuje autíčko, které lze ovládat autodráhovým ovladačem.
Tedy výměna designové preciznosti za dětskou zábavnost.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

yoshimaka

#3
Citace od: fulda kdy 27.01.2021, 09:58:55
Ne že by na tom záleželo, ale autíčka na tom videu nejsou řízená, jen jezdí na dráze na vlastní baterky. Zatímco odkaz z instructables ukazuje autíčko, které lze ovládat autodráhovým ovladačem.
Tedy výměna designové preciznosti za dětskou zábavnost.
aniž bych chtěl rozpoutávat nějaký flame, mám dojem, že i ono "non-lego" autíčko krom toho, že lze použít na standardní autodráhu, nic zajímavého nepřináší. Spíš jsem se setkal s "bourací" autodráhou přímo na řešení brick-build autíček, které se po srážce rozpadly a bylo zábavné to sledovat a znovu si je sestavit.

V každém případě, pokud tady budeme chtít rozebírat non-lego řešení, je, IMHO, vhodné použít správnou sekci (Falošné LEGO)
Lust och fägring stor

milanv

Pěkný nápad!

Hned by mě autodráhy bavily víc: pokaždé si postavit autíčko podle vlastní fantazie, super. To je přesně to, co je dobře vymyšlené na hraní: nestavět hodiny a hodiny celou dráhu z LEGO, vychytávat další hodiny tu mechaniku (různá zadrhávání apod.), ale naopak: maximální zážitek: vezmu už funkční autodráhu a celý čas se věnuju jenom tomu, co mě baví: postavím si a pak vylepšuju svoje malé autíčko. SUPER!

@yoshimaka: nesouhlasím. Podle mě tu správné téma chybí, tj. spojování LEGO s něčím dalším, vlastní díly na 3D tisku apod. To neni žádné Falešné LEGO - tam v tom tématu se řeší podvody, kdy někdo něco jiného za LEGO vydává. To by byl kočkopes a nikdo by se v tom tématu nevyznal, co tam má vlastně hledat, kdybychom to tak míchali.
Pán na Žlutém hradě

yoshimaka

Citace od: milanv kdy 27.01.2021, 10:55:38
Pěkný nápad!

Hned by mě autodráhy bavily víc: pokaždé si postavit autíčko podle vlastní fantazie, super. To je přesně to, co je dobře vymyšlené na hraní: nestavět hodiny a hodiny celou dráhu z LEGO, vychytávat další hodiny tu mechaniku (různá zadrhávání apod.), ale naopak: maximální zážitek: vezmu už funkční autodráhu a celý čas se věnuju jenom tomu, co mě baví: postavím si a pak vylepšuju svoje malé autíčko. SUPER!
Inu.. sto lidí, sto chutí  :)

Citace od: milanv kdy 27.01.2021, 10:55:38
@yoshimaka: nesouhlasím. Podle mě tu správné téma chybí, tj. spojování LEGO s něčím dalším, vlastní díly na 3D tisku apod. To neni žádné Falešné LEGO - tam v tom tématu se řeší podvody, kdy někdo něco jiného za LEGO vydává. To by byl kočkopes a nikdo by se v tom tématu nevyznal, co tam má vlastně hledat, kdybychom to tak míchali.
Ok, v tom případě by asi bylo vhodné i tak samostatné téma - protože (a souhlasím, že je to v současné době problém) dochází čím dál častěji k používání non-lego dílů implementovaných do standardních stavebnic - často sice jen proto, že TLC nemá nápad či zájem, ale IMHO si stále myslím, že by bylo vhodné mít samostatnou sekci např. Zajímavé non-lego doplňky. Já to primárně chápu, sám některé také používám, ale pak dochází k situaci, kdy (promiňte za zjednodušení) je Lego všechno, co má čudlíky  :P
Lust och fägring stor

HD

No, založit téma přibližně jako lego a 3d tisk by mohlo být fajn...
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ditetemnaporad

Kategorie "Alternativní použití LEGO kostek a LEGO principů" v hlavních kategoriích. Potom pod to členit dál: 3D tisk, LEGO v reálném životě, betonové LEGO bloky... :)