Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: poMOCník kdy 06.01.2022, 15:40:26
Já u toho taky skřípám zubama, naprosto souhlasím. Ale jak píše peki, nemá cenu o tomto diskutovat, zadavatel je TLG a tak si může stanovit podmínky.
Tak tohle vidím jinak. Jak to, že se o tom nemůže diskutovat, co tě proboha k tomuhle podřízenému postoji vede? Kolik ti TLG platí? Nebo ti drží pistoli u hlavy? Vždyť tím zákazem diskuse se akorát zvyšuje napětí mezi námi.

Schválně zkusím sepsat svou úvahu: Začnu tím, že TLG mi za mou práci neplatí, tak co by si mělo klást za podmínky? Jenže pak pokračuju: TLG má tak nos nahoře, že je jim jedno, že to pro ně děláme zadarmo a ještě s investicí vlastního materiálu. Když to za jejich podmínek neuděláme, tak klidně dají do výlohy pár továrních setů a polystyrenové vločky a je jim to úplně fuk. Z čehož plyne, že by se akorát nic hezkého nepostavilo, to by byl celý výsledek. A proč by mě to pak mělo mrzet, když mě teda neplatí, jak jsem napsal na začátku? Protože bychom neměli radost z hezkého dokončeného projektu. A třeba z těch dětí i dospělých s nalepenými nosy na výloze.

Takže jsem dospěl k čemu? No, že moje odměna je radost ze stavění toho projektu a z jeho pěkného výsledku. No a s tím se dá pracovat dál, příklad jsou poslední dva ročníky: perníčci a skřítci nás dostaly "na bezpečnou půdu" a mohli jsme se věnovat radosti ze stavění. Naopak předtím už pokus o současné vánoce byl a skončilo to tím, že na místě vytrhali Ditě z jejího modelu zpívání na náměstí u jesliček a akorát z toho bylo dusno.

Takže celkově jde o zadání projektu. Ale to přeci platí i jinak, nejen kvůli TLG! Např. já jsem teď naprosto zmatený ze zadání "taková ladovská vesnička, akorát že bez kostelíka, zato s COOPem a auty a autobusy". Takže to, že jsem se zatím s ničím nepřihlásil, není primárně ta podmínka TLG (ať mě jako člověka může štvát sebevíc), ale to, že se nevyznám v zadání projektu a nedostal jsem žádný nápad, co bych měl do toho stavět, aby to bavilo nejen mě v rámci mého MOCu, ale aby to pak pěkně zapadlo do projektu jako celku. Proto zatím vyčkávám, až projekt pochopím a jestli v něm něco pro sebe najdu.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 07.01.2022, 10:19:07
Takže celkově jde o zadání projektu.

Ladovská vesnička/lépe ladovská zima je svým způsobem obecný pojem  viz GOOGLe

Tak to pojal IGORUS = normální soudobá vesnice, pěkně zasněžená (Ladovská zima).
Pomocník se "zasnil" a přivedl pekiho na možnost stavět opravdu vesničku podle obr. Lady (včetně soch Figů jako od malíře Lady). Mnělo by to takovou českou pointu. Ladovo obrázky znají všichni (v ČR a možná
stále i v SR). Oba nápady se Legu ČR líbí. Lego ČR ověří v Dánsku co je/není možné. Mimochodem naše spolupráce s lokálním Legem je dávána všude jako příklad. Vánoční výloha Elfové byla prezentována jako perfektní výsledek vzájemné spolupráce, ostatním lokálním zastoupením v Evropě.

Diskutovat se pochopitelně může, ale mnělo by to mít nějaký smysl. Tady má smyls diskutovat o tom jak k projektu přistoupíme, abychom si užili společný projekt (viz perník, elfové či první zimní výloha).

Dobrý nápad

Nebo můžeme společně nadávat jak je vše ha H..o. Když nemůže být někde ve vánoční výloze malý kostelík tak holt nic. Né vlastně ještě půjdu spátil všechno svoje LEGO (nepalte napište přijedu si pro něj, dám ho do kostkové aukce :) . A to jako pomůže čemu?

Když jme u těch výloh tak na léto se připravuje další akce k propagaci nějakého televizního pořadu o LEGO tématice. Pracuji dokonce na zastoupení v regionech mimo Prahu. Cca do 10 výloh. Uvidíme jak to dopadne.

S postoji Lega (Dánsko) se snažím diskutovat/polemizovat na AM síti.

poMOCník

Citace od: milanv kdy 07.01.2022, 10:19:07
Citace od: poMOCník kdy 06.01.2022, 15:40:26
Já u toho taky skřípám zubama, naprosto souhlasím. Ale jak píše peki, nemá cenu o tomto diskutovat, zadavatel je TLG a tak si může stanovit podmínky.
Tak tohle vidím jinak. Jak to, že se o tom nemůže diskutovat, co tě proboha k tomuhle podřízenému postoji vede? Kolik ti TLG platí? Nebo ti drží pistoli u hlavy? Vždyť tím zákazem diskuse se akorát zvyšuje napětí mezi námi.
...

Přesně tak. Asi jsem to jen nenapsal přesně: Nemá cenu diskutovat (mezi námi) o tom, co má TLG za podmínky pro svoji výstavku. Nejde o placení, stanovit si podmínky můžeš, i když zaměstnáváš dobrovolníky. Tedy konkrétně: nemá smysl diskutovat o tom, jestli TLG přijme do výlohy betlém. (Něco jiného by samozřejmě bylo, kdyby šlo o naši vlastní výstavu - tam doufám kostely nezakážou!) :o)

Ale naopak má cenu diskutovat o tom, co budeme stavět za společný projekt, co nás bude bavit, pro koho to stavíme a s jakým posláním. A já třeba bych viděl velký smysl i zábavu v tom, kdybychom právě na tato zneklidňující omezení mohli nenápadně upozorňovat svou tvorbou.

peki

Ještě by jsem přidal jeden rozměr, počítat s prezentací na FB či jinde. Viz letošním mapka, QR kód který vznikal narychlo a dodatečně (mapka byla supr).

Co to pojmout opravdu jako adventní kalendář a mít pak v "záloze" i nějaké pěkné fotky ?

peter

Citace od: poMOCník kdy 07.01.2022, 13:59:58kostely nezakážou!

Myslím, že ve firmě pracuji už docela dlouho abych mohl tvrdit, že kostel Ti lego stavět nezakáže. ;) Jediné co se nepovoluje, jsou náboženské znaky, symboly. Takže za mne kostel ano, ale bez křížů ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Jsem rád, že jsme se snad shodli na téma diskuse ano/ne a jaká. Aby přesně nevznikaly ty nálady typu "raději spálím lego" nebo ještě hůř abychom se my navzájem rozhádali.

Ohledně letoška bych se chtěl zeptat:

Citace od: peki kdy 07.01.2022, 14:12:40
Ještě by jsem přidal jeden rozměr, počítat s prezentací na FB či jinde. Viz letošním mapka, QR kód který vznikal narychlo a dodatečně (mapka byla supr).

Co to pojmout opravdu jako adventní kalendář a mít pak v "záloze" i nějaké pěkné fotky ?

Oni tam ten QR kód fakt dali? A byly nějaké ohlasy? Koukal vůbec někdo na to vlákno s mapou? Měli jsme to na našem FB?
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: poMOCník kdy 07.01.2022, 13:59:58
Ale naopak má cenu diskutovat o tom, co budeme stavět za společný projekt, co nás bude bavit, pro koho to stavíme a s jakým posláním. A já třeba bych viděl velký smysl i zábavu v tom, kdybychom právě na tato zneklidňující omezení mohli nenápadně upozorňovat svou tvorbou.
Já to mám tak, že striktně rozlišuju ty dvě půlky: nejdřív práce, potom zábava (ačkoliv to zní možná někomu legračně). Klidně nejdřív pomůžu diskutovat zadání, se všemi podmínkami (co kostelík, ale spousta omezení z té výlohy, organizace na moduly, návaznosti apod.). Ale potom se ze mě stane stavitel, a to stavitel svého modulu. A během stavění už nechci myslet na nic jiného, můžu užívat si to stavění samo o sobě a mít z něj radost. Jak jsem psal: je to moje jediná odměna. Kdybych to nedělal z radosti a pro radost, nemám jediný jiný důvod - jaký taky, když jsem dobrovolník? Kdybych si i tu druhou půlku zkazil nějakým (stejně neúčinným) apelem na podmínky zadání apod., nedocílím ničeho jiného než že přijdu i o tu radost. A co by mi zbylo?
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Přemejšlim nahlas. V perníková vesnička je "placka", u elfí vesničky je jako další rozměr skála (suprovej nápad). Co jít zase o krůček dál, a v této instalaci pořešit i nějaké zavěšené modely?
Mraky, slunce, hvězdy, drak, ježibaba, ptáci, dobře nakopnutej kocour, a podobně.
Nosnost a kapacita je omezená, ale jelikož budeme vědět kde to bude a jaké jsou tam podmínky, tak se dá něco připravit.

poMOCník

Citace od: peter kdy 07.01.2022, 14:56:14
Citace od: poMOCník kdy 07.01.2022, 13:59:58kostely nezakážou!

Myslím, že ve firmě pracuji už docela dlouho abych mohl tvrdit, že kostel Ti lego stavět nezakáže. ;) Jediné co se nepovoluje, jsou náboženské znaky, symboly. Takže za mne kostel ano, ale bez křížů ;)

No tak pozor! To by - alespoň za mě - dost celému projektu pomohlo. Jednak bychom mohli přeskočit část diskuse a jednak bychom pak hlasovali úplně jinak:
"ladovská - včetně kostela"

(A já bych hned věděl, co stavět  ;) )

Jenže se obávám, že kostel je náboženský symbol par excellence.

Igorusi, peki Tak jak to tedy je?

Stimpi


poMOCník

Citace od: peki kdy 06.01.2022, 10:14:16
Ze strany LEGA je určitě zájem o nějaký terén. U ELfů to byla pecka (tím neříkám že ostatní moduly nebyly důležité). Chci říci že je důležité domluvit se také na tom terénu a aby to dávalo smysl.

Nehledě na téma, zimní krajinu můžeme řešit nezávisle. Dokonce to vypadá, že ji budeme řešit každý rok, protože poslední dobou je většina projektů zimních. Minulý rok jsem to nestihl, soustředil jsem veškerou energii na svoji stavbu skály, ale tentokrát bych chtěl možnosti spolupráce posunout ještě kousek dál a jde právě o ten terén.

Momentálně mám vymyšlené, jak rozšířit/upravit MILS systém tak, aby umožňoval stavět terén i do výšky, nejen jako placku s občasným zvlněním. Musím otestovat v reálu na pár modulech, jestli to bude fungovat, držet pohromadě, jestli mám správně vymyšlený způsob, jak se zbavit těch navzájem nepasujících velkých modulů, když se dají k sobě atd.

Pokud se mi to podaří a použili bychom to v projektu, mělo by to tyhle přínosy:

  • Terén by mohlo stavět víc lidí, někdo by postavil klidně pouze jeden modul, každý podle chuti a možností.
  • Terén by šel přeskládat i jinak, kdyby se při instalaci zjistilo, že buď něco nepasuje nebo že je to tak lepší, že někdo nedodal, co slíbil... no znáte to. Tj. opět příležitost pro kohokoli i méně zkušeného se zapojit do práce na terénu.
  • Byla by tu možnost stavět i domy do různých úrovní, protože by se jednoduše před ně naskládaly moduly s kopcem a pod ně moduly kostry kopce.
  • Terén by byl znovupoužitelný. Pokud by některé moduly přebyly z jednoho projektu, mohly by se použít v dalším. Kdybychom příští rok dávali projekt do menší výlohy, pár modulů terénu bychom přesunuli do nového projektu atd.
  • Otestovali bychom tento typ spolupráce k využití ve větším měřítku (např. u společného kolejiště)

peki

Citace od: poMOCník kdy 07.01.2022, 17:06:45
Igorusi, peki Tak jak to tedy je?

Píšu to:
Citace od: peki kdy 07.01.2022, 13:41:36
IGORUS = normální soudobá vesnice, pěkně zasněžená (Ladovská zima).
Pomocník se "zasnil" a přivedl pekiho na možnost stavět opravdu vesničku podle obr. Lady (včetně soch Figů jako od malíře Lady).

Oba nápady se Legu ČR líbí. Lego ČR ověří v Dánsku co je/není možné.

Bude to zimní vesnice, podle toho co bude/nebude možné a co se nám bude chtít stavět aby nás to bavilo se rozhodneme. Zatím je to otevřené.

Citace od: poMOCník kdy 09.01.2022, 17:39:01
Citace od: peki kdy 06.01.2022, 10:14:16
Ze strany LEGA je určitě zájem o nějaký terén. U ELfů to byla pecka (tím neříkám že ostatní moduly nebyly důležité). Chci říci že je důležité domluvit se také na tom terénu a aby to dávalo smysl.

Nehledě na téma, zimní krajinu můžeme řešit nezávisle. Dokonce to vypadá, že ji budeme řešit každý rok, protože poslední dobou je většina projektů zimních. Minulý rok jsem to nestihl, soustředil jsem veškerou energii na svoji stavbu skály, ale tentokrát bych chtěl možnosti spolupráce posunout ještě kousek dál a jde právě o ten terén.

Ano výlohy budou (časem nejen zimní), věřím dlouho. Bylo by fajn se na tom něco nového naučit a posunout se dále. Pomocník to vystihl, přesně. Jde o ten terén který to vždy hodně zvedne. Pokud se naučíme stavět terén formou společného projektu, bude to posun i směrem i dalším projektům.

Tohle je přesně ten směr diskuse, která dává smysl  :)

bombero


Igorus

#43
No, jak si tak pročítám diskuzi, názory a anketu (za což díky, že přistupujete aktivně) tak asi to tak nějak směřuje opravdu k té klasické Ladovské vesnici na začátku minulého století. Takže můžeme téma brát jako jasné. Narazil jsem na pěkné stránky, které mohou sloužit jako inspirace a jakým směrem se budou ubírat budovy: www.joseflada.cz.

Co mi ovšem přichází na mysl je fakt, že Ladovská tématika obsahuje nejen reálie z Hrusic, ale pochopitelně i pohádky. A tedy pokládám dál jako námět k diskuzi, jestli se držet čistě reality a nebo zapojit i klasické pohádky s peklem (ve skále), vodníkem (u rybníka), kmotrou liškou či bubáky u zříceniny atd.

Jo a co se týká terénu tak to vezmu obloukem. Letos to bude jiné, tedy umístění modelů bude jasně definované. Což pochopitelně klade větší důraz na dodání modelů (připomínám bubáka viz úvodní příspěvek), aby tam pak nebylo prázdné místo nebo nemusel někdo dělat náhradní modul večer před výstavou. Každopádně právě to jasné umístění kdo co kam umožní, že bude možné napojit cesty, vyšlapané cestičky ve sněhu, potok či zvýšený terén atd.

Takže jednak se může postupně rozjíždět nominace dílů a druhak ti co napsali že se zůčastní, ale neví s čím, tak aby se začaly zamýšlet s čím konkrétně. A taky do jaké části.

Kuba

Taky se hlásím. Jen zatím nevím s čím  :D

Stimpi


milanv

Tak do ladovské vesničky se rozhodně hlásím, jsem i pro koření s pohádkami. A když ne s pohádkami, tak aspoň motivy z jednotlivých obrazů.

No dobře, nebudu hamoun a NEvezmu si vodníka :D Už jsem si ho stavěl v betlému i ve strašidelné krajině. Bylo by místo na kousek/náznak lesa s domkem Mulisáka a kouskem kopce směrem k Hrusicům, kde by kluci strašidlácký roztláčeli strašidelné sáně?
Pán na Žlutém hradě

milanv

A pokud to má vyznít jako z obrazů a zároveň je zakázaný kostelík (psal jsi, že je to v jednání - už je jasné, že nedopadlo?), tak bych tam opravdu dal tu zříceninu, protože ta je taky na víc obrazech. Dokonce mě i láká,jenže...

Ale ať tam bude kostelík nebo zřícenina, musíme se zamyslet nad tématem měřítka. Ladovy obrazy jsou koncipované vždycky tak, aby ukázaly jeden malebný kousek - to se nedá zvětšit, takže nám padne např. právě ta kompozice s kopcem a kostelíkem nebo zříceninou - náš kopec by těžko byl přes celý obraz jako u Lady a zároveň vypadal pěkně. Tak jak spojíme ten tvůj půdorys, Igorusi, s malířskou kompozicí?

Pán na Žlutém hradě

Igorus

Tak to schéma je pochopitelně prvotní nástřel. Ale je pravda, že dát kopec pro kostelík jako je v ikonických obrazech doprostřed, mi v tomto případě přijde nevhodné. Především kvůli limitaci stran hloubky výlohy. Ergo, kopce jsou dva, jeden klidně s kostelíkem (pokud bude, ale já doufám že bude...), na něm Milanem zmíněná sánkovačka. Na druhý zříceninu a pod ní peklo. Jo už se mi to v hlavě začíná pěkně formovat.

Aby se schéma dalo řešit i z pohledu malířské kompozice, tak budu potřebovat fakt info, kdo co konrétně udělá. No a když jsme u toho, tak já si tedy vezmu tu zříceninu  >:D Ať si zase vyzkouším něco jiného než domy...

A ještě jedna věc. Stále mi v hlavě šrotuje, jak přistopit k dopravním prostředkům. Jako sice je to přelom století (Ladovo dětství), ale výskyt různých létadel ci vozidel tam je:



Stimpi

Vozidla, za mě určitě ... hlavně koňské povozy, ale asi nesmí chybět Ladovo motocykl Orion, případně auta nebo letadla do doku cca 1920. Bleriot IX by se třeba šiknul a podobně.
Co kdybych stvořil hasičskou zbrojnici?

milanv

Pořád jsem přemýšlel, jak se to tam jmenovalo, kde Mulisák bydlel a chodila za ním tetka Bouďačka: na Šmejkalce. Takže Šmejkalku chci: část jako les, část holou na ty sáně. A aby nebyla mýlka, myslím tyhle sáně:



Což jedině podporuje akci dopravní prostředky. Ale musíme udržet styl, design musí být ladovský, ne superpřesný realistický.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Další moje poznámky a nápady, určené k diskusi, přetvoření, dotažení:

* udělat "malířskou kompozici" - vymyslet obojí: jak celkový terén, aby byl zajímavý ve výloze, tak jak rozdělit tu velkou plochu, aby vhodně pojala několik menších scének v rámci celé scenérie

  pozn.: obrovsky pomohlo u Elfů, jak poMOCník "zavelel" tu výšku kopce a nebál se pustit do tak vysokého převýšení. V kombinaci s převýšením, které pak přidal ještě Hardegon ve svém městě to konečně i výškově zaplnilo vitrínu. V takové vitríně vypadá velikost všeho úplně jinak než doma v obýváku na stole!

* jednotný styl domečků, klidně o něm začít debatovat.Ne mít všechny domečky stejné, ale ve stejném stylu. Samozřejmě ladovském. To samé právě u dopravních prostředků atp.

* začlenit polootevřené domky, jinak přijdeme o spoustu pěkných scének, všechna sezení u kachlových kamen atp.

Pán na Žlutém hradě

milanv

Prameny:

od Lady přímo:

* Bubáci a hastrmani
* Nezbedné pohádky
* O kmotře lišce
* Mikeš

Jiné:

Pečinková: Josef Lada
a podobné monografie

ale nezavrhoval bych ani animované večerníčky, protože tam už za nás udělali spoustu práce, kdy nastudovali Ladův rukopis a dodělali v jeho stylu všechno, co potřebovali. Včetně např. automobilů. I když myslím, že obrázek automobilu je i v Mikešovi, ve pozdějším díle, jak se vrací ze světa. Nejsem si ale jistý.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Jo, a ke Šmejkalce bych chtěl i strašidelný mlýn :) Ale záleží na terénu, jak se domluvíme, co bude kde.
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Polootevrene stavby je zajimavej napad. Ladova hospodska bitka je hodne znama.
V navaznosti na to me napada ... Jak moc bude vadit kdyz tam budou vyjevy z ruznych casti dne ... Nebude to rusit?

milanv

#55
Já myslel na poklidné vánoční scénky a ty s hospodskou rvačkou :) No jasně, že máš recht, ta tam nesmí chybět!

A taky zabijačka.

A ulička s krámkem řezníka Špejlíka.

A v druhém lese hájovna u pěti buků, s telefonující liškou.

...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Stimpi kdy 14.01.2022, 13:04:05
V navaznosti na to me napada ... Jak moc bude vadit kdyz tam budou vyjevy z ruznych casti dne ... Nebude to rusit?
No to je pravda, musíme to nějak citlivě zakomponovat. Jak jinak bychom tam dostali klasického ponocného?
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#57
Citace od: milanv kdy 14.01.2022, 12:47:51
...
Což jedině podporuje akci dopravní prostředky. Ale musíme udržet styl, design musí být ladovský, ne superpřesný realistický.

Realizací tohoto byla před chvílí obálkovou metodou pověřena vývojová kancelář Horcik Designs. Který si určitě najme další externí poradce. Tak či tak výsledky vývoje budou prezentovány zde a následně stavitelé dopravních prostředků budou mít mustr.

Citace od: milanv kdy 14.01.2022, 12:56:59
Další moje poznámky a nápady, určené k diskusi, přetvoření, dotažení:

* udělat "malířskou kompozici" - vymyslet obojí: jak celkový terén, aby byl zajímavý ve výloze, tak jak rozdělit tu velkou plochu, aby vhodně pojala několik menších scének v rámci celé scenérie

  pozn.: obrovsky pomohlo u Elfů, jak poMOCník "zavelel" tu výšku kopce a nebál se pustit do tak vysokého převýšení. V kombinaci s převýšením, které pak přidal ještě Hardegon ve svém městě to konečně i výškově zaplnilo vitrínu. V takové vitríně vypadá velikost všeho úplně jinak než doma v obýváku na stole!

* jednotný styl domečků, klidně o něm začít debatovat.Ne mít všechny domečky stejné, ale ve stejném stylu. Samozřejmě ladovském. To samé právě u dopravních prostředků atp.


Domečky, rozložení a kompozice půjdou za mnou. Něco připravím jakmile budou podklady o stavbách. Takže zase apeluji, vybírejte:)

Citace od: milanv kdy 14.01.2022, 12:56:59

* začlenit polootevřené domky, jinak přijdeme o spoustu pěkných scének, všechna sezení u kachlových kamen atp.


Ano. S tím jsem počítal :)
Citace od: Igorus kdy 04.01.2022, 13:09:31

...
Směrem k publiku můžou být chalupy a budovy otevřené, tedy je možné si vyhrát s interiéry (ideálně hospoda, sokolovna s vánoční zábavou atd.).


Citace od: milanv kdy 14.01.2022, 13:21:04
Citace od: Stimpi kdy 14.01.2022, 13:04:05
V navaznosti na to me napada ... Jak moc bude vadit kdyz tam budou vyjevy z ruznych casti dne ... Nebude to rusit?
No to je pravda, musíme to nějak citlivě zakomponovat. Jak jinak bychom tam dostali klasického ponocného?

Přesně tak :)

Igorus

Citace od: milanv kdy 14.01.2022, 13:13:57
Já myslel na poklidné vánoční scénky a ty s hospodskou rvačkou :) No jasně, že máš recht, ta tam nesmí chybět!

A taky zabijačka.

A ulička s krámkem řezníka Špejlíka.

A v druhém lese hájovna u pěti buků, s telefonující liškou.

...

Přemýšlím kdo by se té hospody nejlépe zhostil  :-\ :-\ :-\ >:D

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 14.01.2022, 10:48:57
Tak to schéma je pochopitelně prvotní nástřel. Ale je pravda, že dát kopec pro kostelík jako je v ikonických obrazech doprostřed, mi v tomto případě přijde nevhodné. Především kvůli limitaci stran hloubky výlohy. Ergo, kopce jsou dva, jeden klidně s kostelíkem (pokud bude, ale já doufám že bude...), na něm Milanem zmíněná sánkovačka. Na druhý zříceninu a pod ní peklo. Jo už se mi to v hlavě začíná pěkně formovat.

Aby se schéma dalo řešit i z pohledu malířské kompozice, tak budu potřebovat fakt info, kdo co konrétně udělá. No a když jsme u toho, tak já si tedy vezmu tu zříceninu  >:D Ať si zase vyzkouším něco jiného než domy...

Citace od: milanv kdy 14.01.2022, 13:01:33
Jo, a ke Šmejkalce bych chtěl i strašidelný mlýn :) Ale záleží na terénu, jak se domluvíme, co bude kde.

K tomu rozložení mám dobré zprávy: Jelikož se mi podařilo navrhnout a prakticky vyzkoušet skládání MILS modulů nejen do plochy, ale i do výšky, můžeme si dost svobodně stavět každý svůj kus svahu, ještě než bude finálně zafixované rozložení. Případně kdyby se něco nevešlo, jde to i v průběhu přeskládat. Jen se třeba dodělají 2-3 přechodové moduly navíc.

Dneska ještě dostavím několik výplňových modulů, nafotím a pak předvedu na příkladu, jak to celé funguje. Dopředu můžu říct, že v základní verzi (která by nám klidně mohla stačit) jsem se snažil co nejvíc zachovat původní podobu MILS modulů, kterou vidíte tady. Jsou tam dvě sekce týkající se různých typů hor. Rozšíření jsou pouze tyto:

  • Propojení modulů je rozšířené o možnost doprostřed technic bricku zapíchnout vodicí axle 4 (jako je popsáno zde) Je to proto, že větší moduly se pomocí samotných pinů blbě secvakávají i rozebírají. Někdy pak stačí sesadit pomocí axle, která se nasazuje krásně plynule. Slouží ale i jako vodící tyč pro nasazení okolních pinů pro těžší moduly, které by se jinak rozlézaly do stran svojí váhou.
  • Místo baseplate je vespodu obyčejný plate (to už běžně v projektech používáme)
  • Typ terénu "mountain" má výšku 15 bricků místo původních 16ti. Je to z toho důvodu, že když budeme chtít kombinovat terén typu "hills" s výškou 5 bricků s "mountain", tak potřebujeme mít na 1 mountain přesně 3 hills moduly a dostat se do stejné úrovně.
  • Navíc přibyly moduly výplně, které slouží pouze ke zvednutí terénu (buď o 5 bricků nebo o 15). Vespod mají opět stejný MILS propojovací systém.

Jakmile budu mít nafocené testovací moduly i zmenšené moduly, z kterých si modeluju 3d mapu, tak vám je sem hodím. Nicméně už teď je jasné, že všechny ty typy MILS modulů, jak byly definovány na "oficiální" stránce, budeme moct použít. Proto si klidně připravujte svoji část terénu a sestavujte z nich. V jaké úrovni kopce pak výsledně budou už je otázka instalace a neměla by se jednotlivých modulů vůbec dotknout!