Looking for LEGO Technic "hackers" for marketing opportunity!

Založil peki, 08.10.2021, 11:00:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Dear all,

We're looking for a handful of LEGO Technic "hackers" for this next marketing opportunity. The challenge will be to hack LEGO Technic pullback products to show fun ways of using the pullback engine in your everyday life. You will need to film your creation(s).

The purpose of this project is to inspire kids and parents on LEGO channels (LEGO Life, LEGO.com, LEGO Retail stores etc.). The content is planned to go live in the spring of 2022, and you would need to set aside time to work on this sometime from mid-November to January 1st where we would need your videos.

So, if you have experience in the following, we hope you'll sign up for this opportunity to hear more:

Hacking/customising LEGO Technic products
Coming up with creative and fun ideas that can inspire kids
Filming your creations
Furthermore:

Participants can be ambassadors or other community members
Participants will not be under NDA - but we do ask participants to keep the content of the brief confidential - if members from your community are signing up please make sure they understand this  
Participants must be 13 years old or older  (anyone between 13-18 will need a parent to sign a consent form)
Participants can be located anywhere in the world 
How to sign up:   

Sign up by filling in this form. The link is not restricted so you can send it to any community members who wish to sign up as well (all information in this post can also be shared in a closed community forum - not public).    

The deadline to sign up is October 17th, 08.00 p.m. CEST.    

If selected, you will be sent a follow up email with more details and some papers to sign no later than October 22nd and we will of course send you some LEGO Technic products to use in your video.

Looking forward to hearing from all you LEGO Technic "hackers" out there! :) Let me know if you have any questions!

All the best,

Kristina 

Edited Wednesday at 09:31 AM by Kristina Rasmussen
We now also allow sign ups from members between 13-18 years old, as long as they can provide parental consent if they are chosen for the project.

Tomik

Přihláška vyplněna a odeslána. Jsem zvědavý, jestli mě vyberou. Mám ještě pár dalších nápadů na využití pullback motoru, jen mi chyběla motivace je realizovat.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: Tomik kdy 08.10.2021, 11:43:17
Přihláška vyplněna a odeslána. Jsem zvědavý, jestli mě vyberou. Mám ještě pár dalších nápadů na využití pullback motoru, jen mi chyběla motivace je realizovat.
Potvrzuji, že jsem byl vybrán do tohoto projektu. Všichni účastníci jsou ale vázáni mlčenlivostí, takže s podrobnostmi se vám můžu svěřit až v dubnu 2022, kdy můžeme začít veřejně publikovat vzniklá videa.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki


Tomik

Jak již bylo zmíněno výše, koncem roku 2021 jsem se zúčastnil projektu Hack The Pullback. Cílem bylo nějakým originálním způsobem použít natahovací pullback motor. Po stavbě různých "blbin" ze setu 42106 jsem se rozhodl posunout laťku opět trochu výš a trochu si namočit prsty, teda kostky. Dovolte mi představit vám svůj natahovací parník. Idea byla opravdu jednoduchá - postavit plovoucí loď s natahovacím pohonem. Lodní šroub nepřicházel v úvahu, protože jsem žádný legový neměl, takže jsem zvolil stará dobrá kolesa a o dostatečný vztlak se postarala dvojice trupů ze setu 42105. Vývoj byl celkem přímočarý - postavit kolesa, připevnit je na dvojici trupů osazených pullback motory se spouštěcím mechanismem z Mustangu, který posloužil jako hlavní dárce kostek.

Na první test ve vaně jsem pullback motory raději obalil celofánem. Naštěstí vše proběhlo bez ztráty květinky a tak jsem se pustil do zkrášlování základního katamaránu a udělal z něj pěkný parník. Původní nástavba byla tak masivní a těžká, že jsem loď při druhé zkoušce málem utopil (a to už jsem nic celofánem neobaloval). Na řadu tedy přišlo zeštíhlení vedoucí k finální podobě parníku, který se bez problému udrží na hladině, jak můžete vidět ve videu níže. Tento koncept se dá dále upravovat měněním plochy "pádel" na kolesech pro získání optimálního výkonu, nebo můžete na každé straně lodě mít různou plochu pádel pro dosažení plavby v kruzích.

Pokud byste si chtěli postavit základní katamarán, potom si můžete zdarma stáhnout návod na mém webu buildinst.cz. Ke stavbě budete potřebovat kostky ze setu 42138, dva lodní trupy ze setu 42105 a pár dalších běžných Technic liftarmů a konektorů.

Závěrem bych chtěl říct, že vůbec netuším, zda LEGO nakonec můj model využilo ve své propagační kampani, pro kterou jsem ho stavěl. Organizátorka projektu z Lega mi totiž řekla, že můj nápad je sice super, ale není si jistá, zda nošení Lega do vody je směr, který by chtěla firma propagovat. Z toho plyne i mé varování: jakékoliv pouštění lodí z Lega na vodě je na vaší vlastní zodpovědnost, protože pullback motory rozhodně nejsou vodotěsné. >:D






www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

Ještě mám docela v živé paměti, jak jsme se o tomhle modelu spolu bavili. Tehdy jen teoreticky, jak by to mohlo fungovat. No a ani ve snu by mě nenapadlo, že se bude výsledek na vodě pohybovat tak elegantně, a ještě takovou rychlostí! Opravdu krásná práce.

A po designové stránce se mi "parník" taky moc líbí. Jen mi spíš než parník připomíná tu loď ze "Zítřek nikdy neumírá". ;) >:D 

Mimochodem, částečně chápu ten argument "nošení Lega do vody není ten správný směr", ale na druhou stranu jsi k tomu použil dva trupy, které jsou přesně k tomu určené, ne? Takže za mě žádný problém. ::)

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 08.04.2023, 00:01:18Ještě mám docela v živé paměti, jak jsme se o tomhle modelu spolu bavili. Tehdy jen teoreticky, jak by to mohlo fungovat. No a ani ve snu by mě nenapadlo, že se bude výsledek na vodě pohybovat tak elegantně, a ještě takovou rychlostí! Opravdu krásná práce.

A po designové stránce se mi "parník" taky moc líbí. Jen mi spíš než parník připomíná tu loď ze "Zítřek nikdy neumírá". ;) >:D 

Mimochodem, částečně chápu ten argument "nošení Lega do vody není ten správný směr", ale na druhou stranu jsi k tomu použil dva trupy, které jsou přesně k tomu určené, ne? Takže za mě žádný problém. ::)
Martine, díky za komentář. Já byl také mile překvapený tím, jak to po vodě frčelo. Tenkrát jsem neměl moc čas s nějakým laděním výkonu (byla zima a rozhodně jsem neměl v plánu jít se do toho rybníka vykoupat), ale zjistil jsem, že velikost lopatek na kolesech měla slušný vliv na výkon. Když byly moc malé, tak to spíš cákalo, než zabíralo, a směr plavby byl většinou hrou náhody. Co se týká rekce Lega na namáčení kostek, tak obavy byly hlavně o ty natahovací motory. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr