Frýdek-Místek 2022

Založil Kuba, 23.06.2021, 22:31:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Po 6 letech mne oslovilo Můzeum Beskyd Frýdek-Místek, kde se nám v roce 2015 podařila uskutečnit, ač menší, ale úspěšná výstava s konečným počtem návštěvníku 7300. odkaz: https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=48072.0
Chtěli by na rok 2022 zase v letním období, cca od poloviny června do poloviny září, uskutečnit "II" ročník. V tomto období se uskutečnila výstava i v roce 2015.

Nejprve jsem osovil pár kostkařů z nejbližšího okolí (z Ostravské skupinky), jestli by měli vůbec zájem, to potvrzeno už od některých mám. Dále jsem řekl Muzeu, pokud by měla být výstava, tak určitě zajimavější prostory než předtím (tehdy jsme dostali dvě místnustky, které jsme napěchovvali po strop legem :) ).

Byl jsem již i na místě, Nabízejí tedy 5 místností v přízemí zámku, jsou to velice zajimavé prostory... Hodně asi dokážem pokrýt ze severní moravy, ale určitě to nenaplníme, Tedy otázka na širší zastoupení kostek, jestli by jste se chtěli někdo taky účastnit, nebo jestli nevystavit některé ze společných projektů? Modely by byly za ohradníky a kde by hrozilo dotyk rukou, tak za skleněnými zástěnami...


Edit:
Instalační víkend bude 18 a 19. 6.2022

Vystavující:
Kuba:  MOCY: Hrad, bitva, egypt, sety creator auta
Chairudo: MOC: Ruské kolo,
Clermont: MOC: Důl
Danyboy: MOC: Portréty, sety pán prstenů
Jerzzeg: MOC: dinosauři, minizoo
Samy: kolejiště, + nějaké větší sety
Yoshimaka: MOC prázdninové diorama, armády, pomoc Samymu do kolejiště a sety
Thorinex: Mocy archa, muzeum, karkulka, pláž ...
Tomaslambo: Mocy technik aut, MOC šalina
Borun: MOC: piráti a lodě
Legotown + kamarád: Mocy hasičských aut
Robkteryten: MOC vesmírná základna cca 4m
Pomocník: MOC kostel
Igorus: MOC moduláry
foton: vitráže
Izabella08: MOC viněty (tanec adalší)
Borekity: MOC tanky, velké technic sety

prosím o info, nemám potvrzeno....
Popík: ??



Pokud jsem na někoho zapomněl a byli jsme domluveni, pište....!!!

Posílám plakát na výstavu







Chairudo

Do jednoho temného rožku by se mohla hodit jedna z mých ledových soch, něco do příštího léta určitě postavím :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Citace od: Chairudo kdy 23.06.2021, 22:48:15
Do jednoho temného rožku by se mohla hodit jedna z mých ledových soch, něco do příštího léta určitě postavím :)

Klidně i kolotoč :)
Ono se to nezdá, ale ty místnosti jsou celkem velké, tak klidně horská dráha v jednom velkém rohu :D

Icewalker

Super zpráva!
Od minula mám napsanou komiksovou pozvánku, kterou jsem ale nestihl nakreslit. Teď když to vím s předstihem, mohu zpracovat ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

yoshimaka

Když zbude volná vitrínka, tak také něco pošlu. Je zde zájem o MOCy nebo tovární sety?
Lust och fägring stor

Izabella08

Ano, Wernerovci také s modely pomohou:)

Clermont

Uhelný důl určitě rád zapůjčím tak jak jsme se bavili v Plesné. Když budu vědět jak je velký prostor (vitrína - stůl) tak ho můžu případně velikostně upravit.

peki

Citace od: Clermont kdy 24.11.2021, 11:53:29
Uhelný důl určitě rád zapůjčím tak jak jsme se bavili v Plesné. Když budu vědět jak je velký prostor (vitrína - stůl) tak ho můžu případně velikostně upravit.

Akci fandím :)

U modulů do společných projektů však žádám o koordinaci (s organizátorem projektu). Přednost bude mít umístnění celého společného projektu. Je potřeba také vyřešit skladování, včetně navracení modulů. Ne jako posledně (respektive opakovaně) kdy se při instalaci Dánsko/Plzeň zjistí že nějaké moduly chybí, protože si je někdo "vzal" a už je "nevrátil" do další instalace.

Clermont

#8
Peki já myslel jiný uhelný důl než ten v Elfech  ;)

Igorus

Kostelec je sice širší okolí, ale i tak ti tam něco menšího pošlu ;) Takže s mojí spoluúčastí počítej.

Kuba

Ahoj

Prosím všechny co by jste se chtěli účastnit, aby jste mi již začali pomalu posílat názvy možných modelů a rozměry, především u těch větších MOc, aby se muzeum mohlo nějak připravit s těmi zástěnami. A taky to rozložit tak ať se tam obři vejdou.

Budu rád i za kusové věci, mají mnoho menších vitrín. Tedy prosím i menší a malé Moc. I pěkné sety. Já třeba poskytnu 11 Creator aut. Ale budu rád pokud někteří vystavovatelé  zapůjčí třeba Technik auta  a stroje, a zajímavé velké nové sety (třeba ve smyslu domu Sám doma, Titanic, Hrad z Bricklink, atd...) 

Předpoklad instalace a zahájení je druhá polovina června. Tak ať příprava nekoliduje s víkendovkami v prvních dvou víkendech v červnu. Pokud pak bude Lipno a příprava výstav by náhodou kolidovala a někdo by se účastnil obou, domluvím, aby si to ve FM mohl umístit již v průběhu týdne.

Jakub

Igorus

#11
Upřesním tedy rozměr - ten bude 2x3 velké baseplate tedy cca 1x1,5 m (s rezervou).

Clermont

Já já já taky něco dovezu jak jsem slíbil :)
Model a velikost ještě doladíme  ;)
Pracovní verze 4x4 BP32 a vysoké cca 60cm.

samy405

Co bys rád ? chceš modely technic ? případně staré nebo nové ? Kolejiště ? případně jak velké ? :)

Kuba

Citace od: samy405 kdy 12.01.2022, 18:26:32
Co bys rád ? chceš modely technic ? případně staré nebo nové ? Kolejiště ? případně jak velké ? :)

No určitě kolejiště  ;)
2x2m, nebo 2x3m, nebo 2x4m  :D proste co zvládneš a na co se cítíš, s čudlem pro návštěvníky, co by občas rozpohyboval vlak/y. Jen mi prosím dej do předu prosim vědět velikost.

A pár  kousků technik nove velké sety.

Děkuji

yoshimaka

Nabízím:
* prázdninové dioráma" 1x1 m, dále
* středověké armády cca 0,5x0,5 m
* do kolejiště k Samymu nějaké moduly
* v případě doplnění nějaké trochu starší drobnosti (Technic Volvo EW160E, Volvo L350F nakladač, Mercedes Benz Arocs, Claas Xerion 5000 Trac),
* a samozřejmě součásti do společných projektů

Dej echo, o co by byl (a případně nebyl) zájem.
Lust och fägring stor

Kuba

Citace od: yoshimaka kdy 16.02.2022, 10:59:04
Nabízím:
* prázdninové dioráma" 1x1 m, dále
* středověké armády cca 0,5x0,5 m
* do kolejiště k Samymu nějaké moduly
* v případě doplnění nějaké trochu starší drobnosti (Technic Volvo EW160E, Volvo L350F nakladač, Mercedes Benz Arocs, Claas Xerion 5000 Trac),
* a samozřejmě součásti do společných projektů

Dej echo, o co by byl (a případně nebyl) zájem.

ahoj díky

uvítám tedy prázdniny, středověká armáda, a moduly k samymu pokud se domluvíte :)
Z těch setů dle potřeby.. ještě si to před výstavou dopřesníme :)

Borun

 přidám rozměry pirátů na kterých jsme se domluvili.
430 cm x  110 cm.Moře je už rozebrané tak s rozměry můžeme hýbat podle potřeby.Bude to chtít.ale nějaký modrý podklad.

jerzeeg

Dinosauri 256 cm x 77 cm
A pokud se dokopu postavit i to rozsireni, tak by to melo 333 cm x 77 cm, ale s tim spise nepocitam  >:D

Kuba

Účastníci teto víkendové Ostravy, co nejsou ze SM a chtěli by se alespoň nějak zúčastnit i letní výstavy ve FM. Můžete mi přivézt malé věci, co se vylezou do krabic a já bych je zatím uložil u sebe. Než bude ve FM výstava. A na podzim na Olomouc bych je zase dovezl.

poMOCník

Jak jsem slíbil, jestli vyřeším dopravu, zapůjčím svůj kostel. Tam a zpátky to mám z Prahy přece jen 700km. Jede ještě někdo z Prahy?

danyboy

Citace od: poMOCník kdy 30.04.2022, 14:11:51
Jak jsem slíbil, jestli vyřeším dopravu, zapůjčím svůj kostel. Tam a zpátky to mám z Prahy přece jen 700km. Jede ještě někdo z Prahy?

Ahoj, cestou z Plzeňské výstavy bych ho mohl stáhnout teoreticky na Ostravu :)

poMOCník

Citace od: danyboy kdy 30.04.2022, 14:14:58
Citace od: poMOCník kdy 30.04.2022, 14:11:51
Jak jsem slíbil, jestli vyřeším dopravu, zapůjčím svůj kostel. Tam a zpátky to mám z Prahy přece jen 700km. Jede ještě někdo z Prahy?

Ahoj, cestou z Plzeňské výstavy bych ho mohl stáhnout teoreticky na Ostravu :)

To by bylo perfektní. Tam odsud už by to někdo snad dopravil.

Robkteryten

Citace od: poMOCník kdy 30.04.2022, 14:11:51
Jak jsem slíbil, jestli vyřeším dopravu, zapůjčím svůj kostel. Tam a zpátky to mám z Prahy přece jen 700km. Jede ještě někdo z Prahy?
pokud to má rozumné rozmery, tak bych to vzal

Kuba

#24
Citace od: poMOCník kdy 30.04.2022, 14:11:51
Jak jsem slíbil, jestli vyřeším dopravu, zapůjčím svůj kostel. Tam a zpátky to mám z Prahy přece jen 700km. Jede ještě někdo z Prahy?

Děkuji
Snad se podaří přes kluky co nabídli dopravu, kostel dostat na severní Moravu  ;) (byl krásný, a o to více je super, že si ho vyhlídli na výstavě v Ostravě přímo zástupci Muzea :) ), Na podzim pak nějak obdobně vyřešíme návrat.

Jakub

Kuba

Prosím, nemáte vystavující i nějaké menší a malé MOC? Mám slíbeno od vás některých par setů (technic, případně cennější kousky), ale pokud by byly i MOC (sošky, mocíky na baseplate 32x32, autíčka, domečky, creator výtvory, atd...), byl bych rád. Do různých malých vitrínek, které mají v muzeu také. a na zbytkové plochy, je škoda nezaplnit malé vitrínky, když bychom měli čím.

Pokud ano, a víte, že se vám to vleze do aut, prosím přiberte je na instalaci sebou. (Tady jen prosím info, kdo by co malého přibral). Děkuji.

Kuba

#26
Výstava bude zahájena vernisáži dne 23.6.2022

Instalační víkend bude 18 a 19. 6.2022

Vystavující:
Kuba:  MOCY: Hrad, bitva, egypt, sety creator auta
Chairudo: MOC: Ruské kolo,
Clermont: MOC: Důl
Danyboy: MOC: Portréty, sety pán prstenů
Jerzzeg: MOC: dinosauři, minizoo
Samy: kolejiště, + nějaké větší sety
Yoshimaka: MOC prázdninové diorama, armády, pomoc Samymu do kolejiště a sety
Thorinex: Mocy archa, muzeum, karkulka, pláž ...
Tomaslambo: Mocy technik aut, MOC šalina
Borun: MOC: piráti a lodě
Legotown + kamarád: Mocy hasičských aut
Robkteryten: MOC vesmírná základna cca 4m
Pomocník: MOC kostel (pokud se vejde pro převoz do dodávky robovi)??
Igorus: MOC moduláry
foton: vitráže

Pokud jsem na někoho zapomněl a byli jsme domluveni, pište....!!!

zde zatím nemám potvrzeno, jestli přijedou ale dříve projevili zájem:
Izabella08: ?
Popík: ?
Borekity: ? MOC tanky, velké technic sety

Všechny prosím o přesný název modelu (pro popisky) a prosím do SZ, e-mail, nebo na messenger o cca cenový odhad (pro pojištění modelů muzeem)

Posílám plakát na výstavu





Izabella08

Ahoj Kubo,

trošku s Patrikem nestíháme, ale pokud máš ještě místo...rádi něčím přispějeme...třeba s naším TANCEM.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50651.msg244206#msg244206

Kuba

Citace od: Izabella08 kdy 09.06.2022, 21:02:54
Ahoj Kubo,

trošku s Patrikem nestíháme, ale pokud máš ještě místo...rádi něčím přispějeme...třeba s naším TANCEM.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50651.msg244206#msg244206

Ahoj

přesně takových drobnosti a vinět bude na výstavě pomálu, tak rád uvítám, třeba i jiné téma k tomu. Tedy Pokud se ti to podaří do FM dostat, ať už osobně, nebo prostřednictvím kolegů kostkařů...

Chairudo

Beru tedy jen kolo a připiš si Foton - vitráže
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr