společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Super! Už se těším,jak se napojíme!
Pán na Žlutém hradě

Chikos

Luxusní práce  :) Radost pohledět

Chairudo

Naprosto luxusní, už se nemůžu dočkat až to uvidím naživo  :o
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

#303
Tak ještě pár fotek ze stavby, jelikož přišel dotaz na stavební techniku k té skále, tak rovnou sdílím pro všechny.








Chairudo

Tak jednoduchý nápad a tak kouzelně jsi ho dokázal využít  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Posílám náhled kontrolní věže, která by měla sednout do výseku ve skále. Snařil jsem se ji na doporučení trochu geometricky rozbít. Věž je dole průchozí, protože tam vede pěšinka, a na druhé straně navazuje trochu na piknik na skále. Nahoře je velín pro letiště a samožřejmě maják pro přilétající soby. Možná jsem to trochu přehnal s výškou a snad to poMOCníkoj moc nekazim.

Petronel

poMOCník: super propracované. Skála skvělá, ale mně se hlavně líbí ta cestička, led a především stromy. Obzvlášť ty malé ledovatkové u jezírka. :o


Stimpi: o 1000% lepší než původní verze.
Dobrá práce!! ;) :D

poMOCník

Citace od: Stimpi kdy 19.10.2021, 18:25:12
Posílám náhled kontrolní věže, která by měla sednout do výseku ve skále. Snařil jsem se ji na doporučení trochu geometricky rozbít. Věž je dole průchozí, protože tam vede pěšinka, a na druhé straně navazuje trochu na piknik na skále. Nahoře je velín pro letiště a samožřejmě maják pro přilétající soby. Možná jsem to trochu přehnal s výškou a snad to poMOCníkoj moc nekazim.

Mně se to líbí. Je to pěkně geometricky rozbité a nápad s cestou pod věží je super. A taky je tam pěkně živo, což bude dobře kontrastovat s okolní sněhovou planinou. Teď už bude dávat smysl i ten můj piknik na skále, jinak se tam chudáci neměli kudy dostat ani kde vzít nápoje!

poMOCník

A díky všem za chválu! To vždycky nejvíc potěší - uznání od ostatních stavitelů. Pak už na to budou koukat jen obyčejní návštěvníci a budou říkat: "Jé a koukni Kristýnko, támhle je taky trpaslík! A vysypaly se mu dopisy... tak to mě nejvíc dostalo!" Né že by mi to vadilo, ale víte jak to myslim  8)

peki

Citace od: Stimpi kdy 19.10.2021, 18:25:12
Posílám náhled kontrolní věže, která by měla sednout do výseku ve skále. Snařil jsem se ji na doporučení trochu geometricky rozbít. Věž je dole průchozí, protože tam vede pěšinka, a na druhé straně navazuje trochu na piknik na skále. Nahoře je velín pro letiště a samožřejmě maják pro přilétající soby. Možná jsem to trochu přehnal s výškou a snad to poMOCníkoj moc nekazim.

Supr. Je fajn, že jsi to udělal z kamene. Je to na skále logický stavební materiál, navíc to snadněji vede k tomu "rozbití" rovných hladkých stěn. Výška je podle mne OK, u této stavby. Je to také tím že je to na malém základu, což ale neplatí obecně pro mnou  "kritizované" domky na jiných modulech. Mám zkušenost že pokud je stavba vysoká je pak i široká a celkově to potom nepasuje. Proto pokud stavíte, stavte prosím hlavně nízké stavby.
   

peki

Pomocníku, pro jistotu se ptám jestli jsou tedy všechny pozemky na skále obsazeny.
Já jsem zabral ty univerzální, které jsi neřešil pod skálou. Napojím se cestu.

MilaneV/Dito na jeskyní bude tedy letiště se zázemím od Igoruse? A tím je to také plně obsazené?

Hardegone ty se svým modulem, předpokládám také plně využiješ přidělený prostor.

Čili pokud je vše v této části obsazené, mohli bychom pomalu tvořit mapu? Založím vlákno zde.

 

peki

#311
Kolik  a jak velkých bude stromových modulů (domek na stromě). Nepočítám sem modul kde je domeček na zemi a je vedle něj strom, jako např modifikace medvídka Pú.


Peki 2 32x32
Hardegon 1 32x32
Borun 1 32x32
Matthes_CZ 1 ???

Daniel

Ne všichni obyvatelé "elfí vesničky" mají Vánoce v lásce >:D .

Hardegon

Citace od: peki kdy 20.10.2021, 06:34:48
Hardegone ty se svým modulem, předpokládám také plně využiješ přidělený prostor.


Jo, celé to zastavím sám.

peki

Citace od: Daniel kdy 20.10.2021, 08:53:11
Ne všichni obyvatelé "elfí vesničky" mají Vánoce v lásce >:D .

Supr, na Grinče jsem úplně zapomněl. Ale kam s ním (aby to vyniklo a nezapadlo)? ideální by bylo někam nahoru na skálu, ale tam už bude asi plno.

Daniel

Citace od: peki kdy 20.10.2021, 09:21:21
Citace od: Daniel kdy 20.10.2021, 08:53:11
Ne všichni obyvatelé "elfí vesničky" mají Vánoce v lásce >:D .

Supr, na Grinče jsem úplně zapomněl. Ale kam s ním (aby to vyniklo a nezapadlo)? ideální by bylo někam nahoru na skálu, ale tam už bude asi plno.
No na nějakou samotu u lesa  ;D

milanv

Citace od: peki kdy 20.10.2021, 06:34:48
MilaneV/Dito na jeskyní bude tedy letiště se zázemím od Igoruse? A tím je to také plně obsazené?
Ano. Na úrovni terénu staví nad slují pouze Igorus, letiště. Žádná neobsazená část u nás tudíž není, je to komplet.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: Daniel kdy 20.10.2021, 09:39:39
Citace od: peki kdy 20.10.2021, 09:21:21
Citace od: Daniel kdy 20.10.2021, 08:53:11
Ne všichni obyvatelé "elfí vesničky" mají Vánoce v lásce >:D .

Supr, na Grinče jsem úplně zapomněl. Ale kam s ním (aby to vyniklo a nezapadlo)? ideální by bylo někam nahoru na skálu, ale tam už bude asi plno.
No na nějakou samotu u lesa  ;D

U mě na skále už je taky plno.

Ale pripravuju nějaké stromy navíc, mozna i prázdné lesní moduly, které by se daly mezi to soupnout. Kdybych to věděl driv, postavil bych i nějaké chciple a pěkně zakrivene;) Uvidíme co stihnu.

Matthes_CS


Daniel

Tak sem si to tady prohlédl a celkem zvažuji, že bych na instalaci nakonec i dorazil osobně. .. Některé věci zde vypadají fakt super. A jako celek to bude zase ještě lepší, jako u perníčků :)

peki

#320
Citace od: Daniel kdy 20.10.2021, 10:16:26
Tak sem si to tady prohlédl a celkem zvažuji, že bych na instalaci nakonec i dorazil osobně. .. Některé věci zde vypadají fakt super. A jako celek to bude zase ještě lepší, jako u perníčků :)

Dane zvládnul by jsi udělat ještě nějakou skálu? Na kterou by se ten modul položil? Nebo někdo jiný? Jsou 2 možnosti:
- modul v levém horní roku, potom musí být levá strana skály pouze šedivá (hladká zeď) , protože to bude kraj podstavce. A skála se bude dělat pouze ze 2 stran k výloze (pohledová strana) a na pravé straně modulu.

- modul umístěný někam dozadu, ale doprostřed nad vesničku, potom by musela být skále ze tří stran.

Nejde mi o skálu jakou má pomocník, ale aspoň "trochu" to zvednout. Řekněme strmá skála, která bude maximálně zabírat na každou stranu 16 bricků což je šířka malého modulu.



peki

Jsem domluvený s Danem, udělá skálu modul bude v levém horním rohu 48x48 studů.

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 20.10.2021, 10:12:51
Citace od: peki kdy 20.10.2021, 06:38:51
Matthes_CZ 1 ???
32x32, fotku kmenu jsem dával.

A co to bude ?
Pořád by se mi hodilo to uhlí.

peki

#323
Citace od: Chairudo kdy 02.10.2021, 23:22:53
Kdo to bere  ;D



Budu mít od LEGA 4 kusy. Milanv navrhoval zavěšení na silon. Bohužel ale není možné v OC Černý Most mít silon uchycený ke stropu. Napadá někoho něco?

Mne maximálně natáhnout to mezi sochy (letos skřítků) ale aby to nekomplikovalo instalaci.




Hardegon

Citace od: peki kdy 20.10.2021, 14:49:54
Citace od: Chairudo kdy 02.10.2021, 23:22:53
Kdo to bere  ;D


Budu mít od LEGA 4 kusy. Milanv navrhoval zavěšení na silon. Bohužel ale není možné v OC Černý Most mít silon uchycený ke stropu. Napadá někoho něco?

Teoreticky můžu na svojí skále připravit místo pro uvázání silonu. Můžem zkusit upnout druhý konec do nějaké části vesnice. Otázka, jak těžké to bude a jestli to nebude moc nízko.

peki

To by mohlo být také jedno z řešení. Saně mohou být i jiné lehčí. Důležité je to sobí spřežení. A cokoliv ve vzduchu bude lepší než jen sáně na zemi. Může jít o přistání/start.

Dane mám několik lodních děl. Nabízím k vyzbrojení na skálu u Grinče na sestřelování Santů (pokud to teda už není moc) Vysvětlovalo by to jak byl zajatý Santa. 

milanv

Start saní je plánovaný z letiště pomocí průhledné podpěry (zařizuje Igorus). Já chtěl ještě jedny saně, do viditelně  větší výšky - protože takovéto saně nedávají smysl 10 cm nad terénem - ideálně aby byly třeba 20 cm nad vrškem skály. To by mohlo možná vyjít na ten silon mezi sochami, ale nevím, jak to bude s prověšením, i když se budu snažit sáně odlehčit na minimum, i za cenu jediného soba :D Přeci jenom je to na několika metrech šíře.

Zkusím vymyslet ještě něco jiného. Zatím nemám do detailu, ale nápad: co průhledná podpěra za Hardegonovou skálou? Buď z Trans Clear Lift Arm nebo nelegově, např. proužek plexiskla přicvaknutý pinama ze zadní strany Hardegonovy skály. Šlo by to? Co myslíte?
Pán na Žlutém hradě

peki

#327
Ta zástěna bude stejně jako loni ke "stropu" (ve skutečnosti to budou cca 4 řetízky ) uchycená. Ideální by bylo vymyslet něco co nebude vidět/rušit třeba nějaká konstrukce obdélníkového tvaru a chytne se za ty řetízky (znázorněno zeleně na obr).


milanv

Peki, díky! Tohle je ono - jestli je nahoře takováto možnost, jak tam něco uchytit, tak není problém. Moje sáně můžou být klidně poměrně vzadu, takže mi stačí ta tvoje zelená konstrukce v úplně malé verzi (třeba i z lega - 15L Lift Arm). Pokud by někdo potřeboval mít pověšeného něco vepředu, muselo by se domluvit, jak to udělat vizuálně nerušivě. Velká "šibenice" by se asi nelíbila...
Pán na Žlutém hradě

peki

#329
Zkusím domluvit takové hrazdičky. Byla by to jenom tyčka .maximální délka = šířka podstavce. Na každé straně dirka, aby to šlo uchytit vlascem. Hrazdička by byla jen v místě ,kde je řetěz na zachycení zástěny.